جمع بندی راهکارهای خواستگار یابی ویژه افراد کم خواستگار_---- ازدواج مجردا

تب‌های اولیه

269 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راهکارهای خواستگار یابی ویژه افراد کم خواستگار_---- ازدواج مجردا

[=Tahoma][=&amp]دعاي معتبر خاص اين موضوع را نيافتيم ولي دعاهاي مختلفي مي تواند مؤثر باشد و ما دو مسأله راكه مورد تجربه هم واقع شده خدمتتان عرض مي كنيم:[/][/]

[=Tahoma][=&amp] الف ) خواندن نماز امام زمان[/][=&amp] (عج) و خواستن حاجت مذكور در پايان آن .[/][/]
[=Tahoma]
[=&amp]ب) خواندن نماز جعفر طيار و خواستن حاجت ( كيفيت اين نماز ها در مفاتيح ذكر شده است ضمناً اگر[/][=&amp] انسان حسن ظن به خداوند داشته باشد و او را قادر مطلق بداند و با حال اضطرار و قطع اميد از همه جا واقعاً از خداوند حاجتي را بخواهد ان شاءالله مورد اجابت قرار گيرد)[/]
[/]

[=Tahoma]

[=&amp]چند توصيه و راهكار مفيد[/][=&amp]:[/]

[=&amp]1. از منفي بافي[/][=&amp] و افکار منفي بايد اجتناب شود.[/]
[=&amp]2. از قرار گرفتن در تنهايي بايد پرهيز نمود. [/]
[=&amp]3. از[/][=&amp]بيکاري بايد دوري کرد و همواره خود را به کاري مشغول نمود. [/]
[=&amp]4. بيشتر در جمع شرکت[/][=&amp] کنيد و به هيچ وجه خود را از ديگران جدا نکنيد و در انزوا قرار نگيريد.[/]
[=&amp]5[/][=&amp]. ورزش به[/][=&amp] ويژه ورزش هاي دسته جمعي بسيار مفيد است. [/]
[=&amp]6[/][=&amp]. اهتمام بيشتر به واجبات ديني و ترک [/][=&amp]گناه نقش بسيار زيادي در سلامت روان دارد.[/]
[=&amp]7[/][=&amp].[/][=&amp] در پايان با توکل به خداوند و توسل به [/][=&amp]اولياي الهي از خداوند بخواهيد که هر چه زودتر مشکل حل شود.[/]
[=&amp]8. به سر و وضع و[/][=&amp]آراستگي ظاهري خود بيشتر برسيد واز شلختگي اجتناب کنيد. البته با رعايت حلال و حرام [/][=&amp]و اجتناب از خودآرايي در مقابل نامحرم. [/]
[=&amp]9. هرگاه وارد خانه شديد بر تمام اهل خانه [/][=&amp]سلام کنيد.[/]
[=&amp]10[/][=&amp]. قبل از ورود به خانه سه قل هوالله بخوانيد. [/]
[=&amp]11. بعد از هر نماز سه [/][=&amp]قل هو الله بخوانيد و حتما از خداوند بخواهيد که اين مشکل را حل نمايد. مطمئن باشيد[/][=&amp]که اين روش بسيار موثر است و بالاخره به اجابت مي رسد.[/]
[=&amp] 12. در کانونهاي[/][=&amp] ازدواج معتبر ثبت نام کنيد. يا خود را[/][=&amp]با حفظ حريم خانوادگي و عفت به کساني که واسطه کار خير هستند، معرفي نماييد. [/][=&amp][/]
[=&amp]13. اگر فردي را پسنديديد به کمک [/][=&amp]واسطه هاي آشنا، رازدار و خودي, به نحوی زيرکانه و با کياست که به حيثيت شما لطمه ای وارد نشود, آنها را جهت خواستگاری به سمت خانه خود هدايت کنيد.[/]
[=&amp]14. دعا، [/][=&amp]توکل، توسل و نذر صلوه براي روح اولياء خدا معمولا مشکل گشا بوده است.[/]
[=&amp]15[/][=&amp].[/][=&amp] تقوا[/][=&amp]پيشه کنيد. قرآن کريم مي فرمايد و من يتقي الله يجعل له مخرجا و يرزقه من حيث لا[/][=&amp]يحتسب. کسي که به واجبات عمل و از گناهان دوري نمايد, خداي مهربان راه خروجي برايش[/][=&amp]قرار مي دهد و روزيش را از جايي که حساب نمي کند, مي رساند.[/]

[/]

با سلام

یکی از راهکارهای مهم و به درد بخوری که استاد نگفتند[و احتمالا بعضی دوستان حدس زدند که چی میخوام بگم]متعه است.

برخلاف تصور ,نه تنها ازدواج موقت, مایه خراب شدن آینده دختر نیست بلکه می تونه راه رو برای ازدواج دائم مناسب,باز کنه!

گذشته از اینکه آدم در تور ازدواج مجبوری و عجله ای و بعدش محذورات ازدواج دائم (و بسوز و بساز) گیر نمی کنه,شناخت و بینش واقع بینانه تری نسبت به مردها پیدا می کنه.

اینگونه ; از برکات ازدواج, هم بهره مند میشه اگرچه محدود.

.

با سلام

خواندن چهل شب حديث كسا براي بر آورده شدن حوائج از جمله ازدواج ، تجربه شده است. و توصيه خيلي از بزرگان است.

اميد كه خواسته هاي معقول همه مورد اجابت قرار گيرد.

موفق باشيد. :Gol::Gol::Gol:

ماشالله همه دارن تجربه هاشون رو بروز میدن:Kaf:
بقیه هم بیان بگن چه جوری به فیض ازدواج نائل شدن.

maryam;19226 نوشت:
ماشالله همه دارن تجربه هاشون رو بروز میدن بقیه هم بیان بگن چه جوری به فیض ازدواج نائل شدن.

مگه هر كس چيزي گفت تجربه خودشه،اين دعا هم موثره البته براي آقايون:
"اللهُمّ إنّی اُریدُ أن أتزوّجَ لِنـَفسی فـَقـَدِّر لی مِنَ النِّساءِ أعَفّـَهُنّ فـَرجاً وَأحفـَظـَهُنّ لی فی نـَفسـِها وفی مالی وَأوسَعَهُنّ رِزقاً وَأعظـَمَهُنّ بَرَکَة وَقـَدِّر لی وَلـَداً طـَیِّباً تَجعَلُهُ خَلـَفاً صالِحاً فی حَیاتی وَبَعدَ مَماتی"

اصلاح جزئی

محمد صادق;19182 نوشت:
با سلام
گذشته از اینکه آدم در تور ازدواج مجبوری و عجله ای و بعدش محذورات ازدواج دائم (و بسوز و بساز) گیر نمی کنه,شناخت و بینش واقع بینانه تری نسبت به مردها پیدا می کنه.

سلام محمد صادق عزیز

اصولاً اسلام با تصمیم گیری عجله ای و پذیرش مسائل و مسئولیت های اجباری و فاقد شرایط مخالفه خصوصاً در مسئلۀ به این مهمی (ازدواج).

