جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: استفاده از سایت های دانلود

نوشته
    9
    حضور
    2 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17

استفاده از سایت های دانلود

باسلام ببخشید یک سوالی داشتم اخیرا خواستم یک بازی که مال آمریکا بود از سایت های دانلود بازی دانلود کنم اما گفتم شاید استفاده از این سایت ها یک جور حمایت معنوی باشد و از این بابت جایز نباشد البته نمی دانم حمایت من تاثیر مهمی دارد یا نه چون از طرفی هر روز حدود 5000 نفر ازین سایت بازدید می کردند و از طرفی خوب مقلدین سایر مراجع هم که حقوق کپی رایت را واجب ندانسته اند از این سایت استفاده می کنند نظر شما چیست البته باید توجه داشت که این سایت ها مطالب خود را از سایت های خارجی میگرند که خیلی از آن ها در خود امریکاست و این سایت ها اقدام به کرک بازی ها میکنند و من فکر می کردم حمایت از سایت های دانلود ایرانی در نهایت حمایت از آن هاست اما خب بالاخره ما هم به یک سایتی برای دانلود بازی احتیاج داریم و خب باید توجه داشت حتی همین سایتهای خارجی هم بازدید کنندگان بسیار زیادی از سراسر دنیا دارند و باز نمی دانم حمایت کردن یا نکردن ما تاثیر دارد یا نه حالا نظر شما چیست لطفا هم نظر آقای خامنه ای و هم نظر اقای مکارم را بنویسید
    حالا سوال دو اول از نظر آقای خامنه ای اصلا اجازه دانلود از سایت های خارجی و به نوعی حمایت معنوی از آنها با توجه به این که آن ها دارند نوعا خلاف قوانین کشورشان عمل می کنند درست است یا نه
    سوال بعدی هم بعد از جواب این می پرسم
    فقط خواستم توجه کنید قسمت اصلی سوال استفاده از سایت هاست نه حربی بودن یا نبودن ان و اککر بشود درباره این که حمایت است یا نه توضیح بدهید

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58316

با نام و یاد دوست

استفاده از سایت های دانلود

کارشناس بحث: استاد نور

5. صلوات ها 2

نوشته
    4,853
    حضور
    47 روز 14 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17970

نقل قول نوشته اصلی توسط msadeghi2013 نمایش پست ها
    باسلام ببخشید یک سوالی داشتم اخیرا خواستم یک بازی که مال آمریکا بود از سایت های دانلود بازی دانلود کنم اما گفتم شاید استفاده از این سایت ها یک جور حمایت معنوی باشد و از این بابت جایز نباشد البته نمی دانم حمایت من تاثیر مهمی دارد یا نه چون از طرفی هر روز حدود 5000 نفر ازین سایت بازدید می کردند و از طرفی خوب مقلدین سایر مراجع هم که حقوق کپی رایت را واجب ندانسته اند از این سایت استفاده می کنند نظر شما چیست البته باید توجه داشت که این سایت ها مطالب خود را از سایت های خارجی میگرند که خیلی از آن ها در خود امریکاست و این سایت ها اقدام به کرک بازی ها میکنند و من فکر می کردم حمایت از سایت های دانلود ایرانی در نهایت حمایت از آن هاست اما خب بالاخره ما هم به یک سایتی برای دانلود بازی احتیاج داریم و خب باید توجه داشت حتی همین سایتهای خارجی هم بازدید کنندگان بسیار زیادی از سراسر دنیا دارند و باز نمی دانم حمایت کردن یا نکردن ما تاثیر دارد یا نه حالا نظر شما چیست لطفا هم نظر آقای خامنه ای و هم نظر اقای مکارم را بنویسید
    حالا سوال دو اول از نظر آقای خامنه ای اصلا اجازه دانلود از سایت های خارجی و به نوعی حمایت معنوی از آنها با توجه به این که آن ها دارند نوعا خلاف قوانین کشورشان عمل می کنند درست است یا نه
    سوال بعدی هم بعد از جواب این می پرسم
    فقط خواستم توجه کنید قسمت اصلی سوال استفاده از سایت هاست نه حربی بودن یا نبودن ان و اککر بشود درباره این که حمایت است یا نه توضیح بدهید
    با سلام و عرض ادب

به نظر مقام معظم رهبری، احوط اين است که در دانلودی که در داخل توليد شده است، حقوق صاحبانشان از طريق کسب اجازه از آنان رعايت شود و در مورد خارج کشور، تابع قرارداد است اگر یقین داشته باشید حمایت و تقویت کفراست استفاده از آن جایز نیست.
    به نظر آیه الله مکارم اگر آمریکایی است دانلود آن اشکال ندارد.

پی نوشت:
    1.آیه الله خامنه ای،اجوبه الاستفتائات،س1343
    2.پایگاه اطلاع رسانی آیه الله مکارم به آدرس:
    http://makarem.ir/Question/ViewQuestion.aspx?lid=0

7. صلوات ها 4

علاقه
    دفاع از حضرت زهرا (س)-سید عباس-اکبر بیرامی
    نوشته
    1,424
    حضور
    33 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    2
    گالری
    2
    صلوات
    2980

السلام علیکم

فرمودید احوط یک سوال داشتم کدام احتیاط؟ واجب مستحب لازم ؟؟

با تشکر

قابل توجه تهمت زنندگان ::
    ان شاء الله در آن دنیا با هم صحبت می کنیم و فقط یک سوال دارم چرا واقعا تهمت زدند ؟؟؟
    نکند ظاهر و باطن و عالم الغیب بودند نعوذ بالله ؟؟؟
    امام سجاد ع می فرمایند:
    لاستحل رجال مسلمون دمی * یرون أقبح ما یأتونه حسنا
    ای بسا اگر برخی لباب علمم ظاهر کنم مردم می گند امام سجاد بت پرسته یک مشت مسلمان خونم را می ریزن

9. صلوات ها 3

نوشته
    4,853
    حضور
    47 روز 14 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17970

نقل قول نوشته اصلی توسط ammarshia نمایش پست ها
    السلام علیکم

فرمودید احوط یک سوال داشتم کدام احتیاط؟ واجب مستحب لازم ؟؟

با تشکر
    با سلام و عرض ادب

درفرض سوال،احتیاط واجب منظور است.

موفق و موید باشید

11. صلوات ها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری