جمع بندی وسواس فکری در راه معرفت

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وسواس فکری در راه معرفت

[="DarkOrchid"]با سلام و عرض ادب احترام خدمت شما...
مدتیست بعضی از افکار هجوم میارن که امروز فهمیدم که شاید وسواس فکری هستن.... گاهی اوقات یه افکار هجوم میارن که میگن این راه معرفت نفس هست بعد چند ساعت بعدش میگه نه معرفت امام هست فردا افکاری هجوم میارن میگن نه هم معرفت نفس هست و هم معرفت امام و هم معرفت خدا و بعدش دوباره این افکار منو منصرف میکنه و میگه راه توحیده با توسل بعدش به این شکل باز روز از نو....
حدودا یه یک هفته ای هست این شکلی شدم و آرامشمو به هم میزنه و حتی تو نماز و یا ذکری هم شروع میشن ....به شخصی گفتم گفت چرا بین اینا فرق میزاری همه اینا یک حقیقتن ! آیا به نظر شما این افکار از ناحیه شیطان و بازیگری قوه خیال هست ؟
به نظر شما به این افکار اصلا توجهی نداشته باشم وقتی هم خطور کردن ردشون کنم و توجهم به خدا باشه فقط تا مشکل برطرف بشه به امید خدا ؟
:Gol:
[/]

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: جناب استاد

عقل فعال;577152 نوشت:
با سلام و عرض ادب احترام خدمت شما...
مدتیست بعضی از افکار هجوم میارن که امروز فهمیدم که شاید وسواس فکری هستن.... گاهی اوقات یه افکار هجوم میارن که میگن این راه معرفت نفس هست بعد چند ساعت بعدش میگه نه معرفت امام هست فردا افکاری هجوم میارن میگن نه هم معرفت نفس هست و هم معرفت امام و هم معرفت خدا و بعدش دوباره این افکار منو منصرف میکنه و میگه راه توحیده با توسل بعدش به این شکل باز روز از نو....
حدودا یه یک هفته ای هست این شکلی شدم و آرامشمو به هم میزنه و حتی تو نماز و یا ذکری هم شروع میشن ....به شخصی گفتم گفت چرا بین اینا فرق میزاری همه اینا یک حقیقتن ! آیا به نظر شما این افکار از ناحیه شیطان و بازیگری قوه خیال هست ؟
به نظر شما به این افکار اصلا توجهی نداشته باشم وقتی هم خطور کردن ردشون کنم و توجهم به خدا باشه فقط تا مشکل برطرف بشه به امید خدا ؟
:Gol:

سلام علیکم
این افکاری که به شما هجوم می اورند اگر بخواهم بدون پرده پاسخ دهم باید بگویم که دلیلش فقط ضعف شناخت و معرفت است.
بدین بیان که چون شما شناختی را که باید از این راه و مسیر ندارید،این افکار به شما هجوم می اورند.
اگر شناخت کافی و لازم حاصل شود این افکار هم از بین خواهند رفت.اصولا اینگونه افکار برای سالک خیر بوده و او را متوجه ضعف در ان مساله خاص خواهد کرد ،لذا سالک عاقل به دنبال اصلاح نقص رفته و بنیان خود را محکم و استوار خواهد ساخت.
پس نگرانی خاصی به خود راه ندهید و البته از پا نیز ننشینید که همت در سالک به مانند قلب در بدن است.موفق باشید.

موضوع قفل شده است