صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سلامت‌ زن‌ در آن است‌ كه‌ يا حامله‌ باشد و يا بچّه‌ شير دهد!!!!!

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  نوشته
  1,415
  حضور
  42 روز 17 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6267

  اشاره سلامت‌ زن‌ در آن است‌ كه‌ يا حامله‌ باشد و يا بچّه‌ شير دهد!!!!!
  سلامت‌ زن‌ در آنست‌ كه‌ يا حامله‌ باشد و يا بچّه‌ شير دهد!!!!!
  من مطالب جالبی جدیداً در نت میخونم که باعث تعجبم شده است قبلا که زایمان های پی در پی بر روح و روان و جسم زن تاثیر نامطلوب داشت اما الان متوجه شده ام تنها راه سالم ماندن زنان این است که مرتب حامله باشند یا بچه شیر دهند البته همه تا حدودی در جریان سیاست افزایش جمعیت هستیم و تبلیغات زیبایی هم که در تلویزیون نشان داده شده رو می بینیم در فیلم های ایرانی نیز مرتب تولد موضوع چندقلوها و تاکید بسیاری بر جملههایی از قبیل اینکه که روزی دست خداست و سخت نگیرید، فقط بچه دار شوید و دیدیم و می بینیم ،این تبلیغات کارآمد باشد یا نه ؟ بهرحال خانواده ها بهتر میتونند تصمیم بگیرند با توجه به شرایطشون و اوضاع اقتصادی به سامان موجود!!! بچه دار بشند یا نه؟ تعداد بچه هاشون چند تا باشد و کسی هم نمیتونه در این مورد تاثیرگذار باشد حالا ماندم این سیاست افزایش جمعیت چطور بر روی سلامت جسمی زنان تاثیرگذار شده است؟ آیا لازم است برای تشویق خانواده ها به تولد فرزند بیشتر دست به هر کاری زنیم و از هر ترفندی هرچند نادرست استفاده کنیم.
  لطفا صحت مطالب زیر را بررسی کنید، خیلی دوست دارم ببنیم مطالب زیر چند درصد معتبر است آیا واقعا زن تنها از راه بچه دار شدن منزلت پیدا میکند !!!

  سلامت‌ زن‌ در آنست‌ كه‌ يا حامله‌ باشد و يا بچّه‌ شير دهد
  !!!!!
  سلامت‌ بدن‌ و روان‌ زن‌ در زائيدن‌ است‌؛ در حامله‌ شدن‌ و شير دادن‌ است‌. بَه‌ بَه‌ از بانواني‌ كه‌ يا در شكم‌ خود بچّه‌ مي‌پرورند، و يا در آغوش‌ خود بچّه‌ را شير ميدهند! اين‌ بهشت‌ است‌. اين‌ سُبُل‌ سلام‌ است‌.
  خداوند خالق‌ آفرينش‌، مزاج‌ زن‌ را طوري‌ آفريده‌ است‌ كه‌ از زمان‌ بلوغ‌ تا دوران‌ يائسگي‌ پيوسته‌ مزاج‌ او غذاي‌ خاصّي‌ را مطابق‌ مزاج‌ طفل‌ در بدن‌ درست‌ ميكند؛ و آن‌ خون‌ حيض‌ است‌ كه‌ در زمان‌ حاملگي‌ اين‌ خون‌ در رحم‌ مادر غذاي‌ طفل‌ است‌. علّت‌ آنكه‌ زنان‌ در دوران‌ بارداري‌ غالباً عادت‌ ماهيانه‌ نمي‌شوند براي‌ آنست‌ كه‌ اين‌ خون‌ در رَحِم‌ صرف‌ غذا و طعام‌ جنين‌ ميگردد.
  و چون‌ بچّه‌ را زمين‌ گذارند و وضع‌ حمل‌ كنند، اين‌ خون‌ تبديل‌ به‌ شير شيرين‌ سفيد و نرم‌ و راحت‌ و ملايم‌ با مزاج‌ نوزاد مي‌شود، و از سوراخهاي‌ پستان‌ سرازير مي‌شود. فلهذا زنان‌ در دوران‌ رضاع‌ و شير دادن‌ نيز غالباً عادت‌ ماهيانه‌ نمي‌شوند.
  أمّا وقتي‌ كه‌ آبستن‌ نيستند و شير هم‌ نميدهند، اين‌ غذا مصرفي‌ ندارد و بنابراين‌ از دهانه‌ رحم‌ خارج‌ و دور ريخته‌ مي‌شود. يعني‌ زن‌ بواسطه‌ عدم‌ حمل‌ و عدم‌ رضاع‌ (آبستن‌ نبودن‌ و شير ندادن‌) مقداري‌ از قواي‌ بدني‌ و جسمي‌ خود را كه‌ خداوند بصورت‌ خون‌ در آورده‌ است‌ هَدَر نموده‌ و ضايع‌ كرده‌ است‌. فلذا از رحمت‌ خدا دور است‌. و خداوند در اينجا به‌ وي‌ إجازه‌ عبادت‌ و خشوع‌ و خضوعي‌ را كه‌ واسطه‌ نماز و روزه‌ و طواف‌ حاصل‌ مي‌شود نداده‌ است‌.
  زن‌ بايد مانند مرد پيوسته‌ راه‌ تقرّب‌ را بپيمايد، وآن‌ وقتي‌ است‌ كه‌: دوش‌ به‌ دوش‌ مرد نماز بخواند و روزه‌ بگيرد و طواف‌ كند؛ و اين‌ فقط‌ در وقتي‌ است‌ كه‌ حامله‌ باشد و يا طفل‌ خود را شير دهد.
  اين‌ زن‌ قرين‌ رحمت‌ خداست‌ كه‌ حائض‌ نيست‌؛ و اجازه‌ ركوع‌ و سجود و قيام‌ و طهارت‌ به‌ وي‌ داده‌ شده‌ است‌. و اجازه‌ صيام‌ به‌ وي‌ داده‌ شده‌ است‌. و اجازه‌ طواف‌ گرد كعبه‌ به‌ وي‌ داده‌ شده‌ است‌.
  بنابراين‌، زنان‌ بايد پيوسته‌ يا حامله‌ باشند و يا شير دهند، تا در كاروان‌ انسانيّت‌ و حركت‌ به‌ سوي‌ معبود و محبوب‌، و قبله‌ مشتاقان‌ و كعبه‌ عاشقان‌ و پويندگان‌ به‌ سوي‌ حرم‌ و حريم‌ امن‌ و امان‌ او، با مردان‌ هم‌ آهنگ‌ باشند.
  حائض‌ شدن‌ زنان‌ موقعي‌ است‌ كه‌ در اين‌ كاروان‌ نشسته‌اند و از حركت‌ افتاده‌ و متوقّف‌ گشته‌اند. بنابراين‌، اصل‌ در زنان‌ عبادت‌ است‌؛ يعني‌ اصل‌ در زنان‌ حمل‌ و رضاع‌ است‌. حيض‌ زنان‌ خلافِ اصل‌ است‌؛ يعني‌ عَدم‌ حمل‌ و عدم‌ رضاع‌ خلاف‌ است‌. فتَأمَّلْ در اين‌ نكته‌ دقيق‌.
  اين‌ حقير روزي‌ به‌ يكي‌ از پزشكان‌ حاذق‌ و بصير و متعهّد كه‌ سخن‌ از اين‌ موضوع‌ به‌ ميان‌ آمده‌ بود، گفتم‌: سلامت‌ و سعادت‌ زن‌ در اينست‌ كه‌: يا حامله‌ باشد و يا بچّه‌ در زير پستان‌ خود داشته‌ باشد.
  قدري‌ تأمّل‌ كرد و گفت‌: آقا اين‌ گفتار، مطابق‌ آخرين‌ نتيجه‌ كنگره‌هاي‌ پزشكي‌ است‌ كه‌ امسال‌ در امريكا برگزار شده‌ است‌. و من‌ تز دكتري‌ خود را در امريكا در همين‌ موضوع‌ قرار داده‌ام‌.
  آنگاه‌ گفت‌: طبق‌ آخرين‌ مدارك‌ و آمار، دختراني‌ كه‌ قبل‌ از هجده‌ سال‌ بچّه‌ بزايند سرطان‌ پستان‌ نميگيرند. وهر چه‌ ديرتربچّه‌ بزايند، درصدِ خطر تهديد سرطان‌ پستان‌ در آنها زياد مي‌شود؛ تا چون‌ از سنّ سي‌ سالگي‌ بگذرند خطر سرطان‌ پستان‌ به‌ نحو مضاعف‌ بالا ميرود.
  امّا زناني‌ كه‌ اصلاً ازدواج‌ نكنند و بچّه‌ نياورند، درصد خطر سرطان‌ پستان‌ در آنها سرسام‌آور است‌.
  اين‌ مطالب‌ را كه‌ عين‌ واقعيّت‌ است‌، قياس‌ كنيد با تبليغات‌ و انتشارات‌ استعمار كافر كه‌ بر در و ديوار نوشته‌ بود: «زندگي‌ خوشتر، فرزند كمتر» و يا «فرزند فقط‌ يكي‌ يا دو تا» و در يك‌ صفحه‌ پوستر يا پلاكارد، عكس‌ يك‌ مرد و يك‌ زني‌ را كشيده‌ بود، كه‌ در دستشان‌ يك‌ دختر و يك‌ پسر بود، و بطور شادابي‌ و خوشحالي‌ در حركت‌ بودند و دست‌ راست‌ را بلند كرده‌، فقط‌ انگشت‌ وُسْطَي‌ و مُسَبِّحه‌ (سَبّابه‌) را بطرف‌ بالا باز نموده‌، تا نشان‌ دهند كه‌ أوّلاً فقط‌ فرزند بايد دو تا باشد و بس‌، و ثانياً اين‌ را با حرف 7 كه‌ رمز موفّقيّت‌ است‌، خاطر نشان‌ نموده‌ باشند.
  از اين‌ تابلوها بر هر اداره‌اي‌ و كانوني‌، بالاخصّ در سالن‌ بيمارستانها و درمانگاهها و محلّ اجتماع‌ مردم‌ زده‌ مي‌شد و مردم‌ مي‌ديدند. بيچاره‌ها هم‌ باور ميكردند و از زيادي‌ بچّه‌ خودداري‌ ميكردند. و زن‌ها دسته‌ دسته‌ به‌ درمانگاهها مي‌آمدند و قرص‌هاي‌ ضدّ حاملگي‌ را به‌ عنوان‌ هديه‌ و تُحفه‌، مجّاني‌ ميگرفتند و با خوشحالي‌ همراه‌ خود مي‌بردند. غافل‌ از اينكه‌ اين‌ قرص‌ها همچون‌ قرص‌ اِسْتِرِكْنين‌، سمّ قاتل‌ است‌ كه‌ بر روي‌ آن‌ لعاب‌ شيرين‌ كشيده‌ باشند.
  پزشكان‌ غير متعهّد و خود فروخته‌ هم‌، پيوسته‌ در روزنامه‌ و راديو و تلويزيون‌، تبليغات‌ را در اين‌ موضوع‌ بالا مي‌بردند.
  يك‌ روز پزشكي‌ به‌ خانمي‌ كه‌ براي‌ معالجه‌ نزد او رفته‌ بود گفته‌ بود: خانم‌! رَحِم‌ زن‌ حكم‌ درخت‌ را دارد.مگر درخت‌ چقدر ميوه‌ ميدهد؟! اين‌ زن‌ هم‌ به‌ منزل‌ آمده‌ بود و بناي‌ بد سري‌ در آبستن‌ شدن‌، با شوهرش‌ گذارده‌ بود.
  شوهرش‌ در مسجد نزد من‌ آمد و از زنش‌ شكايت‌ كرد، و گفتار دكتر را كه‌ به‌ وي‌ گفته‌ بود بازگو كرد.
  گفتم‌: اين‌ دكتر در اين‌ سخن‌ مغالطه‌ نموده‌ است‌؛ و به‌ اصطلاح‌ عامّه‌ مردم‌، حُقّه‌ بازي‌ نموده‌ است‌. برو منزل‌ و به‌ عيالت‌ بگو: درخت‌ ميوه‌ تا زنده‌ است‌ ميوه‌ ميدهد! به‌ مجرّد آنكه‌ به‌ بلوغ‌ خود رسد (در بعضي‌ از درختان‌ در سال‌ دوّم‌، و در بعضي‌ نيز ديده‌ شده‌ است‌ كه‌ در سال‌ اوّل‌) ميوه‌ ميدهد.
  درختان‌ ميوه‌ هر سال‌ مرتّب‌ ميوه‌ ميدهند. هيچ‌ ميوه‌شان‌ قطع‌ نمي‌شود، مگر زمانيكه‌ آفتي‌ به‌ آنها برسد و ريشه‌ آنها كرم‌ بزند. در اين‌ صورت‌ چوب‌ است‌. ديگر درخت‌ ميوه‌ نيست‌؛ آنرا مي‌برند.
  بسوزند چوب‌ درختان‌ بی‌بر سزا خود همين‌ است‌ مَر بي‌بري‌ را ( منبع )
  ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۳/۰۹/۲۱ در ساعت ۰۱:۳۶


 2. صلوات ها 14


 3. #2

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  علاقه
  نقاشی/سفر/حقوق
  نوشته
  1,430
  حضور
  28 روز 20 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  17
  آپلود
  0
  گالری
  21
  صلوات
  5557  نقل قول نوشته اصلی توسط شبـنم نمایش پست ها
  زن‌ بايد مانند مرد پيوسته‌ راه‌ تقرّب‌ را بپيمايد، وآن‌ وقتي‌ است‌ كه‌: دوش‌ به‌ دوش‌ مرد نماز بخواند و روزه‌ بگيرد و طواف‌ كند؛ و اين‌ فقط‌ در وقتي‌ است‌ كه‌ حامله‌ باشد و يا طفل‌ خود را شير دهد.
  نقل قول نوشته اصلی توسط شبـنم نمایش پست ها
  اين‌ زن‌ قرين‌ رحمت‌ خداست‌ كه‌ حائض‌ نيست‌
  من معذرت میخوام که تا قبل از ازدواج به کل قرین رحمت خدا نیستم!حالا مسالةٌ؟! کسی که نه حائض هست نه بچه شیر میده نه حامله...وضعیتش چطوره؟کمی به خدا نزدیکه؟خیلی نزدیک نیست؟درموردش فکر نکردید؟اینو دیگه نمیدونید؟ته جهنم نباشه چند طبقه بالاتره؟

  نقل قول نوشته اصلی توسط شبـنم نمایش پست ها
  هيچ‌ ميوه‌شان‌ قطع‌ نمي‌شود، مگر زمانيكه‌ آفتي‌ به‌ آنها برسد و ريشه‌ آنها كرم‌ بزند. در اين‌ صورت‌ چوب‌ است‌.
  !اره دیگه چوبم که به درد نمیخوره..و....بزن قطعش کن!

  نتیجه میگیریم که نصف بیشتر زنان از رحمت خدا بی نصیب هستند و خوشبحال بهشت که اینهمه مرد توشه!!
  حسودیم شد واقعا!!
  ویرایش توسط یاس... : ۱۳۹۳/۰۶/۲۷ در ساعت ۱۴:۴۷
  امام سجاد (ع):
  خدایا
  اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
  دعای ابو حمزه ثمالی

 4. صلوات ها 13


 5. #3

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۲
  نوشته
  42
  حضور
  2 روز 11 ساعت 1 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  119  نقل قول نوشته اصلی توسط شبـنم نمایش پست ها
  سلامت‌ زن‌ در آنست‌ كه‌ يا حامله‌ باشد و يا بچّه‌ شير دهد!!!!!
  یعنی بقیه خانم ها مریضند دیگه.....

 6. صلوات ها 9


 7. #4

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065

  به نظر غربی ها زن یا باید کار کند و یا ابزار دیگران!!!!!!!!!!!!!!!!


  اگر غربی شدی ، دیگر انتظار احترام نداشته باش............
  غرب مادی
  به انسان مادی می نگرد
  از نظر غربی ها زن یا باید کار کند و یا ابزار دیگران باشد

 8. صلوات ها 6


 9. #5

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,350
  حضور
  202 روز 12 ساعت 11 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61360  با نام و یاد دوست

  سلامت‌ زن‌ در آن است‌ كه‌ يا حامله‌ باشد و يا بچّه‌ شير دهد!!!!!
  کارشناس بحث: استاد هادی


 10. صلوات ها 9


 11. #6

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۳
  علاقه
  خدا،پیامبر، امام و ...
  نوشته
  1,973
  حضور
  87 روز 19 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6904  با سلام و عرض ادب و تشکر از بابت پرسشتان

  متنی که حضرت عالی آوردید مربوط می شود به سخنان علامه طهرانی که در کتاب «رساله نکاحیه» بیان فرمودند:
  «اگر زن بخواهد در کاروان حرکت به سوی خداوند، هماهنگ با مردان و دوشادوش آنان حضور مستمر و همیشگی داشته باشد، باید همواره سعی کند تا از قاعدگی خود جلوگیری کند و این در صورتی است که همیشه یا حامله باشد یا مُرضعه (شیردهنده) و در غیر این دو صورت همیشه چند روزی از ماه را نسبت به عبادت محدودیت خواهد داشت و به همین نسبت از کاروان سیر به سوی کمال، عقب مانده است. بنابراین، اصل در زن یا حمل است یا رضاع و غیر آن خلاف اصل است»
  علما و فقهاي شيعه در زمينه کنترل مواليد و کميت تعداد فرزندان به دو دسته تقسيم‎ ‎مي‏شوند‎:‎‏
  الف. گروهي که اسلام را مخالف با کنترل مواليد و موافق با ازدياد جمعيت و نفوس‎ ‎مي‏دانند.
  ب. گروهي که معتقدند اسلام علاوه بر تأکيد نسبت به تکثير نسل، جواز کنترل مواليد‎ ‎و جلوگيري از آن‌را تنها و تنها در موارد خاص صادر کرده است‎. ‎
  مطلبی که از علامه طهرانی نقل شد ظاهرا دلیلی است بر عدم جواز کنترل نسل، یعنی این مطلب به عنوان دلیل بر حکم شرعی بیان شده است...
  اما به جرأت می توان گفت قانونگذار اسلام، این محدودیت را منع نکرده است، بلکه احکام و وظایف خاصی برای او مقرر نموده است، که با رعایت آنها این محرومیت نیز جبران می گردد.
  علاوه بر این، در مکتب جامع اسلام ـ در کنار این اصل ـ اصول دیگری نیز مطرح است که در نظام اجتماعی اسلام باید مورد توجه باشد، از قبیل اصل رسیدگی کامل به تربیت کودک، آموزش تغذیه کامل، بهداشت و درمان، اشتغال و کار مناسب، رفاه اقتصادی و زدودن فقر و دهها اصل دیگر که باید در بررسی افزایش یا کنترل رشد جمعیت، مورد محاسبه دقیق قرار گیرد. 12. صلوات ها 12


 13. #7

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۳
  علاقه
  خدا،پیامبر، امام و ...
  نوشته
  1,973
  حضور
  87 روز 19 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6904  نکته دیگر اینکه علامه این سخنان را در پاسخ غربی ها بیان کرده اند، خانم‌ نفيس‌ صديق‌ يكي‌ ازمسؤولين‌ بلند رتبه استعمار كافر ، رئيس‌ صندوق‌ جهاني‌ جمعيّت‌ به‌ ايران‌ مي‌آيد و مي‌گويد:
  «رشد جمعيّت‌ ايران‌ كاملاً غير معقول‌ است‌.» [روزنامه «جمهوري‌ اسلامي‌» مورّخه 4 1 ربيع‌ الاخر 11 4 1 ، شماره‌ 3310 ، قسمت‌ بيست‌ و نهم‌ ، مقاله كنترل‌ جمعيّت‌]
  و ميگويد: «نقش‌ زن‌ تنها به‌ بچّه‌ زائيدن‌ منحصر نيست‌. و هر كشوري‌ كه‌ ميخواهد در راه‌ توسعه‌ گام‌ بردارد نمي‌تواند با نيمي‌ از جمعيّت‌ خويش‌ اين‌ راه‌ را بپيمايد.» [روزنامه «جمهوري‌ اسلامي‌» مورّخه 6 1 ربيع‌ الاخر ، شماره‌ 3312 ، قسمت‌ آخر از مقاله كنترل‌ جمعيّت‌]
  حضرت علامه با بیان این سخنان در صدد دفاع از اصول اساسی اسلام است، همچنانکه علامه فرمودند اصل در زنان تربیت نفوس است اما ممکن است به دلایل مختلفی این اصل استثناء پذیر باشد. لذا همواره این چنین نیست که زنان حتما بایستی یا حامله باشند و یا شیر بدهند، علامه این را به عنوان اصل در دین اسلام می دانند اما همچنانکه در توضیحات بعدی خودشان بیان فرمودند این یک اصل کلی است و برای هر اصلی استثنائی هم وجود دارد.

  بیانات تفصیلی علامه را در لینک زیر بخوانید:

  رساله نكاحيه: كاهش جمعيت ضربه‌اي سهمگين بر پيكر مسلمين


 14. صلوات ها 9


 15. #8

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۳
  نوشته
  25
  حضور
  1 روز 1 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  82  با عرض پوزش اما گویا من دقیق متوجه نظرات نشدم!!! یعنی خود خداوند در طبیعت زن، مساله حیض را قرار می دهد و بعد خودش می گوید خب!! ای زن!! تو حالا از من دور شدی!!! و عقب افتادی از این کاروان سیر به سوی کمال! و الان در اصل نیستی . طبق خواسته ی خود منِ خدا، تو زدی به خاکی و رفتی به غیر اصل؟!
  به به ! چه خدایی ساختیم الان! متاسفم! .... واقعا ای فرزندان آدم به کجا می رویم؟ تو را به خدا در درج نظراتمان بیشتر دقت کنیم. می خواهیم از اسلام چه طور دینی ارائه دهیم؟
  پناه می برم به خدای یکتای دانا... که در تمام امور حکمتش ساری و جاری است.

 16. صلوات ها 7


 17. #9

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۲
  نوشته
  351
  حضور
  19 روز 14 ساعت 7 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1517  من به هیچ وجه نمیتونم این متن رو تا اخر بخونم خدا شاهده فقط سرسری نگاش میکنم یعنی به حدی نفرت انگیزه که ادم از هر چی جنس زنه متنفر میشه حالا تصور کنید من یه دختری که عمری مذهبی بودم و هر حرفی رو چشم و گوش بسته بدون دلیل عقلی فقط و فقط چون مثلا یه بزرگی گفته بود میپذیرفتم این مطالب رو میخونم اینجوری میشم وای به حال دختران آینده
  با عرض پوزش این تفکرات فقط باعث میشه ما مضحکه خاص و عام بشیم
  ویرایش توسط neɠïn : ۱۳۹۳/۰۷/۰۱ در ساعت ۱۱:۱۴


 18. صلوات ها 7


 19. #10

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  نوشته
  1,415
  حضور
  42 روز 17 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6267  نقل قول نوشته اصلی توسط هادی نمایش پست ها
  متنی که حضرت عالی آوردید مربوط می شود به سخنان علامه طهرانی که در کتاب «رساله نکاحیه» بیان فرمودند:
  «اگر زن بخواهد در کاروان حرکت به سوی خداوند، هماهنگ با مردان و دوشادوش آنان حضور مستمر و همیشگی داشته باشد، باید همواره سعی کند تا از قاعدگی خود جلوگیری کند و این در صورتی است که همیشه یا حامله باشد یا مُرضعه (شیردهنده) و در غیر این دو صورت همیشه چند روزی از ماه را نسبت به عبادت محدودیت خواهد داشت و به همین نسبت از کاروان سیر به سوی کمال، عقب مانده است. بنابراین، اصل در زن یا حمل است یا رضاع و غیر آن خلاف اصل است»
  علما و فقهاي شيعه در زمينه کنترل مواليد و کميت تعداد فرزندان به دو دسته تقسيم‎ ‎مي‏شوند‎:‎‏
  الف. گروهي که اسلام را مخالف با کنترل مواليد و موافق با ازدياد جمعيت و نفوس‎ ‎مي‏دانند.
  ب. گروهي که معتقدند اسلام علاوه بر تأکيد نسبت به تکثير نسل، جواز کنترل مواليد‎ ‎و جلوگيري از آن‌را تنها و تنها در موارد خاص صادر کرده است‎. ‎
  مطلبی که از علامه طهرانی نقل شد ظاهرا دلیلی است بر عدم جواز کنترل نسل، یعنی این مطلب به عنوان دلیل بر حکم شرعی بیان شده است...
  اما به جرأت می توان گفت قانونگذار اسلام، این محدودیت را منع نکرده است، بلکه احکام و وظایف خاصی برای او مقرر نموده است، که با رعایت آنها این محرومیت نیز جبران می گردد.
  علاوه بر این، در مکتب جامع اسلام ـ در کنار این اصل ـ اصول دیگری نیز مطرح است که در نظام اجتماعی اسلام باید مورد توجه باشد، از قبیل اصل رسیدگی کامل به تربیت کودک، آموزش تغذیه کامل، بهداشت و درمان، اشتغال و کار مناسب، رفاه اقتصادی و زدودن فقر و دهها اصل دیگر که باید در بررسی افزایش یا کنترل رشد جمعیت، مورد محاسبه دقیق قرار گیرد.
  سلام
  ممنون از پاسختون
  سوال منم دقیقا مشابه سوال دوستانی است که لطف کرده اند و در این تاپیک نظر داده اند
  همانطور که دوستان هم اشاره کرده اند حیض دیدن زن دست خود زن نیست به خواست خداوند بوده و در ساختمان طبیعی بدن زن چنین برنامه ایی قرار داده شده
  جناب علامه از این پدیده خدادادیی استفاده کرده آن را مانع کمال یافتن زن معرفی کرده اند!!! حالا به هر قصدی از این مطلب استفاده کرده
  خدا زن را می آفریند و از طرفی مانعی برای رسیدن به کمال در وی خلق میکند حیضی که باعث خجالت زن میشود و زن از حیض دیدن شرم میکند و باید به هر کاری دست بزند و مانع آن شود این کار خدا چه حکمتی دارد؟؟
  در ضمن زایمان های پی در پی بر سلامت جسمی و روحی زن تاثیر گذار است و چه بسا باعث مرگ وی شود جناب علامه اگر میخواهد پاسخ غربی ها را بدهد به شیوه ایی عاقلانه تر میتوانست منظور خود را بیان کند
  در این زمینه من با غربی ها موافقم گفته های آنان به عقلانیت نزدیک تر است تا ما
  والا نمیدانم چرا برخی از بزرگان ما اینطور حرف میزنند که نفرت هر زنی را از خواندن چنین مطالبی برمی انگیزند !!!!!


 20. صلوات ها 8


صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود