چرا نمی تونم ازدواج کنم؟

تب‌های اولیه

186 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا نمی تونم ازدواج کنم؟

سلام.
من پسری 23 ساله و دانشجوی سال آخر پزشکی هستم.
چند ماهه که خیلی احساس نیاز به ازدواج دارم.
از نظر امکانات مادی هم همه چیز رو دارم.خونه مستقل،ماشین مستقل، شغل و درآمد مستقل،همه رو دارم.از خانواده خواستم به دنبال گزینه مناسب برای ازدواج من باشن.
معیارهای من برای ازدواج هم ایناست:
1- ایمان و اعتقاد2-چادری بودن3-آرایش نکردن دربرابر نامحرم 4-اینکه هم شغل و رشته خودم یعنی دانشجوی پزشکی نباشه
چندین گزینه هم خانواده رفتن صحبت کردن و سه بار هم خودم به همراه خانواده خواستگاری دخترها و خانواده های مذهبی رفتیم.خانواده هایی که همشون میگفتن تنها معیارشون برای داماد فقط ایمان و تقوا هست و نه هیچ چیز دیگه.اما همشون به دلایلی از جمله قیافه خوب نداشتن من یا لاغر بودن من واینا جواب منفی دادن.
خواهشمندم راهنمایی بفرمایید من باید چیکار کنم که بتونم ازدواج کنم...
***از دوستانی که تمایل دارن نظراتشون رو درباره حرفهای من بگن خواهشمندم ادامه حرفام رو هم که در جواب کامنتهای سایر دوستان نوشتم هم بخونن

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صابر

[=Times New Roman] [="2 Koodak"]با سلام و احترام خدمت همه دوستان عزیزم
[=Times New Roman] [="2 Koodak"]در پاسخ به سئوال عزیزمان به چند نکته اشاره می کنم[=Times New Roman] [="2 Koodak"]1. ابتدا توجه داشته باشید که به لطف خدا در حال اتمام تحصیل در رشته ای خوب و دارای آینده ای خوب هستید. از طرفی امکانات مادی شما نیز مناسب شروع یک زندگی مشترک است و بسیاری از جوانان آرزوی داشتن شرایط شما را دارند. پس قدردان این همه لطف خداوند متعال باشید.[=Times New Roman] [="2 Koodak"]2. نکته دیگر اینکه شما هنوز 23 بهار از عمر گرانقدرتان گذشته است و تازه اول دوران جوانی هستید لذا نگران نباشید. چون بسیاری از جوانان در سنین بالاتر ازدواج می کنند و شرایط شما را هم ندارند. پس نباید نگران دیر شدن ازدواجتان باشید زیرا با این شرایط فعلا سن ازدواج در بین جوانان بالا رفته و این یک آسیب بزرگ است.[=Times New Roman] [="2 Koodak"]3. نکته دیگر اینکه فرمودید تا کنون با خانواده ها به توافق نرسیده اید نگران این مورد هم نباشید زیرا پیداکردن دختر خوب و ایده آل برای شما قدری ممکن است زمان بر باشد. پس با چند بار خواستگاری رفتن ناامید نشوید و هر چه می توانید در این موضوع تلاش کنید.[=Times New Roman] [="2 Koodak"]جمله همیشگی بنده اینکه در ازدواج صدبار متر کنید و یک بار قیچی ...[=Times New Roman] [="2 Koodak"] [=Times New Roman] [="2 Koodak"]موفق و در پناه حق باشید.[=Times New Roman] [="2 Koodak"] [=Times New Roman] [="2 Koodak"][=Calibri] [=Times New Roman] [="2 Koodak"][=Calibri]
[=Times New Roman]

mehrant;575674 نوشت:
سلام.
از نظر امکانات مادی هم همه چیز رو دارم.خونه مستقل،ماشین مستقل، شغل و درآمد مستقل،همه رو دارم.از خانواده خواستم به دنبال گزینه مناسب برای ازدواج من باشن.
1- ایمان و اعتقاد2-چادری بودن3-آرایش نکردن دربرابر نامحرم 4-اینکه هم شغل و رشته خودم یعنی دانشجوی پزشکی نباشه
چندین گزینه هم خانواده رفتن صحبت کردن و سه بار هم خودم به همراه خانواده خواستگاری دخترها و خانواده های مذهبی رفتیم.خانواده هایی که همشون میگفتن تنها معیارشون برای داماد فقط ایمان و تقوا هست و نه هیچ چیز دیگه.اما همشون به دلایلی از جمله قیافه خوب نداشتن من یا لاغر بودن من واینا جواب منفی دادن.

سلام
نگران نباشید اقای دکتر
قرار نیست همه همون جای اولی که رفتن خواستگاری داماد بشن.
شما به امید خدا اینده شغلی خوبی دارید.
البته من به خانواده دختر خانم ها هم ایرادی نمیگیرم.اونا حق انتخاب دارن.
امیدوارم هر چه زودتر جفت خودتون رو پیدا کنید

[="Arial"][="Black"]سلام شاید دخترا خودشون یه نفر دیگه رو دوست داشتن , بخاطر همین.رد کردن , آخه اگه دختر خودشو یه نفر دیگه رو بخواد دیگه هرکسی هم بیاد نه میگه , خودت رو ناراحت نکن[/]

ممنون از کارشناس محترم و دوستان دیگر
آخه یه مساله اینه که همشون بعد از جواب منفی دادن پدر و مادر دختر میگن ما کاملا موافق بودیم و راضی بودیم اما دختر خودش نپسندید...
یعنی چند جلسه میایم و میریم و در صحبتها در تقریبا اکثر موارد توافق نظر داریم
ولی آخر جواب منفی میدن
و آخه یه موضوع دیگه اینکه اون اول میگن ماک برای ما فقط ایمان و متدین بودنه بعد بخاطر دلایل دیگه جواب رد میدن

براي اينكه هنوز اون كسي كه خدا قراره قسمتتون كنه نرفتين خواستگاريش ، ناد علي زياد بخونين بي تأثير نيست

