صفحه 1 از 19 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا نمی تونم ازدواج کنم؟

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

چرا نمی تونم ازدواج کنم؟

سلام.
    من پسری 23 ساله و دانشجوی سال آخر پزشکی هستم.
    چند ماهه که خیلی احساس نیاز به ازدواج دارم.
    از نظر امکانات مادی هم همه چیز رو دارم.خونه مستقل،ماشین مستقل، شغل و درآمد مستقل،همه رو دارم.از خانواده خواستم به دنبال گزینه مناسب برای ازدواج من باشن.
    معیارهای من برای ازدواج هم ایناست:
    1- ایمان و اعتقاد2-چادری بودن3-آرایش نکردن دربرابر نامحرم 4-اینکه هم شغل و رشته خودم یعنی دانشجوی پزشکی نباشه
    چندین گزینه هم خانواده رفتن صحبت کردن و سه بار هم خودم به همراه خانواده خواستگاری دخترها و خانواده های مذهبی رفتیم.خانواده هایی که همشون میگفتن تنها معیارشون برای داماد فقط ایمان و تقوا هست و نه هیچ چیز دیگه.اما همشون به دلایلی از جمله قیافه خوب نداشتن من یا لاغر بودن من واینا جواب منفی دادن.
    خواهشمندم راهنمایی بفرمایید من باید چیکار کنم که بتونم ازدواج کنم...
    ***از دوستانی که تمایل دارن نظراتشون رو درباره حرفهای من بگن خواهشمندم ادامه حرفام رو هم که در جواب کامنتهای سایر دوستان نوشتم هم بخونن
    ویرایش توسط mehrant : ۱۳۹۳/۰۷/۰۷ در ساعت ۲۳:۰۹

2. صلوات ها 19

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58300

با نام و یاد دوست

چرا نمی تونم ازدواج کنم؟

کارشناس بحث: استاد صابر

5. صلوات ها 10

نوشته
    140
    حضور
    3 روز 11 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    886

با سلام و احترام خدمت همه دوستان عزیزم
    در پاسخ به سئوال عزیزمان به چند نکته اشاره می کنم1. ابتدا توجه داشته باشید که به لطف خدا در حال اتمام تحصیل در رشته ای خوب و دارای آینده ای خوب هستید. از طرفی امکانات مادی شما نیز مناسب شروع یک زندگی مشترک است و بسیاری از جوانان آرزوی داشتن شرایط شما را دارند. پس قدردان این همه لطف خداوند متعال باشید.2. نکته دیگر اینکه شما هنوز 23 بهار از عمر گرانقدرتان گذشته است و تازه اول دوران جوانی هستید لذا نگران نباشید. چون بسیاری از جوانان در سنین بالاتر ازدواج می کنند و شرایط شما را هم ندارند. پس نباید نگران دیر شدن ازدواجتان باشید زیرا با این شرایط فعلا سن ازدواج در بین جوانان بالا رفته و این یک آسیب بزرگ است.3. نکته دیگر اینکه فرمودید تا کنون با خانواده ها به توافق نرسیده اید نگران این مورد هم نباشید زیرا پیداکردن دختر خوب و ایده آل برای شما قدری ممکن است زمان بر باشد. پس با چند بار خواستگاری رفتن ناامید نشوید و هر چه می توانید در این موضوع تلاش کنید.جمله همیشگی بنده اینکه در ازدواج صدبار متر کنید و یک بار قیچی ...موفق و در پناه حق باشید.

7. صلوات ها 17

نوشته
    130
    حضور
    2 روز 21 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    426

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrant نمایش پست ها
    سلام.
    من پسری 23 ساله و دانشجوی سال آخر پزشکی هستم.
    چند ماهه که خیلی احساس نیاز به ازدواج دارم.
    از نظر امکانات مادی هم همه چیز رو دارم.خونه مستقل،ماشین مستقل، شغل و درآمد مستقل،همه رو دارم.از خانواده خواستم به دنبال گزینه مناسب برای ازدواج من باشن.
    معیارهای من برای ازدواج هم ایناست:
    1- ایمان و اعتقاد2-چادری بودن3-آرایش نکردن دربرابر نامحرم 4-اینکه هم شغل و رشته خودم یعنی دانشجوی پزشکی نباشه
    چندین گزینه هم خانواده رفتن صحبت کردن و سه بار هم خودم به همراه خانواده خواستگاری دخترها و خانواده های مذهبی رفتیم.خانواده هایی که همشون میگفتن تنها معیارشون برای داماد فقط ایمان و تقوا هست و نه هیچ چیز دیگه.اما همشون به دلایلی از جمله قیافه خوب نداشتن من یا لاغر بودن من واینا جواب منفی دادن.
    خواهشمندم راهنمایی بفرمایید من باید چیکار کنم که بتونم ازدواج کنم...
    سلام
    نگران نباشید اقای دکتر
    قرار نیست همه همون جای اولی که رفتن خواستگاری داماد بشن.
    شما به امید خدا اینده شغلی خوبی دارید.
    البته من به خانواده دختر خانم ها هم ایرادی نمیگیرم.اونا حق انتخاب دارن.
    امیدوارم هر چه زودتر جفت خودتون رو پیدا کنید

9. صلوات ها 8

علاقه
    پول و خوش گذرونی
    نوشته
    592
    حضور
    24 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    2895

سلام شاید دخترا خودشون یه نفر دیگه رو دوست داشتن , بخاطر همین.رد کردن , آخه اگه دختر خودشو یه نفر دیگه رو بخواد دیگه هرکسی هم بیاد نه میگه , خودت رو ناراحت نکن
    زندگی بافتن یک قالی است
    نه همان نقش و نگاری که خودت میخواهی
    نقشه را اوست که تعیین کرده
    تو در این بین فقط می بافی
    نقشه را خوب بببین
    نکند آخر کار
    قالی زندگیت را نخرند
    بیخیال درمانی ( اگه وسواس دیوونه ات کرده کلیک کن)

11. صلوات ها 4

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

ممنون از کارشناس محترم و دوستان دیگر
    آخه یه مساله اینه که همشون بعد از جواب منفی دادن پدر و مادر دختر میگن ما کاملا موافق بودیم و راضی بودیم اما دختر خودش نپسندید...
    یعنی چند جلسه میایم و میریم و در صحبتها در تقریبا اکثر موارد توافق نظر داریم
    ولی آخر جواب منفی میدن
    و آخه یه موضوع دیگه اینکه اون اول میگن ماک برای ما فقط ایمان و متدین بودنه بعد بخاطر دلایل دیگه جواب رد میدن
    ویرایش توسط mehrant : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵ در ساعت ۲۱:۲۲

13. صلوات ها 8

علاقه
    خدا ، اهل بيت ، مطالعه به خصوص دين و فلسفه
    نوشته
    322
    حضور
    10 روز 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1538

براي اينكه هنوز اون كسي كه خدا قراره قسمتتون كنه نرفتين خواستگاريش ، ناد علي زياد بخونين بي تأثير نيست

15. صلوات ها 12

نوشته
    7
    حضور
    6 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    27

با سلام.
    هرکی که توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت بشه قرار نیست که رئیس جمهور بشه. تایید صلاحیت یعنی حق ورود به میدان انتخاب شدن. اوه اوه سیاسی شد که. نه اجازه بدید.
    دین و ایمان شما باعث میشه که خونواده ها به شما اجازه بدن بیایین با دخترشون حرف بزنی شما اونو ببینی اون شمارو ببینه تا هم دیگه رو محک بزنی قرار نیس تا از در تو نرفته دخترو با شناسنامه بدن به شما که.
    اگه دین و ایمان نداشتید(به ویژه خونواده های مذهبی) اجاز دهان باز کردن به نیت خواستگاری رو به شما نمیدادن برادر.
    اما در مورد امکاناتی که دارید؛ خونه و ماشین و ... : این مورد باعث میشه شما به راحتی ازدواج کنید. چون شرایط ازدواج رو از نظر مالی دارید الحمد لله
    و مورد دیگه که ذکر کردید: "" قیافه خوب نداشتن من یا لاغر بودن من واینا جواب منفی دادن "" . قیافه یه چیز " نسبی " هست. مگر اینکه واقعا خدای ناکرده مشکلی داشته باشید که انشاءالله ندارید.
    یعنی چی یعنی اینکه یکی از لاغر خوشش میاد یکی از چاق یکی قد بلند یکی قد کوتاه یکی سیاه یکی سفید یکی از چشم رنگی یکی از چشم مشکی و.... (مثلا من خودم از اینکه خانوم از شوهرش بلند تر باشه بدم میاد مگر اینکه خانوم خیلی شرایط عالی داشته باشه که بشه بعضی موارد رو در نظر نگرفت) شما دوسه جا رفتید خواستگاری جواب منفی گرفتید سریع عقب نکشید. اول شناخت خودتون از نظر ظاهر و باطن و امکانات و بعد هم رفتن دنبال یه گزینه مناسب با شرایط خودتون . جوینده یابنده هست.
    با آرزوی خوشبختی برای شما

17. صلوات ها 10

نوشته
    7
    حضور
    6 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    27

باسلام
    سیده بانو ، جفت! چیه؟. همسر ایده آل

19. صلوات ها 2

نوشته
    245
    حضور
    4 روز 12 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    17
    صلوات
    1006

با سلام خدمت دوستان و اساتید خدمتتون عرض کنم
    به نظر بنده دوست عزیزمون منظورش این بود که چرا خانواده های متدین که ایمان و تقوا ملاک قرار میدن در ظاهر و در باطن به همون مسائلی که دیگر خانواده ها منظورم مثلا از لحاظ مالی در شرایط فلان و ظاهر فلان ، که چهره داماد تک باشه و غیره
    که ولی بیشتر بحث مالی در خانواده های مذهبی امروز موج می زند.
    ولی با دوستان موافقم که قسمت هر چی باشه همان می شود خداوند رحمان داند ولا غیر.
    با تشکر

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 19 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 6

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری