جمع بندی انتخاب همسر: دختر دبیرستانی، دانشگاهی و یا حوزوی؟

تب‌های اولیه

40 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
انتخاب همسر: دختر دبیرستانی، دانشگاهی و یا حوزوی؟

سلام

سالروز پیوند خجسته و معنادار امیر المؤمنین حضرت علی (علیه السلام) و حضرت فاطمۀ زهرا (علیها السلام) مبارک باد.

با دوستان گفتگو می کردیم و نظرات ذیل حاصل شد:

ازدواج با دختر دبیرستانی: بیشتر می توان او را کنترل کرد، چون هنوز (بقول معروف) چشم و گوشش باز نشده!

ازدواج با دختر دانشگاهی: چون سطح فکری هر دو بهم نزدیک است.

ازدواج با دختر حوزوی: چون قابل اعتمادتر است و شیرازۀ زندگی دیرتر از هم می پاشد.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

با عرض سلام خدمت شما برادران گرامی
در ازدواج نیاز به گذراندن چند مرحله است
1 - مطالعه و تعیین درست ملاکها و معیارها
2 - گشتن برای یافتن فرد مورد نظر
3 - پس از یافتن تحقیق در جهت تطبیق معیارها با فرد مورد نظر

در ازدواج نمی شود روی حدس و گمان قدم برداشت نکاتی که نوشتید شاید تا حدودی درست باشد ولی موارد نقض بسیاری دارد لذا نمی شود برآن بسنده کرد پس
باید با تعیین درست ملاکها و معیارها و شناخت صحیح از طرف مقابل اقدام به ازدواج نمود ممکن خانمی دانشجو باشد و بسیار متین و پایبند به زندگی که از بسیاری از خانمهای دبیرستانی و حوزوی بهتر باشند لذا سعی کنید با شناخت بیشتر از طرف مقابل اقدام نمایید و با توجیهاتی که ذکر نمودید خود را دچار مشکل ننمایید
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

با سلام
در ازدواج اول باید خودمون رو بشناسیم از نظر ظاهر باطن اعتقاد اصول شخصیت امکانات خانواده و ... بعد دنبال " کفو خودمان " باشیم. البته (حالا این نظر منه البته) " کفو خودمان " شاید لزوما به معنای " کُپ خودمان " نباشه بالاخره تفاوتهایی هست و این تفاوتها باعث کمال یکدیگر میشه ولی نباید در مواردی اختلاف و تفاوت باشه که به قول خودتون زندگی بپاشه. مثال: یک طلبه میتونه با یه خانوم که اعتقادی به حجاب نداره و با لباس ناجور بیرون میاد ازدواج و زندگی کنه؟! بعضی تفاوتها رو میشه با افزایش آستانه تحمل و ایثار حل کرد ، و البته که باید ایثار دوطرفه باشه ولی بعضیا رو فک نکنم بشه کاریش کرد.
درمورد جمله ای که گفتین: ""
ازدواج با دختر حوزوی: چون قابل اعتمادتر است و شیرازۀ زندگی دیرتر از هم می پاشد "" . یعنی در ازدواج با دختر دبیرستانی و دختر دانشگاهی زندگی می پاشد؟ در ازدواج با دختر طلبه هم زندگی می پاشد ولی دیر می پاشد؟! لااقل می گفتید نمی پاشد.
فقط باید تحقیق کرد تا بشه تصمیم درست گرفت.
هرسه تا هم میتونن خوب باشن وهم اگه نگیم بد میتونن نامناسب باشن.
با آرزوی خوشبختی برای شما

مترصد;575504 نوشت:

سلام.من متوجه تقسیم بندی شما نشدم.یعنی یک دختر دانشجو یا دبیرستانی نمیتونه مذهبی باشه؟؟نمیتونه قابل اعتمادتر باشه؟؟
و اینکه میگین دختر دبیرستانی رو بهتر میشه کنترل کرد مگه خانم ها چکار کردن که باید کنترل بشن؟

مترصد;575504 نوشت:
ازدواج با دختر دبیرستانی: بیشتر می توان او را کنترل کرد، چون هنوز (بقول معروف) چشم و گوشش باز نشده!

سلام
دختر خونه دار یادتون رفته
همیشه که قرار نیست دختر در حال تحصیل در مدرسه ، دانشگاه یا حوزه باشه
ممکنه دیپلمشو گرفته باشه و خونه دار باشه، در واقع یه کدبانوی به تمام معنی باشه

این تقسیم بندی شما رو اصلاً قبول ندارم...
ان اکرمکم عندالله اتقیکم

نقل قول:
[h=2]انتخاب همسر: دختر دبیرستانی، دانشگاهی و یا حوزوی؟[/h]

به نظر من اگه انسان بتونه خانم های مسن مجرد رو ببره بسیار ثواب داره و آ دم میره بهشت!

نمی دونم حد یث و روایتی چیزی هم داریم یا نه ولی اونطوری حتی انسان می تونه 4تا ببره که بهتر هم هست!...ولی تو اگه دختر دبیرستانی بگیری یه دونه بیشتر نمی تونی تا اخر عمر ببری!(تازه معلوم هم نیست بری بهشت!)

عزرائیل;576400 نوشت:
به نظر من اگه انسان بتونه خانم های مسن مجرد رو ببره بسیار ثواب داره و آ دم میره بهشت!

نمی دونم حد یث و روایتی چیزی هم داریم یا نه ولی اونطوری حتی انسان می تونه 4تا ببره که بهتر هم هست!...ولی تو اگه دختر دبیرستانی بگیری یه دونه بیشتر نمی تونی تا اخر عمر ببری!(تازه معلوم هم نیست بری بهشت!)

:ghash::ghash::ghash::ghash: عجب !!! جالبه فکر خوبیه :Khandidan!:

سلام
مثل اينكه
من برم گلخونه يا گل فروشي
بهم بگه
گل ها بر چهار قسمن و لاغير
و تو فقط بايد يكي از اونها رو انتخاب كني
ي دختر حوزوي هم ميتونه گزينه مناسبي براي بعضي افراد نباشه
كما اينكه دانشجو و... هم همينطور
اصلا ملاك چيز ديگريه

[="Arial Narrow"][="Navy"]

عزرائیل;576400 نوشت:

واقعا!!!:Moteajeb!:[/]

ببخشید این یعنی چی که دختر دبیرستانی تا قابل کنترل باشه؟ والا دخترهای دبیرستانی این دوره زمونه یک موجوداتی هستند که نگو !! :Kaf: چشم و گوششون هم از ما بیشتر بازه! باید ببینید نگاهتون به ازدواج و زن گرفتن چیه. قرار نیست همسر بگیرید تا اون را در سلطه خودتون بگیرید! و تحت کنترلتون باشه و مطابق میل خودتون بزرگش کنید!! فکر کنم خیلی نیاز به تجدید نظر در دیدگاهتون دارید!
خانم جوزه هم مقید به مسائلی هستند که میتونه استحکام خانواده بیشتر کنه.ولی این ملاک انتخاب نیست!

کلا ملاکهای انتخابتون جالب بود برام:Gig::Moteajeb!:

[="Arial"][=arial]بسم الله و بالله
و علي ملت رسول الله
بنام نامي علي ولي الله

با عرض سلام و معذرت! همه اش كشكه
چون
اولا همه يكجور نيستن
دوما ملاك اين مسائل نيست
سوما خانواده دار و داراي تربيت صحيح و ديني باشه هر سن و هر قيافه و هرجور باشه ايول داره
چهارما پيشنهاد ميكنم يه دوره كلاسهاي آموزشي براي شناخت دخترها بويژه اين 3 دسته كه گفتي بگذروني

[=arial]اللهم عجل لوليك الفرج
ياعلي

با مطرح کردن این سئوال درواقع ملاک رو برمبنای تحصیلات قراردادید . درحالی که تحصیلات در درجه های پایین تر برای ملاک یک انتخاب قرار میگیره .

اولین چیزی که باید ملاک قرار داد اخلاق و اعتقادات اونه . یک شخص بدون تحصیلات حوزوی هم می تونه اعتقادات بالا داشته باشه . اولا" سن دبیرستانی

برای ازدواج بستگی به نوع تربیت وپرورش اون دختر داره تحصیلات ملاک خوشبختی نیست . شعور ؛ فهم ؛ نوع اعتقادو فرهنگ اون خانواده میتونه درمرحله اول

ملاکی برای انتخاب باشه .

عزرائیل;576400 نوشت:

خرجشونو ازکجا میشه داد؟چند درصد خانما حاضرن هووو داشته باشن؟

مترصد;575504 نوشت:
سلام

سالروز پیوند خجسته و معنادار امیر المؤمنین حضرت علی (علیه السلام) و حضرت فاطمۀ زهرا (علیها السلام) مبارک باد.

