هشدار.......آیا می‌دانستید گربه‌های معروف سخن‌گو شما را می‌بینند و از اطلاعاتتان استفاده می‌کنند؟

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
هشدار.......آیا می‌دانستید گربه‌های معروف سخن‌گو شما را می‌بینند و از اطلاعاتتان استفاده می‌کنند؟

به گزارش دریچه فناوری اطلاعات باشگاه خبرنگاران؛ با شروع سال 2014 شایعاتی در رابطه با ناامن بود اپلکیشن‌های Talking Angela و Talking Ginger به گوش رسید تا اینکه دقت و نظر کاربران شک و دلهره را در دل همه انداخت. همراه ما باشید تا ببینیم که قضیه از چه قرار است.

کنجکاوی کاربران همیشه باعث کشف مسائل بسیار جالبی بوده است. اما این بار مسئله زیادی جالب است. بیایید نگاهی به چشمان حال حاضر آنجلا و جینجر بیندازیم. ابندا چشم آنجلا برای این کار وارد اپلکیشن Talking Angela شوید و از صفحه اسکرین شاتی بگیرید و بعد بر روی چشم آنجلا زوم کنید. ما برای اینکه بهتر متوجه شوید تصویری واضح‌تر برایتان ایجاد کردیم. نتیجه تصویر زیر است.

همان طور که مشاهده می‌کنید یک اتاق. یک اتاقی که هیچ شخصی در آن نیست. در قسمت آبی چشم او نیز سایه‌ای مشاهده می شود که هویت آن معلوم نیست. بعد از این موضوع آرشیوهایی در اینترنت و شبکه‌های مجازی در رابطه با این چشم منتشر شد که جعلی یا واقعی بودن آن‌ها فقط نیازمند دقت شما می‌باشد. از جمله این تصاویر می‌توانید به تصویر زیر اشاره کرد که تاریخچه‌ای از تصاویر درون چشم آنجلا به نمایش می‌گذارد که در بعضی از آن‌ها شاهد مردی در آن هستیم.

البته فقط این نیست به تصویر زیر نیز نگاهی بیندازید. همان طور که می‌بینید دو پسر در چشم آنجلا دیده می‌شوند که تشخیص درستی یا جعلی بودن آن را بر عهده خود شما می‌گذاریم. هزاران نوع تصویر در این رابطه وجود دارد که شما می‌توانید با جستجوی عبارت Talking Angela eye در موتورهای جستجو یا شبکه‌های اجتماعی آن‌ها را مشاهده کنید. حال بیایید از چشم آنجلا کمی دور شویم. اگر این موضوع را در نظر نگیریم بیایید نگاهی به گفتگوهای این هکر از زبان آنجلا بیندازیم.

به خاطر بعضی از کلمات زشت این تصویر معذرت می‌خواهیم. در هر بار آنجلا یا همان هکر جواب‌هایی جالب به شخص می‌دهد مثلا به شخصی که انگشت خود را بر روی وب‌کم نگه داشته است می‌گوید "من می‌دانم که تو داری دوربین را می‌پوشانی. انگشتت را جا به جا کن تا صورت زیبایت را ببینم". این یکی از نمونه جواب‌های آنجلا است. وی در حین صحبت‌هایش هکر بودن خود را انکار می‌کند.

اما منشا این صحبت‌ها چیست؟ گفته می‌شود مدت‌ها پیش شخصی این بازی را هک کرده است و به وسیله آن برای بعضی از افراد که آنلاین هستند از زبان آنجلا پیام می‌دهد. خب این موضوع تا الان مشکلی ندارد اما اینجاست که همه چیز ناراحت کننده می‌شود. اخبار نشان می‌دهند که یک پسر بچه هفت ساله بعد از نصب این بازی به طور ناگهانی ناپدید شده است و دو پسر نیز کشته شده‌اند.

دلیل آن را نیز تقریبا می‌شود حدس زد. آن هم این است که احتمالا هکر از کاربر سوالاتی پرسیده و کاربر نیز جواب آن را به هکر داده است برای مثال آدرس خانه، مدرسه و یا... البته این موضوع محدود به Talking Angela نمی‌شود. بیایید نگاهی به چشم Ginger در بازی Talking Ginger بیندازیم. اگر دقیق تر نگاه کنید در چشم او یک سر سفید می‌بینید که عده زیادی می‌گویند این نشانه همان هکر است.

تصویر دوم این مطلب و دو تصویر بالایی هر دو از محیط بازی گرفته شده‌اند و کاملا رسمی هستند. بقیه تصاویری که مشاهده می‌کنید را نیز در موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی به دست آوردیم که اطمینانی به صحت آن‌ها نداریم. اما نکته اینجاست اگر این بازی اینقدر خطرناک است چرا از روی فروشگاه‌هایی مانند گوگل پلی و اپ استور پاک نمی‌شود؟ چرا اقدامی علیه آن صورت نمی‌گیرد؟ هیچ چیز معلوم نیست، ولی پیشنهاد ما به شما این است که خود و اطلاعاتتان را فدای سرگرمی‌تان نکنید و اگر این بازی را بر روی دستگاهتان دارید، به سرعت آن را پاک کرده و دیگر به سمت آن نروید.

سلام
منظور شما اینه که هکر طوری بازی رو تغییر داده که با فعالسازی آن روی سیستم ، وب کم قربانی اتوماتیک و بدون هشدار شروع به فیلم برداری و ارسال اطلاعات برای شخص هکر میکند؟ این کاملا شدنی و قابل اجرا هست و اصلا بعید نیست از این مردم.
ولی اگه منظور شما اینه که با اجرای بازی وب کم هکر روشن میشه و تصویر اتاقش روی چشم گربه نشون داده میشه یا هکر از طریق چشم گربه فیلم یه قربانی رو نگاه میکنه زیاد علمی و منطقی به نظر نمیرسه!

ولی مورد اولی که گفتم کاملا مهم و رایج شده متاسفانه و فقط باید نرم افزار و بازی ای روی سیستم خودتون نصب کنی که از طرف شرکت معتبر نشر داده شده باشه.
من به همین دلیل گوشی اندرویدی نخریدم چون برنامه هاش رو هر کسی مینویسه و نشر میده و امنیتش خیلی خیلی پایینه. یه نفر با یه برنامه میتونه حساب بانکی شمارو خالی کنه.
ولی گوشی ویندوزی فقط برنامه هایی که شرکت مایکروسافت تایید کنه رو قبول میکنه که اونم باید مستقیما از خود سایت شرکت دانلود بشه.:Gol:

mohamad313;573571 نوشت:
اگه منظور شما اینه که با اجرای بازی وب کم هکر روشن میشه و تصویر اتاقش روی چشم گربه نشون داده میشه یا هکر از طریق چشم گربه فیلم یه قربانی رو نگاه میکنه زیاد علمی و منطقی به نظر نمیرسه!

بله ، حق با شماست
این احتمال وجود داره که تصویر شخص هکر روی چشم گربه نشون داده بشه ولی اینکه هکر بتونه از طریق چشم گربه تصویر قربانی رو ببینه یه عمل غیر ممکنه!
این بازی توسط انتی ویروس به عنوان ویروس شناسایی شده،پس احتمال داره واقعا پای یک هکر در میان باشه یا این بازی یک ویروس معمولی باشه!!!

سلام، ببخشيد من تازه يه گوشي اندروييدي خريدم و هنوز اصلا سر در نميارم، ولي الان اين مشكلاتي كه شما گفتيد، حتي اگه من هيچ وقت با گوشيم به اينترنت وصل نشم هم وجود داره؟ چون پسرم از اين گربه تو گوشي خيلي ها ديده و خوشش مياد.

[="Tahoma"][="Navy"]سلام
موضوعی که در اینجا مطرح شذه فارغ از دست یا غلط بودنش خیلی ربطی به این بازی ندارد
و در حالت کلی هر برنامه ای که هک شده باشد امکان جاسوسی و دریافت اطلاعات کاربران را دارد
یا مثلا اینکه از دوربین جلوی گوشی تصویر دریافت نماید
توصیه اکید این هست که نرم افزارها رو صرفا از مارکتهای معتبر اندروید در ایران مثل بازار ، کندو و ... دریافت کنید، چون اونها یه بررسی اولیه روی سطوح دسترسی نرم افزارها انجام میدن
در ضمن زمانی که گوشی به نت وصل نباشه هیچ دیتایی به این صورت نمی تونه منتقل بشه
موفق باشید
یا علی:Gol:
[/]

من دقیقا چند بار این متن رو خوندم،اولا سعی کنیم هر محتوایی رو بدون مطمئن شدن قبول نکنیم،(که دوستمون خوشبختانه ذکر کردند که خبر درست و غلطش رو نمیدونم)
متاسفانه همین باشگاه خبرنگاران مدتی پیش یه خبری مبنی بر اینکه اگر رمز کار خودتون رو از انتها به اول بزنید ،پلیس رو با خبر میکنید!...
این خبر به شدت غلط بود زیر اولا میشه این خبر رو کاملا غیر عقلانی دونست.مثلا اگر یک رمزی برابر با 1111 باشد ،این نتیجه اش چی میشه؟چطور این نوع سیستم بفهمه این رمزرو برعکس میشه زد؟...و ازهمه مهمتر این طرح برای چندین سال پیش بود ،که توسط گروهی به تیم ناجا ارائه شد ،که سیستم الکترونیکی ما قادر به پاسخگویی به این طرح نبود.
حالا برگردیم این خبر:من دقیق وارد این بازی نشدم..ولی اینکه یک عکس ثابت(بر فرض ثابت بودن ) روی چشمان این شخصیت،دلیلی نمیشه که هکی صورت بگیره..چون وقتی شما هیچ داده ای با اینترنت رد و بدل نمیکنید،چطور این عکس به صورت آنلاین روی بازی شما بارگزاری میشود؟؟ممکنه این عکس ثابت هنگام طراحی بازی و شخصیت ، روی چشم این شخصیت گذاشته شده ...درمجموع خیلی هکهای بدتری از این صورت گرفته..ولی به نظر من این فرضیه خیلی دور از ذهن هست..مرسی بازم.

mohamad313;573571 نوشت:

من به همین دلیل گوشی اندرویدی نخریدم چون برنامه هاش رو هر کسی مینویسه و نشر میده و امنیتش خیلی خیلی پایینه. یه نفر با یه برنامه میتونه حساب بانکی شمارو خالی کنه.
ولی گوشی ویندوزی فقط برنامه هایی که شرکت مایکروسافت تایید کنه رو قبول میکنه که اونم باید مستقیما از خود سایت شرکت دانلود بشه.:Gol:

دو تا سوال داشتم:1-نظرتون راجبه سیستم عامل IOS چیه؟2-فکرکنم اکثر اپلیکیشنها برای اندروید و ios هست با این مشکل چجوری کنار بیاد با ویندوز؟

به این چشم ها نگاه کنید یک فرد به وضوح دیده میشود

یک آدمی که در دو تصویر هست این ها هیولا هستند البته فکر نکنم بیان ایران آدمارو بدزدند می آیند ؟ بیکارند مگر

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام به شما

تا اونجا که من با بازی سازی آشنا هستم و فعالیت دارم میدونم که این تصویر داخل چشم دور از عقل هست. به این دلایل که میگم:

اولا کارکتر به صورت سه بعدی ساخته میشه درون فرض مثال نرم افزاری مثل تری دی مکس یا ...، دوما، بعد از ساخته شدنش، یک چیزی به نام تکسچر روش قرار میگیره که صرفا یه تصویر دو بعدی هست. یعنی همون تصویر چشم داخل بازی که میبینین، صرفا یه تصویر دوبعدی هست که عمق هم نداره و مثل یک پوسته روی جسم سه بعدی ساخته شده قرار میگیره.

سوما، وقتی این انجام میشه با افکت ها و رندرینگ انجین بازی سازی، این شخصیت بوجود میاد کامل البته انیمیت هم هست.

پس، نتیجه میگیریم که وجود چنین تصویری داخل چشم این کارکتر یه حقه هست که با فتوشاپ به راحتی میشه درست کرد.

اینکه بشه وب کم رو هک کرد چیز عجیبی نیست
مصاحبه هایی از افراد هکر هست که پلیس گرفتشون و خودشون اعتراف کردن که وبکم قربانی رو هک میکردن و بعد ......
فیلم مصاحبه هم دیدم ( تو خود ایران )
اگه لپ تاپ یا گوشی دارین
یه چسبی یا روکشی روی دوربین بذارید حله
اینکه خود هکر از چشم این بازی بخواد شما رو ببینه بیشتر تخیلی به نظر میرسه
البته به احتمال زیاد میتونه شیطنت سازنده بازی باشه برای جذب مخاطب و یا افرادی که دوست دارن ایده های تخیلیشون رو بگن ( برای سرگرمی فقط )
[emoji257] [emoji257]

mohsen1990;641090 نوشت:
دو تا سوال داشتم:1-نظرتون راجبه سیستم عامل ios چیه؟2-فکرکنم اکثر اپلیکیشنها برای اندروید و ios هست با این مشکل چجوری کنار بیاد با ویندوز؟

ios هم خیلی قویه ولی به نظرم به ویندوز نمیرسه.
اینکه اپلیکیشن های این دوتا ریخته نشونه ی ضعفه اتفاقا دلیلشم گفتم. ویندوز به درد اونایی میخوره که wifi پر سرعت دارن و با اتصال به فروشگاه مایکروسافت کلی برنامه و بازی دانلود میکنند از خود شرکت و گرنه اره به مشکل میخورید.
موضوع قفل شده است