جمع بندی درخواست آمرزش برای اهل بیت علیهم السلام

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
درخواست آمرزش برای اهل بیت علیهم السلام

سلام دوستان.

میشه برای اهلبیت طلب امرزیدن کرد؟مثلا من بیام بگم خدایا امام علی علیه السلام را بیامرز؟اگه میشه دلیلش؟و اگه نمیشه بازم دلیلش؟

حتما دیدید نمیشه !و روی زبون نمیگنجه این عبارت برای اهلبیت!!!

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صادق

t.n.t;576696 نوشت:
سلام دوستان.

میشه برای اهلبیت طلب امرزیدن کرد؟مثلا من بیام بگم خدایا امام علی علیه السلام را بیامرز؟اگه میشه دلیلش؟و اگه نمیشه بازم دلیلش؟

باسلام وتشکر .
گرچه دعا برای پیامبر واهلبیت ع بسیار خوب است ودر آموزه های دینی هم وارد شده مثل صلوات فرستادن ویا ارتفاع درجه آنها را از خدا خواستن مثلا :
در هنگام تشهد می گویم : اللهم صل علی محمد وآله ورفع درجته .
ولی طلب آمرزش برای آنان معنا ندارد چون طلب آمرزش در جای لازم است که گناه وخلافی از طرف سر بزند ولی اهلبیت ع منزه از این امور اند پس معنا ندارد برای آنها طلب آمرزش گردد .

سوال :

پاسخ :
گرچه دعا برای پیامبر واهلبیت ع بسیار مطلوب وپسندیده است ودر آموزه های دینی نیز وارد شده مثل صلوات فرستادن ویا ارتفاع درجه آنها را از خدا خواستن مثلا :
در هنگام تشهد می گویم : اللهم صل علی محمد وآله ورفع درجته .
ولی طلب آمرزش برای آنان معنا ندارد چون طلب آمرزش در جای لازم است که گناه وخلافی از شخص سر بزند ولی اهلبیت ع منزه از این امور اند پس معنا ندارد برای آنها طلب آمرزش گردد .

موضوع قفل شده است