دیر باور بودن یا بی احساس بودن!

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دیر باور بودن یا بی احساس بودن!

با نام و یاد دوست

عرض سلام و ادب

این سوال ،‌ سوال یکی از کاربران سایت هست که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام
دختر بیست و پنج ساله مجردی هستم، و در باره موارد زیر ازتون راهنمایی میخوام

1. سه ماه بزرگتر بودن دختر از پسر، ممکنه برای ازدواج مشکلاتی رو بوجود بیاره؟
2. اینکه پسر خیلی قدبلندتر باشه، مثلا درحدود 30،35 سانت، ممکنه در آینده باعث مشکلاتی بشه؟

3. شخص دیرباوری هستم و ابراز علاقه رو نمیتونم به راحتی بپذیرم، و این باعث شنیدن جملاتی مثل "به احساسات اهمیت نمیدی"، "بی احساسی" و ... شده

اخیرا آقایی که همکار من هستن و در دنیای مجازی هم با هم ارتباط داریم اما نسبت به علاقه اش شک دارم و نمیدونم چقدر حرفهاش قابل اعتماده.
در دنیای مجازی همین چند روز پیش ازم خواستگاری کرد، ما چون یه جورایی همکار هستیم، چند روزی یکبار ممکنه همدیگه رو ببینیم. نمیدونم چطور میتونم مطمئن بشم از علاقه شون و همچنین قصد ازدواجشون.
ایشون گفتن اول خود ما نظرمون در مورد هم مثبت باشه، تا بعدا خانواده ها

نمیدونم بدبینی منه یا واقع بینی، ولی نمیتونم بهشون اعتماد کنم.و وقتی رسمی در مقابل ابراز احساساتشون رفتار میکنم، میگه تو به احساسات من بها نمیدی و بی احساسی و ... .
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام خيلي عذر مي خوام به خاطر تأخيرم در ارسال پاسخ
خب درباره سن و قد نمي تونم اين طوري نظري بدهم اينها بستگي به روحيات و نگرش هاي شما و ايشان دارد
گاهي سن بيشتر مي تواند سبب اين شود كه دختر خودش را پخته تر بداند يا پسر احساس كند با ديگران كه همسرشان كم سن تراند متفاوت است و...
درباره قد هم اگر دختر يا پسر حساس باشند و نظر ديگران خيلي زود روي آنها اثر بگذارد ممكن است وقتي بيرون مي روند يا وقتي كسي شوخي مي كند يا وقتي خودشان را با ديگران مقايسه مي كنند آنها به خود بگيرند
بنابراين تأكيد مي كنم براي اين مورد حتما توجه داشته باشيد به سازگار بودن و استقلال نظر هر دو و لازم است زير نظر مشاوره چنين ازدواجي صورت بگيرد
در مورد سؤال سوم هم بايد بگويم كه اين ايرادي به شما نيست
اگر قبل از عقد باشد خب طبيعي است كه دختر نمي تواند با كسي كه هنوز نپذيرفته است و عقدي بينشان بسته نشده راحت باشد
اگر سؤالي ديگر داريد بفرمايد

سلام و تشکر
این آقا،همکار من هستن و در دنیای مجازی هم با هم ارتباط داریم، راستش نسبت به علاقه اش شک دارم و نمیدونم چقدر حرفهاش قابل اعتماده. در دنیای مجازی همین چند روز پیش ازم خواستگاری کرد، ما چون یه جورایی همکار هستیم، چند روزی یکبار ممکنه همدیگه رو ببینیم. نمیدونم چطور میتونم مطمئن بشم از علاقه شون و همچنین قصد ازدواجشون.
ایشون گفتن اول خود ما نظرمون در مورد هم مثبت باشه، تا بعدا خانواده ها نمیدونم بدبینی منه یا واقع بینی، ولی نمیتونم بهشون اعتماد کنم.و وقتی رسمی در مقابل ابراز احساساتشون رفتار میکنم، میگه تو به احساسات من بها نمیدی و بی احساسی و ... .