انشاءالله که منظورتون این نیست که در همۀ شرایط، و همۀ ازدواج ها، دختر اگر ازدواج موقت رو تجربه نکرده باشه، ناگزیر به قبول ازدواج جبری و عجله ای و بقول شما بعدش هم محذورات ازدواج دائم (بسوز و بساز) خواهد بود.؟؟؟

اصلاً کی گفته که همۀ ازدواج دائم توأم با محذورات خاصه؟؟؟ کی گفته هر کی ازدواج دائم کنه دائم می سوزه و می سازه؟؟؟

بنظر، جای چند تا چیز جابجا شده، یادمون رفته که با تدبیر و بررسی و دقت بیشتر و پرهیز از شتابزدگی و استفاده از مشورت بزرگترها و تجربۀ دیگران و گرفتار نیامدن در عشق های کاذب، که چشم و گوش و کور و کر می کنند و خصوصاً با توکل به خدا و توسل و دعا آدم می تونه بدون تجربۀ قبلی هم، زندگی خوبی رو شروع کنه و هیچ نیازی هم به ازدواج موقت و این قبیل مقولات نداشته باشه.

بنظر شما تأسی به این راهکارها (موارد فوق) و پاک زیستن و حفظ عزت نفس و شروع زندگی مشترک با همسر دائمی بهتره یا اینکه آدم عجله کنه و متعه رو (خصوصاً دخترها) قبل از ازدواج تجربه کنه و اونوقت با خاطرات رنگارنگ از آدم های مختلف، با یکی به توافق برسه (خاطراتی که همیشه اذیتش میکنه) حالا چه همسرش از تجربه های قبلی خبر داشته باشه چی نداشته باشه.

اگر خبر داشته باشه این یک نقطه ضعف برای زن محسوب میشه که مردش همیشه به هر بهانه ای به اون سرکوفت بزنه.

و اگه خبر نداشته باشه، این هول و ولع و خوف دائمی برای زن هست که اگر یک روزی خبر دار بشه چه اتفاقی میفته و همیشه در حال مخفی کاریه.

اصلاً شما به من بگو عجله و اجبار کجا بیشتره اینکه تحت فشار نفس، و بدون تأسی به راهکارهای دیگه که علمای اخلاق و تربیت گفته اند، مجبور بشی و عجله کنی و به خواستۀ نفست قبل از ازدواج دائم، متعه رو تجربه کنی؟؟؟

یا بدون اجبار نفس و عجله، صبر کنی، توکل کنی، توسل کنی، تهذیب و مراقبه کنی تدبیر و مشورت کنی، در شرایط ازدواج دقت کنی و با یک انتخاب درست، زندگی دائمی ات را شروع کنی؟؟؟

اگر دقت کنید این داستان، ادامه داره ... حرف و حدیث پیرامونش زیاده ...

تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل ...

موفق باشید ...:Gol:

سلام استاد عزیز

نه منظورم اینایی که می گید نبوده, بلکه به عنوان یه راهکاری که فراموش نشه ذکر شد!

ضمنا :با اینکه نبی اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند شرترین شما عزب های شما هستند و عزب ها برادران شیطان هااند به نظر شما عزب زیستن , پاک زیستن و عزت نفسه و متعه ناپاکی؟!

ما هم سعی مون توسعه بی قاعده متعه نیست بلکه سعی مون ان شاالله نشر فکر صحیح شسته از تحریف و فرهنگ سازی درست و حل مشکلات در این مورده!

محمد;19230 نوشت:
مگه هر كس چيزي گفت تجربه خودشه،اين دعا هم موثره البته براي آقايون:
"اللهُمّ إنّی اُریدُ أن أتزوّجَ لِنـَفسی فـَقـَدِّر لی مِنَ النِّساءِ أعَفّـَهُنّ فـَرجاً وَأحفـَظـَهُنّ لی فی نـَفسـِها وفی مالی وَأوسَعَهُنّ رِزقاً وَأعظـَمَهُنّ بَرَکَة وَقـَدِّر لی وَلـَداً طـَیِّباً تَجعَلُهُ خَلـَفاً صالِحاً فی حَیاتی وَبَعدَ مَماتی"

اخوی چرا ناراحت شدی.منظور از تجربه دیدن ها بود.مثلا بنده یک دعایی از خانم فاطمه زهرا دارم که بسیار معتبره و به کلام مبارک خودشون بخت چهل ساله رو باز میکنه.
من امتحانش نکردم ولی به 2نفر دادم که جواب گرفتن.اگر هم کسی ازم بپرسه این دعا رو بهش معرفی میکنم.

سلام افراد بد خواستگار چکار کنند ؟ خواستگاران زیادند اما خوب نیستند .

خاتون;19434 نوشت:
سلام افراد بد خواستگار چکار کنند ؟ خواستگاران زیادند اما خوب نیستند .

دم در بنويسيد از پذيرفتن خواستگاران بد معذوريم
حتي شما دوست عزيز:khandeh!:

اين جمله شما کمي بوي سخت گيري رو ميده.اميدوارم در انتخاب همسر دقيق باشيد اما نه سخت گير...

ولي جدا از شوخي
من هم طبق فرمايش جناب استاد صديق عزيز به هيچ وجه ازدواج موقت رو براي دختران جوان توصيه نمي کنم
چون با توجه به شرايط جوامع امروزي مي تونه آينده نگران کننده اي رو براشون رقم بزنه از جهات مختلف
و آسايش رو تو زندگي و ازدواج دائم ازشون سلب کنه

ولي نکته مهم شايستگيها و لياقتهاي خود دختر خانمه
به نظر من درسته که برخي ملاکها مانند زيبايي ، ثروت ،تحصيلات و ... در تعدد خواستگاران بي تاثير نيست
اما اگر دختر کمالات رو در خودش تقويت کنه مسلما ديده ميشه و مورد توجه قرار ميگيره

از امام حي و حاضر يعني امام زمان(عج) مدد خواستن و يا توسل به دامان هر يک از اهل بيت(ع) گرفتن مسلما تاثير شگرفي داره.

من شنيدم امام رضا تو اين موارد خيلي کارگشا هستن.

همين طور امام زمان(عج) . مگر نه اينکه فرمودند هر کس در هر کجاي دنيا وقتي مستاصل شد بگويد يا اباصالح المهدي ادرکني حتما پاسخ او را خواهم داد...

:Gol:

maryam;19415 نوشت:
.اگر هم کسی ازم بپرسه این دعا رو بهش معرفی میکنم.

با سلام

بزرگوار می توانید ان دعا رادر اینجا بیاورید و البته با شرایط خواندنش

یا ادرس و یا منبع ای لطف کنین؟؟؟

سلام

همون دل دردیه که پیامبر رحمت (صلی الله علیه و آله و سلم) در موردش فرمود: دوشیزگان وقتی به سن ازدواج رسیدند دوایی برای آنان جز شوهر نیست و الا ایمن از فساد نیستند چون آنها بشر اند.
کافی ج 5 ص337

خاتون;19434 نوشت:
افراد بد خواستگار چکار کنند ؟ خواستگاران زیادند اما خوب نیستند .

سلام

بزرگوار

توصیه می کنم این تایپک را پی گیری کنید مطالب خوبی از استاد دهنوی داره

http://www.askdin.com/showthread.php?t=3983&p=19457

[=&quot]دعای چهل کلید[/]

[=&quot]از فضه خاتون روایت شده که روز جمعه بر خاتون خود حضرت زهرا(سلام الله علیها)وارد شدم.دیدم ظرف آبی را در دست دارد ودعایی را میخواند و می دمد.[/]
[=&quot]عرض کردم فدایت شوم سبب خواندن و دمیدن دعا چیست؟[/]
[=&quot]بعد از اتمام دعا فرمودند:این دعای چهل کلید است.هر که این دعا را بخواند در روز جمعه و غسل نماید و آب پاکی آورد و این دعا را بخواند و برآن بدمد و بخورد،بخت 50ساله اش باز شود و اگر در بین زن و شوهری الفتی نباشد و این دعا را بر آب بخواند و آنرا در طعام بریزد و بخوراند به قدرت حق تعالی به محبت یوسف و زلیخا برسد و جهت جادو آنرا به گلاب و زعفران و نبات بخواند بخورد و به آبی که این دعا را خوانده غسل کند بفرمان حق تعالی باز گردد و اگر کسی نزد سلاطین رود این دعا را بر گلاب بخواند و بر روی خود بمالد با حرمت شود و اگر در آبش غسل نماید حق تعالی او را از همه بلیات حفظ نماید و از مکر مکاران و سحر ساحران و شر تمام خلق در امان خدا باشد و دعا این است:[/]
[=&quot]بسم الله الرحمن الرحیم[/]
[=&quot]انا فتحنا لک فتحا مبینا(2مرتبه)سلام علیکم طبتم فادخلوها خالدین(3)لقد جائکم رسول من انفسکم عزیز علیه ما عنتم حریص علیکم بالمومنین روف رحیم(4)ربنا ما خلقت هذا باطلا سبحانک(5)و تلک حجتنا اتیناها ابراهیم علی قومه نرفع درجات من نشا(6)ان ربک حکیم علیم(7)قل جاء الحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقا(8)و ننزل من القران ما هو شفا و رحمته للمومنین و لا یزید الظالمین الا خسارا(9)یا نار کونی بردا و سلاما علی ابراهیم(10)و ارادوا به کیدا فجعلناهم الا خسرین(11)فنادی فی الظلمات ان لا اله الا انت سبحانک(12)و لا تمسکوا بعصم الکوافر(13)و القی السحره ساجدین(14)و من الناس من یتخذ من دون الله انداد یحبونهم کحب الله و الذین امنوا اشد حبا لله و لو یری الذین ظلموا اذ یرون العذاب ان القوه لله جمعیا و ان الله شدید العذاب(15)افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد(16)انا لله و انا الیه راجعون(17)بحق محمد المصطفی صلی الله علیه و سلم(18)و بحق جبراییل و میکاییل و اسرافیل و عزراییل(19)یا حنان یا منان یا دیان یا برهان(20)بسم الله الرحمن الرحیم(21مرتبه)نصر من الله و فتح قریب(22)و بشر المومنین(23)یس و القران الحکیم(24)قل هو الله احد الله الصمد(25)لم یلد و لم یولد و لم یکن له کفوا احد(26)لیس کمثله شی و هو السمیع العلیم(27)قل اعوذ برب الفلق من شر ماخلق(28)قل اعوذ برب الناس ملک الناس(29)قل کفی بالله شهیدا بینی و بینکم(30)قل جاء الحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقا(31)قل یجمع بیننا ربنا ثم یفتح بیننا بالحق و هو الفتاح العلیم(32)قل ارایتم ان اهلکنی الله و من معی او رحمنا فمن یجیر الکافرین(33)قل ارایتم ان اصبح ماوکم غورا(34)قل یا ایها الکافرون لا اعبد ما تعبدون(35)قل کونوا قرده خاسئین(36)قل سیروا فی الارض ثم انظروا کیف کان عاقبه المکذبین(37)قل من یکلوکم باللیل و النهار(38)قل هل انبئکم بالاخسرین اعمالا الذین ضل سعیهم(39)قل انما انا بشر مثلکم یوحی الی انما الهکم اله واحد سبحان رب العزه عما یصفون و سلام علی المرسلین[/]

شرمنده من نتونستم اعراب گذاری کنم.بدیم برای طلبه های سایت امتحان اعراب گذاری

نمی خواستم وارد بحث بشم ولی گفتم بزار این مجردا یکم به خودشون بیان.ما که دیروز 8 ساله شدیم رفت.اما تا وقتی که مجردا این قدر واسه خودشون مشغولیت درست کنن و آرزوهای کوچیک و بزرگ داشته باشند وضعیت همینه.جالب اینجاست که ما حرسشو میخوریم سر و صدای اونا بلنده!!!
ببخشید دیگه تو اینجور حوزه ها اضهار نظر نمیکنم.

بابا متاهل!
خوب چه کنیم که دنیای اطرافمون شلوغه
اصلا این پست ماله چی بود ما به چی ختمش کردیم
عذرخواهی از تمام اساتید
ازدواج خوب است خیلی خوب.به شرطها و شروطها

اين را به درخواست يكي از دوستان مينويسم.

يه راه ديگه هم هست براي ازدواج كردن (از هر دو نوع(موقت و دائم ))البته درستيش و نادرستيش را بايد اساتيد پاسخگو بگند.

گشتن تو روم ياهووو ، اينجوري روزي هزار تا ادم پيدا ميكنند.مخصوصا از نوع اول

سلام آبجی مریم ببخشید فکر نمی کردم این طوری بشه .
ا

خاتون;19593 نوشت:
سلام آبجی مریم ببخشید فکر نمی کردم این طوری بشه .
ا

دیگه از اینجور سوالها نپرسیا:gun:
اون وقت ما مجبوریم آنچه در دل پنهان کردیم به زبون بیاریم و آشوب به پا میشه.
فعلا که جناب صدیق ازم دلخورن و جناب طاها دستشون رو زدن زیر چونشون و منتظرن ما ازدواج کنیم وبگیم کاش زودتر ازدواج مکردیم

خدا را شكر هيچ كسي هم نيست ما را راهنمايي كنه .البته فكر نكنم كسي باشه كه بتونه درست راهنمايي كنه.

چون اكثر مردها شدند گرگي در لباس ميش .

