جمع بندی استفاده از wi fi (اینترنت) دیگران

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
استفاده از wi fi (اینترنت) دیگران

سلام من یه سوالی برام پیش اومده میخوام ی جواب قانع کننده بدید ممنون.

حتما شنیدید که میگن اگه کسی تو خونش درختی بکاره اگه شاخه های این درخت بیرون از حریم خونه باشه و یا تو حیاط همسایه باشه. استفاده از میوه های اون شاخه حلاله برای رهگزران و یا همسایگان.

حالا سوال من اینه که در مورد استفاده از اینترنت همسایه که سیگنالش توی خونه هست و هیچ پوشش امنیتی (رمزگذاری) هم ندارد چه حکمی دارد؟
ایا استفاده از اون جایز است؟

لطفا با دلیل منطقی باشه.
ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

حسن پویان;578828 نوشت:
سلام من یه سوالی برام پیش اومده میخوام ی جواب قانع کننده بدید ممنون.

حتما شنیدید که میگن اگه کسی تو خونش درختی بکاره اگه شاخه های این درخت بیرون از حریم خونه باشه و یا تو حیاط همسایه باشه. استفاده از میوه های اون شاخه حلاله برای رهگزران و یا همسایگان.

حالا سوال من اینه که در مورد استفاده از اینترنت همسایه که سیگنالش توی خونه هست و هیچ پوشش امنیتی (رمزگذاری) هم ندارد چه حکمی دارد؟
ایا استفاده از اون جایز است؟

لطفا با دلیل منطقی باشه.
ممنون

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

یک اصل در همه قوانین بشری و الهی اعم از قوانین اسلامی و غیر اسلامی وجود دارد که مورد قبول همه جوامع بشری است که استفاده از اموال و حقوق دیگران بدون اجازه آنان ممنوع است .

البته در این قانون استثنائاتی هم مثل سایر قوانین وارد شده از جمله استثناء اکل ماره که مثال زدید (که البته در آن هم اختلاف نظر و بحث هایی هست) .

در مورد استفاده از اینترنت دیگران بدون اجازه آنان ، استثنایی وارد نشده در نتیجه آن اصل کلی و مورد پذیرش همه در این مورد هم جاری شده و استفاده از اینترنت دیگران بدون اجازه آنان ، قانونا ممنوع بوده و شرعا نیز جایز نخواهد بود.

موفق باشید[/]

موضوع قفل شده است