با سلام.
هرکی که توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت بشه قرار نیست که رئیس جمهور بشه. تایید صلاحیت یعنی حق ورود به میدان انتخاب شدن. اوه اوه :Moteajeb!: سیاسی شد که. نه اجازه بدید.
دین و ایمان شما باعث میشه که خونواده ها به شما اجازه بدن بیایین با دخترشون حرف بزنی شما اونو ببینی اون شمارو ببینه تا هم دیگه رو محک بزنی قرار نیس تا از در تو نرفته دخترو با شناسنامه بدن به شما که.
اگه دین و ایمان نداشتید(به ویژه خونواده های مذهبی) اجاز دهان باز کردن به نیت خواستگاری رو به شما نمیدادن برادر.
اما در مورد امکاناتی که دارید؛ خونه و ماشین و ... : این مورد باعث میشه شما به راحتی ازدواج کنید. چون شرایط ازدواج رو از نظر مالی دارید الحمد لله
و مورد دیگه که ذکر کردید: "" قیافه خوب نداشتن من یا لاغر بودن من واینا جواب منفی دادن "" . قیافه یه چیز " نسبی " هست. مگر اینکه واقعا خدای ناکرده مشکلی داشته باشید که انشاءالله ندارید.
یعنی چی یعنی اینکه یکی از لاغر خوشش میاد یکی از چاق یکی قد بلند یکی قد کوتاه یکی سیاه یکی سفید یکی از چشم رنگی یکی از چشم مشکی و.... (مثلا من خودم از اینکه خانوم از شوهرش بلند تر باشه بدم میاد مگر اینکه خانوم خیلی شرایط عالی داشته باشه که بشه بعضی موارد رو در نظر نگرفت) شما دوسه جا رفتید خواستگاری جواب منفی گرفتید سریع عقب نکشید. اول شناخت خودتون از نظر ظاهر و باطن و امکانات و بعد هم رفتن دنبال یه گزینه مناسب با شرایط خودتون . جوینده یابنده هست.
با آرزوی خوشبختی برای شما

باسلام
سیده بانو ، جفت! چیه؟:Gig:. همسر ایده آل:hamdel::Gol:

با سلام خدمت دوستان و اساتید خدمتتون عرض کنم
به نظر بنده دوست عزیزمون منظورش این بود که چرا خانواده های متدین که ایمان و تقوا ملاک قرار میدن در ظاهر و در باطن به همون مسائلی که دیگر خانواده ها منظورم مثلا از لحاظ مالی در شرایط فلان و ظاهر فلان ، که چهره داماد تک باشه و غیره
که ولی بیشتر بحث مالی در خانواده های مذهبی امروز موج می زند.
ولی با دوستان موافقم که قسمت هر چی باشه همان می شود خداوند رحمان داند ولا غیر.
با تشکر:Gol::Gol::Gol:

سلام علیکم
یکی از دوستان تعریف می کرد که از وقتی که قصد ازدواج گرفت تا موقع ازدواج حدود 40 مورد خواستگاری داشته تا نهایتاً گزینه خودش رو انتخاب کرده
البته همانگونه که دوستان فرمودند تا قسمت چی باشه
یا علی

mehrant;575674 نوشت:
سلام.

اینم شد حرف !!!
تنها نقطه ضعف شما رو اینجور که متوجه شدم قیافه خوب نداشتن . لاغر بودن . هست ...

اگر بدترین حالت دنیا رو هم داشته باشین چاره اش 9 ماه ورزش بدن سازی و تغذیه خوب هست ... به نظرم شما ما رو گذاشتین سره کار که پزشک هستین ... ( :Nishkhand: )
این همه هنر پیشه خوب داریم که فقط بدنشون متناسب هست و هیچ قیافه خوبی هم ندارند ... اصل بدن متناسب داشتن هست که اون هم چارش 9 ماه بدن سازی هست ...

یه تحقیق در مورد " بروس ویلس " هنر پیشه آمریکایی بکن ...
کچل هست ...
چشماش بابا غوری هست ...
پیر شده ...

اما یک بدن محکم و قوی داره و اعتماد به نفسش هم بالاست ... اصلا ورزش و بدنسازی اعتماد به نفست رو بالا میبره ... فرم نشستن رو مبلی که میری خواستگاری رو تغییر میده ... طریقه حرف زدنت رو تغییر میده ..

mehrant;575674 نوشت:
سلام.

سلام
اولا باید عرض کنم قرار نیست با چند بار خواستگاری رفتن و جواب منفی شنیدن شما کلا ناامید شوی چون به همان اندازه که شما حق انتخاب داری طرف مقابل هم این حق را دارد و نباید از جواب منفی آنها ناراحت شوی. ثانیا هر جواب منفی، دلیل بر مشکل دار بودن شما نیست؛ چون نداشتن تناسب طرفینی خودش یکی از دلائل مهم جواب منفی است مثلا اگر شما به خواستگاری فردی بروی که وضع مالی خیلی خوبی دارد ولی مثلا وضع مالی شما از آنها پایین تر است یا حتی برعکس، در این صورت جواب منفی ایشان عاقلانه است زیرا او به خاطر نداشتن تناسب شما را رد کرده نه مشکل دار بودن شما.
این مسئله در موارد دیگر هم صادق است؛ مانند تناسب در ظاهر؛ تناسب در فرهنگ؛ تناسب در اخلاق و رفتار؛ تناسب در سطح تحصیلی یا ...
بنابراین شما برای اینکه بتوانی جواب مثب بگیری باید به خواستگاری افرادی بروی که فکر میکنی تا حدود زیادی با شما تناسب دارند. البته طبیعی است که این تناسب در همه موارد صورت نخواهد گرفت یعنی شما نمیتوانی کسی را پیدا کنی که صد در صد با شما تناسب داشته باشد. برای همین باید ابتدا خودت و شرایطت را به طور دقیق آنالیز کنی و به خودت نمره بدهی. مثلا اگر وضع مالی شما 18، موقعیت تحصیلی 19، وضعیت اشتغال 20، ظاهر 14، موقعیت خانواده 13 است، دنبال کسی باشی که مجموع امتیازات او نیز در حد شما باشد. مثلا اگر به خواستگاری کسی رفتی که از لحاظ ظاهر 20 بود طبیعی است که باید یکی از خصوصیات او مثلا شرایط مالی 14 باشد تا با شما تناسب پیدا کند و جواب مثبت بدهد.
البته این مسئله در ملاک های فرعی است نه اصلی یعنی نمره دهی مجموعی فقط در ملاک هایی ارزش دارد که بودنش خوب است اما اگر نباشد هم میشود خوشبخت بود مثل وضعیت مالی و تحصیلی و ... اما مواردی مثل تناسب فکری اعتقادی اخلاقی و رفتاری، از جمله مواردی است که حتما باید دو طرف با هم تناسب داشته باشند وگرنه زندگی با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد.
بنابراین اگر شما فکر میکنی نقطه ضعف شما ظاهر شماست، دنبال فردی باش که یا از همین جهت یا از جهات دیگر فرعی، چنین نقطه ضعفی داشته باشد تا بتوانی هر چه زودتر ازدواج کنی.
پیروز و سربلند

آقامحمود;576277 نوشت:
باسلام
سیده بانو ، جفت! چیه؟:Gig:. همسر ایده آل:hamdel::Gol:

ببخشید.منظور بدی نداشتم.
حق با شماست همسر ایده ال

با سلام

چرا نمی توانیم ازدواج کنیم؟

جواب :
چون روح در دل انسان در زندان اسیر هست...هر وقت مدت اسارتش تموم شد انسان ازاد میشه!

خویشتن داری درس ورزش و مسافرت زیاد روح انسان و کمک می کنه تا فرار کند !

وقتی روح متواری شد بخت انسان نیز باز می شود!

-----------------
اینو یه اقایی می گفت

با تشکر از دوستانی که نظر دادن
نظرات تون درست و صحیح بود
اما منظور اصلی من رو تا یه حدی جناب " مجنون یاس " بیشتر از بقیه دوستان متوجه شدن
نظر جناب "عزرائیل" رو هم اصلا متوجه نشدم!