[=&quot]سلام[/][=&quot]
[/][=&quot]يكي از راه هاي اين كه بفهيمد ايشان ريگي در كفش نداره و جدي است اين است كه بگوييد بايد خانواده و خانواده شما در جريان باشند [/][=&quot]
[/][=&quot]و بگيد:« احساس خوبي ندارم خانواده را كه عمري برايم زحمت كشيده اند در مسأله اي به اين مهمي در جريان نگذارم و احساس گناه مي كنم شرايطم را اميدوارم متوجه بشويد[/][=&quot]»
[/][=&quot]اگر قصد و تصميم جدي نداشته باشد توجيه مي كند كه بذار اول آشنا شويم و[/][=&quot].....
[/][=&quot]بگيد اشكالي ندارد برآشنايي با آگاهي آنها اقدام كنيم( دقت كنيد[/][=&quot] [/][=&quot])[/][=&quot]
[/][=&quot]موفق باشيد[/]

[=&quot]راستش جناب حامی،من چون خواهر بزرگترم مجرد هستن،نمیتونم به این آقا بگم حتما بیاد خواستگاری[/]
[=&quot]چون من یکی دوتا از خواستگارامم به خاطر خواهرم رد کردم، بعضیاشونم که کلا شرایط خودشون خوب نبود و نپذیرفتم[/]
[=&quot]و از طرف دیگه، نمیخوام اصرار برای اومدن خواستگاری،از طرف من باشه. که بعد بگه تو اصرار کردی و ازین حرفهای احتمالی[/] [=&quot]کلا نمیدونم چطور رفتار کنم[/]

[=&quot]سلام[/]
[=&quot]شما حرفي نزنيد اگر ايشان چيزي گفتند بگيد شرمنده من نمي توانم بدون آگاه كردن خانواده ام ارتباط را ادامه دهم[/]
[=&quot]اين كمترين كاري است كه مي توانم در حق خانواده داشته باشم[/]
[=&quot]اين طوري اگر اين آقا واقعا قصد داشته باشد اين را امتياز شما مي داند وگرنه بعدا خواهد گفت شما در غياب خانواده با من ارتباط برقرار كرديد وقتي آنها كه عمري براي زحمت كشيد مورد بي مهري تو قرار مي گيرد واي به حال من و...از اين گونه سخنان[/].

..... نوشت:
سلام
ایشون رییس مرکزی هستن که منم گاهی به اونجا میرم,و با خود این آقا قرارداد بستم, به همین خاطر ارتباط تلفنی,اسمس و چت رو تا حالا داشتیم
یه موضوعی که هست,همینه که نمیتونم علاقه شونو تشخیص بدم,ایشون گفتن که قصدشون ازدواجه, ولی من توسط یکی دو نفر شنیدم که این آقا در دنیای مجازی, با دخترها راحتن!!! واسه همین شک من خیلی بیشتر شده که نکنه هدفشون اینه که منم یه مدتی باهاشون باشم و مث بقیه دخترا باهام رفتار کنه
چطور میتونم دقیقا همین حرفو بهشون بزنم و بگم من نمیخوام این فکر رو بکنن که مثل بقیه دخترها یه مدت ارتباط مجازی داشته باشه و راحت باشیم و ... .
چون خودشونم میدونن که من نه دنبال دوست پسر داشتن بودم و نه هستم و نخواهم بود
اگه بخوام باهاشون ارتباطی نداشته باشم باید قید کارمو بزنم,چون ندیدن همدیگه و صحبت نکردن و ارتباط نداشتن وقتیه که کار رو هم بذارم کنار!'!
حتی چندبار هم به همین فکر کردم که کار رو بذارم کنار,ولی این کار رو نیاز دارم,و برام یه جورایی سابقه محسوب میشه
یه سوال دیگه:وقتی درنت یاحتی دنیای واقعی حرف احساسی میزنن,من چطوری باید رفتار کنم باهاشون؟
ممنونم استاد

سلام
خب من روي حرفم تأكيد دارم اين شما هستيد كه مي توانيد رابطه را مديريت كنيد ايشان فوق فوقش حرف احساسي بزند
شما خاموش باشيد دربرابر آن رفتار
ملاقات هاي خود را هم در فضاي عمومي قرار بدهيد
بگيد ما با مادرم راحت هستم و از کارهای من با خبر است و ایشان در جریان قرار می دهم. گوشی ام گاهی دست او است و.. از نوشتن كلمات احساسي خودداري كنيد و شرعا هم احساس گناه دارم و..
مراقب باشيد كم كم ممكن است وابسته شويد
بهترين راه تشخيص اين نيست كه از خودش بپرسيد بهترين راه اين است كه بگوييد خانواده ام اهل تحقيق سفت و سخت هستند و اين بهتر هديه آنها به من است و روي فضاي مجازي هم به شدت حساس هستند و تحقيق بيشتري مي كنند.
اگر ايشان واقعا به شما فكر كند برايش سخت نيست كه بياييد با خانواده صحبت كند (دقت كنيد)

موضوع قفل شده است