با دوستان گفتگو می کردیم و نظرات ذیل حاصل شد:

سلام
همانطور که دوستان هم اشاره کردند تقسیم بندی شما معیار واحدی ندارد یعنی شما دو تقسیم را در یک تقسیم آورده ای. یکی تقسیم ازدواج با دختری که به سن دانشگاه رسیده یا ازدواج با دختری که هنوز در دوره دبیرستان است. دیگری ازدواج با دختر دانشگاهی یا حوزوی
در مورد تقسیم دوم باید عرض کنم حوزی یا دانشگاهی بودن میتواند به عنوان اولویت شمرده شود ولی ملاک نیست یعنی فردی که میخواهد ازدواج کند میتواند مطابق شرایطی که دارد، در فضای دانشگاهی دنبال همسر باشد یا حوزوی؛ اما اینکه بگوییم یک حوزوی قابل اعتماد است و دانشگاهی نیست نادرست است چون هستند حوزویانی که قابل اعتماد نیستند و هستند دانشجویانی که از یک حوزوی قابل اعتمادترند. لذا نتیجه نهایی در مورد فرد مورد نظر باید با تحقیق داده شود نه صرف حوزی یا دانشگاهی بودن.
اما در مورد تقسیم اول یعنی ازدواج با دبیرستانی یا دانشگاهی، بعضی گفته اند ازدواج با فردی که دوره نوجوانی یعنی دبیرستان را طی کرده ریسک کمتری دارد چون انها معتقدند در سن دبیرستان شخصیت فرد تثبیت نشده و امکان اینکه تغییر کند وجود دارد یعنی ممکن است وقتی شما یک دختری را در سن دبیرستان مورد تحقیق قرار میدهید با زمانی که همان دختر را در سن دانشگاه مورد بررسی قرار میدهید شخصیت واحدی نداشته باشد لذا وقتی با یک دبیرستانی ازدواج کنی ممکن است بعد از چند سال زندگی به این نتیجه برسید که بین شما تفاهم نیست و آنچه از طرف مقابل تصور میکردید نادرست بوده.
اما این نظریه با آنچه دین در مورد ازدواج میگوید سازگار نیست. دین برای پسر و دختر سن بلوغ مشخص کرده و گفته کسی که به بلوغ میرسد میتواند ازدواج کند. بنابراین وقتی دختری در دبیرستان یا حتی قبل از آن به بلوغ میرسد، یعنی آمادگی ازدواج را دارد و وقتی دین میگوید این فرد میتواند ازدواج کند، حتما حساب همه جوانب را کرده.
بله فرق دختر دبیرستانی با کسی که سن بالاتری دارد این است که دختر دبیرستانی به دلیل داشتن احساسات و هیجانات شدید، قدرت انتخاب کمتری دارد یعنی اگر دو دختر یکی دبیرستانی و یکی دانشگاهی هیچ بزرگتری را نداشته باشند که در انتخاب به آنها کمک کند، احتمال خطای دختر دبیرستانی بیشتر است چون غلبه احساسات او بیشتر است. اما این نقص با وجود پدر و مادر و داشتن افرادی که به او در انتخاب کمک کنند قابل جبران است.
این مسئله در کنار مزیت هایی که برای ازدواج در سن پایین وجود دارد مثل لذت بردن از زندگی از همان ابتدای بلوغ؛ مشخص شدن تکلیف و برنامه ریزی مطابق با برنامه همسر؛ حفظ فرد از گناه؛ پر شدن خلاء های عاطفی که فقط با ازدواج امکان پذیر است؛ کم بودن فاصله سنی پدر و مادر با فرزندان و هزاران مزیت دیگر، این نتیجه را میدهد که هر چه سن ازدواج به سن بلوغ نزیکتر باشد بهتر است.
ممکن است کسی بگوید افراد در این سن مهارت لازم برای زندگی را ندارن که گفته میشود این مهارت ها اکتسابی است. در حال حاضر که دخترها و پسرها دیر به فراگیری مهارت های زندگی میپردازند، در صورتی که شرایط ازدواج برایشان فراهم شد میشود دوران عقد را به عنوان دوره آموزش مهارت های زندگی توسط بزرگترها و مطالعه تبدیل کرد.
البته در همه این موارد یعنی چه ازدواج در دوره دبیرستان و چه دانشگاه اگر تناسب های لازم از جهت فکری اعتقادی اخلاقی و رفتاری مد نظر قرار نگیرد، آن ازدواج با شکست مواجه خواهد شد. لذا نداشتن این تناسب ها را نباید به گردن پایین بودن سن انداخت و گفت ازدواج در سن پایین بیشتر از سن بالا منجر به طلاق شده!! چون این دو در این مسئله یکسان هستند منتها چنین افرادی یعنی آنهایی که از این ملاک ها غافل شده اند اگر در سن پایین باشند چون فکر میکنند فرصتی دوباره برای ازدواج دارند سریع به فکر طلاق می افتند اما آنهایی که سنشان بالاست چون فرصتی برای خود نمی بینند سعی میکنند خود را با شرایط وفق دهند و بسازند!
پیروز و سربلند

گزینه چهارم دختر شاغل!!:Nishkhand:

mohsen1990;576511 نوشت:
خرجشونو ازکجا میشه داد؟چند درصد خانما حاضرن هووو داشته باشن؟

خرج و خونه رو که خودشون دارن شما میری خونشون اما به یکی دیگه اصلا نمیگی !
باید بلد باشی و الا میری جهندم به جای اینکه بری بهشت!

