ارتباط، دلبستگی و ... ؛ دیگر جدایی ممکن نیست

تب‌های اولیه

45 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ارتباط، دلبستگی و ... ؛ دیگر جدایی ممکن نیست

من با یه دختری به طور خیلی پیچیده آشنا شدم ایشون دختر مذهبی و خانوادشون نسبت به خانواده ما کمی از نظر مالی پایین بودند.
من و این دختر خانم قرار گذاشتیم با هم باشیم تا ازدواج تا شیطون قولمون نزنه هیچ کار غیر شرعی هم تو این مدت انجام ندادیم.
تا این جاش ظاهرا همه چی خوبه ولی مشکلات ما با بزرگ تر شدن سنمون بیشتر شدن.
ما وقتی با هم آشنا شدیم که من 17 سال و ایشون کمتر از 19 سال سن داشت.
ولی وقتی سنمون بیشتر شد خوب مسلما سن ازدواج این خانم نزدیک تر میشه.
من یک انتخاب داشتم باید درس نمیخوندم و کار میکردم که خانوادم مخالف بودند
من الان 20سال دارم و دانشگاه ثبت نام کردم و دانشجو هستم.
و ما داریم نقشه جدایی از هم رو میکشیم
ولی مشکل این جاس که نه من فراموش میشم نه اون.
شدیم پاک دیوونه.
از این ماجرا هم مادر من کمی خبر داره ولی اهمیتی نمیده و مادر و خواهر اون دختر خانم که اونام مث مادر منند.
تو رو خدا کمکمون کنید...

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صابر

[=Times New Roman] [="2 Koodak"]با تشکر فراوان
[=Times New Roman] [="2 Koodak"]با عرض سلام و احترام خدمت شما پرسشگر محترم
[=Times New Roman] [="2 Koodak"]در پاسخ به سئوال شما چند نکته اساسی وجود دارد که لازم است به آنها بپردازیم:[=Times New Roman] [="2 Koodak"]1. در درجه اول اینکه فرمودید با فرد مورد علاقه تان باشید ولی هیچ گناهی نکنید. بله شاید این کار در زبان به راحتی ممکن باشد اما در عمل واقعا سخت است دو نفر را فرض کنیم که با هم هستند ولی شیطان به سراغشان نیاید. بنابراین رابطه شما از ابتدا می تواند رابطه ای غیر معقول باشد.[=Times New Roman] [="2 Koodak"]2. درست است که شرط سن از ملاک های دسته دوم ازدواج است که با شرایطی قابل تغییر هستند اما همین شرط سن در بعضی مواقع ممکن است مشکل ساز شود. فرمودید سن شما 17 و سن دختر خانم کمتر از 19 ولی به هر حال ایشان از شما بزرگترند و ممکن است همین اختلاف سنی سطح سازگاری را پایین بیاورد.
[=Times New Roman] [="2 Koodak"]3. اگر از ملاک سن گذشت کنیم جایی برای امیدواری زندگی شما وجود دارد(البته آن وقتی است که دیگر ملاک ها کامل رعایت شود و فقط سن مانع باشد) زیرا می توانید هم دانشجو باشید و هم کار کنید. خیلی از افراد جامعه الان همین روند را در پیش گرفته اند یعنی هم کار می کنند و هم درس می‌خوانند.[=Times New Roman] [="2 Koodak"]4. فرمودید داریم نقشه جدایی از یکدیگر را می کشیم اما دلیل آن را نفرمودید که آیا دلیل آن مخالفت خانواده هاست یا چیز دیگر؟[=Times New Roman] [="2 Koodak"]به هر حال خانواده های شما همانطور که خودتان هم فرمودید قدری در این قضیه کوتاهی کرده اند. اما نا امید نباشید زیرا ظاهرا تنها مانع بر سر راه شما تحصیل و اشتغال است. لذا توصیه می کنیم اگر فرد مقابل شما تمام ملاک های لازم برای زندگی مشترک را دارند یعنی به لحاظ اخلاق دینداری و شرافت خانوادگی و... در سطح مناسبی برای شما هستند می توانید شرط سن را رعایت نکنیدو در حال حاضر ارتباط را با ایشان قطع و در شرایط مناسب به خواستگاری رسمی بروید.[=Times New Roman] [="2 Koodak"]راه دوم این است که با رعایت شرایطی سعی کنید ایشان را فراموش کنید و به فکر ازدواج با فردی باشید که حداقل 2 سال از لحاظ سنی از شما کوچکتر باشد.[=Times New Roman] [="2 Koodak"]راه عاقلانه راه دوم است که بدانید این رابطه شما از پایه مشکل دارد و بدانید که از سر تنهایی و نیاز به محبت این رابطه را برقرار کرده اید. از طرفی در بسیاری از ازدواج ها دیده ایم که شرط سن رعایت نشده و مشکلات بزرگی در زندگی شان به وجود آمده است.[=Times New Roman] [="2 Koodak"]سربلند و پیروز باشید.
[=Times New Roman]

[=arial]سلام علیکم
برادر عزیزم میدونم که شما الان واقعا این دختر خانم رو دوست دارید و بنده هم منکرش نیستم و میدونم که حاضرید بخاطرش هرکاری بکنید ؛ اما ؛ حضرت عباسی بیاید یه خورده از بالا به این مسئله نگاه کنیم ... شما الان به این دخترخانم ابراز علاقه کردید بعد دخترها هم (براساس عواطفی که دارن) مسلما شمارو شوهر آیندش فرض کرده و باقی مراحل ..
شما الان دارید به اون دخترخانم لطمه روحی شدید وارد میکنید و باعث پیری و شکسته شدن اون خانم میشید (خانم ها خیلی زود شکسته میشن...)
پس بینی و بین الله بخاطر اینکه اون دختر رو بدبخت نکنی ؛ انصافا هم شرایطتت به ایشون نمیخوره ((( مخصوصا سن پائینت که خیلی مسئله مهمیه ... !!! ))) بیا از خیر این دختر بگذر و برو خواستگاری یه دختر خانمی که از سن خودت حداقل 4 یا 5 سال کوچکتر باشه و راحت از ازدواج لذت ببر و بذار اون هم بره پی زندگیش ...
اینطوری هم تو به سر و سامان میرسی و هم اون بنده خدا ..
امیدوارم گوش شنوا داشته باشی
یاعلی مدد

یاسر118;576684 نوشت:
من با یه دختری به طور خیلی پیچیده آشنا شدم ایشون دختر مذهبی و خانوادشون نسبت به خانواده ما کمی از نظر مالی پایین بودند.
من و این دختر خانم قرار گذاشتیم با هم باشیم تا ازدواج تا شیطون قولمون نزنه هیچ کار غیر شرعی هم تو این مدت انجام ندادیم.
تا این جاش ظاهرا همه چی خوبه ولی مشکلات ما با بزرگ تر شدن سنمون بیشتر شدن.
ما وقتی با هم آشنا شدیم که من 17 سال و ایشون کمتر از 19 سال سن داشت.
ولی وقتی سنمون بیشتر شد خوب مسلما سن ازدواج این خانم نزدیک تر میشه.
من یک انتخاب داشتم باید درس نمیخوندم و کار میکردم که خانوادم مخالف بودند
و ما داریم نقشه جدایی از هم رو میکشیم
ولی مشکل این جاس که نه من فراموش میشم نه اون.
شدیم پاک دیوونه.
از این ماجرا هم مادر من کمی خبر داره ولی اهمیتی نمیده و مادر و خواهر اون دختر خانم که اونام مث مادر منند.
تو رو خدا کمکمون کنید...

با سلام
یکم مبهم نوشتید
اول اینکه با این حساب شما 3 سال هست که باهم هستید ، اصولا هم همه تو 18 سالگی می رن دانشگاه اگه فنی حرفه ایم باشی 17 سالگی ، ولی طبق حرفتون شما 20 سالگی رفتید ، تو این 2-3 سال کار می کردید؟
بالاخره شما یا برا ازدواج با ایشون بودید یا نبودید

اگه بودید خب چرا از اول فکرشو نکردید؟ الانم خیلیا هستن که هم کار می کنن هم درس می خونن ، می تونی کمتر واحد بگیری کنارش کار کنی ، اگه فقط برا اینه اصلا دلیل قانع کننده ای نیست
اگه دلیل مخالفت خانواده ایشون هست که به احتمال زیاد شما هنوز خاستگاری نکردی که نظر پدر ایشون رو بدونی ولی 99% به دلیل سنتون(هم سن کمتون هم اختلاف سنیتون)،درستون، کارتون و بقیه شرایطم که از لحاظ فرهنگی اقتصادی خانوادگی و ... که چقدر به هم می خورید رو خودتون می دونید مخالفت می کنن

اگرم دنبال ازدواج نبودید چرا اینهمه وقت با احساسات اون دختر بازی کردید؟... البته اصلا منظورم این نیست که حالا بخاطر اینکه ایشون بلایی سرش نیاد هرجوری هست باهاش ازدواج کنید ولی هرچی بیشتر ادامه داشته باشه سختتر دل می کنید و بیشتر ایشون زجر می کشه

فکر نکنید فقط شما این شرایط رو داشتید ، خیلیا شرایطی خیلی بدتر از شما داشتند و مجبور شدند جدا بشن ، تا کسی این شرایط رو درک نکرده باشه حال شما و اون خانم رو نمی فهمه ، واقعا سخته و شاید اسمش رو نشه سخت گذاشت ، فوق فوق فوق فووووووووووق سخـــــــت ولی به هرحال اگه الان جدا شید خیلی بهتر اینه که بعد ازدواج جدا شید چون هم موقعیت های اون خانم رو ازش می گیرید هم موقعیتای خودتون کم میشه و ضربه روحی که چندبرابر از الان اون خانم می خوره قابل توصیف نیست

برای اینکه همدیگر رو راحت فراموش کنید هم اینکه واقعا دیگه باهم رابطه ای نداشته باشید اینکه کم کم کمش کنید و اینا فقط شرایط رو سختتر می کنه هم من این 2تا لینک رو بهتون معرفی می کنم حتما عکس هاش رو بخونید چون خیلی کمکمتون می کنه

http://www.askdin.com/thread23794.html
http://www.askdin.com/thread23797.html

از ته دلم براتون دعا می کنم

ایشون دختر مذهبی ........؟؟؟؟؟ آخه دختر مذهبی !!! دوست پسر پبدا میکنه ؟ رابطه پیدا میکنه ؟
و خانوادشون نسبت به خانواده ما کمی از نظر مالی پایین بودند............................چشمم روشن که هنو هیچی نشده اونا پایینتر از شمان ! اینا نشانه های خوبی نیست
من و این دختر خانم ][=arial]قرار گذاشتیم با هم باشیم .................خب همین کار غیر شرعی بوده !
تاازدواج تا شیطون قولمون نزنه هیچ کار غیر شرعی هم تو این مدت انجام ندادیم.!!!!!

