جمع بندی چه ایرادی دارد که پسر و دختر بعد از ازدواج کنار والدینشان بمانند؟

تب‌های اولیه

40 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چه ایرادی دارد که پسر و دختر بعد از ازدواج کنار والدینشان بمانند؟

سلام

چه اشکالی دارد که پسر و دختر بعد از ازدواج کنار والدینشان زندگی کنند و در خانۀ آنها بمانند....؟

با توجه به گرانی ها، خرید خانه از طرف پسر و تهیه جهیزیه از طرف خانواده دختر مشکل است پس...

بهتر است بعد از ازدواج کنار والدینشان مانده و از وسایل آنها نیز استفاده کنند...

و بعد کم کم که آقا پسر توانست روی پایش بایستد، به فکر اجاره یا خرید خانه بیافتد....

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

با عرض سلام خدمت شما پرسشگر گرامی اینکه دختر و پسر بعد از ازدواج نزد والدین خود بمانند اگر چه مشکلات فراوانی (ازجمله میزان روابط دختر و پسر ،دخالتهای اطرافیان،کم طاقتی و کم صبری جوانان،سرد شدن دختر و پسر به مرور زمان از هم و...که با برنامه ریزی و فرهنگ سازی و بسته به ظرفیت طرفین و خانواده آنها میتوان آنها را برطرف کرد و به این ازدواج تن داد )دارد ولی با توجه به اهمیت ازدواج و وضعیت نابسامان آن و به گناه افتادن جوانان می توان از آن دفاع کرد والبته با برنامه ریزی مناسب باید در مسیر برطرف کردن آن مشکلات قرار گرفت وآنها را برطرف نمود
در پناه قران و عترت موفق باشید
یا علی

[="Arial"][="Black"]سلام نخیرم اصلا نمیشه چونکه همش دخالت بیجا تو زندگی میشه , هدف از ازدواج مستقل بودنه , آدم بخواد اگه دستورات و فرمایشات مادر شوهر و .... غیره رو انجام بده همون بمونه خونه باباش و به حرف اونا گوش بده خیلی بهتره , بعدشم آقایون تو اینجور مسىله خیلی راحتن چرا ? چونکه بیرونن و از تو خونه خبر ندارن که چی بر سر خانم تو خونه میاد , فلانی میاد باید جلو اون خم و راست شی بهمانی میاد باید فلان کار رو انجام بدی ,
اصلا هم خوب نیست , چون تو خونه خودت مثل یه مهمونی , و اون زندگی که دلت میخواد رو نمی تونی داشته باشی
[/]

بسم الله

سلام

خیلی خوبه که مثل قدیم ها تازه کلی تجربه کسب میکنیم:Hedye:
اونقدر مامان باباها مهربونن که خدا همش میخواد مارو بیشتر بهمون لطف کنه سایه ی اونها رو برای ما همیشه بالای سرمون نگه میداره و به زبون شیرینشون ما رو نصیحت میکنه ... منم واقعا عاشق مامان بابا ها و مادرزن و پدر زن ها و مادرشوهر و پدرشوهر ها هستم ان شاء الله دوباره مثل قدیم ها :ok:که ماتو اون زمون ها نبودیم دوباره گرد هم جمع بشیم باهم زندگی کنیم هرچند اگر خداوند برامون طوری رقم بزنه که از هم دورباشیم هم طور دیگه ای پسندیده و بازم باید خدا رو شکر کنیم .

من که واقعا از بعضی ضرب المثل های غیر اسلامی و ضد دین دلم میگیره :Ghamgin::Sham::Sham::Sham:

زندگی کردن پیش والدین باعث میشه زن و شوهری که تازه ازدواج کردن، نتونن با هم راحت باشن! در نتیجه برخی از نیازهاشون ارضا نشود و عقده بشه تو دلشون!
البته این یکی از آثارش هست.....قطعاً آثار منفی و مثبت فراوانی داره!

البته فکرنکنم در زمان الان، دختری راضی به این کار بشه!

اینم نمونه اش:

باخیش;579107 نوشت:
سلام نخیرم اصلا نمیشه

دیگه وارد زمانی شدیم که نصیحت ها و خیرخواهی های والدین، اسمش شده دخالت و فضولی!
قبلاً که به اصطلاح، والدین، بیشتر دخالت می کردن چرا آمار طلاق کمتر بود؟!
الان دیگه هرکسی خودشو عقل کل می دونه!

کاش یه کم از برادران فاسق یوسف علیه السلام یاد بگیریم.
با اون سن بالاشون میومدن از پدر اجازه می گرفتن "اجازه میدی یوسفو با خودمون ببریم صحرا؟ اجازه میدی بنیامینو ببریم مصر؟!"
بعدش ما میگیم"من هیییییییییجججججججده سالمه!!!! دیگه نیازی نیست تو زندگیم دخالت کنید!!!!!!!!"

باخیش;579107 نوشت:
سلام نخیرم اصلا نمیشه چونکه همش دخالت بیجا تو زندگی میشه , هدف از ازدواج مستقل بودنه , آدم بخواد اگه دستورات و فرمایشات مادر شوهر و .... غیره رو انجام بده همون بمونه خونه باباش و به حرف اونا گوش بده خیلی بهتره , بعدشم آقایون تو اینجور مسىله خیلی راحتن چرا ? چونکه بیرونن و از تو خونه خبر ندارن که چی بر سر خانم تو خونه میاد , فلانی میاد باید جلو اون خم و راست شی بهمانی میاد باید فلان کار رو انجام بدی ,
اصلا هم خوب نیست , چون تو خونه خودت مثل یه مهمونی , و اون زندگی که دلت میخواد رو نمی تونی داشته باشی

همه حرفهای شما قبول خانواده های ایرانی این همه از عروس توقع دارند متاسفانه
اما یه طرف قضیه هم مادر و خواهر های داماد هستند که این وسط زجر خواهند کشید
الان مادر من به هیچ وجه حاضر نیست بپذیرد اگر برادرم ازدواج کرد کنار ما زندگی کند چون هیچکی از بودن عروس در کنار خودش راضی نبوده یک سال یا دوسالی که با عروس زندگی کردند تجربیات تلخی داشتند
شاید باور نکنید برخی از عروسشان اصلا دلگیر نیستند ولی از طرفداری های بی حد و اندازه پسرشون از زنش و اینکه آدم جرات نمیکنه تذکری هم به زنش بدهد دلگیرند
بهرحال دو تا جوونی که میخواهند ازدواج کنند باید بتونند مستقل زندگی کنند قبل از اینکه کدورتی مابین خونواده ها ایجاد شه
کسی که حتی نمیتواند خرج خودش را تامین کند یا مسکنی برای خودش فراهم کند بهتر است ازدواج نکند

با سلام و عرض ادب
به نظر من خیلی نادره که اینجور زندگی ضرر های واسه زوج نداشته باشه ممکنه خیلی حریم ها شکسته شه حتی ممکن است نظرات خانواده شوهر از نظر دختر به عنوان دخالت در زندگی شخصی در نظر گرفته شود و موجب کدورت شود به نظر من هر چه دور تر باشند احترام ها بیشتر میشود

آیا مشکلی داره که تو یه آپارتمان باشن اما واحد هاشون جدا باشه؟

مثلا خانم باخیش آیا شما با این هم مشکل دارید؟

مترصد;578204 نوشت:
سلام

چه اشکالی دارد که پسر و دختر بعد از ازدواج کنار والدینشان زندگی کنند و در خانۀ آنها بمانند....؟

با توجه به گرانی ها، خرید خانه از طرف پسر و تهیه جهیزیه از طرف خانواده دختر مشکل است پس...

و بعد کم کم که آقا پسر توانست روی پایش بایستد، به فکر اجاره یا خرید خانه بیافتد....

شما که این شرایطو دارید با خانم نامزد کنید اما تا نتونستین مستقل بشین در دوران نامزدی به سر ببرین...بعد که تونستید روی پای خودتون بایستید ازدواج و تشکیل خانواده...

[="Arial"][="Black"]

لبیک یا علی النقی;579218 نوشت:
زندگی کردن پیش والدین باعث میشه زن و شوهری که تازه ازدواج کردن، نتونن با هم راحت باشن! در نتیجه برخی از نیازهاشون ارضا نشود و عقده بشه تو دلشون!
البته این یکی از آثارش هست.....قطعاً آثار منفی و مثبت فراوانی داره!

البته فکرنکنم در زمان الان، دختری راضی به این کار بشه!

