درآمد خانم و رفتار با همسر

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
درآمد خانم و رفتار با همسر

با نام و یاد دوست

عرض سلام و ادب

این سوال ،‌ سوال یکی از کاربران سایت هست که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

خانمي کارمند هست و درآمد او از جهت شرعي و عرف متعلق به خودش ميباشد..
ولي همسر اين خانم درآمد رو متعلق به خودشون ميدونن..واجازه تصرف به خانم رو در درآمد نميدن..
واينطور مطرح ميکنن که چون شما تحت سرپرستي مالکيت من هستيد تمام درآمد شما نيز متعلق به من هست!!
اگر ايشون بخان حقوق خودشون رو مطالبه کنن بايد قيد زندگيشون رو بزنن...ويا با ناخوشي وکنايه و..زندگي کنن!!
اول اينکه از نظر شرعي خانم چطور ميتونه وارد عمل بشه..ونيز از جهت اخلاقي خواستم بررسي بشه..
متشکرم.

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

طاهر;574256 نوشت:
خانمي کارمند هست و درآمد او از جهت شرعي و عرف متعلق به خودش ميباشد..
ولي همسر اين خانم درآمد رو متعلق به خودشون ميدونن..واجازه تصرف به خانم رو در درآمد نميدن..
واينطور مطرح ميکنن که چون شما تحت سرپرستي مالکيت من هستيد تمام درآمد شما نيز متعلق به من هست!!
اگر ايشون بخان حقوق خودشون رو مطالبه کنن بايد قيد زندگيشون رو بزنن...ويا با ناخوشي وکنايه و..زندگي کنن!!
اول اينکه از نظر شرعي خانم چطور ميتونه وارد عمل بشه..ونيز از جهت اخلاقي خواستم بررسي بشه..
متشکرم.

بسمه تعالی
با تقدیم سلام و عرض تحیت
با توجه به اینکه مالک درآمد و اموال حاصله خانم هستند، تصرف همسر در این اموال بدون رضایت خانم جایز نیست، اما با توجه به اینکه اگر همسر از تصرف منع شوند، مشکلاتی بوجود می آید بهتر است خانم به خاطر حفظ زندگی و جلوگیری از آسییبها همچنان انعطاف داشته باشند. همچنین خانم می توانند ماهیانه لیستی از مطالبات خود را به همسر ارائه دهند و خواستار تامین آنها و یا مبلغ آن شوند که به سلیقه خود مصرف کنند.
البته در صورتی که همسر این خانم فردی مذهبی باشد ولی جاهل به مسئله، ضرورت دارد تا وی از اقدام غیرشرعی خود مطلع شود و از یک واسطه مثلا روحانی محل و یا هر فرد موجه دیگری، از ادامه این کار منع شوند. ضمن اینکه این خانم می توانند بخشی از درآمد خود را بدون اینکه همسرشان در جریان قرار بگیرند، پس انداز و یا به دلخواه خود مصرف نمایند.

وقتی خانومی صاحب شغل و درآمد میشه، آقایون به این دلیل سعی میکنن درآمد خانوم رو متعلق به خودشون کنن، چون احساس میکنن اقتدارشون
میشکنه. همه ی مردا ذاتا دوست دارن تأمین کننده باشن. یعنی خانوم به همسرش احساس نیاز بکنه. وقتی مردی پولی رو در اختیار همسرش قرار میده،
احساس غرور میکنه و نیاز تأمین کننده بودنش ارضاء میشه.
همونطوری که همه ی زنها نیاز دارن به مرد تکیه کنند و به اصطلاح تأمین شونده باشن، و با ارضاء این نیازشون لذت میبرن. مردها هم دقیقا همینطورن، از اینکه بتونن نیازهای خانوم رو تأمین کنن لذت میبرن.
اما مشکل از اونجا شروع میشه که خانوم میره سر کار و وقتی خودش صاحب درآمد میشه، دیگه کمتر از همسرش پول میخواد و به اصطلاح مستقل میشه. مردها از این موضوع ناراحتن. چون وقتی زنی از نظر مالی مستقل میشه، انگار که اون مردو تأمین کننده و تکیه گاه خودش نمیدونه و اقتدارش شکسته میشه.

یه سخنرانی هست از دکتر حبشی در مورد اقتدار مردان. پیشنهاد میکنم حتما دانلودش کنین. در مورد اینکه چطوری هیچوقت اقتدار مرد رو نشکنین توضیحات خیلی خوبی میده. پایین براتون لینک های دانلودشو گذاشتم (لینک مستقیم).

1. قسمت اول ( 8.95 مگابایت ) ------> لینک دانلـود

2. قسمت دوم ( 14.3 مگابایت ) ------> لینک دانلـود

3. قسمت سوم ( 3.61 مگابایت ) ------> لینک دانلـود

(منبع: مبارز کلیپ)

سلام. یه سوال پیش میاد ک عایا همسرشون ب ایشون از نظر مالی سخت میگیرن؟؟؟ خب اگه سخت نمیگیرن و آزاد میذارن شون خب چ عیبی داره پولاشون دست همسرشون باشه و از ایشون ماهیانه بگیرن ... حتی اگه میخوان حقوق شونم بگیرن یه جوری نباید رفتار کنن ک همسرشون خدایی نکرده فکر کنن دیگه ایشون بهشون نیازی ندارن وگرنه دور از جونشون ممکنه حقوق شونو ب دست بیارن ولی زندگی شونو از دست بدن ... موفق باشین ...

موضوع قفل شده است