بتول مستعان;579608 نوشت:
ایشون دختر مذهبی ........؟؟؟؟؟ آخه دختر مذهبی !!! دوست پسر پبدا میکنه ؟ رابطه پیدا میکنه ؟

سلام دوست عزیزم

بله دختر مذهبی هم ممکنه گول شیطون رو بخوره و شاید انقدر دور و اطرافش دوستان ناباب بودن که کم کم ایشونم تو ذهنش برای خودش یه سری چیزا تصور می کرده ، دختر تو اون سن وقتی همه دور و اطرافش هر روز میان میگن واااااای نمی دونی دوست پسرم چی گفته بهم ، واااای نمیدوووونیی چقدر دوستم داره ، همش تعریفم و میکنه میگه خوشگل تر از تو ، تو دنیا نیستت و و و و ..... این دختر خانم مذهبی به خودش این اجازه رو نمیده مثل اونا بره دنبال دوست پسر ، ولی به شدت نیاز پیدا میکنه که یکی اینجوری از اونم تعریف کنه همش تو ذهنش برا خودش یه نفر و تجسم میکنه که داره اینا رو بهش میگه ، خب حالا ایشون یا باید ازدواج کنه یا این وسط شیطون می گه آخ جوووووون این همونه که من می خوام ، و شیطونم می دونه که از طریق شماره دادن و اینا این خانم گول نمی خوره ، پس میره دنبال راه های دیگه که اگه خواستید براتون مثال می زنم فقط در تایید حرفم ، جمله زیر رو ببینید

یاسر118;576684 نوشت:
من با یه دختری به طور خیلی پیچیده آشنا شدم

من اصلا قبول ندارم که این خانم از ما ایمانش ضعیف تر بوده و به نظرم این یه قضاوت خیلی عجولانه هست ، شاید من و شمام تو اون موقعیت بودیم گول می خوردیم

مهم اینکه توبه کنن و از این تجربه تلخشون درس گرفته باشن که این روابط چیزی جز بدبختی برا آدم نمیاره

البته حرفام تاییدی بر کارشون نبود ، فقط خواستم بگم شیطون خوب می دونه هرکسی رو حتی با ایمان ترین آدما رو از چه راهی گول بزنه و آدم باید خیلی مراقب خودش باشه

ممکنه یه نفر ازدواج کرده باشه و شیطون این راه رو برا خودش بسته بدونه ولی جاهایه دیگه مطمئن باشید از گول زدن ما دست برنمی داره

در پناه خدا باشید:Gol:

Ṃᾄʀẓἷἔ;579326 نوشت:
تو این 2-3 سال کار می کردید؟
نه برا استخدام تو نظام داشتم تلاش میکردم که بی فایده بود

Ṃᾄʀẓἷἔ;579326 نوشت:
اگه بودید خب چرا از اول فکرشو نکردید؟
خوب بچه بودم به موقعیت و سن ازدواج دختر خانم فکر نمیکردم

Ṃᾄʀẓἷἔ;579326 نوشت:
اگرم دنبال ازدواج نبودید چرا اینهمه وقت با احساسات اون دختر بازی کردید؟
من و بازی با احساسات!
من تا حالا به دختری چپ هم نگاه نکردم.
قضاوت یک طرفه و تهمت گناهه
جهت اطلاع شما اون دختر خانم پیشنهاد آشنایی رو به من دادن.
و اگر حرف شما جدی گرفته بشه اون دختر خانم با احساسات من بازی کردن.که این جور هم نبوده.

بتول مستعان;579608 نوشت:
و خانوادشون نسبت به خانواده ما کمی از نظر مالی پایین بودند

من هیچ وقت نه به مال و ثروت پدرم مغرور شدم و نه افتخار کردم چون مال من نیست و به من ربطی نداره من این حرف رو گفتم تا برا مشاور روشن بشه
چرا شما دوست دارید زود قضاوت کنید؟

بتول مستعان;579608 نوشت:
من و این دختر خانم ]قرار گذاشتیم با هم باشیم

منظور من از با هم بودن یعنی با کس دیگری نبودن است ینی دیگه کس دیگری رو دوست نداشته باشیم.
او کی؟
سوال های اولتون رو هم آبجی مون ج دادن.
امیدوارم یکمی منطقی تر و یکمی دیگه هم با احساس تر فکر کنید!!

یاسر118;579705 نوشت:
قضاوت یک طرفه و تهمت گناهه

من قضاوت نکردم ازتون سوال کردم

یاسر118;579705 نوشت:
اون دختر خانم پیشنهاد آشنایی رو به من دادن.

پس حتما حتما حتما فراموششون کنید

برادر من یه لینک بهتون میدم دانلود کنید و حتما تا آخرش گوش بدید و به اون خانمم بدید گوش بده ، حتما چشمتون روی خیلی چیزا باز میشه و به راحتی همدیگر رو فراموش می کنید ( جا داره همین جا هم از کسی که این لینک رو به من داد تشکر کنم واقعا زندگی من رو عوض کرد )

http://drfarhang.mihanblog.com/post/2

سلام دوست من.ببخشید الان ننوشتین مشکل تون چیه؟ چرا میخواین بهم اش بزنین؟ باهم هم کفو نیستین؟اگه قراره باهم ازدواج کنین خب خانواده هاتونم ک در جریان هستن شمام علنی اش کنین و ازشون بخواین تا محرم تون کنن تا کارتونو درستون درست میشه باهم راحت باشین اگه هم قراراه فراموش بشه ک یه همت زیاد از هر دوتاتون میخواد ک واقعا دیگه باهم هیچ ارتباطی نداشته باشین و هرچی ب یاد همدیگه میندازتون رو از بین ببرین ... موفق باشین ...