صابر;576036 نوشت:
[=2 Koodak]ب
[=2 Koodak][=2 Koodak]3. نکته دیگر اینکه فرمودید تا کنون با خانواده ها به توافق نرسیده اید نگران این مورد هم نباشید زیرا پیداکردن دختر خوب و ایده آل برای شما قدری ممکن است زمان بر باشد. پس با چند بار خواستگاری رفتن ناامید نشوید و هر چه می توانید در این موضوع تلاش کنید.[=2 Koodak]جمله همیشگی بنده اینکه در ازدواج صدبار متر کنید و یک بار قیچی ...[=2 Koodak]موفق و در پناه حق باشید.

آخه جریان این طوریه که خانواده از چند نفر آشنای مورد اعتماد که تجربه در این زمینه ازدواج دارن خواستن درصورتی که دختری رو با صفاتی که گفتم پیدا کردن بهمون معرفی کنن.
و حالا یا گزینه هایی هست و معیارهای اصلی منو ندارن مثلا از هر نظر خوبه ولی چادری نیست، یا کاملا خوبه ولی تفاوت سنی لازم با من رو نداره،و... .
یا اینکه گزینه هایی که هستن و معیارهای من رو دارن بهمون جواب منفی میدن

یکی میشه اینجا بگه خانواده مذهبی به چه خانواده ای میگن؟؟خانواده ای که پدر خانواده ریش داشته باشه ومادر خانواده چادر.. بنظرتون مذهبین؟؟:Gig:

LEADER;576530 نوشت:
یکی میشه اینجا بگه خانواده مذهبی به چه خانواده ای میگن؟؟خانواده ای که پدر خانواده ریش داشته باشه ومادر خانواده چادر.. بنظرتون مذهبین؟؟

بنده میگم
خانواده مذهبی من چند تاشون میشناسم
نه هرچادری مذ هبی نیست!
هر نماز خونی مذهبی نیست!
هر ریش داری مذهبی نیست!
هر تسبیح زنی مذهبی نیست!

پس مذهبی کیه!
مذهبی یعنی اون کسی که اگه خلاف دید بزنه به سیم اخر و برای امر به معروف و نهی از منکر ،داس تبر شمشیر چوب یا هر چی که دم دستش هست و بگیره و یاعلیییی ...بیفته به جون اون کسی که داره اعتقاد مردم و از بین میبره!

شاید میگن این که نمیشه که ....
ولی من میگم میشه..
من یه شهیدی میشناسم که اون اوایل انقلاب نمی دونم سر چه قضیه ای بود که خان یا بزرگ شهرمون نمیزاشت و تهدید کرده بود!
این شهید هم رفت به همون استانداری و بی معطلی سرضرب گذاشت تو گوش همون فرماندارشون و گفت:« تو غلط می کنی مخالفت میکنی!»...یه طوری شد که کسی دیگه ای هم نتونست حرفی بزنه!

در واقع عین اخلاق امام حسین و داشتن!
یعنی هر خلافی رو هر چند در حد نطفه رو سر ضرب همونجا می خشکاندند!

اینها مذهبی هستن !

سلام خدمت دوست محترم
چرا این قدر زود نا امید شدید. به قول قدیمی ها شما وقتی گردو می خواهید بچینید باید صد تا سنگ پرت کنید تا یه دونه به هدف بخوره. ظاهرا شما فقط هدفتون ازدواجه. به جای این که با این افکار منفی ذهن خود را خراب کنید سعی کنید تو این مدت ابتدای امر خودتان را به درستی بشناسید و بدانید که از زندگی خودتون چی می خواهید و چه ملاکی مد نظر دارید. ملاک ها را به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم بندی کنید. اصلی ها باید برای شما همان هایی باشد که حتما باید طرف مقابلتان داشته باشد و اگر نداشته باشد احتمال دارد در زندگی آینده شما تاثیر منفی بگذارد و فرعی ها همان هایی باشد که می توان از آنها گذشت مثل رنگ موی یا چشم طرف مقابل. بعد از اینکه ملاک ها را دسته بندی کردید سعی کنید فردی با همان ویژگی ها پیدا کنید. که ملاک های اصلی حتما داشته باشد و فرعی را نداشت زیاد مهم نیست باز تو اصلی ها می توان مهم ترین قرار داد که صد در صد وجودش مهمه و اصلی هایی که می توان در بعضی مواقع نادیده گرفت برای مثال اگر طرف مقابلتان چادری نباشد می توان نادیده گرفت ولی بی حجاب نباشد یا نباید تفاوت فکری وجود داشته باشد. یک سری از ملاک ها تقریبا میشه گفت عمومیه. به نظرم پسری با شرایط شما اصلا نباید نگران باشه چون صد در صد ازدواج خوبی منتظر شماست به شرط اینکه با این فکر دخترها منو قبول ندارن یا چرا تا حالا خواستگاری رفتم جواب نگرفتم اشتباه نکنید و هر دختر خانمی که دیدید سریع نخواهید باهاش ازدواج کنید. هر دختر خانمی هم متفاوت از دختر خانم دیگری است و هر کدام ملاک خاص خودش را دارد و در مجموع همه دختر خانم ها شرایط شغلی و پرستیژ کاری آقا و اخلاق پسر برایشان مهم است. نگران نباشید. امیدوارم خدا به شما کمک کنه و موفق باشید.

یک سری از ملاک ها که باید هر دختر خانم و آقا پسری برای ازدواج مد نظر داشته باشه شامل موارد زیر می باشد.
الف- تفاوت فکری زیاد داشته نداشته باشد. بالاخره توی آدم ها تفاوت هست ولی این تفاوت نباید از زمین تا آسمون باشه. ( مثلا مدرک تحصیلی اقا یا برعکس دیپلم و دیگری دکتری نباشه. خواه یا ناخواه این تفاوت مقاطع تحصیلی باعث تفاوت فکری یا رشدی می شه.)
ب- سن: از نظر روانشناسی بهتر است که تفاوت سنی بین 3 تا 5 سال وجود داشته باشد( آقا پسر از دختر خانم بزرگتر باشد. بهتر است). البته این وحی منزر نیست. عکس این هم وجود داشته ولی مشکلی به وجود نیومده ولی بهتر است دختر خانم 3 الی 5 سال از آقا پسر کوچکتر باشد.
ج- قومیت و فرهنگی: از نظر فرهنگی شبیه به هم یا نزدیک به هم باشن. چون خود تفاوت فرهنگی باعث بسیاری از مشکلات می شود.
د- شرایط اقتصادی: از نظر مالی بهتر است که خانواده آقا پسر یا بهتر بگویم خود آقا پسر 1 درجه یا 2 درجه از دختر خانم بالاتر باشه. تا دختر خانم وقتی وارد این زندگی جدید می شه براش خوشایند باشه. نه اینکه با شرایط اقتصادی بد خانواده خودش با کسی ازدواج کنه که شرایط اقتصادیش از دختر پایین تر باشه که برای دختر خانم واقعا سخت می شه که بخواد از جای بهتر به جای بدتر بره.
این ملاک ها تقریباً اصلی است که باید حتما به آن توجه داشت. امیدوارم توانسته باشم کمکی هر چند ناچیز به شما کرده باشم. در ضمن زیبایی و معنای آن برای هر فردی متفاوت است پس بازم زیاد نگران نباشید. شما یه دختر نیستید که بخواهید نگران باشید باز هم می توانید سرچ کنید و دختر خوب پیدا کنید و اقدام کنید. شاید در نظر خیلی از دختر خانم ها شما زیبا باشید. شما که به خواستگاری خیلیها نرفتید. و این را بدانید اگر کسی قسمت شما باشه و خدا بخواهد و کسی از شما ( شمای وجودی، شخصیت و انسانیت شما) خوشش بیاید قیافه رو فراموش می کنه. قیافه بعد از مدتی عادی میشه.

دوستان سلام

گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی

انتظار نداشته باشید که هر جا رفتید شما را به راحتی بپذیرند.
بالاخره مسئله یک عمر زندگی مشترک است و طرف مقابل باید از همه لحاظ را شما بپذیرد و به شما متمایل باشد.
شما حاضرید با کسی که بدون تمایل به شما، جواب مثبتی به شما داده است، ازدواج کنید؟

علی علی

مجنون یاس;576329 نوشت:
با سلام خدمت دوستان و اساتید خدمتتون عرض کنم
به نظر بنده دوست عزیزمون منظورش این بود که چرا خانواده های متدین که ایمان و تقوا ملاک قرار میدن در ظاهر و در باطن به همون مسائلی که دیگر خانواده ها منظورم مثلا از لحاظ مالی در شرایط فلان و ظاهر فلان ، که چهره داماد تک باشه و غیره
که ولی بیشتر بحث مالی در خانواده های مذهبی امروز موج می زند.
ولی با دوستان موافقم که قسمت هر چی باشه همان می شود خداوند رحمان داند ولا غیر.
با تشکر:Gol::Gol::Gol:

بله
منظورم اینه که خانواده دختر میگن ما فقط ایمان و تقوا برامون مهمه.همشون هم همون اول بهمون گفتن ما اصلا نه خونه برامون مهمه نه ماشین نه درآمد.
بعد موقعی که حواب منفی میدن مثلا میگن ما موافق بودیم اما دخترمون ظاهر پسرتون رو نپسندید
یعنی علت رد کردن رو یه چیز دیگه میگن

mehrant;575674 نوشت:
چرا نمی تونم ازدواج کنم؟
اول شما بمن بگو کی تونسته ازدواج کنه که شما بتونی....:Nishkhand: شوخی کردم تنها کاری که می تونم بکنم دعا برای شماست وگرنه واقعا هیچ گونه نظر هیچ گونه پیشنهاد هیچ گونه راه حلی بنظر من وجود نداره در این زمونه جز لطف کاملا مجانی و حاضر اماده خدا....

[=Times New Roman] [="2 Koodak"]با سلام و احترام خدمت همه دوستان عزیزم
[=Times New Roman] [="2 Koodak"]نکته ای که این وسط وجود دارد توجه به آسیبی است که امروزه دامان گیر خانواده های مذهبی شده است و آن هم همان بحث مالی و مشکلات مالی طرف مقابل است. دکتر عزیز ما انشاء الله آینده روشنی خواند داشت ولی الان دانشجو هستند متاسفانه خانواده ها با همین افکار غیر منطقی پاسخ منفی می دهند و منتظر شاهزاده زرین کمر هستند.
[=Times New Roman] [="2 Koodak"]این آسیب حتی در بسیاری از خانواده های مذهبی نیز وجود دارد و باعث می شود پسران خوب و متدینی مثل این عزیزمان سخت بتوانند مورد دلخواه خود را پیدا کنند.[=Times New Roman] [="2 Koodak"]اما در هر صورت باید بگردید و قسمت و مقصودتان را پیدا کنید. نا امید نباشید و از توسل نیز غافل نشوید.[=Times New Roman] [="2 Koodak"]موفق و در پناه حق باشید.[=Times New Roman] [="2 Koodak"] [=Times New Roman] [="2 Koodak"][=Calibri] [=Times New Roman] [="2 Koodak"][=Calibri]
[=Times New Roman]

الهه خشم;576360 نوشت:
اینم شد حرف !!!
تنها نقطه ضعف شما رو اینجور که متوجه شدم قیافه خوب نداشتن . لاغر بودن . هست ...

این همه هنر پیشه خوب داریم که فقط بدنشون متناسب هست و هیچ قیافه خوبی هم ندارند ... اصل بدن متناسب داشتن هست که اون هم چارش 9 ماه بدن سازی هست ...

اصلا ورزش و بدنسازی اعتماد به نفست رو بالا میبره ... فرم نشستن رو مبلی که میری خواستگاری رو تغییر میده ... طریقه حرف زدنت رو تغییر میده ..

به نظرتون من وقت دارم برم بدنسازی و اینا؟؟؟:khaneh::khaneh:!!!
بعد هم من کلا اندامم همینه...لاغر هستم بدون مشکل جسمی ولی استعداد چاق شدن ندارم

roshandell;576548 نوشت:
سلام خدمت دوست محترم
چرا این قدر زود نا امید شدید. به قول قدیمی ها شما وقتی گردو می خواهید بچینید باید صد تا سنگ پرت کنید تا یه دونه به هدف بخوره. ظاهرا شما فقط هدفتون ازدواجه. به جای این که با این افکار منفی ذهن خود را خراب کنید سعی کنید تو این مدت ابتدای امر خودتان را به درستی بشناسید و بدانید که از زندگی خودتون چی می خواهید و چه ملاکی مد نظر دارید. ملاک ها را به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم بندی کنید. اصلی ها باید برای شما همان هایی باشد که حتما باید طرف مقابلتان داشته باشد و اگر نداشته باشد احتمال دارد در زندگی آینده شما تاثیر منفی بگذارد و فرعی ها همان هایی باشد که می توان از آنها گذشت مثل رنگ موی یا چشم طرف مقابل. بعد از اینکه ملاک ها را دسته بندی کردید سعی کنید فردی با همان ویژگی ها پیدا کنید. که ملاک های اصلی حتما داشته باشد و فرعی را نداشت زیاد مهم نیست باز تو اصلی ها می توان مهم ترین قرار داد که صد در صد وجودش مهمه و اصلی هایی که می توان در بعضی مواقع نادیده گرفت برای مثال اگر طرف مقابلتان چادری نباشد می توان نادیده گرفت ولی بی حجاب نباشد یا نباید تفاوت فکری وجود داشته باشد. یک سری از ملاک ها تقریبا میشه گفت عمومیه. به نظرم پسری با شرایط شما اصلا نباید نگران باشه چون صد در صد ازدواج خوبی منتظر شماست به شرط اینکه با این فکر دخترها منو قبول ندارن یا چرا تا حالا خواستگاری رفتم جواب نگرفتم اشتباه نکنید و هر دختر خانمی که دیدید سریع نخواهید باهاش ازدواج کنید. هر دختر خانمی هم متفاوت از دختر خانم دیگری است و هر کدام ملاک خاص خودش را دارد و در مجموع همه دختر خانم ها شرایط شغلی و پرستیژ کاری آقا و اخلاق پسر برایشان مهم است. نگران نباشید. امیدوارم خدا به شما کمک کنه و موفق باشید.

بله درسته معیارهای اصلی و معیارهای فرعی که گفتید.
ولی معیارهای اصلی ام هموناست که توی اولین پستم توی این تاپیک گفتم.
از اون 4 تا معیاری که گفتم حاضر نیستم از هیچکدوم کوتاه بیام.
چادری بودن از شرطهای اصلی ام هست و نمیتونم کنار بگذارمش

mehrant;576572 نوشت:
به نظرتون من وقت دارم برم بدنسازی و اینا؟؟؟:khaneh::khaneh:!!!
بعد هم من کلا اندامم همینه...لاغر هستم بدون مشکل جسمی ولی استعداد چاق شدن ندارم

آقا دکتر سلام ...
البته شما سوادتون در مورد این چیزا از ما بیشتره ... اما خانوما هم ماهیچه در میارن ... چه برسه به آقایون ...
همچنین شما اگر لاغر هم هستین واقعا نیاز به چنین سرمایه ای دارین ... چاقی هم دو نوع هست ( البته باز شما دکترین ) یکی با چربی و دیگری با ماهیچه ...
و اگر بدنتون نیاز به ماهیچه سازی داشته باشه ... میسازه ... ( البته میخوام براش یه تز بنویسم اگر بهم کمک کنین )

ولی جدا برای بدنسازی وقت بزار شاید از درس خوندنت مهمتر باشه ..... پزشکی که قبول شدی ... نهایتش 2 سال دیرتر ولی ورزش و ساخت بدن رو نمیتونی در هر سن و سالی شروع کنی ...
حالا خجالتی هم هستی ؟؟؟

roshandell;576552 نوشت:
یک سری از ملاک ها که باید هر دختر خانم و آقا پسری برای ازدواج مد نظر داشته باشه شامل موارد زیر می باشد.
الف- تفاوت فکری زیاد داشته نداشته باشد. بالاخره توی آدم ها تفاوت هست ولی این تفاوت نباید از زمین تا آسمون باشه. ( مثلا مدرک تحصیلی اقا یا برعکس دیپلم و دیگری دکتری نباشه. خواه یا ناخواه این تفاوت مقاطع تحصیلی باعث تفاوت فکری یا رشدی می شه.)
ب- سن: از نظر روانشناسی بهتر است که تفاوت سنی بین 3 تا 5 سال وجود داشته باشد( آقا پسر از دختر خانم بزرگتر باشد. بهتر است). البته این وحی منزر نیست. عکس این هم وجود داشته ولی مشکلی به وجود نیومده ولی بهتر است دختر خانم 3 الی 5 سال از آقا پسر کوچکتر باشد.
ج- قومیت و فرهنگی: از نظر فرهنگی شبیه به هم یا نزدیک به هم باشن. چون خود تفاوت فرهنگی باعث بسیاری از مشکلات می شود.
د- شرایط اقتصادی: از نظر مالی بهتر است که خانواده آقا پسر یا بهتر بگویم خود آقا پسر 1 درجه یا 2 درجه از دختر خانم بالاتر باشه. تا دختر خانم وقتی وارد این زندگی جدید می شه براش خوشایند باشه. نه اینکه با شرایط اقتصادی بد خانواده خودش با کسی ازدواج کنه که شرایط اقتصادیش از دختر پایین تر باشه که برای دختر خانم واقعا سخت می شه که بخواد از جای بهتر به جای بدتر بره.
این ملاک ها تقریباً اصلی است که باید حتما به آن توجه داشت. امیدوارم توانسته باشم کمکی هر چند ناچیز به شما کرده باشم. در ضمن زیبایی و معنای آن برای هر فردی متفاوت است پس بازم زیاد نگران نباشید. شما یه دختر نیستید که بخواهید نگران باشید باز هم می توانید سرچ کنید و دختر خوب پیدا کنید و اقدام کنید. شاید در نظر خیلی از دختر خانم ها شما زیبا باشید. شما که به خواستگاری خیلیها نرفتید. و این را بدانید اگر کسی قسمت شما باشه و خدا بخواهد و کسی از شما ( شمای وجودی، شخصیت و انسانیت شما) خوشش بیاید قیافه رو فراموش می کنه. قیافه بعد از مدتی عادی میشه.

بله بهرحال ما هم دنبال خانواده ای هستیم که بیشترین شباهت رو با خودمون داشته باشن.
ولی در مورد قیافه، خوب خودشون وقتی خودشون صراحتا میگن ظاهر من مورد پسندشون نیست دیگه من چی بگم

الهه خشم;576575 نوشت:
آقا دکتر سلام ...
البته شما سوادتون در مورد این چیزا از ما بیشتره ... اما خانوما هم ماهیچه در میارن ... چه برسه به آقایون ...
همچنین شما اگر لاغر هم هستین واقعا نیاز به چنین سرمایه ای دارین ... چاقی هم دو نوع هست ( البته باز شما دکترین ) یکی با چربی و دیگری با ماهیچه ...
و اگر بدنتون نیاز به ماهیچه سازی داشته باشه ... میسازه ... ( البته میخوام براش یه تز بنویسم اگر بهم کمک کنین )

ولی جدا برای بدنسازی وقت بزار شاید از درس خوندنت مهمتر باشه ..... پزشکی که قبول شدی ... نهایتش 2 سال دیرتر ولی ورزش و ساخت بدن رو نمیتونی در هر سن و سالی شروع کنی ...
حالا خجالتی هم هستی ؟؟؟

سلام.
همیشه در هر زمانی نمیشه شروع به ورزش کرد و عضله پرورش داد...
همه افراد لاغر هم با ورزش خوب نمیشن
خودم دوماه بدنسازی رفتم ولی تاثیر چندانی برام نداشت
فعلا مهمترین چیز درس خوندنه چون اردیبهشت ماه باید امتحان تخصص شرکت کنیم...آینده شغلی رو مشخص میکنه این امتحان و فرصت چندانی هم نمونده
مخصوصا با کشیکها و حجم کار زیاد تو بیمارستان فرصت مون برای همون درس خوندن هم خیلی محدوده، چه برسه به فعالیتها و کارهای دیگه
نه خجالتی نیستم

مکلف;576561 نوشت:
دوستان سلام

گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی

انتظار نداشته باشید که هر جا رفتید شما را به راحتی بپذیرند.
بالاخره مسئله یک عمر زندگی مشترک است و طرف مقابل باید از همه لحاظ را شما بپذیرد و به شما متمایل باشد.
شما حاضرید با کسی که بدون تمایل به شما، جواب مثبتی به شما داده است، ازدواج کنید؟

علی علی

درسته حرفتون اما
وقتی میگن پسر و دختر بشینن باهم صحبت کنن
من همیشه صحبت رو با بیان کردن معیارهای خودم شروع کردم و از دختر هم خواستم معیارهای خودش رو بگه
بعد وقتی معیارهای من رو داشته و من هم معیارهایی که گفته رو داشتم بعدش بخاطر نپسندیدن ظاهر جواب منفی بدن این منطقی بنظر نمیاد
خوب اگه تو معیارشون قیافه و ظاهر نیست خوب پس چرا به همین دلیل جواب منفی دادن

اگر واقعا همه معیارها را در نظر گرفتید و درست انتخاب کردید و خواستگاری رفتید جواب منفی گرفتید گفتم که خیلی عجیب نیست قرار نیست که فورا جواب بله بگیرید. بدانید هنوز خدا نخواسته. خیلی دختر خانم ها هستن که با مواردی شبیه شما مواجه شدن مثل اینکه ابتدا خانواده پسر گفتن برای ما اخلاق یا معنویت فرد مهم است ولی تا دختر خانم را دیدن گفتن نه یک بهتر است دختر به خودش برسد یا ارایش کند. در صورتی که ظاهرا خانواده مذهبی بودن. شاید شاید ظاهر این خانواده ها این طوری باشه و در باطن طور دیگه. شاید دختر خانم کس دیگری را بخواد. و شایدهای دیگر. زیاد به این افکار بها ندهید که چرا نشد؟ فقط دنبال دختر باشید. خدا خودش هر وقت قسمت باشد همه موانع را رفع می کند. نگران نباشید. شرایط شما خیلی عالیست. من اگر جای دختر خانم ها بودم ( البته اگه اخلاق شما هم خوب باشه. و آدم با ایمان و پاکی باشید). بیشتر فکر می کردم و به همین راحتی نه نمی گفتم. آخر این که نشد دلیل. مگر اینکه ببخشید شما از نظر قیافه خیلی خیلی زشت باشید.

roshandell;576595 نوشت:
اگر واقعا همه معیارها را در نظر گرفتید و درست انتخاب کردید و خواستگاری رفتید جواب منفی گرفتید گفتم که خیلی عجیب نیست قرار نیست که فورا جواب بله بگیرید. بدانید هنوز خدا نخواسته. خیلی دختر خانم ها هستن که با مواردی شبیه شما مواجه شدن مثل اینکه ابتدا خانواده پسر گفتن برای ما اخلاق یا معنویت فرد مهم است ولی تا دختر خانم را دیدن گفتن نه یک بهتر است دختر به خودش برسد یا ارایش کند. در صورتی که ظاهرا خانواده مذهبی بودن. شاید شاید ظاهر این خانواده ها این طوری باشه و در باطن طور دیگه. شاید دختر خانم کس دیگری را بخواد. و شایدهای دیگر. زیاد به این افکار بها ندهید که چرا نشد؟ فقط دنبال دختر باشید. خدا خودش هر وقت قسمت باشد همه موانع را رفع می کند. نگران نباشید. شرایط شما خیلی عالیست. من اگر جای دختر خانم ها بودم ( البته اگه اخلاق شما هم خوب باشه. و آدم با ایمان و پاکی باشید). بیشتر فکر می کردم و به همین راحتی نه نمی گفتم. آخر این که نشد دلیل. مگر اینکه ببخشید شما از نظر قیافه خیلی خیلی زشت باشید.

نمیدونم والا...
آخه یا گزینه ای اصلا با شرایطی که من میخوام نیست،یا اونایی هم که هستن معیارهی مورد نظر رو دارن و در صحبتها و معیارها هم توافق نظر داریم ولی بعد جواب رد میدن

شما هم که مشکل منو دارید! شما دیگه چرا شما که دکترید. بزرگترین امتیاز . لاغری؟ چاق میشی نگران نباش.
پس من چیکار کنم که کلا به خاطر مشکل جسمی هیچکی باهام ازدواج نمیکنه؟ هیچکس هم نگام نمیکنه البته نگاه زیاد میکنن اونم به خاطر مشکل جسمیمه.
انقدر زود به فکر ازدواج نباش. بیشتر به اینده فکر کن سنت هنوز خیلی کمه برای ازدواج.

شهید";576614 نوشت:
شما هم که مشکل منو دارید! شما دیگه چرا شما که دکترید. بزرگترین امتیاز . لاغری؟ چاق میشی نگران نباش.
پس من چیکار کنم که کلا به خاطر مشکل جسمی هیچکی باهام ازدواج نمیکنه؟ هیچکس هم نگام نمیکنه البته نگاه زیاد میکنن اونم به خاطر مشکل جسمیمه.
انقدر زود به فکر ازدواج نباش. بیشتر به اینده فکر کن سنت هنوز خیلی کمه برای ازدواج.

قبول ندارم این رو که برای ازدواج زوده و سنم کمه!

راستشو بخواهید من تقریبا شرایطی شبیه به شما دارم. با این تفاوت که شما پسر هستید و من یه دختر. و حق انتخاب کمتر. یا شرایط اونها بهم نمی خوره یا به قول شما کسانی که به خواستگاری رسمی ام به خونه ما اومدن به جای این که من بگم نه اونها گفتن نه. ولی ناامید نیستم توکل ام به خدا است. میدونم که اونایی که نشدن واقعا به صلاحم بوده البته اون موقع درک نمی کردم. و از خدا بابت تموم اتفاق هایی که افتاده شاکرم چون رشد کردم و خیلی چیزها یاد گرفتم. شما هم توکلتون به خدا باشید. شما سنی ندارید. وقت زیاد دارید. فعلا بشینید همون تخصص خودتون را بخونید. امیدوارم موفق باشید.

roshandell;576595 نوشت:
زیاد به این افکار بها ندهید که چرا نشد؟ فقط دنبال دختر باشید.

roshandell;576620 نوشت:
میدونم که اونایی که نشدن واقعا به صلاحم بوده البته اون موقع درک نمی کردم.

با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
خدا را شکر خدا جای حق است
ولی بالاخره ناراحت میشه انسان، این طور نیست؟؟

:Gol::Gol::Gol:

mehrant;575674 نوشت:
خانواده هایی که همشون میگفتن تنها معیارشون برای داماد فقط ایمان و تقوا هست و نه هیچ چیز دیگه.اما همشون به دلایلی از جمله قیافه خوب نداشتن من یا لاغر بودن من واینا جواب منفی دادن.

سلام
ببخشید با شرایطی شما گفتید خواستگارهایی شده که برای خود من آمده اند یعنی همه معیارهای من از جمله ایمان ، اخلاق، خانواده، تحصیلات و کار خوب را داشته اند اما ظاهرشان را نپسندیدم حتی در جلسات مشاوره هم مشاور می گوید اگر او را نپسندیدی جواب مثبت نده.
در این شرایط دخترها به خاطر شرایط خوب خواستگار چند جلسه او را به خانه راه می دهند تا در این مدت بررسی کنند که آیا به دلشان می نشیند یا نه از آنجائیکه به شما بعد از چند جلسه جواب رد می دهند فکر می کنم همین بوده که به دلشان ننشسته اید بهتر است به خواستگاری دخترهایی بروید که حداکثر در زمینه ظاهر یک درجه از شما بالاتر باشند
نمی دانم شما به خواستگاری چه دخترهایی رفته اید اما برحسب تجربه دیده ام که بیشتر خانواده های پسرها صرف نظر از ظاهر پسرشان دنبال دخترهایی به زیبایی « ماه پیشانی » و با بهترین تیپ می گردند!
امیدوارم که خانواده شما هم دنبال زیبایی دختر نبوده باشند چون با جواب رد دختر این شما هستید که صدمه می بینید
دنبال فردی باشید که از لحاظ ظاهری شبیه خودتان باشد
امیدوارم که همسر دلخواه خود را بزودی پیدا کرده و خوشبخت باشید انشاا...

[=Times New Roman] [="2 Koodak"]با سلام و احترام خدمت دوستان عزیز و مخصوصا پرسشگر عزیزمان
[=Times New Roman] [="2 Koodak"]یه نکته دیگری که لازمه به نکات قبل اضافه کنم این هست که یکی از ملاک های ازدواج تناسب ظاهری و زیبایی است. یعنی هر دو طرف باید همدیگر را بپسندند و در نظر هم زیبا جلوه کنند. زیبایی امری نسبی است یعنی ممکن است چیزی را بگوییم زیبا است ولی دیگران بگویند زیبا نیست. به هر حال علف باید به دهن بزی...
[=Times New Roman] [="2 Koodak"]اما یه بحث دیگه هم که هست اینکه زیبایی جزئملاک های رده دوم در در ازدواج است و نباید در درجه اول آن را مطرح بدانیم. روایات نیز همین مطلب را تاکید دارند. پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) در روایتی می فرمایند:«اگر کسی با زنی ازدواج کند برای جمال او خداوند او را به همان زیبایی واگذار می کند». یعنی به هر حال یک روزی این زیبایی از بین خواهد رفت. [=Times New Roman] [="2 Koodak"]کسی که پزشک عزیز ما را بخاطر خودش و بخاطر وجودش نخواهد مطمئن باشید جایی از زندگی کم می آورد. کسی که ایشان را برای پولش، تحصیلش، آینده اش و... انتخاب کند یقینا اگر ایشان این موقعیت ها را از دست بدهد دیگر حاضر به زندگی با او نیست. این نکته ای است که خود ایشان نیز باید توجه داشته باشند و با چشم باز مورد مناسب را انتخاب کنند.[=Times New Roman] [="2 Koodak"]سربلند و در پناه حق باشید.[=Times New Roman]

[=Calibri]
[=Times New Roman]

دوستان سلام

mehrant;576590 نوشت:
درسته حرفتون اما
وقتی میگن پسر و دختر بشینن باهم صحبت کنن
من همیشه صحبت رو با بیان کردن معیارهای خودم شروع کردم و از دختر هم خواستم معیارهای خودش رو بگه
بعد وقتی معیارهای من رو داشته و من هم معیارهایی که گفته رو داشتم بعدش بخاطر نپسندیدن ظاهر جواب منفی بدن این منطقی بنظر نمیاد
خوب اگه تو معیارشون قیافه و ظاهر نیست خوب پس چرا به همین دلیل جواب منفی دادن

باید علف به دهان بزی شیرین بیاید
باید به دل طرف مقابل بنشینید و این حداقل حس برای شروع زندگی است که لازم است.
کمتر پیدا می شود که کسی توجهی به احساس خود نکند.

ممکن است معیارها را داشتید اما در گفتگو احساس بدی به شما پیدا کرده اند یا هیچ احساسی پیدا نکرده اند.
به یاد داشته باشید که گاهی جواب آنها به دلیلی منفی است اما دلیل دیگری را بیان می کنند.

علی علی

سلام دوستان. چقدر خوبه ک اینقد نگران زندگی متاهلی تون هستین والا ما هرکی دور و برمون میبینیم میگه تازه اول جووونیم چرا خودم رو بدبخت کنم :Khandidan!: خدا وکیلی خیلی خوشحال میشم مثله این دوستان مون رو میبینم ... دوست عزیز ب نظر من شما باید بری جلو هنوز خیلی زوده ک دلسرد بشی. ازدواج واقعا ب قسمت بستگی داره نمیگم انتخاب خودت نیست ولی واقعا دست خداست و ببخشید زیاد نوشتم تویه سایت ولی بازم میگم بحث خانواده متعالی حاج آقا پناهیان فکر کنم راهکار واستون داشته باشه ... در ضمن بنده خداهایی ک مذهبی هستن هم آدمن ها خب یه سری ملاک و معیار واسه طرفی ک میاد خواستگاری دارن دیگه مثلا یکی مسجد رو دوس داره یکی بسیج رو دوست داره یکی سیاسیه یکی ... وقتی خانواده ای میگن ملاک ایمان طرفه نه اینکه فقط شما نماز بخون و ریش بذار خب باید ببینن ملاک هایی ک از نظر ایمان تویه ذهن شون هست رو شما داری یا نه لطف کنین زود هنگ باطن و ظاهر و این حرفا ب این بنده خداها نزنین خواهشا ...ان شاالله بهترین مکمل رو خدا سر راهتون قرار بده ... موفق باشین ...

مکلف;576755 نوشت:
دوستان سلام

باید علف به دهان بزی شیرین بیاید
باید به دل طرف مقابل بنشینید و این حداقل حس برای شروع زندگی است که لازم است.
کمتر پیدا می شود که کسی توجهی به احساس خود نکند.

ممکن است معیارها را داشتید اما در گفتگو احساس بدی به شما پیدا کرده اند یا هیچ احساسی پیدا نکرده اند.
به یاد داشته باشید که گاهی جواب آنها به دلیلی منفی است اما دلیل دیگری را بیان می کنند.

علی علی

بله
اما گفتم ، من معیارها رو صحبت میکردم.
وقتی دختر خودش در معیارهاش میگه قیافه برام مهم نیست اما بعدا گفته قیافشو نپسندیدم، یا اولش که گفته برام مهم نیست الکی گفته یا وقتی گفته قیافه رو نپسندیده

جزیره مجنون;576771 نوشت:
سلام دوستان. چقدر خوبه ک اینقد نگران زندگی متاهلی تون هستین والا ما هرکی دور و برمون میبینیم میگه تازه اول جووونیم چرا خودم رو بدبخت کنم :Khandidan!: خدا وکیلی خیلی خوشحال میشم مثله این دوستان مون رو میبینم ... دوست عزیز ب نظر من شما باید بری جلو هنوز خیلی زوده ک دلسرد بشی. ازدواج واقعا ب قسمت بستگی داره نمیگم انتخاب خودت نیست ولی واقعا دست خداست و ببخشید زیاد نوشتم تویه سایت ولی بازم میگم بحث خانواده متعالی حاج آقا پناهیان فکر کنم راهکار واستون داشته باشه ... در ضمن بنده خداهایی ک مذهبی هستن هم آدمن ها خب یه سری ملاک و معیار واسه طرفی ک میاد خواستگاری دارن دیگه مثلا یکی مسجد رو دوس داره یکی بسیج رو دوست داره یکی سیاسیه یکی ... وقتی خانواده ای میگن ملاک ایمان طرفه نه اینکه فقط شما نماز بخون و ریش بذار خب باید ببینن ملاک هایی ک از نظر ایمان تویه ذهن شون هست رو شما داری یا نه لطف کنین زود هنگ باطن و ظاهر و این حرفا ب این بنده خداها نزنین خواهشا ...ان شاالله بهترین مکمل رو خدا سر راهتون قرار بده ... موفق باشین ...

یه مقدار بیشتر اگر توجه کرده بودید توی حرفام گفته بودم این رو
پدر و مادر همه اونهایی که جواب منفی دادن گفتن ما پسرتون رو کاملا تایید کردیم و موافق بودیم اما دخترمون نپسندید

یه مورد رو هم نگفتم و باید اضافه کنم
با یکی از اون دخترخانم هایی که جواب منفی دادن
در ابتدا به توافق رسیدیم
یک جلسه اول مادر دختر و پسر باهم صحبت کردن و به توافق رسیدن
جلسه بعد در خواستگاری من و دختر هم به توافق نظر رسیدیم
چندروز بعد هم جواب مثبت دادن
رفتیم بله برون و آزمایشات و غیره
و بعد هم صیغه محرمیت عقد موقت خوندیم
بعد از حدود بیست روز به دلیل یه علت بسیار غیرمنطقی که حالا اگه خواستید بعدا میگم چی بود گفتن باید ازدواج بهم بخوره
بازم پدر و مادرش میگفتن ما کاملا موافق هستیم و دلمون نمیخواد بهم بخوره ولی خود دختر میگه خیالمو نمیتونم راحت کنم
آخه اگه واقعا مشکل بود خوب همون موقع که میخواستیم عقد موقت کنیم واسه چی وقتی عاقد پرسید من وکیلم گفت بله؟؟
خوب اصلا قبول نمیکرد که عقد کنیم وقتی اون مساله رو از قبل میدونست
نه اینکه عقد کنه بعد از دوهفته بگه عقد رو بهم بزنیم

mehrant;575674 نوشت:

سلام
از معيارهايي كه داريد دست برنداريد
(هرچند تا حدودي سطحي هستند و بايد بيشتر روي تمايلات و خواسته هاي خودتون مطالعه كنيد, مگه اينكه اينها نمونه باشن )
شما براي ازدواج الحمدالله شرايط لازم رو داريد
استادي مي گفت حداقل بايد 6 مورد خواستگاري رفت و براي هر مورد اگر سه يا چهار جلسه رفت و آمد بشه, معقول و منطقي خواهد بود
به نظرم نااميد نباشيد
خيلي مهمه كه به اين نكته برسيد 
كسي رو انتخاب كنيد كه شما رو منهاي همه شرايط فعلي شما بخواد.
دقيقا همون چيزي كه شما احساس كرديد به خاطر آن جواب رد شنيديد
موفق باشيد

طاهر;575747 نوشت:
با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صابر

داداش من وقتی تصمیم به ازدواج گرفتم چهار سال بعد ازدواج کردم
ازدواج چیزی نیست که به این زودی جور بشه
باس صبر کنی

Ali407;576850 نوشت:
داداش من وقتی تصمیم به ازدواج گرفتم چهار سال بعد ازدواج کردم
ازدواج چیزی نیست که به این زودی جور بشه
باس صبر کنی

نه لزوما !!
یعنی فکر نمیکنم حتما باید مدت طولانی بگذره

از دوستانی که تمایل دارن نظراتشون رو درباره حرفهای من بگن خواهشمندم ادامه حرفام رو هم که در جواب کامنتهای سایر دوستان نوشتم هم بخونن

دوست عزیز سلام

نکته اول : معمولا در هنگام دادن جواب رد به خواستگار ، دلایل اصلی از جانب خانواده دختر بیان نمیشود و حدس میزنم که علت جواب منفی به شما ، یعنی نپسندیدن ظاهر، جز همین موارد است .
نکته دوم : سن ازدواج برای هر کس مختص خودش است و قانون خاصی نداریم که برای همه باشد اگر نیاز به ازدواج دارید بسیار مصمم راهتان را ادامه دهید.
نکته سوم : متاسفانه تعداد بسیار کمی از خانواده ها واقعا ملاک اصلیشان دینداری و خدادوستی است . هم خانواده پسر و هم دختر . این مشکل جامعه ی ماست و گریبان گیر همه ما. اما ستون اصلی زندگی مشترک دین و محبت به خدا و اهل بیت است. هم کفو بودن در این زمینه از همه چیز مهم تر است.
نکته چهارم : مشاوره با فردی عالم و متدین قبل از برداشتن هر قدم اساسی برای ازدواج بسیارکمک کننده است.
نکته پنجم : طبق آیه 45 سوره مبارکه بقره ، برای پیشبرد کارهایتان از نماز و صبر کمک بگیرید.

پیروزباشید.

متشکرم.
نظرتون منطقی و کامل بود.

جناب مهرانت چون فرمودین حتما دختر چادری میخواین خدمتتون یه مطلبی رو میگم ...

دخترا کلا 5 حالت دارند ...

1- مادر هستند و مقدس هستند و قدیسه .
2- مدیر هستند و مدیر : میتونی کاری رو بهشون بسپارین . ازشون چیزی بخواین . با هم دیگه زندگی رو طی کنین . موفقیت رو با هم تجربه کنین . کاری رو به گردنش بزارین .
3- هنرمند هستند ... بلدن چی کار کنن .. لوند هستند ... لوس کردن و لوس شدن بلدن .... ناز کردن و ناز شدن بلدن ...
4- ضعیفه هستند : یعنی هیچ چی نیستند ... تنها یه چیزی دارند اون رو به اشتراک میزارن ... و انتظار دارند که بابته به اشتراک گذاشتن اون شما ازش مراقبت کنین ... مواظبش باشین و ....
5- به قولی گردن کلفت هستند : یعنی اینکه شما هستین که باید بهش سرویس بدین ...

دنبال دختری باشین که سه تا حالت اول رو داشته باشه ( مادر و قدیس و مقدس باشه . مدیر و مدبر باشه و روابط عمومی خوبی داشته باشه و تو جامعه برای خودش کسی باشه ... و درنهایت کار بلد و لوند و هنرمند باشه ) .... دنبال دختر معصوم و ... نباشین .

موضوع قفل شده است