حالا آقايون نياند درمقابل حرف ما جبهه بگيرندااااااااااااا :Labkhand:

ستايش;19602 نوشت:

سلام ، حالا چرا اینقدر بدبین، همچنان که بین خانمها هم خوب داریم هم بد ، در بین آقایون هم خوب داریم هم بد

سلام

اولا من بدبين نيستم

دوما من گفتم اكثر آقايون را نگفتم همه (پررنگ كردم تا چشمان مباركتون ببينه)

سوما بحث درمورد ازدواج خانمها بود نه اقايون .به خاطر همين من فقط در مورد خواستگار خانمها حرف زدم .

چهارما شد من تو تايپيكي حرف بزنم و شما نيايند يه ايرادي از من بگيريد؟؟!!!

ستايش;19613 نوشت:

چهارما شد من تو تايپيكي حرف بزنم و شما نيايند يه ايرادي از من بگيريد؟؟!!!

سلام ، با منی ، من اصلا قصد بدی نداشتم ، فقط خواستم برای عوض کردن دیدگاهتون کمکی کرده باشم ، همین

این هم افاضات سرکار ستایش

ستایش نوشت:

خدا را شكر هيچ كسي هم نيست ما را راهنمايي كنه .البته فكر نكنم كسي باشه كه بتونه درست راهنمايي كنه.
حالا آقايون نياند درمقابل حرف ما جبهه بگيرندااااااااااااا :Labkhand:

این نوع نگاه به جامعه و افراد نشان از خطای کلیشه ای و هاله ای است، که اشکالات گروهی خاص را به کل جامعه تعمیم دهیم و بر اساس اون، قضاوت خودمون رو صادر کنیم.

در این قسمت چند نوع از خطاهای رایج و مبتلا به همگانی را تقدیمتون می کنم:
1) خطای کلیشه ای : این خطا هنگامی روی میدهد که بر اساس پیش داوری های ذهنی در مورد افراد قضاوت نماییم.
2) خطای هاله ای : عبارت از قضاوت کردن درباره یک شخص بر مبنای تنها یک ویژگی میباشد. بعنوان مثال با دیدن با دیدن یک لبخند ، صداقت و پشتکار و سلامت و غیره را هم به آن شخص نسبت می دهند یا بالعکس تمامی شایستگیهای کسیکه چهره عبوسی دارد را نادیده می انگارند.
3) خطای انتخابی : یا بعبارتی قضاوت کردن در مورد کل بر مبنای یک موقعیت یا قسمت خاص.
4) خطای فرافکنی : فرد نیازهای خودش را در دیگران جستجو می نماید. اصطلاحا می گویند برخی اشخاص خودشان را می خواهند (خودخواه اند) بدین معنی که به دنبال فردی می گردند که شخصیتی مشابه خودشان داشته باشند.
5) خطای انتظاری : این خطا هنگامی روی میدهد که با وجود اینکه همه آدم ها بواسطه انسان بودن دارای برخی کاستی ها و نقائص می باشند، از دیگران، انتظار ایده آل بودن دارند.

وانگهی کسی نگفته همۀ مردها اهل زندگی و وفاداری اند و ضمن تلاشگری اهل خانواده بوده و در تعاملات شان با اطافیان صادقند. از اینروست که در امر ازدواج، گفته میشه باید اهل دقت بود، زیاد به مادیات طرف توجه نکرد بلکه معنویات و اخلاق و خانواده دار بودن مهمتره، با اهلش مشورت کرد، از تجربۀ بزرگترها استفاده کرد و اصل توسل و توکل هم یادتون نره.

بنده هم مثل استاد طاها به همه دوستان مجردم (خواهر و برادر) عرض می کنم اگر شرایط ازدواج رو دارند و مورد مناسبی رو در نظر دارند، تحقیقاتشون و هم کامل کردند، حتماً ازدواج کنند. چون قطعاً پیشیمون می شن که چرا زودتر ازدواج نکردیم.:Ealam:

بعداً نگین توی سایت پاسخگوئی بودیم و کارشناسان و اهل تجربۀ سایت، خیرمون و به ما گوشزد نکردند.

ضمناً شیوۀ من در سایت رفاقت و دوستی با همۀ اعضاء سایته:Gol::hamdel::Gol: و از هیچ کس هم ناراحت نیستم.:Nishkhand: اگر هم چیزی گفتم اقتضاء وظیفه ای است که به دوش دارم.:Sokhan: حاضرم ستاره های اعتباری خودم رو هم به دوستانم بدم.:Mohabbat:

موفق باشید ...:Gol::Gol::Gol:

صدیق;19662 نوشت:

بنده هم مثل استاد طاها به همه دوستان مجردم (خواهر و برادر) عرض می کنم اگر شرایط ازدواج رو دارند و مورد مناسبی رو در نظر دارند، تحقیقاتشون و هم کامل کردند، حتماً ازدواج کنند. چون قطعاً پیشیمون می شن که چرا زودتر ازدواج نکردیم.:Ealam:

جناب صديق همه كه شانس شما را ندارند كه يه همسر خوب گيرشون بياد :khandeh!:

ستايش;19663 نوشت:

والله
ظاهرا به جناب طاها و استاد صدیق خیلی خوش میگذره که منتظر ازدواج مجردای سایتن
شماها شانس داشتید بعد به ما تعمیم میدید؟
ولی خوب من وظیفه ام ایجاب میکنه که بگم:
دوستان ازدواج کنید.:hamdel:بسیار خوب است.دل درد هم نیست.خیلی خوب است.مشکلات حل میشود.:Sham:مردها وفادار میشوند.:soal::Computer:

زنها غر نمیزنند.:dohkhtar:
از دست خانواده همسر در امانید:aatash:

خوب برید ازدواج کنید دیگه:gun:

ستايش;19663 نوشت:

ممنون بزرگوار:Gol:

چرا اون طرف قضیه رو نمی فرمایید، چون بحث ازدواج خانوم هاست. باید ببینیم خانوم بنده هم راضی هست یا خیر؟

می خوام بگم بنده در مجموعه مردان خوب و خانواده دار و در یک کلمه مسئولیت پذیر، حکم آدم نفوذی رو دارم.

همین قدر به شما خواهران و برادران بزرگوارم عرض کنم، اونقدر جوون های خوب و با خدا و اهل مسئولیت زیادند که من به حال همه شون غبطه می خورم (شاید شما تصور کنید، اینها تعارف و شکسته نفسی است) اما بنده واقع مطلب رو عرض می کنم.

با همۀ این حرف ها، که من خودم رو آخر کلاس خوب ها و در حکم نفوذی (به لطف استا کریم) می دونم، اونطرف قضیه اینه که تنها من نیستم که از انتخابم، اقبالم و لطفی که خدا در حقم کرده راضی ام، همسرم هم با همۀ مشکلاتی که توی زندگی هست و اصولاً هیچ آدمی و هیچ زندگی ای بی مشکل نیست. از بنده و زندگی مون راضیه. و لله الحمد.

بگذریم، قصدم از این همه اطناب، این بود که بحث ازدواج یک طرفش به تدبیر و دقت نظر خود آدم و مشورت و تجربۀ بزرگترها مربوط میشه اما نباید از لطف و عنایت و تأثیر و توجه خدا و اصل روزی و خیر، که با توکل و توسل به اهل بیت (ع) حاصل میشه و همه اش در ارادۀ بی نهایت الهی است، غافل بمونیم. یادمون نره که خدا "نعم الوکیل"، "نعم المولی و نعم النصیر" است.

این حکمت رو که در همۀ عمر و در همۀ شئون زندگی تون، کاربرد داره تقدیم تون می کنم:

"شما در هر مسأله ای هر قدر هم دقت و تدبیر کنی و اعتماد بنفست بالا باشه، باز هم زوایای پنهان بسیاری از نظرت مخفی می مونه و ممکنه در مسیر راه، اون زوایای مخفی، فرصت هائی باشند که تو از اونها غفلت کنی و یا موانعی باشند که ناخواسته سر راهت قرار بگیرند. اما اگر در ضمن تدبیر و دقت و تلاشگری خودت، اعتماد و امیدت به خدا، توکلت به رب الارباب و توسلت به وسایط فیض الهی قوی و مستحکم باشه، نگران چیزی نباش و آسوده در مسیر کاری که عزم کردی قدم بردار. (فاذا عزمت فتوکل علی الله؛ چون عزم کاری کردی (با تدبیر و دقت) به خدا توکل کن و گام بردار.)، مطمئن باش، اون زوایای پنهان (فرصت یا مانع) و هیچ چیز، از نظر خدا و واسطه های فیض، پنهان نیست، و هر جا لازم باشه، موانع رو مرتفع، فرصتی رو ایجاد و حتی راه های میان بُر رو هم نشونت می دهند. (والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا) و (یهدی من یشاء و یضل من یشاء) ...

اینها توهم نیست، همه اش وعدۀ حق الهی است و بی شک، "ان الله لا یخلف المیعاد".

موفق باشید ...:Gol:

ستايش;19602 نوشت:
منم با آبي موافقم. خدا را شكر هيچ كسي هم نيست ما را راهنمايي كنه .البته فكر نكنم كسي باشه كه بتونه درست راهنمايي كنه. چون اكثر مردها شدند گرگي در لباس ميش . حالا آقايون نياند درمقابل حرف ما جبهه بگيرندااااااااااااا

سلام

بنده فکر می کنم بحث ها بیشتر به یک گفتگو شبیه است تا به یک بحث علمی .

والا دوستان قطعا نظرشان این نخواهد بود

استفاده کردیم از مطالب زیبای استاد صدیق مثل همیشه

ولی اگر بحث جدیه دوستان بفرمایند وارد بحث شویم.

خواهرای بزرگوار بسم الله

مشکل چیه ؟؟؟

به چه استدلالی بر خوب نبودن مردها و این جور مطالب دارید؟؟؟

سرکار ستایش چه راهنمایی می خواستین؟؟

بفرماین اساتید هستند

با سلام

عرض كردم تو اين دوره زمونه نميشه هيچ كس را از روي چهره و خانواده و ... شناخت.

قبلا ميگفتند مردهايي كه ريش دارند، دخترهايي كه چادري هستند، كسايي كه در خانواده مذهبي رشد كردند، اينها ادمهاي خوبي هستند.

ولي من خيلي از افرادي رو ديدم كه از بس سجده هاي طولاني كردند پيشاني شون پينه بسته ،دم از خدا و پيغمبر ميزنند ولي حلال و حرام خدا سرشون نميشه.هرچي به نفع خودشون باشه همون كار را مي كنند. اخلاق اسلامي ندارند

و

خيلي از ادمهايي را ديدم كه نماز نمي خونند ولي حق كسي را هم ضايع نميكنند.حلال خدا را حرام نميدونند .اخلاق خوبي دارند و.......

خيلي از ادمها ان چيزي كه نشون ميدند و ما ميبينيم نيستند.

و دوباره ميگم

گرگهايي در لباس ميش

ستايش;19676 نوشت:
عرض كردم تو اين دوره زمونه نميشه هيچ كس را از روي چهره و خانواده و ... شناخت.

با سلام

بزرگوار حرف به جا و متینی فرموده اید.

کدام امام و پیامبر و کدام دستور دین و

کدام کارشناس دینی و کدام مشاوری به شما این دستور العمل را داده که از روی ریش و لباس و پول و چشم و ابرو قیافه و .....به مردها اعتماد کنید که شما این استدلال را نفی می کنید

این اعتماد از روز اول هم باطل بوده کسانی که به این استدلالها عمل کرده اند

بنده از انها شاکی هستم به کدام دلیل عقلی و به کدام روایت رسیده از خدا و پیامبر این چنین به ظواهر افراد اعتماد می کنید؟؟

ستايش;19676 نوشت:
قبلا ميگفتند مردهايي كه ريش دارند، دخترهايي كه چادري هستند، كسايي كه در خانواده مذهبي رشد كردند، اينها ادمهاي خوبي هستند. ولي من خيلي از افرادي رو ديدم كه از بس سجده هاي طولاني كردند پيشاني شون پينه بسته ،دم از خدا و پيغمبر ميزنند ولي حلال و حرام خدا سرشون نميشه.هرچي به نفع خودشون باشه همون كار را مي كنند. اخلاق اسلامي ندارند

نمی دانم منظورتان از قبلا چه زمانی است و شما قبلا را از چه زمانی حساب می کنید

ولی بنده از زمان حضرت ادم می گویم که اولین نماینده و حجت خدا بود و به الطبع خانواده اش عامل قوانین الهی بودند ولی پسرش ان طوری شد

از زمان حضرت نوح می گویم که فرزندش انچنان شد.

کمی جلوتر از زمان امام خویش می گویم از خوارج که حضرت فرمودند کسی نمی توانست اینها را بکشد زیرا اینها به نام اسلام و با ریش و پیشانی پینه بسته دم از دین می گفتند و خدا ، ولی اراده باطلی داشتند

از کجا بکویم و چه زمانی ؟؟؟

از شما بعید است که با این استدلال عمل کنید و به افراد اعتماد کنید و حالا راهی را که از اول اشتباه بوده را درست فرض کرده و بر روی ان اشتباه ، استدلال کنید

ادامه دارد.....

ستايش;19676 نوشت:
خيلي از ادمهايي را ديدم كه نماز نمي خونند ولي حق كسي را هم ضايع نميكنند.حلال خدا را حرام نميدونند .اخلاق خوبي دارند و....... خيلي از ادمها ان چيزي كه نشون ميدند و ما ميبينيم نيستند. و دوباره ميگم گرگهايي در لباس ميش

سلام

بزرگوار

در پست بالا یکی از دوستان مطلب خوبی گفتند و سرکار جواب انحرافی دادید.

بله در هر لباسی هر نوع فردی پیدا می شود و البته به نظر من در این چنین مسایلی که به انسان مربوط می شود باید لباس و مقام از تن افراد به در کنیم وبنشینیم از انسان سخن کنیم و در این صورت راحت تر و بهتر به نتیجه خواهیم رسید.

انسان ، انسان است و دارای انواع و اقسام قوا و شهوات و فضایل و رذایل اخلاقی و.... وقتی از انسان سخن می گوییم لباس و ریش و مقام ....کشگ است باید از انسانیت سخن کفت باید از فضایل و رذایل سخن کفت نه از مقام وموقعیت و خانواده و....

البته اینهایی که گفتم به قول استاد دهنوی کلیت دارند ولی عمومیت ندارند یعنی در بین همه این طور نیست و همه این گونه نیستند و این حرف برای کل افراد صدق نمی کند و می تواند خانواده های باشد که مذهبی باشد و فرزندان سالمی هم داشته باشد و می تواند هم نداشته باشد

ولی این حرف ها کلی هستند .

من نگفتم اين مطلب درسته.من اين مطالب را نفي كردم.

گفتم دليل داشتن ريش و سبيل و چادر وحجاب .... دليل بر خوب بودن فرد نميشود.

خيلي ها از انسانهاي متدين كه ميخواهند به خواستگاري دختري بروند ميگويند دنبال يه دختر چادري متين و خوب ميگرديم.يك دختر چادري كه درخيابان ميبينند ازش شماره ميگيرند اخه اين چه روش و طرز فكريست؟؟!!!

من هزار تا دختر خراب ديدم كه در پوشش چادر خودشان را مخفي كردند.

ادامه دارد...

ببخشيداااااااااااا

بي خيال نميگم...........

با سلام

چند نکته در مطالب شما است

-- این حرف شما که فرمودین به هیچ مردی اعتماد نمی شود کرد و نظر خودتان هم نیست و با هر دختری که حرف زدین این را گفتن چند نفر هستند؟؟؟ 100 نفر 200 نفر یا بیشتر و خوب چند درصد از جامعه است چند درصد از مردها را دربر می گیرد

اگر بفرمایید بیشتر را که خوب حرف درستی نیست چون در ان صورت معضل جهانی بود و از طرفی هیچ خانواده ای پای نمی گرفت و این همه زندگی خوشبخت نداشتیم

-- نمی دانم دخترهایی که سرکار با انها صحبت کرده اند مجرد اند یا متاهل؟؟ اگر متاهل اند که خوب همه می دانیم که در هر خانواده ای مشکل است و همه خانواده دارها اعم از زن و مرد همه می گویند بگو و مگو نمک زندگیه با تمام حرف ها و سخنها و در اوج دعوای زن و مرد اگر ببیند خون از دماغش امد به سر و صورت خود می زند و ناراحت

خوب می کفتیم اگر این دختران متاهل اند که گذشت و اگر مجرداند از کجا تجربه اعتماد به مردها را داشته اند؟؟

آیا انها باید غیر از پدر و برادر و عمو ...که محرمهای خود هستند باید به مرد دیگری هم اعتماد می کردند ؟؟؟

و اگر اعتماد می کردند وجنس اعتماد شان چه می بود؟؟؟

بر روی چه حسابی بر نامحرمان و بی گانگان باید اعتماد کنند؟؟

یا نه اینان بر مردان محرم خود از پدر و برادر و...اعتما کرده اند

خوب باز جنس اعتماد به محرمان چیست؟؟اعتماد برای زندگی مشترک است که نیست و قطعا نیست.

اعتماد برای چیست ؟؟

خواهران بزرگوار

جنس اعتمادی که مرد و زن در پیمانی الهی برای اغاز زندکی مشترک می بندند که بچه بازی و خرید وسائل و مهمانی رفتن و....نیست که با این حرفهای کوچولو بر هم زده شود.

ادامه دارد.....

ستايش;19686 نوشت:
من نگفتم اين مطلب درسته.من اين مطالب را نفي كردم. گفتم دليل داشتن ريش و سبيل و چادر وحجاب .... دليل بر خوب بودن فرد نميشود. خيلي ها از انسانهاي متدين كه ميخواهند به خواستگاري دختري بروند ميگويند دنبال يه دختر چادري متين و خوب ميگرديم.يك دختر چادري كه درخيابان ميبينند ازش شماره ميگيرند اخه اين چه روش و طرز فكريست؟؟!!! من هزار تا دختر خراب ديدم كه در پوشش چادر خودشان را مخفي كردند.

ستايش;19687 نوشت:
ببخشيداااااااااااا بي خيال نميگم...........

سلام

اتفاقا حرف های خوبی است و باید زده شود

تنها شما نیستنید که این معضلات را می بینید

ما و همه دوستان هم در این جامعه زندگی می کنیم و با این مسایل سر و کار داریم و این چیزی نیست که فقط شما بدانید و کس دیگری خبر نداشته باشد

اگر مطالبی دارید بفرمایید

دوستان مشارکت که یادتان نرفته

مجردها استدلال می کردند

بفرماین

سلام

خوب حالا بفرمایید

ادامه بحث!!!!

چی می خواستین بگین؟؟؟؟

با سلام

چی شد رفقای مجرد باز هم رو حرفشون هستند یا؟؟؟؟

خبری ازشون تو بحث نیست؟؟؟؟

چرا؟؟؟؟؟

استاد دنبال چی دارید میگردید؟
ببخشید ولی آیا دنبال عوض کردن دیدگاه مجردها برای ازدواجید؟
استاد من خودم اصلا آدمی نیستم که رای خصوص رو به عموم بدم ولی گاهی اینقدر آدم بدی میبینه که جرات نمیکنه دنبال ازدواج بره
نگید این که همکار اجرایی مشاوره است چرا اینجوری میگه
باور کنید ازدواج برای من یکی شده معضل
اصلا نمیتونم باهاش کنار بیام
آخه چه کاریه؟حالا نمیشه بیخیال این 1دونه مستحب شد؟
ما که این همه مستحب رو انجام ندادیم این یکی هم روش
وقتی که فکر میکنم با ازدواج وارد دنیایی از مشکلات و مسئولیتها میشم سرم سوت میکشم
باور کنید خیلی از دوستام میگن اگه به خاطر حرف مردم نبود هیچ وقت ازدواج نمیکردیم.
مشکلات و مسئولیتهاش 1طرف؛خوب یا بد بودن خود طرف و خانواده اش یک طرف
شما این 2 رو برای من یکی حل کنید چشم من بچه خوبی میشم و...

maryam;19492 نوشت:
دعای چهل کلید از فضه خاتون روایت شده که روز جمعه بر خاتون خود حضرت زهرا(سلام الله علیها)وارد شدم.دیدم ظرف آبی را در دست دارد ودعایی را میخواند و ...

با سلام

نکات قابل تاملی در این دعا هست .

همونطور که از ظاهرش پیداست بیشتر فراز های اون آیات شریفه قران کریمه اما در برخی از اونها اضافات یا کم کردن هایی وجود داره (و ممکنه تغییرات در نقل حدیث پیش اومده باشه)

اختلاف موارد با قران اینها هستند:

.............
قل کونوا قرده خاسئین
در قران قل ندارد
..............
قل هل انبئکم بالاخسرین اعمالا الذین ضل سعیهم
در قران انبئکم ندارد بلکه ننبئکم است
..............
سُبْحانَ رَبِّ الْعِزَّةِ عَمَّا يَصِفُون‏
در قران بعد از سبحان کلمه ربک هست

نکته دیگراین فراز :

بِحَقّ مُحمدٍ المُصطَفَی صلّی الله علیه و سَلّم

درش و آله نیومده

-------------------

اما نکته مهمتر اینکه قیاس در دین نمیشه کرد و بعضی امور تعبدیه

از این مهمتر اینکه در این گونه امور تساهل می شه (اگرچه از نظر علمی تسامح اینجا هم درست نیست)و نباید مردم را برای ارتباط با حضرت حق و گرفتن حاجات, درگیر اینگونه مسایل علمی کرد(مانند جریان حدیث کسا و ...که سالهای قبل روی داده)

محمد صادق;19820 نوشت:

با سلام

نکات قابل تاملی در این دعا هست .

همونطور که از ظاهرش پیداست بیشتر فراز های اون آیات شریفه قران کریمه اما در برخی از اونها اضافات یا کم کردن هایی وجود داره (و ممکنه تغییرات در نقل حدیث پیش اومده باشه)

اختلاف موارد با قران اینها هستند:

.............

تشکر از بیان اختلافات
مسلما به خاطر نقل حدیثه.کاش سندش بود
انشالله که دوستان بتونن استفاده کنن و کارگر بیفته

سلام این نوع استدلال درست نیست
1) اینکه نباید ازدواج را محدود کنی به مرد بهتر بود میگفتید به هیچ انسانی به راحتی نمیشه اعتماد کرد(شامل زن و مرد)اگر در جامعه قدم بگذاری میبینی بعضی زنها یا مردها با وجود داشتن همسر چه کارها میکنند و...در هر جایی قدم بگذاری گروهی سالم هستن و گروهی خراب
2)خوب تو جامعه هم بد داریم هم خوب میشه به خاطر یه عده آدم خراب قاطی خوب مجرد بمونیم
من فکر میکنم اگر مرحله مرحله و با شناخت پیش بریم درصد زیادی موفق باشیم در انتخاب ازدواج

-----------
این بخش کلی میگم

مسئله بعدی جنبه آدمهاست وقتی در جامعه قرار میگیرن این خیلی مهمه برخوردهای اجتماعی چظور باشه تا جامعه سالم بمونه
مثلا کسی که تو یه فضای مجازی نتونه شرایط و ضوابط اخلاقی را رعایت کنه تا نام کاربری میبیند که نام دختر است فورا پیام خصوصی بدهد و دعوت به چت کند و..... و برخورد مناسب را رعایت نکند وای به حال حضورش در جامعه و فضای واقعی در جامعه ....وقتی تو فضای نت و یه فضای قرآنی کسی درخواست ازدواج و عقد و عروسی بدون اینکه طرفشو دیده باشه میده دیگه وای بحال بقیه:Gol:

ابتدا باید خودمونو درست کنیم و بعد بپردازیم به فساد در جامعه واقعا در این سایت که یه جمعی هستیم همه به هم به چشم خواهری و برادری نگاه میکنیم و برای اینکه چیزی بیاموزیم جمع شده ایم نه چیز دیگر

یا علی

سلام

maryam;19811 نوشت:
استاد دنبال چی دارید میگردید؟

با اجازتون بچه ها یه بحثی را کلید زده بودند داریم بحث می کنیم

maryam;19811 نوشت:
ببخشید ولی آیا دنبال عوض کردن دیدگاه مجردها برای ازدواجید؟

بزرگوار عرض کردم خدمتتان که بحث می کنیم تو بحث هم که بهتر می دونید هم فکری میشه و عقاید مطرح میشه و تضارب آراء و ...

شاید دیدگاها عوض شد شاید هم نه

maryam;19811 نوشت:
من خودم اصلا آدمی نیستم که رای خصوص رو به عموم بدم ولی گاهی اینقدر آدم بدی میبینه که جرات نمیکنه دنبال ازدواج بره نگید این که همکار اجرایی مشاوره است چرا اینجوری میگه

ببینید خواهر بزرگوار

شما که بهتر در جریان هستید با کلی گویی تو بحث که نمی شه به نتیجه رسید این بدبینی باید علت داشته باشه ، پیش زمینه داشته باشه و....نمی شه که بدون علت بگیم من بدبینم چرا؟؟؟ چون مردها بدند ؟؟؟چرا بد هستند؟؟؟ همین طوری بد هستند دیگه!!!

خواهرای بزرگواری دیروز در مورد عدم اعتماد به مردها گفتند و بنده سوالاتی در مورد اعتماد دختر خانم ها به مردها پرسیدم ولی تا به حال جوابی در یافت نکرده ام!!!!!

خوب بزرگوار این طوری که نمی شه

شما بفرمایید چرا اردواج معضل برای شما شده؟؟؟

به چه دلیل؟؟؟

بنده همیشه تو بحث ها می گم ازدواج چه قدرش دست من وشماست؟؟؟؟

چقدر به خودمان اعتماد داریم که به در خانه خانواده ای می رویم؟؟؟

به نظر بنده هیچی!!!!

درست است که شناخت و تحقیق ومراحل خواستگاری باید به طور دقیق و مرحله به مرحله پیش برود

ولی از اینها که بگذریم

همه چیز را باید بسپاریم دست خدا و ائمه.---البته باز تاکید می کنم تمام مراحل تحقیق و خواستگاری و....باید به طور دقیق طی شود---

بعد از اینها و قبل از اینها و همیشه باید از خدا خواست و تنها خداست که باید مومنین را به مومنات برساند و بدانید کمه می رساند و این همه خانواده های خوشبخت.

ادامه دارد.....

طاها;19840 نوشت:
سلام

به چه دلیل؟؟؟

توی تایپیکی که زدم عرض کردم برای چی معضل شده.ریسک بالا و ..
ممنون که براتون مشکلات ماها مهمه

طاها;19840 نوشت:
سلام

با اجازتون بچه ها یه بحثی را کلید زده بودند داریم بحث می کنیم

بزرگوار عرض کردم خدمتتان که بحث می کنیم تو بحث هم که بهتر می دونید هم فکری میشه و عقاید مطرح میشه و تضارب آراء و ...

شاید دیدگاها عوض شد شاید هم نه

ببینید خواهر بزرگوار

شما که بهتر در جریان هستید با کلی گویی تو بحث که نمی شه به نتیجه رسید این بدبینی باید علت داشته باشه ، پیش زمینه داشته باشه و....نمی شه که بدون علت بگیم من بدبینم چرا؟؟؟ چون مردها بدند ؟؟؟چرا بد هستند؟؟؟ همین طوری بد هستند دیگه!!!

خواهرای بزرگواری دیروز در مورد عدم اعتماد به مردها گفتند و بنده سوالاتی در مورد اعتماد دختر خانم ها به مردها پرسیدم ولی تا به حال جوابی در یافت نکرده ام!!!!!

به چه دلیل؟؟؟

بنده همیشه تو بحث ها می گم ازدواج چه قدرش دست من وشماست؟؟؟؟

چقدر به خودمان اعتماد داریم که به در خانه خانواده ای می رویم؟؟؟

به نظر بنده هیچی!!!!

درست است که شناخت و تحقیق ومراحل خواستگاری باید به طور دقیق و مرحله به مرحله پیش برود

ولی از اینها که بگذریم

همه چیز را باید بسپاریم دست خدا و ائمه.---البته باز تاکید می کنم تمام مراحل تحقیق و خواستگاری و....باید به طور دقیق طی شود---

بعد از اینها و قبل از اینها و همیشه باید از خدا خواست و تنها خداست که باید مومنین را به مومنات برساند و بدانید کمه می رساند و این همه خانواده های خوشبخت.

ادامه دارد.....

من تقریبا با نظر جناب طاها درمورد عدم اعتماد موافقم
یه عده میگن چون اعتماد نداریم پس ازدواج نمیکنیم
خوب با این کار دقیقا دارید میگید نمیخواهید ریسک کنی که آینده تون خراب بشه و نیمه خالی لیوانو میبینید درست؟؟؟
من یه سوال دارم چرا با اینکه این همه تصادف و کشته های جاده ای توسط اتومبیل رخ میده نمیگید من ماشین نمیخرم چون ممکنه تصادف کنم؟؟؟:Gol:
چرا تو خرید اتومبیل فقط نیمه پرشو(فایده های داشتن ماشینو ) میبینید ؟

چرا به جای نام بردن الگوهای منفی از ازدواجهای موفق رو نبینیم الگوی همه ما امام علی و حضرت زهرا
نمیگم کار ارحتی هست ولی انتخاب همسر یک نوع امتحان هست که باید تلاش کرد تا موفق بیرون اومد هم برای مرد هم برای زن

این یه بحثی هست ولی نمیشه انکار کرد که تو این بین شرایط دخترا خیلی مشکل تر است برای انتخاب این بحثی که سرکار مریم بزگوار هم میگن درسته دختر باید بشینه تا خواستگار براش بیاد و وقتی چند تا پشت سر هم نامناسب باشن تحت فشار قرار میگیره

HAMED-DJ;19844 نوشت:
من تقریبا با نظر جناب طاها درمورد عدم اعتماد موافقم
یه عده میگن چون اعتماد نداریم پس ازدواج نمیکنیم
خوب با این کار دقیقا دارید میگید نمیخواهید ریسک کنی که آینده تون خراب بشه و نیمه خالی لیوانو میبینید درست؟؟؟
من یه سوال دارم چرا با اینکه این همه تصادف و کشته های جاده ای توسط اوتومبیل رخ میده نمیگید من ماشین نمیخرم چون ممکنه تصادف کنم؟؟؟:Gol:

چرا به جای نام بردن الگوهای منفی از ازدواجهای موفق رو نبینیم الگوی همه ما امام علی و حضرت زهرا
نمیگم کار ارحتی هست ولی انتخاب همسر یک نوع امتحان هست که باید تلاش کرد تا موفق بیرون اومد هم برای مرد هم برای زن

چی شد؟چی شد؟
چرا تغییر جناح دادید؟
شما که تا 2روز پیش با ازدواج مشکل داشتید؟سنداش هستا!
بگم بچه ها بیارن؟:gun:

maryam;19846 نوشت:
چی شد؟چی شد؟
چرا تغییر جناح دادید؟
شما که تا 2روز پیش با ازدواج مشکل داشتید؟سنداش هستا!
بگم بچه ها بیارن؟:gun:

maryam;19846 نوشت:

من تغییر جهت ندادم!!!!!:Gig:

خوب اینکه آدم به خاطر بی اعتمادی به مرداها و برعکس مردی به خاطر بی اعتمادی به زنها ازدواج نکنه دلیل قانع کننده ای نیست(منکر این نمیشم شرایط خاصی هم پیش میاد مخصوصا برای دخترها)اگر هست باید در تمام زمینه ها تو زندگیش ریسک نکنه.....:khandeh!:

maryam;19811 نوشت:
وقتی که فکر میکنم با ازدواج وارد دنیایی از مشکلات و مسئولیتها میشم سرم سوت میکشم باور کنید خیلی از دوستام میگن اگه به خاطر حرف مردم نبود هیچ وقت ازدواج نمیکردیم. مشکلات و مسئولیتهاش 1طرف؛خوب یا بد بودن خود طرف و خانواده اش یک طرف شما این 2 رو برای من یکی حل کنید چشم من بچه خوبی میشم و...

سلام

ممنون از حامد عزیز

مریم بزرگوار

شما کاری و عملی را در دنیا معرفی کیند که مشکلات ندارد و بدون زحمت و دردسر است

امر ازدواج مساله اس است کمه همه باید بدان تن دهیم وباید که با تمام مشکلات کنار امد و نه فرار کرد

با پاک کردن صورت مساله کار به جایی نمی رسد و مشکل بدتر هم خواهد شد.

بهترین راه حل برای این کار این است که با هم فکری و هم کاری و همیاری و هم دلی هم بهترین راه کارها را برای ازدواج برگزینیم تا د ر ادامه مسیر به مشکلات حادی بر نخوریم.

ببینید مشکلات حاد کفتم چون مشکلات به هر نحوی شده در ادامه مسیر خواهد بود و برای حلانها هم باید چاره جویی کرد و حل کرد نه این که صورت مساله را پاک کرد.

باز بنده متوجه نشدم که چرا دوستان فراری از ازدواج اند

به نظر بهترین روش برای بحث این است که دوستان مشکلاتی را که در مسیر ازدواج می بینند مطرح کنند تا با هم فکری هم مورد بحث قرار دهیم

ان شاء الله به نتیجه برسیم

با سلام

باز هم که دوستان

ساکت شدند!!!!!!!!

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کجا رفتند دوستانی که مدعی تجردی بودند و مخالف تاهل؟؟؟؟؟؟؟

البته اگر نخواین بحث را ادامه نمی دیم هر طور دوست دارین!؟!؟!؟!؟

جناب طاها شما دنبال بحث و جنجال هستيد؟؟؟؟

يا اينكه ميخوايند كاري كنيد كه مدير مجبور شند تايپيك را قفل كنند؟؟؟؟؟

ستايش;20115 نوشت:
جناب طاها شما دنبال بحث و جنجال هستيد؟؟؟؟ يا اينكه ميخوايند كاري كنيد كه مدير مجبور شند تايپيك را قفل كنند؟؟؟؟؟

سلام

دنبال بحث هستیم

ولی دنبال جنجال و قفل تایپک نه والله

حالا چرا جنجال و قفل و ....؟؟؟

مگه چی شده؟؟

موضوع قفل شده است