اینم نمونه اش:

دیگه وارد زمانی شدیم که نصیحت ها و خیرخواهی های والدین، اسمش شده دخالت و فضولی!
قبلاً که به اصطلاح، والدین، بیشتر دخالت می کردن چرا آمار طلاق کمتر بود؟!
الان دیگه هرکسی خودشو عقل کل می دونه!

کاش یه کم از برادران فاسق یوسف علیه السلام یاد بگیریم.
با اون سن بالاشون میومدن از پدر اجازه می گرفتن "اجازه میدی یوسفو با خودمون ببریم صحرا؟ اجازه میدی بنیامینو ببریم مصر؟!"
بعدش ما میگیم"من هیییییییییجججججججده سالمه!!!! دیگه نیازی نیست تو زندگیم دخالت کنید!!!!!!!!"

قبلا چرا طلاق کم بود ? چونکه سن ازدواج پایین بود و وقتی دختره وارد اون خونه میشد 12 نهایت 15 سالش بود خب دیگه رفتارهای.اونا رو.هم یاد میگرفت و دیگه انگار خوی و خاصیت اونها رو برمیداشت و میشد یکی از اونا ,
اما الان طلاق زیاده چون حاضر به تغییر نیستیم ,
بعدشم آدم تو طول روز.چند بار با مادرش بحث میکنه حرف میزنه اما به دل نمی گیره و یادش میره , اما همین حرف رو یه نفر دیگه بزنه آدم بهش بر میخوره و میشه اختلاف[/]

[="Arial"][="Black"]

ابن-الخمینی;579232 نوشت:
آیا مشکلی داره که تو یه آپارتمان باشن اما واحد هاشون جدا باشه؟

مثلا خانم باخیش آیا شما با این هم مشکل دارید؟

سلام اگه راهش جدا باشه نه چه مشکلی , اما اگه تو این سایت بگردید می بینید اونایی که راهشون یکیه هم مشکل دارن , میان بدون اجازه به خونشون
کسی رو میشناختم که در طبقه دوم مادر شوهرش زندگی میکردن , هر بار که مهمونی میومد , مادر شوهره میگفت چرا نمیای پایین ? چشم دیدن هیشکی رو نداری , آخه دیگه آدم چیکار کنه ?
اصلا بعد ازدواج نباید خونه کسی ناهار و شام.رو آوار شد , از اول باید رو پای خودت بایستی , بعدشم که بعدا منت نذارن سرت[/]

توی منطق زندگی شما توی ذهن خیلی ها این ویروس حکومت میکنه اصلا سلطنت میکنه
اینکه همه با هم دعوا دارن و چشم دیدن همدیگر رو ندارن ؟!

اما ذهن یه عده فقط گل گفتن و گل شنفتنه چرا؟
چون برای خودشون چارچوب و قانون ساختگی تعریف نمیکنن

دوستی دارم که اصلا احترام به سادات سرشون نمیشه و ایشون از قضا عروس خانواده سادات شدن حالا فکر میکنید دراز کشیدن یا لااقل پادراز کردن جلوی پدرشوهر رو که هیچ اون هم از نوع ساداتش بی احترامی میپندارد؟؟؟

دوستان سلام

مترصد;578204 نوشت:
سلام

منظورتان این است که هر کدام از طرفین در خانواده والدین خود زندگی کنند یا اینکه هر دو نزد یکی از والدین زندگی کنند.

چنین چیزی در گذشته از یک جهت خوب بوده است چرا که خانه ها بزرگ و ویلایی بوده است و امکان اختلاط نامحرمان کمتر از خانه های آپارتمانی کنونی است. از یک جهت بد است چرا که فرهنگ گذشته در کنار همه مطلوبیت ها، به دلیل جهل و ... اختلاط نامحرمان را به خوبی کنترل نمی کرد.

در فضای امروزی در خانه های آپارتمانی چنین چیزی به مراتب سخت تر است.

شما فرض کنید پسری که همسر خود را به خانه پدر بیاورد و در یک اتاق ساکن شود. این پسر اگر برادر داشته باشد، در اینجا هم زوج معذب می شوند و هم برادر آن پسر.
این مسائل برای کسانی که مومن هستند، مشکلات عدیده ای را به وجود می آورد.

پ.ن:
1- اگر همه مسائل محرم و نامحرم هم رعایت شود، روابط عاطفی و جنسی زوجین تحت شعاع قرار می گیرد و به مرور این روابط می تواند رو به سردی رود.
2- فراوان تجربه های مشاوره ای هست که دختری یا پسری به خاطر رعایت نکردن همسایه، والدین یا برادر و خواهر تازه ازدواج کرده خود، چشم و گوششان باز شده است و نه می توانند فضا را مدیریت کنند و نه غریزه خود و به گناه کشیده می شوند. همه یوسف و شهید امین نیستند.

علی علی

[="Arial"][="Black"]نامزدی هم فقط 6 ماه تا یکسال خوبه وگرنه مشکلاتش خیلی زیاد میشه و اختلافات فوران میکنه[/]

سلام. اینم از اون موضوعات کلی هست ک نمیشه در موردش نظر داد اولا ک باید ببینی خانواده ها اخلاقیات شون چطوریه شاید اصلا این مباحث مادر شوهر و عروس واسشون مسخره باشه و از ترس خدا کاری باهم نداشته باشن دوما باید ببینین دختر خانوم راضی ب این زندگی هست یا نه سوم باید همه تلاشتونو تویه اون دوران واسه زندگی مستقل بکنین نه اینکه خیالتون راحت بشه و تنبلی کنین ... ب نظر من سطح فرهنگ خانواده ها و مذهبی بودن شون تویه اینجور موقعیت ها همیشه حرف اول رو میزنه ... دیدم ک میگم ... موفق باشین ...

مترصد;578204 نوشت:
سلام

آقا من یه پیشنهادی به شما دارم ، شما چرا می خوای یه دختر رو بدبخت کنی وقتی نه انگیزه ای برا ازدواج داری http://www.askdin.com/thread43534.html

و هم اینکه تازه وقتیم ازدواج کنید می خواید پیش والدینتون زندگی کنید

آخه این خانم که قرار با شما وصلت کنه چه گناهی کرده :_loool::geryeh:

آقا خانمتون دلش می خواد اول ازدواج براتون لباسا خوشگل خوشگل بپوشه ، آرایش کنه ،وقتی میاید خونه بپره دم در ... و کلی چیز دیگه ، خب حالا مثلا چطوری جلو مادر شوهر پدر شوهرش از اینکارا بکنه ، خب شما از این چیزا خوشت نمیاد و میلی نداری اون خانم چی؟

نمی زارید که :Esteghfar::offlow::jangjoo:

سلام
منم موافق هستم که زن بیاد تو خونه ما زندگی کنه!
اینطوری خرج و مخارج کمتر و کار ها هم تقسیم میشه!
مثلا پدرمون میخره میاره مادرمون غذا درست میکنه و ما هم مثل قبل می خوریم!!

تازه جمعیت هم زیاد میشه که هیچ بهشتم میریم!:Khandidan!:

[="Tahoma"][="Navy"]

techies;579235 نوشت:
شما که این شرایطو دارید با خانم نامزد کنید اما تا نتونستین مستقل بشین در دوران نامزدی به سر ببرین...بعد که تونستید روی پای خودتون بایستید ازدواج و تشکیل خانواده...

سلام
این هم نمیتونه را حل مناسبی باشه، ممکنه شرایط استقلال ایشون خیلی طولانی بشه،

دوران نامزدی بیشتر از شش ماه نهایتا نه ماه رو به دردسر پیش میره.[/]

[="Tahoma"][="Navy"]

عزرائیل;580060 نوشت:
سلام
منم موافق هستم که زن بیاد تو خونه ما زندگی کنه!
اینطوری خرج و مخارج کمتر و کار ها هم تقسیم میشه!
مثلا پدرمون میخره میاره مادرمون غذا درست میکنه و ما هم مثل قبل می خوریم!!

تازه جمعیت هم زیاد میشه که هیچ بهشتم میریم!

:Khandidan!:

شما نام کاربری تونو خیلی با دقت انتخاب کردی!:Nishkhand:[/]

سلام
به نظر من صلاح نیست، ولی بهتره جوونا از حمایتهای مالی خانواده بهره مند بشن

چون خودم چند روز پیش موردی رو به چشمم دیدم که کم مونده بود به خاطر همین مساله کارشون به جدایی بکشه
ولی خوشبختانه با رای دادگاه پسر قرار شد خونه جداگانه بگیره، الانم دوباره دختر برگشته سر خونه و زندگیش

بر فرض مثال اگه خونه دو طبقه باشه، میتونن یکی از طبقه ها رو اجاره بدن ، بعد پولشو بدن به پسره، تا جای دیگه خونه بگیره

از قدیم گفتن دوری و دوستی :ok:

مترصد;578204 نوشت:
سلام

باسلام
به نظر بنده اگر خانواده پسر، خود خانم و خود پسر با تقوا و خوش اخلاق باشند؛ طعنه و زخم زبان و رذیله های اخلاقی دیگه ایی در میان نباشه؛ خوبه، ولی باعث میشه میشه که در بعضی از کارها با هم راحت نباشند که اونم اگه روش فکر بشه راه حل داره.
و الا اگر اخلاقیاتی دارندکه نمیتونن همدیگرو تحمل کنند، و جنبه این کارها رو ندارند، بهتره که توی این وادی نباشند چون مفسده داره.
ولی اگر قضیه اضطراری هست که طرف نیاز به ازدواج داره؛ دیگه چاره ایی نیست...

چرا غالب کاربران مخالفت می کنند...؟

پیشنهاد کنار والدین ماندن بدلیل وضعیت نامناسب اقصادی است...

اگر بخواهیم با توجه به دیدگاه های منفی برخی از کاربران اقدام کنیم، بعید است که جوانان بتوانند در سن پیری هم ازدواج کنند...

سلام

بستگی به خانواده ها داره
ممکنه این اتفاقات بیافته یا نیافته :kharej::mohandes:
:god:

شما اگر تونستید دختری رو پیدا کنید که با چنین وضعیت خوفی بتونه زندگی کنه ، هیچ ایرادی نداره

با توجه به دخترانی که من تا حالا دیدم کمتر کسی پیدا میشه که بتونه در چنین شرایطی زندگی کنه ، مگر اینکه واقعا عاشق باشه !

[="Arial"][="Black"]جدا از بدبینی یه چیزی بگم اگه این شرایط رو قبول کنی هیچوقت حق اعتراض نداری چونکه میگن خودت شرایط رو قبول کردی میخواستی نه بگی[/]

مترصد;578204 نوشت:
سلام

اولا ازدواج یعنی ازخونه پدر ومادر بیرون رفتن تا بتونی برای زندگی خودت وهمسرت شخصی تصمیم بگیری واگه قرارباشه با ازدواج خونه والدین بمونی همون بهترکه ازدواج نکنی
ثانیامگه خونه والدین امروزی چندمترکه میخای دست زنتا بگیری ببری اونجا؟
ثالثا گیرم 1 سال رفتی خونه والدین تواین مدت مگه چقدردرآمدی داری که بتونی خونه بخری؟تا آخرعمرتم کارکنی وهیچی نخوری نمیتونی خونه فراهم کنی
رابعا یکی از رایج ترین دلایل طلاق دخالت خانواده پسر
من نظرم عدم ازدواج ومبارزه مسلحانه با نفس تا سن بره بالا
واین نفس فروکش کنه

از قدیم گفتن دوری و دوستی:khandeh!:

فرض که هم دختر و هم خانواده شوهر کاملا باهم مچ باشن

مهربون باشن

قدرشناس باشن

بازم بالاخره یه موردی پیش میاد که توش اختلاف نظر وجود داشته باشه

و اینجوری بحث پیش میادو احتراما کمرنگ میشه

به نظر من اصلا اونجوری راحت نیست مثل راحتی تو خونه مهمون و راحتی تو خونه خود آدم میمونه اینکه بدبخت دختره هر کاری بخواد انجام بده راحت نیست آدم با مادر خودشم بحثش میشه اما کسی به دل نمیگیره اما بقیه اینجوری نیستن یعنی ممکنه سر یه مورد کوچیک کدورتی پیش بیاد که احتمالش خیلیییییی زیاده
به نظر من پسره سه سال بره دنبال کار جون بکنه به سختی همه تلاششو بکنه میتونه یه خونه اجاره کنه تو سه چهار سال اما اگه بره خونه باباش خیالش راحته تا 10 سال دیگه هم کاری نمیکنه
یکم عزمتون رو جزم کنید خیلی تلاش کنید برید دنبال کار باور کنید اگه به نیست فراهم کردن پول ازدواج برید دنبال کار خدا برکتش رو چند برابر میکنه
البته به سطح خانواده دختر هم بر میگرده مثلا شما نمیتونی یه دختر روستایی رو با یه دختری که تو خانواده مرفهیه مقایسه کنی شاید یه دختری باشه که خیلییییی راضی باشه ازدواج کنه خونه پدرشوهرشم بره یعنی واسه دختره خیلی مهم باشه ازدواج کنه
سطحا خیلی فرق داره
همونطور که یه حدیثم داریم که شوهره باید وضع مالی بهتری از پدر دختره داشته باشه یعنی نمیتونه یه دختر ثروتمند رو بگیره ببره با سختی زندگی کنه منظورم اینه نسبیه

sarahh;582584 نوشت:
به نظر من اصلا اونجوری راحت نیست مثل راحتی تو خونه مهمون و راحتی تو خونه خود آدم میمونه اینکه بدبخت دختره هر کاری بخواد انجام بده راحت نیست آدم با مادر خودشم بحثش میشه اما کسی به دل نمیگیره اما بقیه اینجوری نیستن یعنی ممکنه سر یه مورد کوچیک کدورتی پیش بیاد که احتمالش خیلیییییی زیاده
به نظر من پسره سه سال بره دنبال کار جون بکنه به سختی همه تلاششو بکنه میتونه یه خونه اجاره کنه تو سه چهار سال اما اگه بره خونه باباش خیالش راحته تا 10 سال دیگه هم کاری نمیکنه
یکم عزمتون رو جزم کنید خیلی تلاش کنید برید دنبال کار باور کنید اگه به نیست فراهم کردن پول ازدواج برید دنبال کار خدا برکتش رو چند برابر میکنه
البته به سطح خانواده دختر هم بر میگرده مثلا شما نمیتونی یه دختر روستایی رو با یه دختری که تو خانواده مرفهیه مقایسه کنی شاید یه دختری باشه که خیلییییی راضی باشه ازدواج کنه خونه پدرشوهرشم بره یعنی واسه دختره خیلی مهم باشه ازدواج کنه
سطحا خیلی فرق داره
همونطور که یه حدیثم داریم که شوهره باید وضع مالی بهتری از پدر دختره داشته باشه یعنی نمیتونه یه دختر ثروتمند رو بگیره ببره با سختی زندگی کنه منظورم اینه نسبیه

مگه با جون کندن چقدرمیشه درآورد؟
جونم بکنه فقط بتونه مخارج خوراکا وپوشاکا تامین کنه والا
10سالم جون بکنه هیچ پساندازی برای اجاره کردن خونه نمیمونه بهترین راه عدم ازدواج مدیریت غریزه
شما دختراهم با پسرپولدارا نهایتا ازدواج میکنید
من نه کار دارم نه پول پس دلیلی به ازدواج نمیبینم

pzahra;582705 نوشت:
10سالم جون بکنه هیچ پساندازی برای اجاره کردن خونه نمیمونه بهترین راه عدم ازدواج مدیریت غریزه

ولی راه بهتر اینه که از یه جا شروع کنید یه برنامه چند ساله برا پس انداز بریزید باز بهتره از هیچی پول تا حدی که حداقل نیازا رو برآورده کنه لازمه همه چیز نیست
با خودتون که لجبازی نمیکنید

pzahra;582705 نوشت:

برادر من شما اول آخرش باید شروع کنی
باید برنامه ریزی کنی
راه دیگه ای نیست
توکل بر خدا
اصلا شاید برنج فلان رو خریدی ماشین بردی!!!!!

کارای خدا رو ما سر در نمیاریم
من حیث لا یحتسب میده

sarahh;582725 نوشت:
با خودتون که لجبازی نمیکنید

ولی حق بدین به پسرا

الان برنامه ریزی میکنیم، دو سال دیگه ۴ سال دیگه
قیمت ها چند برابر میشه، ارزش پول چند برابر کم میشه

[="Microsoft Sans Serif"][="Black"]بستگی به خانواده ها داره
مثلا سه تا از برادر خانم های بنده تا وقتی که خانه خودشان آماده بشه تو یکی از اتاق های پدر خانمم زندگی می کردند
چقدر هم با هم خوب بودن ... عروس ها با مادر شوهرشان مثل مادر و دختر رفتار می کردن ...
البته دختر های طایفه ما خیلی بساز هستند ...
[/]

ابن-الخمینی;582732 نوشت:
برادر من شما اول آخرش باید شروع کنی
باید برنامه ریزی کنی
راه دیگه ای نیست
توکل بر خدا
اصلا شاید برنج فلان رو خریدی ماشین بردی!!!!!

کارای خدا رو ما سر در نمیاریم
من حیث لا یحتسب میده

ولی حق بدین به پسرا

الان برنامه ریزی میکنیم، دو سال دیگه ۴ سال دیگه
قیمت ها چند برابر میشه، ارزش پول چند برابر کم میشه

واقعا حق هم دارید تو این گرونی حساب کنید دو نفر کل ماه رو بخوان نون و تخم مرغم بخورن چقدر میشه گرونی داره بیداد میکنه
ولی نمیشه نشست که دولت کاری کنه و اوضاع خوب شه بعد آدم یه فکری به حال خودش بکنه نمیشه هم نشست نالید از زمین و زمان
مثلا میشه کم کم ربع سکه بگیره پس انداز کنه که از ارزش نیفته یا بره ببینه چیکار میتونه بکنه واسه پس انداز و در آمد حلال بیشتر من تو جریان نیستم میتونه بره از افراد موفق مشورت بگیره و یه حرکتی باید بکنه بالاخره
واقعا به قول شما هیشکی از فردای خودش خبر نداره ممکنه اون آقا هم درآمدش یهو بگیره کارش بگیره اما باید بره دنبالش باید شروع کنه بالاخره
مثلا تو اینترنت سرچ کنید یکی از همین عوامل شرکت مایکروسافت یا یکی از پولدارترین افراد با روزنامه فروشی شروع کرده بعد رفته تو کارای دیگه از همون اول که نباید انتظار یه کار پر درآمد داشت باید از یه جایی شروع کرد بالاخره

دختری را می شناسم که حدود 3 سال دوران عقد را در خانه پدرشوهرش بوده است و...

و بعد از آن مراسم جشن برپا کرده و رفتند طبقـۀ بالای خانه پدرشوهر.... و تا حالا مشکلی هم نداشتند...

کار جالبی نیست.
همین که پسر نمی تونه خونه اجاره کنه مایه آبرو ریزی میشه.
مسکلاتشم که جای خودش

mohamad313;584531 نوشت:
کار جالبی نیست.
همین که پسر نمی تونه خونه اجاره کنه مایه آبرو ریزی میشه.
مسکلاتشم که جای خودش

حتما کار جالب اینه که تا وقتیکه پسر تونست خونه اجاره کنه مرتکب گناه بشن!!!

من همه اینا قبول دارما که دست و پای زوج جوان بسته است
نمی تونن با هم راحت باشن، و یکسری محدودیت ها که همه واقف هستید بهش

خونه های الان پدر مادر ها هم مثل خونه های قدیم در اندشت نیست ، مثلا خونه پدربزرگ من اون موقع ایوان داشت، بعد هم اتاقهای کنار هم، هرکس تو اتاق خودش بود، و لازم نبود همیشه از وسط هال رد شن همدیگرو ببینن

ولی اگه اگه اگه خونه پدر داماد بزرگ بود مثل قدیما، بهتره قبول کنن، با این شرایط رکود اقتصادی بهترین کاره ، باید از سر خیلی چیزا گذشت
خدا هم بعد از مدتی با همت زن و مرد یه خونه نقلی جور میکنه ان شاالله

من یادمه یکی میگفت خونه باید ۴۰۰ متر باشه!!!!!!! :ok:

.امین.;584545 نوشت:
حتما کار جالب اینه که تا وقتیکه پسر تونست خونه اجاره کنه مرتکب گناه بشن!!!

خیر.
من فکر می کنم درست نیست با توجیه فرار از گناه ، به هر شرایط ازدواج راضی بشم.
البته ته دلم با نظر خودم صاف نیست!
شاید حق با شماست.

mohamad313;584554 نوشت:
خیر.
من فکر می کنم درست نیست با توجیه فرار از گناه ، به هر شرایط ازدواج راضی بشم.
البته ته دلم با نظر خودم صاف نیست!
شاید حق با شماست.

تن دادن به شرایط سخت در اینگونه جاها بیانگر ایمان بالای شخص است. بیانگر اعتماد انسان به خداست. بیانگر اهل راحت طلبی و تجملات نبودنه. و برای افرادی هم که ایمانشون قوی نیست باعث جلب رضایت خدا و تعلق گرفتن مشیت خداوند بر هدایتشان هست ...

موضوع قفل شده است