[="Arial"][=arial]واقعا تقسیم بندی خنده داری بود:khaneh:
باعث انبساط خاطر ما شد:Nishkhand:
دخترای دبیرستانی که یک موجوداتی هستند که نگو و نپرس(آقا شوخی می‌کنم، اگه دختر دبیرستانی اینجا داریم یه وخت ناراحت نشه:ok:)
دختران دانشجو هم که معلوم الحال هستند:khandeh!:
درباره دختران حوزوی هم قبلا تو همین سایت مطالبی رو بیان کرده بودم که حوصله ندارم بگردم پیدا کنم، هر کی خواست بره بگرده پیدا کنه:Cheshmak:
خدا منو شفا بده، خودمم نفهمیدم چی گفتم:Khandidan!:

به نام پروردگار مانا . . .

ازدواج بنظرم فقط یک گزینه داره برای بهتر بودن

و اونم به دانشگاه و حوزه و دبیرستان زیاد بستگی نداره

بستگی به نوع تربیت اخلاقی و دینی طرف داره

حال با هر مدرکی و در هر جائی که بزرگ شده و تحصیل کرده . . .

با سلام و احترام
این تقسیم بندی که شما فرمودید خیلی خنده داره. جسارت نباشه نشانه ناپختگی فکری است. هیچ وقت نمی توان چنین دسته بندی داشت. و نمیتوان گفت صد در صد دختران سن پایین قابل کنترل یا دانشگاه ها از نظر فکر نزدیکتر و .... این اصلا درست نیست. برای ازدواج باید شما یک ملاک و معیار درست و دقیق برای خودتون در نظر بگیرید و بدانید که کدام یک با شرایط شما سازگارتر هست. شاید یک دختر خانه دار با اعتقادات و سطح فکری شما نزدیکتر باشد یا نه یک دختر دانشجو برای شما گزینه بهتری باشد. هیچ وقت نمی توان برای همه یک نسخه پیچید. مثل اینکه شما بیمار باشید و پزشک بخواهد به همه کسانی که سر درد دارن یک دارو بدهد. در صورتی که یک پزشک خوب و ماهر اول بررسی می کند علت این سردرد چیست؟ و بعد متناسب با آن به درمان می پردازد و هرگز به همه قرص استامینوفن نمی دهد شاید علت این سردرد عصبی باشد یا شاید کم خونی و .....
پس شما هم اول باید خودتان را خوب بشناسید و بدانید از زندگیتان چه می خواهید. و دوست دارید طرف مقابلتان چه ویژگی هایی داشته باشد و بعد از اینکه ملاک ها درست انتخاب شد. حالا دیگه وقت اقدام است. دیگر نیاز نیست فکر کنید دخترها سه دسته اند که از بین اینها باید انتخاب کنید. دخترها هم مثل پسرها انسان هستن که هر کدام از این دختر خانم ها ویژگی رفتاری خاص خودش را دارد. و شما باید بفهمید کدام برای شما مناسب تر است. شما خودتان را بهتر از هر کسی می شناسید. اگه تا حالا خوب نشناختید سعی کنید خودآگاهیتان را بالا ببرید. شناخت شما از خودتان مطمئنا در انتخاب درست مؤثر است.
امیدوارم موفق باشید.

خودت چ مدل دختری دوست داری ؟ با اون مدل ازدواج کن ک پشیمون نشی ...

دوستان سلام

برای ازدواج کردن نیاز نیست که افراد را دسته بندی کنید.
برای ازدواج و هر انتخاب دیگر باید ملاک های خود را دسته بندی کنید

علی علی

عطر یـاس;576331 نوشت:
دختر خونه دار یادتون رفته

آقامحمود;576292 نوشت:
با سلام

montazer 12;576330 نوشت:
مگه خانم ها چکار کردن که باید کنترل بشن؟

amin1366;576359 نوشت:
این تقسیم بندی شما رو اصلاً قبول ندارم...

