صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ارتباط، دلبستگی و ... ؛ دیگر جدایی ممکن نیست

علاقه
    فوتبال-بارسلون
    نوشته
    32
    حضور
    1 روز 11 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    103

ارتباط، دلبستگی و ... ؛ دیگر جدایی ممکن نیست

من با یه دختری به طور خیلی پیچیده آشنا شدم ایشون دختر مذهبی و خانوادشون نسبت به خانواده ما کمی از نظر مالی پایین بودند.
    من و این دختر خانم قرار گذاشتیم با هم باشیم تا ازدواج تا شیطون قولمون نزنه هیچ کار غیر شرعی هم تو این مدت انجام ندادیم.
    تا این جاش ظاهرا همه چی خوبه ولی مشکلات ما با بزرگ تر شدن سنمون بیشتر شدن.
    ما وقتی با هم آشنا شدیم که من 17 سال و ایشون کمتر از 19 سال سن داشت.
    ولی وقتی سنمون بیشتر شد خوب مسلما سن ازدواج این خانم نزدیک تر میشه.
    من یک انتخاب داشتم باید درس نمیخوندم و کار میکردم که خانوادم مخالف بودند
    من الان 20سال دارم و دانشگاه ثبت نام کردم و دانشجو هستم.
    و ما داریم نقشه جدایی از هم رو میکشیم
    ولی مشکل این جاس که نه من فراموش میشم نه اون.
    شدیم پاک دیوونه.
    از این ماجرا هم مادر من کمی خبر داره ولی اهمیتی نمیده و مادر و خواهر اون دختر خانم که اونام مث مادر منند.
    تو رو خدا کمکمون کنید...

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58289

با نام و یاد دوست

ارتباط، دلبستگی و ... ؛ دیگر جدایی ممکن نیست

کارشناس بحث: استاد صابر

5. صلوات ها 7

نوشته
    140
    حضور
    3 روز 11 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    886

با تشکر فراوان
    با عرض سلام و احترام خدمت شما پرسشگر محترم
    در پاسخ به سئوال شما چند نکته اساسی وجود دارد که لازم است به آنها بپردازیم:1. در درجه اول اینکه فرمودید با فرد مورد علاقه تان باشید ولی هیچ گناهی نکنید. بله شاید این کار در زبان به راحتی ممکن باشد اما در عمل واقعا سخت است دو نفر را فرض کنیم که با هم هستند ولی شیطان به سراغشان نیاید. بنابراین رابطه شما از ابتدا می تواند رابطه ای غیر معقول باشد.2. درست است که شرط سن از ملاک های دسته دوم ازدواج است که با شرایطی قابل تغییر هستند اما همین شرط سن در بعضی مواقع ممکن است مشکل ساز شود. فرمودید سن شما 17 و سن دختر خانم کمتر از 19 ولی به هر حال ایشان از شما بزرگترند و ممکن است همین اختلاف سنی سطح سازگاری را پایین بیاورد.
    3. اگر از ملاک سن گذشت کنیم جایی برای امیدواری زندگی شما وجود دارد(البته آن وقتی است که دیگر ملاک ها کامل رعایت شود و فقط سن مانع باشد) زیرا می توانید هم دانشجو باشید و هم کار کنید. خیلی از افراد جامعه الان همین روند را در پیش گرفته اند یعنی هم کار می کنند و هم درس می‌خوانند.4. فرمودید داریم نقشه جدایی از یکدیگر را می کشیم اما دلیل آن را نفرمودید که آیا دلیل آن مخالفت خانواده هاست یا چیز دیگر؟به هر حال خانواده های شما همانطور که خودتان هم فرمودید قدری در این قضیه کوتاهی کرده اند. اما نا امید نباشید زیرا ظاهرا تنها مانع بر سر راه شما تحصیل و اشتغال است. لذا توصیه می کنیم اگر فرد مقابل شما تمام ملاک های لازم برای زندگی مشترک را دارند یعنی به لحاظ اخلاق دینداری و شرافت خانوادگی و... در سطح مناسبی برای شما هستند می توانید شرط سن را رعایت نکنیدو در حال حاضر ارتباط را با ایشان قطع و در شرایط مناسب به خواستگاری رسمی بروید.راه دوم این است که با رعایت شرایطی سعی کنید ایشان را فراموش کنید و به فکر ازدواج با فردی باشید که حداقل 2 سال از لحاظ سنی از شما کوچکتر باشد.راه عاقلانه راه دوم است که بدانید این رابطه شما از پایه مشکل دارد و بدانید که از سر تنهایی و نیاز به محبت این رابطه را برقرار کرده اید. از طرفی در بسیاری از ازدواج ها دیده ایم که شرط سن رعایت نشده و مشکلات بزرگی در زندگی شان به وجود آمده است.سربلند و پیروز باشید.

7. صلوات ها 9

علاقه
    در بـهـ در روضـه هـا ...
    نوشته
    42
    حضور
    15 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    211

سلام علیکم
    برادر عزیزم میدونم که شما الان واقعا این دختر خانم رو دوست دارید و بنده هم منکرش نیستم و میدونم که حاضرید بخاطرش هرکاری بکنید ؛ اما ؛ حضرت عباسی بیاید یه خورده از بالا به این مسئله نگاه کنیم ... شما الان به این دخترخانم ابراز علاقه کردید بعد دخترها هم (براساس عواطفی که دارن) مسلما شمارو شوهر آیندش فرض کرده و باقی مراحل ..
    شما الان دارید به اون دخترخانم لطمه روحی شدید وارد میکنید و باعث پیری و شکسته شدن اون خانم میشید (خانم ها خیلی زود شکسته میشن...)
    پس بینی و بین الله بخاطر اینکه اون دختر رو بدبخت نکنی ؛ انصافا هم شرایطتت به ایشون نمیخوره ((( مخصوصا سن پائینت که خیلی مسئله مهمیه ... !!! ))) بیا از خیر این دختر بگذر و برو خواستگاری یه دختر خانمی که از سن خودت حداقل 4 یا 5 سال کوچکتر باشه و راحت از ازدواج لذت ببر و بذار اون هم بره پی زندگیش ...
    اینطوری هم تو به سر و سامان میرسی و هم اون بنده خدا ..
    امیدوارم گوش شنوا داشته باشی
    یاعلی مدد

بـارهـا گـفـتـمــ و بـاز مـیـگـویـمــ یـا حـسـیـنــــ از حـرمـت بـوی خـدا مـیـجـویـمــ ...

9. صلوات ها 7

علاقه
    ❤خدا و ائمه تنها کسایین که دارم❤
    نوشته
    734
    حضور
    36 روز 9 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2995

نقل قول نوشته اصلی توسط یاسر118 نمایش پست ها
    من با یه دختری به طور خیلی پیچیده آشنا شدم ایشون دختر مذهبی و خانوادشون نسبت به خانواده ما کمی از نظر مالی پایین بودند.
    من و این دختر خانم قرار گذاشتیم با هم باشیم تا ازدواج تا شیطون قولمون نزنه هیچ کار غیر شرعی هم تو این مدت انجام ندادیم.
    تا این جاش ظاهرا همه چی خوبه ولی مشکلات ما با بزرگ تر شدن سنمون بیشتر شدن.
    ما وقتی با هم آشنا شدیم که من 17 سال و ایشون کمتر از 19 سال سن داشت.
    ولی وقتی سنمون بیشتر شد خوب مسلما سن ازدواج این خانم نزدیک تر میشه.
    من یک انتخاب داشتم باید درس نمیخوندم و کار میکردم که خانوادم مخالف بودند
    من الان 20سال دارم و دانشگاه ثبت نام کردم و دانشجو هستم.
    و ما داریم نقشه جدایی از هم رو میکشیم
    ولی مشکل این جاس که نه من فراموش میشم نه اون.
    شدیم پاک دیوونه.
    از این ماجرا هم مادر من کمی خبر داره ولی اهمیتی نمیده و مادر و خواهر اون دختر خانم که اونام مث مادر منند.
    تو رو خدا کمکمون کنید...
    با سلام
    یکم مبهم نوشتید
    اول اینکه با این حساب شما 3 سال هست که باهم هستید ، اصولا هم همه تو 18 سالگی می رن دانشگاه اگه فنی حرفه ایم باشی 17 سالگی ، ولی طبق حرفتون شما 20 سالگی رفتید ، تو این 2-3 سال کار می کردید؟
    بالاخره شما یا برا ازدواج با ایشون بودید یا نبودید

اگه بودید خب چرا از اول فکرشو نکردید؟ الانم خیلیا هستن که هم کار می کنن هم درس می خونن ، می تونی کمتر واحد بگیری کنارش کار کنی ، اگه فقط برا اینه اصلا دلیل قانع کننده ای نیست
    اگه دلیل مخالفت خانواده ایشون هست که به احتمال زیاد شما هنوز خاستگاری نکردی که نظر پدر ایشون رو بدونی ولی 99% به دلیل سنتون(هم سن کمتون هم اختلاف سنیتون)،درستون، کارتون و بقیه شرایطم که از لحاظ فرهنگی اقتصادی خانوادگی و ... که چقدر به هم می خورید رو خودتون می دونید مخالفت می کنن

اگرم دنبال ازدواج نبودید چرا اینهمه وقت با احساسات اون دختر بازی کردید؟... البته اصلا منظورم این نیست که حالا بخاطر اینکه ایشون بلایی سرش نیاد هرجوری هست باهاش ازدواج کنید ولی هرچی بیشتر ادامه داشته باشه سختتر دل می کنید و بیشتر ایشون زجر می کشه

فکر نکنید فقط شما این شرایط رو داشتید ، خیلیا شرایطی خیلی بدتر از شما داشتند و مجبور شدند جدا بشن ، تا کسی این شرایط رو درک نکرده باشه حال شما و اون خانم رو نمی فهمه ، واقعا سخته و شاید اسمش رو نشه سخت گذاشت ، فوق فوق فوق فووووووووووق سخـــــــت ولی به هرحال اگه الان جدا شید خیلی بهتر اینه که بعد ازدواج جدا شید چون هم موقعیت های اون خانم رو ازش می گیرید هم موقعیتای خودتون کم میشه و ضربه روحی که چندبرابر از الان اون خانم می خوره قابل توصیف نیست

برای اینکه همدیگر رو راحت فراموش کنید هم اینکه واقعا دیگه باهم رابطه ای نداشته باشید اینکه کم کم کمش کنید و اینا فقط شرایط رو سختتر می کنه هم من این 2تا لینک رو بهتون معرفی می کنم حتما عکس هاش رو بخونید چون خیلی کمکمتون می کنه

http://www.askdin.com/thread23794.html
    http://www.askdin.com/thread23797.html

از ته دلم براتون دعا می کنم
    بگــــــذآر تمـــآم دنیا بد وبیرآهه بگویند!

به خــــــودت...

به چـــــــــــآدرت...

به سیـآه بودنش...

می ارزد به یک لبخند رضآیت مـــــــــــــدی فاطمـــــه(س)

11. صلوات ها 7

علاقه
    فیلمسازی ریاضی
    نوشته
    75
    حضور
    2 روز 13 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    325

ایشون دختر مذهبی ........؟؟؟؟؟ آخه دختر مذهبی !!! دوست پسر پبدا میکنه ؟ رابطه پیدا میکنه ؟
    و خانوادشون نسبت به خانواده ما کمی از نظر مالی پایین بودند............................چشمم روشن که هنو هیچی نشده اونا پایینتر از شمان ! اینا نشانه های خوبی نیست
    من و این دختر خانم ]قرار گذاشتیم با هم باشیم .................خب همین کار غیر شرعی بوده !
    تاازدواج تا شیطون قولمون نزنه هیچ کار غیر شرعی هم تو این مدت انجام ندادیم.!!!!!
    ویرایش توسط بتول مستعان : ۱۳۹۳/۰۷/۱۴ در ساعت ۱۰:۰۰

13. صلوات ها 5

علاقه
    نوشته
    734
    حضور
    36 روز 9 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2995

نقل قول نوشته اصلی توسط بتول مستعان نمایش پست ها
    ایشون دختر مذهبی ........؟؟؟؟؟ آخه دختر مذهبی !!! دوست پسر پبدا میکنه ؟ رابطه پیدا میکنه ؟
    سلام دوست عزیزم

بله دختر مذهبی هم ممکنه گول شیطون رو بخوره و شاید انقدر دور و اطرافش دوستان ناباب بودن که کم کم ایشونم تو ذهنش برای خودش یه سری چیزا تصور می کرده ، دختر تو اون سن وقتی همه دور و اطرافش هر روز میان میگن واااااای نمی دونی دوست پسرم چی گفته بهم ، واااای نمیدوووونیی چقدر دوستم داره ، همش تعریفم و میکنه میگه خوشگل تر از تو ، تو دنیا نیستت و و و و ..... این دختر خانم مذهبی به خودش این اجازه رو نمیده مثل اونا بره دنبال دوست پسر ، ولی به شدت نیاز پیدا میکنه که یکی اینجوری از اونم تعریف کنه همش تو ذهنش برا خودش یه نفر و تجسم میکنه که داره اینا رو بهش میگه ، خب حالا ایشون یا باید ازدواج کنه یا این وسط شیطون می گه آخ جوووووون این همونه که من می خوام ، و شیطونم می دونه که از طریق شماره دادن و اینا این خانم گول نمی خوره ، پس میره دنبال راه های دیگه که اگه خواستید براتون مثال می زنم فقط در تایید حرفم ، جمله زیر رو ببینید

من با یه دختری به طور خیلی پیچیده آشنا شدم
    من اصلا قبول ندارم که این خانم از ما ایمانش ضعیف تر بوده و به نظرم این یه قضاوت خیلی عجولانه هست ، شاید من و شمام تو اون موقعیت بودیم گول می خوردیم

مهم اینکه توبه کنن و از این تجربه تلخشون درس گرفته باشن که این روابط چیزی جز بدبختی برا آدم نمیاره

البته حرفام تاییدی بر کارشون نبود ، فقط خواستم بگم شیطون خوب می دونه هرکسی رو حتی با ایمان ترین آدما رو از چه راهی گول بزنه و آدم باید خیلی مراقب خودش باشه

ممکنه یه نفر ازدواج کرده باشه و شیطون این راه رو برا خودش بسته بدونه ولی جاهایه دیگه مطمئن باشید از گول زدن ما دست برنمی داره

در پناه خدا باشید

به خــــــودت...

به چـــــــــــآدرت...

به سیـآه بودنش...

15. صلوات ها 7

علاقه
    فوتبال-بارسلون
    نوشته
    32
    حضور
    1 روز 11 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    103

نقل قول نوشته اصلی توسط Ṃᾄʀẓἷἔ نمایش پست ها
    تو این 2-3 سال کار می کردید؟
    نه برا استخدام تو نظام داشتم تلاش میکردم که بی فایده بود

اگه بودید خب چرا از اول فکرشو نکردید؟
    خوب بچه بودم به موقعیت و سن ازدواج دختر خانم فکر نمیکردم

اگرم دنبال ازدواج نبودید چرا اینهمه وقت با احساسات اون دختر بازی کردید؟
    من و بازی با احساسات!
    من تا حالا به دختری چپ هم نگاه نکردم.
    قضاوت یک طرفه و تهمت گناهه
    جهت اطلاع شما اون دختر خانم پیشنهاد آشنایی رو به من دادن.
    و اگر حرف شما جدی گرفته بشه اون دختر خانم با احساسات من بازی کردن.که این جور هم نبوده.

17. صلوات ها 4

علاقه
    فوتبال-بارسلون
    نوشته
    32
    حضور
    1 روز 11 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    103

و خانوادشون نسبت به خانواده ما کمی از نظر مالی پایین بودند
    من هیچ وقت نه به مال و ثروت پدرم مغرور شدم و نه افتخار کردم چون مال من نیست و به من ربطی نداره من این حرف رو گفتم تا برا مشاور روشن بشه
    چرا شما دوست دارید زود قضاوت کنید؟

من و این دختر خانم ]قرار گذاشتیم با هم باشیم
    منظور من از با هم بودن یعنی با کس دیگری نبودن است ینی دیگه کس دیگری رو دوست نداشته باشیم.
    او کی؟
    سوال های اولتون رو هم آبجی مون ج دادن.
    امیدوارم یکمی منطقی تر و یکمی دیگه هم با احساس تر فکر کنید!!

19. صلوات ها 3

علاقه
    نوشته
    734
    حضور
    36 روز 9 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2995

قضاوت یک طرفه و تهمت گناهه
    من قضاوت نکردم ازتون سوال کردم

اون دختر خانم پیشنهاد آشنایی رو به من دادن.
    پس حتما حتما حتما فراموششون کنید

برادر من یه لینک بهتون میدم دانلود کنید و حتما تا آخرش گوش بدید و به اون خانمم بدید گوش بده ، حتما چشمتون روی خیلی چیزا باز میشه و به راحتی همدیگر رو فراموش می کنید ( جا داره همین جا هم از کسی که این لینک رو به من داد تشکر کنم واقعا زندگی من رو عوض کرد )

http://drfarhang.mihanblog.com/post/2

به خــــــودت...

به چـــــــــــآدرت...

به سیـآه بودنش...

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)