جزیره مجنون;579998 نوشت:
ازشون بخواین تا محرم تون کنن
؟نمیکنن از اونجایی که به قول خودشون دهنم بو شیر میده

جزیره مجنون;579998 نوشت:
اگه هم قراراه فراموش بشه ک یه همت زیاد از هر دوتاتون میخواد ک واقعا دیگه باهم هیچ ارتباطی نداشته باشین
!
کاش مث همینجوری که نوشتید راحت بود.4سال خاطره رو چه جوری فراموش کنم اونوقت؟

Ṃᾄʀẓἷἔ;579772 نوشت:
، حتما چشمتون روی خیلی چیزا باز میشه و به راحتی همدیگر رو فراموش می کنید

سلام
این لینک همون مشاوره ازدواج دکتر فرهنگ هست. اخه یکی از تاپیک ها من دانلود کردم نمیدونم درست هست یا نه.

سلام بر استاتر
این راهی که شما قدم گذاشتی خیلی دشوار هست. اول باید مشخص بشه دلبستگی و عشق هست یا وابستگی و دوست داشتن ؟؟
دوم اینکه این خانم الان از لحاظ ظاهری مشخصه از شما بزرگتره؟؟
سوم اینکه از خدا کمک بخواید شما جلو خودتون بگیرید و سمت اون دختر نرید. خط موبایلتون عوض کنین و ازش دور بشین . اینجوری کنار هم بودن هیچی فراموش نمیشه تازه داغون تر هم می شوید. می تونید از ی مشاور هم کمک بگیرید. این رابطه یک روزه به وجود نیومده که بره !! طول میکشه. اما مهم ترین قسمتش محکم بودن و جلو خودتون گرفتن هست چون دختر احساسی هست و سخت تر براش هست. گریه میکنه . افسرده میشه و... اما خوب بلاخره مرحله فراموشی هم کم کم شروع میشه اما خاطرات هیچوقت پاک نمیشه. فقط باور میکنه دیگه نیستید .

lili66;582322 نوشت:
این لینک همون مشاوره ازدواج دکتر فرهنگ هست.

بله همونه ، خیلی مفید هست

lili66;582322 نوشت:
سوم اینکه از خدا کمک بخواید شما جلو خودتون بگیرید و سمت اون دختر نرید. خط موبایلتون عوض کنین و ازش دور بشین . اینجوری کنار هم بودن هیچی فراموش نمیشه

من نمیخوام فراموشش کنم تو این زمون پیدا کردن همچین دختری خعلی سخته.
اون واقعا نیمه گمشدمه.
درسته این جمله کلیشه ایه ولی در این جا 100در100صدق میکنه

به نظر من به طور جدی با خانوادتون صحبت کنید با توضیحاتی که دادین اگر بخواین از هم جدا بشین ضربه روحی خیلی بدی هم به شما و هم به اون دختر خانوم وارد میشه.اگر مشکل اینه که به قول خودتون دهنتون بوی شیر میده خب میتونید نامزدیتون رو به طور رسمی اعلام کنید یا اینکه عقد کنید و بعد که شرایط مساعد شد اقدام کنید برای ازدواج و اینکه اون خانوم از شما بزرگتره مگه اختلاف سنی شما چقدره؟اختلاف سنی شما انقدری نیست که بخواد مانع ازدواجتون بشه اگر دلبستگی وجود نداشت میشد درموردش بحث کرد ولی با شرایط به وجود اومده باید نادیدش گرفت.شما با هرکس دیگه ای هم غیر از این خانوم بخواید ازدواج کنید باز هم قطعاً موانعی وجود دارن پس نباید وجود این مشکلات مانع به هم رسیدن شما بشه.درسته که رابطه شما از اول اشتباه بوده ولی جدایی، اون هم یک دفعه ،ی اشتباه بزرگتره.

برادر چنتا نکته هست که میخوام راحت بهت بگم...
1-درسته این خانم بزرگتر از شماس اما این مساله مهمی نیست زیاد ذهنتو درگیرش نکن...
2-جدا بشید نه شما میتونی اون خانومو فراموش کنی نه اون خانوم شمارو...من این تجربرو داشتم و طرف مقابلم به شدت ضربه خورد در حدی که 6ماه روان درمانی شد و به خواهرم گفته بود اگر مذهبی نبودم خودشکی میکردم...خداروشکر الان وضعش خیلی خوبه و داره ازدواج میکنه...(در جواب یکی از دوستان که دخترای مذهبی با کسی دوست نمیشن بگم بالاخره همه تو یه دورانی شیطون گولشون میزنه...)
3-سعی نکنید خیلی زود یا خیلی دیر ازدواج کنید...تو دینمون تاکید شده روی ازدواج به موقع...شما میتونید همونطور که دوستان قبلی گفتن نامزد کنید درستون رو بخونید و وارد یه کار درست با درآمد خوب بشید تا بتونید ایشونو تامین کنید, خیلی احساسی وارد مقوله ازدواج نشید...

امیرمحمداوشلی;578325 نوشت:
[=arial]سلام علیکم
برادر عزیزم میدونم که شما الان واقعا این دختر خانم رو دوست دارید و بنده هم منکرش نیستم و میدونم که حاضرید بخاطرش هرکاری بکنید ؛ اما ؛ حضرت عباسی بیاید یه خورده از بالا به این مسئله نگاه کنیم ... شما الان به این دخترخانم ابراز علاقه کردید بعد دخترها هم (براساس عواطفی که دارن) مسلما شمارو شوهر آیندش فرض کرده و باقی مراحل ..
شما الان دارید به اون دخترخانم لطمه روحی شدید وارد میکنید و باعث پیری و شکسته شدن اون خانم میشید (خانم ها خیلی زود شکسته میشن...)
پس بینی و بین الله بخاطر اینکه اون دختر رو بدبخت نکنی ؛ انصافا هم شرایطتت به ایشون نمیخوره ((( مخصوصا سن پائینت که خیلی مسئله مهمیه ... !!! ))) بیا از خیر این دختر بگذر و برو خواستگاری یه دختر خانمی که از سن خودت حداقل 4 یا 5 سال کوچکتر باشه و راحت از ازدواج لذت ببر و بذار اون هم بره پی زندگیش ...
اینطوری هم تو به سر و سامان میرسی و هم اون بنده خدا ..
امیدوارم گوش شنوا داشته باشی
یاعلی مدد

سلام
نگاه شما خیلی به دخترها پاکیزه هست. چونکه شما در دل نسبت به فرد آیندتون متعهد خواهید بود و شاید هم مذهبی بودن هم بشه بهش اضافه کرد. اما دخترا همشون اینطوری نیستن. شما دخترها رو جمع کردین که احساسی و ویژگی های فوق العاده مثبت دیگه دارن. اما همشون اینجوری نیستن. شاید در جامعه امروز 90% اینطوری نباشن.( اینطور نگاه باعث بیشتر اشتباه فکر کردن و تصمیم گیری های اشتباه می شه. ) قسمت داخل پرانتز برای این بود که موضوعی که گفتم مربوط به بحثه. در کل پسرا خیلی بخاطر این فکر اشتباشون ضربه می خورن. مثلا اینکه یک طرفه به قضیه نگاه کردن که اگر دختری با پسر دوسته ، پسره مخ دختر رو زده و ... دختر رو در یک حاشیه امنیتی قرار می ده و یه سری مسائل دیگه ..

yaHosseinDS;582428 نوشت:
سلام
نگاه شما خیلی به دخترها پاکیزه هست. چونکه شما در دل نسبت به فرد آیندتون متعهد خواهید بود و شاید هم مذهبی بودن هم بشه بهش اضافه کرد. اما دخترا همشون اینطوری نیستن. شما دخترها رو جمع کردین که احساسی و ویژگی های فوق العاده مثبت دیگه دارن. اما همشون اینجوری نیستن. شاید در جامعه امروز 90% اینطوری نباشن.( اینطور نگاه باعث بیشتر اشتباه فکر کردن و تصمیم گیری های اشتباه می شه. ) قسمت داخل پرانتز برای این بود که موضوعی که گفتم مربوط به بحثه. در کل پسرا خیلی بخاطر این فکر اشتباشون ضربه می خورن. مثلا اینکه یک طرفه به قضیه نگاه کردن که اگر دختری با پسر دوسته ، پسره مخ دختر رو زده و ... دختر رو در یک حاشیه امنیتی قرار می ده و یه سری مسائل دیگه ..

حرف شما هم صحیح هست اما ی دختر باز هم احساسی هست و دلبستگی عاطفی قوی تری داره. این جمله شما را زیاد شنیدم و گاها درست هست اما 90 درصد دخترها نیستن. ی شناخت درست و قضاوت یا تصمیم یکطرفه نگرفتن بهترین راه هست.

اینکه از شما بزرگتره یجوری نیس به نظرتون ؟؟

اکثره دخترا دوس دارن ظرف مقابلشون حامی و تکیه گاه باشه

اینکه شما کوچیکترید ناخودآگاه حس مامان بودن به اون دختر خانوم دس میده

نه همسر بودن

Miss Chadoriii;582530 نوشت:
اینکه شما کوچیکترید ناخودآگاه حس مامان بودن به اون دختر خانوم دس میده

نه همسر بودن

در مورد این حرفتون اطمینان دارید؟
ینی ممکنه همه یه همچین حسی بکنن؟

یاسر118;584057 نوشت:
در مورد این حرفتون اطمینان دارید؟
ینی ممکنه همه یه همچین حسی بکنن؟

اکثره دخترا دوس دارن که همسرشون بزرگتر از خودشون باشه

حالا شاید طرف مقابل شما اینجوری نباشه

ولی اکثریت اینجوری هستن

یاسر118;582279 نوشت:

!
کاش مث همینجوری که نوشتید راحت بود.4سال خاطره رو چه جوری فراموش کنم اونوقت؟

خاطره ؟!
ببخشید چطور چهار سال با هم ارتباط داشتید اونم شرعی ؟ واسم جالبه !
دین عوض شده یا .... ؟
عزیز من ارتباط عاطفی حرامه
حالا یا این ارتباطی که گناه بوده رو قطع کن
یا مثل یه شیر مرد با خانواده در میان بذار
به نظر من اول به مادر بگو ، چون مادر بهتر درک میکنه
بعدش همه چی روی روال پیش می ره
راه سومی هم هست
فقط به دختره فکر کنی و به ارتباط سالمتون ادامه بدید ...... !!

نوکر اهل بیت;584214 نوشت:
خاطره ؟!
ببخشید چطور چهار سال با هم ارتباط داشتید اونم شرعی ؟ واسم جالبه !
دین عوض شده یا .... ؟
عزیز من ارتباط عاطفی حرامه
حالا یا این ارتباطی که گناه بوده رو قطع کن
یا مثل یه شیر مرد با خانواده در میان بذار
به نظر من اول به مادر بگو ، چون مادر بهتر درک میکنه
بعدش همه چی روی روال پیش می ره
راه سومی هم هست
فقط به دختره فکر کنی و به ارتباط سالمتون ادامه بدید ...... !!

بی خیال داداش همه چی تموم شد؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟
ممنون از همه دوستان که خواستند بهم کمک کنند...

Miss Chadoriii;584064 نوشت:
اکثره دخترا دوس دارن که همسرشون بزرگتر از خودشون باشه

حالا شاید طرف مقابل شما اینجوری نباشه

ولی اکثریت اینجوری هستن

من فکر میکنم این فکر غلطیه

یکی دو سال بزرگ تر بودن دختر هیچ مشکل حادی نیست که باعث نشه ازدواج صورت بگیره

مهم درک متقابله و اینکه همو بخوان

مورد های زیادی هم هستن که خوشبختن

یاسر118;584389 نوشت:

برادر شما هم شکمت درد میکردا خودتو گرفتار کردی... :khaneh:

اگه واقعا فکر میکنی به دردسرش میارزه باید هرجور شده لج کنی بگی من اینو میخوام :nevisandeh:

یکی دو سال تفاوت سنی اصلا مورد مهمی نیست مخصوصاً اگر که پای عشق :hamdel:وسط باشه.حالا اینکه توی شروع رابطشون با هم اشتباه کردن بالاخره خدا توبه پذیر مهربان است بهتره شما زیاد سخت نگیرید.اشتباه بزرگتر اینه که یهو بگین : کات.

یاسر118;584389 نوشت:

واقعاً؟!!!!
اشتباه کردین.البته خودتون هم خوب میدونید که چیزی تموم نشده.:no:

زینب خاتون;584827 نوشت:
واقعاً؟!!!!
اشتباه کردین.البته خودتون هم خوب میدونید که چیزی تموم نشده.:no:

سلام آبجی من

فکر نمی کنید این طرز راهنمایی کردنتون یکم ایراد داره؟

اولا این تفاوت سنی واقعا مشکل ایجاد می کنه ، همیشه این عشق این شکلی باقی نمی مونه ، منم یه روزی مثه شما فک می کردم و خیلی محکمم رو عقیدم وایسیده بودم تا اینکه خداروشکر خدا چشمم رو باز کرد

هر دلیلی بخواید برام بیارید هزار دلیل دیگه می تونم براتون بیارم نه فقط بخاطر این اختلاف سنی ، بخاطر نوع رابطشون که احتمال اینکه این ازدواج به شکست بخوره خیلی زیاد هست

پس دوست عزیزم شما وقتی تو مقام یه راهنما قرار می گیری چیزی که مطمئنی درست هست رو به نظرم باید راهنمایی کنی نه چیزی که فک می کنی درسته

ببخشید که این حرفا رو زدم قصد نصیحت نداشتم ، چون طرز فکر منم یه روزی مثه شما بود ولی الان فهمیدم چقدر اشتباه می کردم

:Gol:

یاسر118;584389 نوشت:

لینکی که دادم رو گوش دادید؟

Ṃᾄʀẓἷἔ;584888 نوشت:
اولا این تفاوت سنی واقعا مشکل ایجاد می کنه

به نظر من در صورتی مشکل ایجاد میکنه که پسر سربازی نرفته باشه
کار نداشته باشه
هنوز هم بخواد درس بخونه

اما اگه این مراحل زو گذرونده باشه مشکله خاصی نیست

ابن-الخمینی;584900 نوشت:
کار نداشته باشه
هنوز هم بخواد درس بخونه

این مشکلاتی که شما می فرمایید برا قبل ازدواج هست

2 نفر قرار نیست تا جوان هستند فقط کنار هم زندگی کنند ، شما که آقایی چرا این حرف رو می زنی دیگه

یه خانم خیلی زودتر از یه آقا شکسته میشه ، با یه زایمان کلی فرق می کنه

یه خانم تو 40-50 سالگی نیاز جنسیش خیلی کم میشه و کم کم تو بعضی موارد ممکنه از بین بره ، ولی یه آقا تا آخر عمرش این نیاز رو داره ،شاید بگید پس بالاخره زن هرچیم سنش کمتر باشه بالاخره یه روزی تو زندگیشون به این مشکل می خورن ، ولی من می گم وقتی سن خانم مثلا 2 سال بیشتر باشه در صورتی که مثلا باید 4-5 سال کمتر می بود 6-7 سال دیرتر این اتفاق میوفته

علاوه بر مشکلات دیگه ای که این ازدواج داره ، مثلا یه خانم دلش می خواد خودشو برا شوهرش ناز کنه شاید اوایل زندگیم بشه تا هردوشون جوونن این اتفاق بیفته ولی فرض کنید خانم 40 سالش شد آقا 38 سال ، همین الان اطراف خودتون رو ببینید یه مرد 38 ساله چقدر فرق می کنه با یه خانم 40 ساله اون آقا احتمالا هنوز خیلی جوون می خوره ولی اون خانم وارد میانسالی شده ، خب دیگه نه اون خانم حوصله این کار رو داره نه فکر می کنم از طرف آقا دیگه خریداری داشته باشه

من نمی گم 100% این نوع ازدواج به شکست می خوره ، ولی اگه خدایی نکرده اون آقا متعهد نباشه یا ایمان ضعیفی داشته باشه احتمال خیانت خیلی بالا می ره
بهتر یه نگاهیم به آمار طلاق تو این نوع ازدواجا بندازید

ازدواج شوخی نیست که فقط بخاطر اینکه دو نفر همدیگر رو دوست دارن راهنماییشون کنیم که حتما ازدواج کنید و پس فردا ببینید با یه بچه دارن خدای نکرده از هم جدا میشن

Ṃᾄʀẓἷἔ;584890 نوشت:
لینکی که دادم رو گوش دادید؟

خعلی زیادند
یکمیش رو گوش دادم ولی فک نمیکنم اینا چیزایی هستند که الان به درد من بخورند.
خعلی خوبند ولی الان من حرفم اینا نیس.
من الان موقعیت ه ازدواج رو ندارم که به اینا گوش کنم
یا اگه غیر اینه روشنم کنید

ابن-الخمینی;584900 نوشت:
کار نداشته باشه
هنوز هم بخواد درس بخونه

عزیز دلم مشکل منم همیناست وگر نه مرض که ندارم همین فردا میرفتم خاستگاریش

من راهنمایی نکردم نظر شخصی خودمو گفتم. درمورد این که این آقا با اون خانوم ازدواج کنه یا نه نظری ندادم ولی فکر می کنم قطع کردن یهویی این رابطه عاقلانه نباشه. البته باز هم نظر شخصی خودمو گفتم هرچند آدم نصیحت پذیری هستم! (سعی می کنم)

Ṃᾄʀẓἷἔ;584903 نوشت:
این مشکلاتی که شما می فرمایید برا قبل ازدواج هست

2 نفر قرار نیست تا جوان هستند فقط کنار هم زندگی کنند ، شما که آقایی چرا این حرف رو می زنی دیگه

یه خانم خیلی زودتر از یه آقا شکسته میشه ، با یه زایمان کلی فرق می کنه

یه خانم تو 40-50 سالگی نیاز جنسیش خیلی کم میشه و کم کم تو بعضی موارد ممکنه از بین بره ، ولی یه آقا تا آخر عمرش این نیاز رو داره ،شاید بگید پس بالاخره زن هرچیم سنش کمتر باشه بالاخره یه روزی تو زندگیشون به این مشکل می خورن ، ولی من می گم وقتی سن خانم مثلا 2 سال بیشتر باشه در صورتی که مثلا باید 4-5 سال کمتر می بود 6-7 سال دیرتر این اتفاق میوفته

علاوه بر مشکلات دیگه ای که این ازدواج داره ، مثلا یه خانم دلش می خواد خودشو برا شوهرش ناز کنه شاید اوایل زندگیم بشه تا هردوشون جوونن این اتفاق بیفته ولی فرض کنید خانم 40 سالش شد آقا 38 سال ، همین الان اطراف خودتون رو ببینید یه مرد 38 ساله چقدر فرق می کنه با یه خانم 40 ساله اون آقا احتمالا هنوز خیلی جوون می خوره ولی اون خانم وارد میانسالی شده ، خب دیگه نه اون خانم حوصله این کار رو داره نه فکر می کنم از طرف آقا دیگه خریداری داشته باشه

من نمی گم 100% این نوع ازدواج به شکست می خوره ، ولی اگه خدایی نکرده اون آقا متعهد نباشه یا ایمان ضعیفی داشته باشه احتمال خیانت خیلی بالا می ره
بهتر یه نگاهیم به آمار طلاق تو این نوع ازدواجا بندازید

ازدواج شوخی نیست که فقط بخاطر اینکه دو نفر همدیگر رو دوست دارن راهنماییشون کنیم که حتما ازدواج کنید و پس فردا ببینید با یه بچه دارن خدای نکرده از هم جدا میشن

خیلی مطمئن حرف می زنید!! درمورد همه صدق میکنه؟ !همه؟!

جناب آقای یاسر118 ، شما فرض کن حتی اگه مساله کار و سربازی هم نبود ، احتمال این وجود داشت که مساله تفاوت سنی ای که وجود داره یه زمانی سر باز کنه !!!

سرکار خانم Ṃᾄʀẓἷἔ در پست بالا مورد خیلی خوبی رو مطرح کردند ، درسته که هدف ازدواج این مورد نیست ولی احتمال داره تو آینده زندگی مشترک مشکلاتی رو پدید بیاره ...

بهترین حالت اینه که آقا پسر بیشتر از 2 سال از دختر خانم بزرگ تر باشه (که بر اساس خصوصیات طرفین می تونه این تفاوت سنی بیشتر باشه ...)

مورد بالا مهم است ولی خوب فرعی هست (گرچه همین مورد فرعی در زندگی ممکنه خیلی قوی اعمال قدرت می کنه و زندگی رو تحت شعاع قرار میده)

شما اینطور باید نگاه کنی که می خوای با ایشون 100 سال زندگی کنی (اوایل عشق آتشین وجود داره ، اما هرچی جلو میره اخلاق و محبتی که طرفین بهم تقدیم می کنند می تونه به شما برای ادامه زندگی انرژی بده)

زینب خاتون;584961 نوشت:
خیلی مطمئن حرف می زنید!! درمورد همه صدق میکنه؟ !همه؟!

هیچ چیزی در مورد همه صدق نمی کنه ، ولی از اونجا که هیچ کس آینده رو نمی دونه عقل حکم می کنه راهی رو بری که که کمترین احتمال رو برای شکست می دی

خواهر گلم تو این ازدواجا بیشترین ضربه رو ما دخترا می خوریم

درست همه مردا یه جور نیستن ولی درصد بالایی از مردا دلشون می خواد همیشه همسرشون جوان و جذاب باشه ، حالا اول ازدواج این چیزا معلوم نمیشه چون مثلا یه دختر 23ساله ممکنه با یه پسر 21 ساله خیلی فرقی نکنه تو ظاهرش ( که تو خیلی موارد بزرگتر بودن دختر معلومه ) ولی سنشون هرچی بالاتر میره این اختلاف سن هم بیشتر میشه

ممکنه برای اون آقا اول ازدواج خیلی مهم نباشه این چیزا ولی اگه حرفای دیگران روش تاثیر بزاره چی؟ اگه تو زندگی هرچیزی شما میگی بزاره رو حساب اینکه شما ازش بزرگتری و داری نصیحتش می کنی و مادرانه بهش نگاه می کنی چی؟ اگه یه وقت باهم رفتید بیرون و مثلا یکی گفت ایشون مادرتون هستند؟ ( همچین موردی پیش اومده ها ) چی؟ اگه یه جایی به بعد شما نتونستی نیازاشو برطرف کنی و ایشون پر از نیاز بود چی؟

آبجی من زندگی که فقط چند سال اول نیست ، خیلی اتفاقا ممکنه توش بیفته که ما خبر نداریم ، بعضی وقتا روزگار بهترین آدما رو خیلی عوض می کنه

به هرحال این چیزایی که من گفتم حتما استثناییم داره ولی حرف من اینه ، ما نباید فکر کنیم که مام یکی از اون استثناها هستیم (من موارد استثنا رو دیدم خواستید براتون میگم شرایطشون رو ، و اینکه چقدر با خیلی از ماها فرق می کنن)

یاسر118;584944 نوشت:
خعلی زیادند
یکمیش رو گوش دادم ولی فک نمیکنم اینا چیزایی هستند که الان به درد من بخورند.
خعلی خوبند ولی الان من حرفم اینا نیس.
من الان موقعیت ه ازدواج رو ندارم که به اینا گوش کنم
یا اگه غیر اینه روشنم کنید

اتفاقا منم اینو دادم تا از این ازدواج صرف نظر کنید و با اطمینان این کار رو بکنید

توش در مورد اختلاف سنی و مشکلاتش و ازدواج هایی که با دوستی بوده و اختلاف خانواده ها و ... حرف می زنه

Ṃᾄʀẓἷἔ;584990 نوشت:
توش در مورد اختلاف سنی و مشکلاتش و ازدواج هایی که با دوستی بوده و اختلاف خانواده ها و ... حرف می زنه

باشه
ما رابطمون قطع شد.
درسته تو این چند روز خعلی اتفاق های عجیب و سختی برام افتاد.
ولی میگم شاید قسمت این بود چون من تلاشم رو کردم
از من به عنوان برادر کوچیک تر یه حرف به یاد بسپارید:
رابطه ای که با دوستی خیابونی(غیر خانوادگی)شرو شه با دشمنی تموم میشه.
فقط به یه شرطی این جوری نمیشه که یه طرف همه عذاب ها رو بکشه
امیدوارم منظورم رو بفهمید...

البته شروع این رابطه به این شکل اشتباه بود ولی تموم شدنش هم خیلی سخته هم خیلی ضجر آور. ان شاء الله خدا دل هر جفتتون رو آروم کنه. :geryeh:برایتان دعا می کنیم :Doaa:

امیدوارم دوستانی که به راحتی مجوز قطع این رابطه رو به این شکل صادر کردن به تبعاتش هم فکر کرده باشن.

ولی مشکلات ما با بزرگ تر شدن سنمون بیشتر شدن.
من 17 سال و ایشون کمتر از 19 سال سن داشت.
ولی وقتی سنمون بیشتر شد
خوب مسلما سن ازدواج این خانم نزدیک تر میشه.
من یک انتخاب داشتم
باید درس نمیخوندم
و کار میکردم که خانوادم مخالف بودند

من از توی این جملات واقعا نفهمیدم مشکل شما چیه
همسنگرا ! شما مشکل دیدین؟

ایشون سن ازدواجشونه ولی من هیچی ندارم
از طرفی خانواده ایشون اصرار دارن که دختر باید زود ازدواج کنه
منم نه موقعیتش رو دارم نه خانوادم چنین اجازه میدند
البته دیگه مهم نیس...

بتول مستعان;585460 نوشت:
من از توی این جملات واقعا نفهمیدم مشکل شما چیه
همسنگرا ! شما مشکل دیدین؟

زینب خاتون;585390 نوشت:
امیدوارم دوستانی که به راحتی مجوز قطع این رابطه رو به این شکل صادر کردن به تبعاتش هم فکر کرده باشن.

آبجی من کسی چیزی نگفته و من هم کسی رو مقصر نمیدونم
همش تصمیم خودمون بود

یاسر118;585307 نوشت:
باشه
ما رابطمون قطع شد.
درسته تو این چند روز خعلی اتفاق های عجیب و سختی برام افتاد.
ولی میگم شاید قسمت این بود چون من تلاشم رو کردم
از من به عنوان برادر کوچیک تر یه حرف به یاد بسپارید:
رابطه ای که با دوستی خیابونی(غیر خانوادگی)شرو شه با دشمنی تموم میشه.
فقط به یه شرطی این جوری نمیشه که یه طرف همه عذاب ها رو بکشه
امیدوارم منظورم رو بفهمید...

خداروشکر که قطع شد

نه نیازی نیست حتما با دشمنی باشه کافیه دو طرف موقعیت همدیگر رو درک کنند ، و مطمئن باشید هر دو طرف عذاب می کشند ولی بالاخره یه روزی این عذابم تموم میشه با توکل به خدا ، اون موقع می فهمید چه روزایی از عمرتون رو الکی غصه خوردید(اینکه می گم الکی نه اینکه این عذاب رو درک نکنم ولی وقتی آدم از اون موقعیت خارج میشه به خاطر گذشتش افسوس می خوره )

موضوع قفل شده است