S.A.J;576471 نوشت:
سلام

sun;576503 نوشت:
بخشید این یعنی چی که دختر دبیرستانی تا قابل کنترل باشه؟

غلام عشق علی;576508 نوشت:
با عرض سلام و معذرت! همه اش كشكه

afshan;576509 نوشت:
با مطرح کردن این سئوال درواقع ملاک رو برمبنای تحصیلات قراردادید .

matin_a4;576516 نوشت:
سلام

بچه محله امام رضا;576532 نوشت:
واقعا تقسیم بندی خنده داری بود

اندیشه;576533 نوشت:
به نام پروردگار مانا

مانا به چه معناست؟
roshandell;576536 نوشت:
این تقسیم بندی که شما فرمودید خیلی خنده داره.

امیرالمومنین;576543 نوشت:
خودت چ مدل دختری دوست داری ؟

مکلف;576556 نوشت:
برای ازدواج کردن نیاز نیست که افراد را دسته بندی کنید.

سلام
نظرات برخی کاربران ارزنده و مفید بود...

اما گویا برخی دیگر از کاربران سوال را خوب متوجه نشدند...

بنده دختران را دسته بندی نکردم...

اگر گفتم دختر دبیرستانی آنچنان است، دختر دانشجو اینگونه است، و دختر طلبه بگونه ای دیگر، منظور بنده این بود آن ویژگی ها در دختر (دبیرستانی،دانشگاهی یا حوزوی) ممکن است بارزتر باشد یعنی...

قطعا به این معنا نیست که دختر دبیرستانی یا دانشگاهی دارای اعتقادات ضعیفی است...

اینکه عرض کردم دختر قابل کنترل باشد یا همفکر باشد و یا معتقد باشد برای این بود که...

تنش بین زن وشوهر به حداقل برسد..

میزان طلاق در جامعه را ملاحظه می فرمایید...؟

دختر خانم به اندک تنش در زندگی، ساز جدایی می زند چرا...؟

چون می داند برای این کارش پشتوانه دارد...

پشتوانه اش همان سکه های طلاست...

حال بهتر است که او قابل کنترل باشد...

یا با او همفکر باشیم و یا...

از نظر اعتقادی قوی باشد.

مترصد;576602 نوشت:
مانا به چه معناست؟

نیروی مستقل مادی وروحانی که همه جا پراکنده است و در همه ٔ شعارها و موجودات و اشیاء مقدس شرکت دارد.

و پروردگار مانا هم یعنی خداوند یکتا که در همه جا حاضر و ناظر است . . .

سوال ادبیات پاسخ دادم

احسنت:Kaf:

سلام ... خدا خیرتون بده با این تاپیک کلی خندیدم . بابا بنده خدا مگه میخوای سبزی بخری ک چهار قسمت اش کردی : آش و قورمه و خوردن و مثلا اسفناج :Khandidan!: شما باید اول درست و درمون بشینی ببینی تفکراتت خودت چطوریه بعد هم اقدام ب خواستگاری کنی و از بین چند مورد یکی ک ب خودت نزدیک تره رو انتخاب کنی نه اینکه فله ای مدرکاشونو وزن کنی و یکی رو انتخاب کنی :Khandidan!: ... دختر دبیرستانی همون جور ک چشم و گوش بسته ست از نظر رشد فکری هم کوچیکه و ممکنه حرفاتونو متوجه نشه و دختر دانشجو هم چون تویه یه جامعه کوچیک مثله دانشگاه زندگی کرده درک بهترو منطقی تری از وقایع رو شاید بتونه ارائه بده و دختر حوزوی هم ممکنه فقط درس رو خونده باشه و هیچ عملی تویه رفتارش دیده نشه ... میبینین اینا همه تناقضاتیه ک میشه در برابر این تقسیم بندی آورد و البته ممکنه اینجوری ک منم گفتم هم نباشه چون هر انسانی هرجا ک باشه میتونه رفتارش در شان جایی ک هست نباشه ... خلاصه ک از اینکه اسباب خنده و شادی ما رو فراهم نمودین ممنونیم :Khandidan!: ... موفق باشین

جزیره مجنون;576788 نوشت:
با این تاپیک کلی خندیدم

سلام

نمی دانم هرکس سوال بنده را خوانده تصور کرده که دختران را دسته بندی کردم...

بنده با توجه وضعیت اجتماعی جامعه صحبت کردم...

حال بهتر است که او قابل کنترل باشد...

یا با او همفکر باشیم و یا...

از نظر اعتقادی قوی باشد.

البته همه دختران اینگونه نیستند اما حقیقتاً همسر خوب کم پیدا می شود...

[="Tahoma"][="Navy"]

مترصد;576929 نوشت:

سلام

سلام
اینطورا هم نیست ، خیلیا مهرشونو بخشیدن تا جانشونو ازاد کنن ، نشنیدین تا حالا؟

اینطورا هم نیست که فقط زن موجب طلاق رو فراهم کنه!! که بخواد دکان باز کنه از اینطریق!!

تو همه طلاقها همیشه هر دو طرف مقصرن اینومطمئن باشین، مگر مواردی که یک طرف قضیه بیماری و یا جنون و این جور موارد که بعد از ازدواج مشخص میشه.

ضمنا با وجود تفاوتهای فردی همه آدمها که خانمها هم در این دسته قرار دارند ، دارای ویژگیهای مثبت و منفی خاص خودشون میباشند ، طبق توصیه دوستان ملاک و معیارتونو مشخص کنین و طبق همون به انتخاب همسر بپردازین.

ضمنا همسر خوب هم پیدا میشه...
کار سختی نیست کمی هوشیاری میخواد :ok:[/]

عزرائیل;576400 نوشت:

خخخخخخخ :shad::shad::shad:

حالا چرا فقط خانم ها رو مورد آنالیز قرار میدین؟ از مردهای بی نقص جامعه هم حرفی بزنید بد نیست. یعنی همه مردها کامل و بی عیب هستن؟ البته من توی صف آقايون هستم.

نقل قول:

ضمنا همسر خوب هم پیدا میشه...
کار سختی نیست کمی هوشیاری میخواد :ok:[/size]

وچشم بینا !!!!

mohamad313;585869 نوشت:
همه ای که منظور شماست پسر نیستند.

چرا خیلی از پسران و شاید اکثریت آنان تمایلی ندارند چند همسر داشته باشند
برادر من هشت هفت ساله بخاطر دختری صبر کرده و حاضر نیست بجز اون دختر با کس دیگه ایی ازدواج کند
برادرم مثل شما مطمئنا پسر است خیلی از پسرها چنین شرایط و ویژگی دارند پس همه عاشق چند زنه بودن نیستند

mohamad313;585869 نوشت:
کسی که ازدواج کرده باشه دل پاک محسوب نمیشه؟!!

هیچ دختری تمایل ندارد با کسی که قبلا ازدواج کرده و همسرش هم در زندگیش وجود داره ازدواج کند
من و خیلی های دیگه کسی رو می پسندیدم که جز ما قبلا به سوی شخص دیگر تمایل نداشته و جذب دیگری نشده باشد
ما عشق اول و آخرش باشیم نه عشق های بعدی
خودتون رو گول نزنید دختران امروزی تمایلی ندارند با متاهل ازدواج کنند همانطور که پسران دنبال دختر باکره میگردند
پس این حرفتون ( منظورم این حرف شماست همه دلشون می خواد خانوم های متعدد و جوون داشته باشند. ) در دنیای امروزی بجز در عربستان و برخی مناطق فقیر و قدیمی ایران ( که تعدادش رو به کاهشه و شاید هم کلا دیگه وجود نداشته باشه )دیگه مصداقی پیدا نمیکنه

mohamad313;585869 نوشت:
مزاح

اینم ممنون که گوشزد کردید املاشو به لطف شما درست یاد گرفتم

ابن-الخمینی;585871 نوشت:
فکر میکنم تو دخترهای حوزوی و غیر حوزوی مقید و مذهبی(نه خشکه مذهب) افرادی هستن که حتی با صیغه کردن شوهرشون هم مشکلی ندارن

بله حق با شماست همیشه استثنائاتی وجود دارد تو این سایت هم هستند خانمهایی که با صیغه و چندهمسری مخالفتی ندارند
بنده اکثریت رو گفتم نه استثنائات رو

شبـنم;585873 نوشت:
چرا خیلی از پسران و شاید اکثریت آنان تمایلی ندارند چند همسر داشته باشند
برادر من هشت هفت ساله بخاطر دختری صبر کرده و حاضر نیست بجز اون دختر با کس دیگه ایی ازدواج کند
برادرم مثل شما مطمئنا پسر است خیلی از پسرها چنین شرایط و ویژگی دارند پس همه عاشق چند زنه بودن نیستند

من اصلا بحث تفکرات پسر و دختر امروزی رو نمی کنم.
وقتی میگم همه مذکر ها دلشون میخواد منظورم اینه که این یه امر طبیعی و فطریه.
حالا یکی مثل من به خاطر رعایت وضع احساسات خانومش (البته ندارم هنوز) و یکی مثل داداش شما به خاطر عاشق پیشگی طرف دختر دیگه ای نمیره . ولی در ذاتش هست و امکان داره با تغییر شرایط بالفعل بشه.
من آدم واقع گرایی هستم...

mohamad313;585895 نوشت:
من اصلا بحث تفکرات پسر و دختر امروزی رو نمی کنم.
وقتی میگم همه مذکر ها دلشون میخواد منظورم اینه که این یه امر طبیعی و فطریه.
حالا یکی مثل من به خاطر رعایت وضع احساسات خانومش (البته ندارم هنوز) و یکی مثل داداش شما به خاطر عاشق پیشگی طرف دختر دیگه ای نمیره . ولی در ذاتش هست و امکان داره با تغییر شرایط بالفعل بشه.
من آدم واقع گرایی هستم...

عجب !!!!!!!!!!!!!
میشه لطف کنید بگید این کشفیات رو کی کرده ؟
جالبه بدونید خیلی از زنان در خارج نیز به سوی چندهمسری گرایش پیدا کردند که البته اکثریت نمی پسندند و اون رو زشت میدادند همانطور که چند همسری مردان رو زشت میدانند
شاید یه زمانی بنا به شرایط مردان به چند همسری توجه داشتند ولی الان این پدیده ناپسنده اکثریت هم تمایل ندارند حالا چه ذات خفته شون بیدار بشه چه نشه
الان جوونها به زور دارند ازدواج میکنند اگه در ذاتشونه چرا حاضر نیستند یک زن هم بگیرند ؟
پس لطفا نگید در ذات همه هست. این دستورات و احکام برای شرایط خاصی بود ( مثل عصر پیامبر ) یا شاید برای کسانی بود که تنوع طلب بودند یا هر دلیل دیگه ایی که میخواد داشته باشه
الان هم که داره نابود میشه

mohamad313;585907 نوشت:
من تعجب میکنم این حقیقتی که تقریبا همه ازش مطلع هستند اینقدر برای شما شگفتی آوره!
احتمالا سنتون پایینه و فرصت نشده با واقعیت های جهان و جامعه روبرو بشین. ولی به نظرم واقع گرایی رو در آینده جایگزین احساسات قرار بدین بهتره برای ادامه زندگی.
اثبات کردن بدیهیات در توان من نیست. می تونید از کارشناسان و افراد عالم سوال بفرمایید.
موفق باشید

ما به اندازه کافی از کارشناسان پرسیدم تنها گروهی در کشور و ملت ما و و البته در هم دین های ما اومدن چنین حقی رو برای مردان قائل شدند البته اونم با شرایط خاص که ما کاری به شرایطش نداریم
ولی چیزی که روشنه کل مردم جهان حاضر به پذیرش چنین چیزی نیستند و نخواهند شد و البته خیلی از مردم ما هم نظری برخلاف نظر شما دارند
واقع گرایی !!! زن و مردی که ازدواج میکنند باید تحت هر شرایطی پایبند و متعهد به هم باشند جزء فطرت مرده در ذاتشه هم چیزی رو عوض نمیکنه هر تمایلی به جنس مخالف در صورت داشتن همسر از نگاه ما و البته جهانیانیان خیانته و جایی در زندگی ما نداره حالا شما میخواید بپذیرید نمیخواید مختارید فعلا که جامعه با این نظر موافقه آینده هم خدا بزرگه
منم دوست ندارم این بحث رو با شما ادامه بدم تغییر دادن تفکرات شماها در توان من نیست انشااله ازدواج کردید و یک خانم در زندگیتان وارد شد بیشتر با احساسات خانمها آشنا میشید اون وقت باید دید روی همین عقیده باقی میمانید یا نه؟
در اوضاع کنونی جامعه هم ترغیب جوونها به ازدواج شایسته تر و خداپسندانه تره تا ترغیب پیرمردها و زن دارها به ازدواج

اینجا ی سوال برای من پیش اومد. وقتی که مرد به صورت ذاتی تنوع طلبه و زن برعکس اون یکه طلب اونوقت اسلام چطور این دو رو بدون اینکه حقی از کسی ضایع بشه کنار هم جمع می کنه؟

مترصد;575504 نوشت:

سلام
ببخشید من همه پست ها رو نخوندم
ولی این مورد بالا دیگه خیلی قدیمی شده!دختر دبیرستانیو چشمو گوش بسته...

این تقسیم بندی هم همونطور که میدونید اصلا جامع و کامل نیست!
من نظرم اینه که با یک انسان مومن و معتقد باید ازدواج کرد حالا در هر سنو مقطعی.
البته نه یک مومنی که ظاهری باشه اصلا اگه ما ایمانمون واقعی و درست باشه که دیگه مشکلی نداریم تو زندگی والا

یا علی.

سلام. نظرات دوستانو فرصت نشد بخونم. فقط همون چند تایی که جناب مترصد نوشته بودن رو خوندم. اگر جایی از حرفام تکراری بود عذر میخوام.

بنظرم بهتر هست اول خودمون رو ارزیابی کنیم. مسلما کسی که خودش رو خوب نشناسه، در انتخاب شریک زندگیش دچار مشکل میشه.
وقتی این شناخت حاصل شد، میتونیم خیلی راحت معیارهامونو مشخص کنیم.
اول بستگی به این داره که تحصیلات خود آقا چی باشه. بالاخره کفویت تحصیلی هم تو ازدواج لازمه که رعایت بشه.

دومین مورد اینکه نوشته بودین دختر دبیرستانی رو بیشتر میشه کنترل کرد و گفتین:

مترصد;575504 نوشت:

دلیلش می دونین چیه؟ دو تا علت داره که مثل یه زنجیر به هم وصلن.
برای اینکه یه زندگی، موفق باشه لازمش دو تا مرحله ست:

1. اولین مرحله اینه که طرف مقابل مون رو درست انتخاب کنیم. اگر شریکی که انتخاب کردیم هم کفــو ما نباشه، مسلما باید منتظر تنش ها و اختلافات اساسی تو زندگی باشیم.

2. اما مرحله ی دوم اینه که مهارت های درست رفتار با همسر رو بلد باشیم. ببینید فرض کنین شریک زندگی مون رو کاملا عاقلانه و درست انتخاب کردیم. یعنی طرف مقابل واقعا نیمه ی گمشده ی ما هست. اما اگر شناختی از جنس مخالفمون نداشته باشیم و نتونیم متناسب با ویژگی های جنس مخالفمون باهاش رفتار کنیم، شک نکنین اون ازدواج آخرش به طلاق عاطفی میرسه.

اینکه نوشتین چرا با کوچک ترین تنشی کار به طلاق میرسه، دلیلش همینه. اول اینکه باید دید آیا اون ازدواج درست بوده؟ واقعا اون دو نفر هم کفو هم هستن؟
اگر هم کفو نبودن که دلیل این تنش ها و طلاق ها کاملا روشنه.
اما اگر دیدین اون دو نفر کاملا مناسب هم هستن، ولی سر هر موضوعی کار به اختلاف و دعوا میکشه، مطمئن باشین اون دو نفر مهارت های رفتار با جنس مخالفشون رو بلد نیستن. یاد گرفتن این مهارت ها هم کار سختی نیست. کافیه فقط چند تا کتاب در این مورد بخونین. می بینین شناختی که از جنس مخالف پیدا کردین، چقدر با تصورات تون متفاوته.

اینکه گفتین دختر دبیرستانی کنترلش راحته، با عرض معذرت من اینو قبول ندارم. چون قابل کنترل بودن این دختر، به احتمال زیاد از روی درایتش نیست. بلکه از ناپختگی و بی تجربه بودنشه. البته من خودم با کلمه ی "کنترل کردن " موافق نیستم. بهتره بگیم: چطوری یه زن میتونه اقتدار شوهرشو حفظ کنه؟

اگه خانومی راجع به آقایون مطالعه کرده باشه، اینو میدونه که حرف شنوی از مرد، جزو اصول خیلی مهم تو شوهرداریه. اصلا همین کار، چنان همسرتونو شیفته میکنه که واقعا برای شما از جونشم مایه میذاره :ok:

پس برای اینکه یه زنِ حرف گوش کن داشته باشین، نیازی نیست سراغ دختر دبیرستانی برین. کافیه شما و همسرتون یه مقدار در مورد ویژگی های جنس مخالفتون مطالعه داشته باشین، اونوقت اون زندگی براتون گلستون میشه.

یه نکته رو هم بگم. شما تو سوال تون به سه تا ویژگی اشاره کردین.

ببینید این سه ویژگی یعنی: کنترل کردن (که البته من بالا توضیح دادم، بهتر هست بگیم حفظ شدن اقتدار مرد) ، هم فکر بودن و قابل اعتماد بودن، اینا چیزایی نیستن که جدا از هم باشن. هر سه تای اینا میتونه تو یه نفر جمع بشه.
کافیه فقط، اول خودمون رو بشناسیم، بعد معیارامونو بشناسیم و بعد ویژگی های شخصیتی جنس مخالف مون.

پیشنهاد میکنم ازدواج موفق دکتر فرهنگو حتما دانلود کنین. خیلی خیلی میتونه کمک کنه (برای انتخاب درست همسر و همینطور شناخت بهتر از خودمون)

پست پایین لینک های دانلودشو گذاشتم:

ازدواج موفـق - دکتر فرهنـگ

سلام و عرض ادب

با تشکر از همه دوستان

موضوع بحث چند همسری نیست لذا از ایجاد پست هایی در مورد چند همسری در این موضوع پرهیز کنید

بحث چند همسری قبلا در سایت مطرح شده به آنجا مراجعه فرمایید

متشکرم

موضوع قفل شده است