صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: وسواس زیاد در حجاب همسر آینده

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,513
    حضور
    174 روز 13 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58282

وسواس زیاد در حجاب همسر آینده

سلام به همه دوستان عزیز
    سوالی داشتم خدمت شما دوستان و این سوال رو اگه خانوم ها جواب بدن بیشتر می تونه بهم کمک کنه

من 25 سالمه و برای از دواج دختر خانمی مد نظرم هست که حدود 2 سال از من کوچکتره و از لحاظ خوانواده هم به گفته همسایه ها و اهل محل ، خانواده خوب و با آبرویی هستند
    من بدون اینکه ایشون متوجه بشن چند ماهی تو دانشگاه و داخل شهر رفتارهای ایشون رو زیر نظر داشتم. به جز دو تا دوست که چادری و متاهل بودن تقریبا با هیچ خانوم دیگه ای بگو بخند و برو بیا نداشتند. اما گوشه گیر و از جمع گریز هم نیستن. مادر ایشون معلم هستند و چادر دارند. پدرشون هم معلم هستند و هر دو در آستانه بازنشستگی هستند. برادر ایشون که از ایشون بزرگتره شاید ظاهر اسلامی نداشته باشن (آرایش ابروها) اما ندیدم کار خلاف شرعی از ایشون سربزنه و در ایام شهادت دیدم لباس مشکی می پوشند. در صفحه فیسبوک این خانوم و خواهر و برادرشون هم هیچ اثری از حرکت هایی مثل عکس شخصی و کشف حجاب ، فعالیت های مستمر و حرف سیاسی یا ضد دین و عرف.... دیده نمیشه و رفتاری کاملا نرمال دارن ( در طی 2 سال گذشته به شکل مستمر همین طور بودن). شکر خدا به شکل خیلی واضحی روابط خانوادگی محکم و پایداری دارند و تعامل خوبی با هم دارند. پدرشون همه جوره پشت پسرشون هستن. وابستگی عمیقی بین این خانوم و مادرشون هست به شکلی که همه ی اتفاقاتی که بین ما افتاده رو خبر دارن. من به غیر از یک بار هیج وقت ندیدم که این خانوم تنها بزنه بیرون به جز مواقعی که می خوان برن دانشگاه. تا ترم 6 و 7 دانشگاه این خانوم همون چیزی بود که من از خدا می خواستم اما با فراگیر شدن این موج بی حجابی متاسفانه به ایشون هم سرایت کرده و تا چند وقت پیش که دیدمش از لحاظ حجاب ، پوشش سروصورت خوبی نداشتن . با صحبت هایی که شد یه کم وضع بهتر شد ولی بازم نمیشه گفت ایشون حجاب مناسب دارن. خدای نکرده اینطور نمیخوام وانمود کنم که ایشون بد حجابن اما همانطور که گفتم حجاب خوبی ندارند. هر وقت صحبت از یه دختر خانم خوب برای ازدواج میشه من به هر کدوم از خصوصیات ایشون نگاه می کنم حداقل برای من یکی مناسبه.
    در مکالماتی که خدا رو شکر از چهارچوب اعتقادیمون خارج نبوده، داشتیم همیشه از اینکه دوست دارم زندگی شبیه به یک مسلمان داشته باشم حرف زدم. می تونم بیشتر براتون بگم اما متن طولانی باعث میشه که خواننده کمتری داشته باشه.
    .
    اما تنها چیزی که واقعا گاهی با فکر کردن بهش گیج می شم اینه که نمی تونم درک کنم که چرا این خانوم حجاب خوبی ندارند. به هر حال کسی که حجابش رو رعایت نمی کنه و در عین حال رفتارهایی بر خلاف فرهنگ عفاف و حجاب نداره، یه دلیل یا طرز فکری داره دیگه؟ یه حدث هایی می زنم اما دلیل عمدش رو نمیدونم و برای همین از شما عزیزان کمک و راهنمایی می خوام. کجا از اینجا بهتر و کی از شما بهتر؟
    همه چیز دست خداست ولی اگر فکر می کنید که من هم می تونم کاری انجام بدم بگید. اگر احساس می کنید من وسواس دارم می تونید بگید، اگر مورد مشابهی داشتین خوشحال می شم نجربیاتتون رو بشنوم. به هر حال متشکرم که وقت گذاشتین.

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۱۱/۱۰ در ساعت ۱۹:۳۵

2. صلوات ها 15

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,513
    حضور
    174 روز 13 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58282

با نام و یاد دوست

وسواس زیاد در حجاب همسر آینده

کارشناس بحث: استاد صابر

نوشته
    140
    حضور
    3 روز 11 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    886

با سلام و احترام خدمت شما پرسشگر محترم
    خدا را سپاس مي‌گويم كه در سرزميني زندگي مي‌كنم كه در دامانش، جواناني چنين پاك، آگاه و مومن دارد. ارتباط شما را نشانه عمق اعتمادتان به اين مرکز مي‌دانم و از اين بابت متشكرم.در پاسخ باید عرض کنیم فردی که قبلا حجاب کاملی داشته و بعدا تصمیم گرفته از این حجاب تا حدودی دست بردارد و بد حجاب شود دو حالت دارد. یا اینکه هنوز کلیت حجاب را قبول دارد و بد حجاب شدن او مرتبط به مسائل فرهنگی است یعنی فطرت پاک را دارد اما تا حدودی گرد و غبار روی آن را گرفته است. در این حالت با صحبت قبل از ازدواج یا بعد از ازدواج می توان فرد را به حالت اولیه بازگرداند.اما اگرفرد واقعا اعتقادش به حجاب برگشته و کلا منکر این مطلب است که حجاب یا چادر برای زن مفید است و بهانه های امروزی که چادر دست و پاگیر است و ... را معتقد شده و حاضر نیست از این افکار واهی ذره ای کوتاه بیاید اینجا معتقد می شویم موردی که برای ازدواج به دنبال آن هستیم دارای مشکل عقیدتی است و باید آن را حذف و به دنبال مورد بهتر بگردیم.به هر حال آنچه مهم است اینکه در ازدواج قرار است با عقائد فرد مقابل زندگی کنیم و این عقائد است که رفتار را می سازد و ریشه آن است.به هر حال در جلسه خواستگاری وضعیت را تعیین کنید و بدانید این حساسیت شما وسواس نیست و بجا است.
    سربلند و پیروز باشید.

6. صلوات ها 11

علاقه
    در بـهـ در روضـه هـا ...
    نوشته
    42
    حضور
    15 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    211

سلام علیکم
    شما وسواس زیادی ندارید ؛ بالاخره هرکسی حجاب همسرش رو یکجوری میپسنده ولکن شما سعی کن از افراط در این موضوع پرهیز کنی..
    طوری نشود که فردا روز خانم شما از شما گلایه کنه و فکر کنه که شما به ایشون بدبین هستین و بخاطر همین انقدر سخت میگیرید..!!!
    هرچیزی خوبه به شرطی که افراط درش صورت نگیره حتی همون حجاب... (اگر حجابش در حد عرف باشه دیگه مسئله ای باقی نمیمونه!)
    میدونید که اگه حجابش باعث شهرتش بشه ( انگشت نما بشن!!!) که به اصطلاح بهش لباس شهرت میگن شما مرتکب فعل حرام شده اید پس در امور دینی تعادل رو همیشه پیشه کنید ...

امیدوارم گوش شنوا داشته باشید
    یاعلی مدد

بـارهـا گـفـتـمــ و بـاز مـیـگـویـمــ یـا حـسـیـنــــ از حـرمـت بـوی خـدا مـیـجـویـمــ ...

8. صلوات ها 3

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

سلام.
    دوست عزیز اول این رو خواستم بگم که خیلی خوبه که حجاب همسر آینده براتون اهمیت داره.این اصلا اسمش وسواس زیاد نیست و خیلی هم جای تحسین داره.
    اما در رابطه با اینکه این خانوم به درد ازدواج با شما میخوره یا نه، باید به نظر من فکرهای خودتون رو بکنید و تصمیم بگیرید که اگه یه وقت ایشون گفتن حجابشون رو همینجوری که الان هستن می پسندن و نمیخوان بیشتر از این رعایت کنن، آیا چنین شرایطی رو میتونید قبول کنید یا نه.
    بر اساس جواب این سوال تون تصمیم بگیرید.اگه حجاب کامل در اولویت بالاتری براتون قرار داره،یا ایشون باید حجاب کاملش رو رعایت کنه {برای همیشه و نه فقط یه مدت موقت} یا اینکه به دنبال فرد دیگه ای باشید.
    اما اگر سایر ویژگیهای ایشون براتون مهمتره و میتونید با کامل نبودن حجاب ایشون کنار بیایید و بعدا در زندگی از این موضوع ازشون گله نکنید، میتونید به خواستگاری ایشون بروید...

10. صلوات ها 7

نوشته
    351
    حضور
    19 روز 14 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1561

دوست عزیز کارشناس محترم که جواب دادند گفتند افرادی که نسبت به حجاب آنهم چادر گرایش ندارند دچار مشکل عقیدتی هستند

نقل قول نوشته اصلی توسط صابر نمایش پست ها
    اما اگرفرد واقعا اعتقادش به حجاب برگشته و کلا منکر این مطلب است که حجاب یا چادر برای زن مفید است و بهانه های امروزی که چادر دست و پاگیر است و ... را معتقد شده و حاضر نیست از این افکار واهی ذره ای کوتاه بیاید اینجا معتقد می شویم موردی که برای ازدواج به دنبال آن هستیم دارای مشکل عقیدتی است و باید آن را حذف و به دنبال مورد بهتر بگردیم.
    جناب صابر یکی از دوستان منم خواستگاری دارند که دارای وسواس زیادی است با وجود اینکه خواستگارش فردی دین دار است ضمن اینکه کلیه محاسن یک خواستگار خوب را داراست ولی دوستم به خاطر اینکه این شخص ریشش را میتراشد دچار شک شده حالا به نظر شما این شخص دارای مشکل عقیدتی است و باید دنبال مورد بهتری بگردد؟

12. صلوات ها 7

علاقه
    عشقم شهداست و هرچی ک بهشون نزدیکم کنه...
    نوشته
    407
    حضور
    8 روز 21 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1459

سلام دوستان. ب نظر من این دوست مون خیلی باید دقت کنن. حتما باید باهاشون در این مورد صحبت کنین ببینین نظرشون در مورد حجاب و مخصوصا پوشش قبلی شون چ جوریه اگه گفتن از پوشش قبلی شون پشیمونن و این حرفا ک دیگه فکر نکنم با شما سازگار در بیان ولی یه مطلب ک میخواستم بگم این بود ک خانوما شاید حتی بعد ازدواج یه کم ب خودشون کمتر سخت بگیرن چون استدلال شون اینه که همسرشون مواظبت میکنه ازشون دیگه سختی های دوران مجردی رو ب خودشون ندن بعد اگه این بنده خدا جزو این دسته خانوما باشه دقیقا بعد ازدواج دیگه میخواد چ بکنه ؟؟؟ حتما این رو در نظر بگیرین و در مورد اش صحبت کنین ...موفق باشین ...
    حالا تمام دغدغه ام این شده حسین
    این اربعین کرب و بلا میبری مرا

14. صلوات ها 10

علاقه
    .
    نوشته
    312
    حضور
    30 روز 7 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    2
    صلوات
    2316

سلام

سوال: این خانم چادری بودن و الان نیستن؟ یا کلاً مانتویی بودن؟ (چون در جایی از متن ندیدم اشاره ای به چادر پوشیدن ِ ایشون بشه)

http://s5.picofile.com/file/81512909...50d8dd89_l.jpg

متحول شدن زندگی شما فقط در گرو یک نفر است :

خــودتان !

16. صلوات ها 6

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151456
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

18. صلوات ها 2

نوشته
    729
    حضور
    36 روز 19 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    29
    صلوات
    3410

دوستان سلام

برادر محترم
    1- حساسیت شما به جاست
    2- بهتر است مسائل مهمی چون حجاب را قبل از رسمی شدن و در جلسات خواستگاری به صحبت بنشینید و بر سر آن به توافق برسید. بعد از ازدواج چندان جای تغییر نیست. مگر آنکه شخصی خود به دنبال تغییر باشد

علی علی
    برای دنیایت طوری تلاش کن که انگار تا ابد زنده هستی و برای آخرتت به گونه ای که انگار فردا می میری
    اگر خواهان صلحی آماده جنگ باش
    بیایید زین پس بگوییم : امام خامنه ای

تکلیف شناسی پیش از تکلیف گرایی

20. صلوات ها 5

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری