صفحه 1 از 25 1231121 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اگه اسلام دین خوبیه پس چرا مسلمان ها این همه قتل وکشتار میکنند؟

علاقه
    موسیقی کلاسیک و پیانو
    نوشته
    26
    حضور
    7 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    76

پرسش اگه اسلام دین خوبیه پس چرا مسلمان ها این همه قتل وکشتار میکنند؟

سلام دوستان
    من یک نوجوون هستم و چند وقتی که هست که سوالاتی در ذهنم درباره ی دین شکل گرفته.
    همه ی این سوالات از اینجا شروع شد که خبری خوندم مبنی بر اینکه مردی مسلمان به صورت بچه اش اسید پاشیده
    خبر مال سایت yahoo بود. طبیعاتا اکثر کسایی که برای اون خبر نظر میدادن افراد خارجی بودن.
    به عینه مشاهده کردم که این افراد به دین اسلام توهین میکردند و ازش بد میگفتن.
    من خودم چند تا نظر دادم و عقایدم رو نبت به اسلام ابراز کردم ولی اون ها هم در عوض جوابمو کامل میدادن
    یعنی خیلی دقیق هر نکته ای که من درباره ی اسلام میگفتم که بابا اسلام دین مهربانیه اونا دقیق مثال میزدن که مسلمان ها کار هایی بر خلاف عقاید ما انجام میدادن
    این جا رسید که سعی کردم از دید اون ها نگاه کنم.
    بیاین منطقی باشیم.
    چرا ما این همه قتل و خونریزی توی کشور های "مسلمان" همسایه داریم؟!
    خواهشا نگید که این گروه ها مسلمان نیستند و شبه مسلمانند و ....
    بالاخره فرض کنیم هر چه قدرم که اسلام خوب باشه بازم اگه همه ی پیوانش آدمای بدی باشن که اون دین دین به درد بخری نیست. هست؟!
    من به کرات از افراد مختلف پرسیدم و تنها جوابی که شنیدم این بود که اون ها مسلمان نیستند و....
    خوب بابا این وضع توی اکثر کشور های اسلامی دیده میشه.
    فرض کنیم یک دینی خوبه ولی پیروانش بد هستند. خوب میشه بگیم چون دستورات این دین خوبه پس حتما همه چیش خوبه و باید واردش شد؟! نه معلومه.
    ولی من تا بحال نشنیدم توی دین مسیحیت از این حرفا باشه
    حتی یکبار توی یک وبلاگ از شخصی که مسلمان کاملی بود و به آمریکا رفته بود خوندم که میگفت: "توی این جا هر کار میخوای بکنی برو توی کلیسا ، میخوای خانه بخری، ماشین بخری... خلاصه هر کاری داشتی برو کلیسا زیرا بهترین آدم ها میرن کلیسا. اون هایی که واقعا برای رضایت خدا این کار رو انجام میدن"
    فکر کنم جلال آل احمد بود که میگفت: اسلام در غربه ولی مسلمون توش نیست ، مسلمون تو شرقه ولی اسلام توش نیست
    خوب هر کسی بود اسلام رو انتخاب میکرد چون مسلمونی به تنهایی کافی نیست.
    خواهش می کنم اگه میخواید جواب بدید کلی گویی نکنید. بعضی از دوستان میان و با کلی گویی و سر هم کردن چند تا لغت یجوری سر و ته قضیه رو بند میارن طوری که فردی که سوال داره بیشتر گیج میشه. (البته دور از جون شما، میدونم این طوری نیستین ولی خوب دیدم که میگم)
    ممنون
    ویرایش توسط معین : ۱۳۹۳/۰۶/۲۶ در ساعت ۰۷:۵۶

2. صلوات ها 9

3.  

نوشته
    684
    حضور
    48 روز 14 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    18
    صلوات
    1995

با نام و یاد دوست

اگه اسلام دین خوبیه پس چرا مسلمان ها این همه قتل وکشتار میکنند؟

کارشناس بحث: استاد مسلم

5. صلوات ها 9

علاقه
    مولا و مقتدای آزادمردان جهان، امیرالمومنین(ع)
    نوشته
    2,048
    حضور
    57 روز 19 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4563

نقل قول نوشته اصلی توسط medward نمایش پست ها
    بالاخره فرض کنیم هر چه قدرم که اسلام خوب باشه بازم اگه همه ی پیوانش آدمای بدی باشن که اون دین دین به درد بخری نیست. هست؟!
    من به کرات از افراد مختلف پرسیدم و تنها جوابی که شنیدم این بود که اون ها مسلمان نیستند و....
    فرض کنیم یک دینی خوبه ولی پیروانش بد هستند. خوب میشه بگیم چون دستورات این دین خوبه پس حتما همه چیش خوبه و باید واردش شد؟! نه معلومه.
    با سلام خدمت شما دوست عزیزم

ببینید عرصه اعتقادات، عرصه احساسات نیست، بلکه وادی عقلانیت است، پس قبل از پاسخ خواهش می کنم با نگرش کاملا عقلانی کامل و بدون این که تحت تاثیر جوسازی رسانه‌ها و شبکه های ماهواره‌ای یا سایت‌های اینترنتی قرار بگیرید، این چهار نکته ذیل را به دقت، و به طور کامل مطالعه بفرمایید:

نکته اول: دین، ملاک شناخت متدینین واقعی است، نه اینکه عمل متدینین ملاک شناخت دین باشد.
    عقل ما می‌گوید اسلام یک سری اعتقادات و دستورات است، این که خدا و پیامبری هست، حسابرسی هست، و دزدی نکنید، قتل و جنایت نکنید، به حقوق یکدیگر تجاوز نکنید و...؛ با این نگرش دقیق، آیا بر فرض با دزدی کردن و قتل و جنایت مسلمانان، موجب می‌شود که این اسلام با این دستورات، دین قتل و جنایت ‌شود؟؟! آیا اگر اصلا تمام مسلمانان، دزدی وقتل کنند، دستور اسلام بر حرمت دزدی و قتل تغییر می‌کند، یا اسلام در گناه آنها شریک می‌شود؟ پس با چه منطقی باید سوء رفتار مسلمانان ظاهری را به پای اسلام نوشت؟؟ اگر قرار باشد که عمل دینداران در آن دین تاثیر داشته باشد، با این منطق، آیین بت پرستی نیز با اخلاق گرایی بت پرستان، امری نیکو شمرده می‌شود، و اگر مسیحیان مثلا احترام به حقوق دیگران را رعایت کنند، این دلیل می‌شود که مسیحیت خرافی و سه گانه پرستی امری معقول باشد!
    پس خیلی روشن است که رفتار متدینان به هر دینی کاملا از دین آنها جداست و هر کدام باید جدا سنجیده شود، اول باید دین سنجیده شود که حق است یا باطل، و سپس رفتار متدینان سنجیده شود که آیا مطابق با دین خود رفتار می‌کنند یا خیر. عقل این را می‌گوید ولو در هزاران شبکه و سایت مختلف مثل یاهو، کاربران حرف دیگری بزنند.

نکته دوم: جغرافیای جنگ هرگز ملاک شناخت متجاوز نیست.
    این که جنگ در کشورهای اسلامی اتفاق افتاده دلیل نمی‌شود که مسلمانان جنگ طلب هستند، یا اسلام دین خشونت طلبی است، و همه تقصیر ها به گردن مردم همین مناطق است. بلکه اساسا برای شناخت علت جنگ، و متجاوز باید به علل و عوامل و ریشه ‌های آن پرداخت، و دید که منافع کدام دولت‌ها در جنگ است. و این از مواضع دوگانه دولت‌های غربی روشن می‌شود، در لیبی، با گسترش اعتراضات مردم، علیه دولت وارد عمل می‌شوند اما قیام مردم بحرین را، قیام گروهک شیعی علیه دولت اکثریت می‌نامند، در سوریه از داعش حمایت می‌کنند و حتی وارد جنگ شده و مواضع ارتش سوریه را بمباران می‌کنند، اما در عراق، در مقابل همین داعش موضع گرفته و آن را خطرناک توصیف می‌کنند، روشن است که ماهیت گروهک داعش تغییری نکرده، بلکه منافع غرب تغییر کرده است.
    این مواضع دوگانه نشان دهنده این است که غربی ها در جنگ و صلح تابع منافعشان هستند، نه تابع حق.

نکته سوم: سابقه غرب و اسلام می‌گوید کدام جنایت‌کار هستند.

برای این که بفهمیم جنایتکار حقیقی کدام دولت یا دین هست، باید به سوابق آن نگاه کرد، اگرچه گروهک های تروریستی امروزی که نقاب اسلامی به چهره دارند، حقیقتا جنایت می‌کنند، اما هنوز جنایت آنها به حتی یک میلیون نفر هم نرسیده، در حالی که همین غربی ها در جنگ جهانی اول و دوم میلیون ها انسان را کشتند، ه طوری که فقط در جنگ جهانی دوم 70 میلیون نفر کشته شدند.(ویکی پدیا، مدخل: جنگ جهانی دوم)
    آیا همین غربی ها نبودند که با بمب اتم بیش از 250 هزار نفر را در ژاپن کشتند، که هنوز آثار مواد رادیواکتیو در نسل آنها باقی مانده است؟
    آیا همین غربی ها نبودند که در جنگ ایران و عراق بیشترین حمایت‌های سیاسی و نظامی را از صدام داشتند، و تسلیحات ضد بشری مانند بمبهای شیمیایی و... را در اختیار صدام گذاشتند؟ و حتی حاضر نشدند تا مدتها عراق را به عنوان متجاوز معرفی کنند؟
    آیا همین غربی ها نبودند که هواپیمای مسافربری ایران را با موشک هدف قرار دادند، و به کاپتان آن ناو متجاوز، مدال اعطاء نمودند؟(ویکی پدیا، مدخل: پرواز شماره ۶۵۵ ایران ایر)
    آیا همین غربی ها نبودند که در برابر کشتار مسلمانان و زنده سوزاندن آنها توسط بوداییان در میانمار سکوت کردند؟
    آیا همین اسراییل نیست که علی رغم داشتن بیش از 150 کلاهک هسته ای ، حاضر به عضویت در معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته ای نیست، و غربی ها هم این را به عنوان حق برای او پذیرفته‌اند؟
    آیا همین غربی ها نبودند که با بیش از 3900 تن بمب، بر سر مردم شهر درسدن آلمان، حداقل 15 تا 22 هزار نفر را کشتند، که برخی آمار واقعی آن را 134000 نفر دانسته اند.(ویکی پدیا، مدخل: درسدن)
    جنایات دولت های غربی بیش از آن است که در این مختصر بگنجد، از استعمار کشورهای آفریقایی و غارت معادن طلای آنها، تا جنگ های مختلف در ویتنام و عراق و کشتار هواپیماهای بدون سرنشین در افغانستان و پاکستان و...( برای اطلاعات بیشتر می توانید ر.ک: امپراتوری جنون)

نکته چهارم: عامل حقیقی جنگ در ممالک اسلامی، همین غربی ها هستند.

با اندک توجهی می‌توان فهمی که این آتش جنگ در ممالک اسلامی را خود غربی ها به پا کرده اند تا یک تیر و چند نشان بزنند: اسلام هراسی و معرفی چهره خشن از اسلام، اختلاف جمعیت بیش از یک میلیاردی مسلمانان و تضعیف آنها، جنگ افروزی و فروش اسلحه، ایران هراسی و جلوگیری از شکل گیری انقلاب های مشابه، که منجر به خارج شدن کشورهای اسلامی از سلطه آنها می‌شود، کشورهایی که دارای بیشترین منابع نفت و از هستند.
    این وابستگی‌ها علی رغم این که در عمل گروهک های افراطی دیده می‌شود، در برخی اوقات خودشان به آن اعتراف هم نموده‌اند، همان‌طور که خود عبدالمالک ریگی اعتراف داشت، و تماس‌های شبکه‌های ماهواره‌ای ضد نظام با خود ریگی در زمان حیات پلیدش گویای این حمایت‌ها است.
    براستی چرا شبکه خبری دولتی انگلیس، موسوم به BBC به جای نام بردن از گروهک داعش، از آن به عنوان گروهک سنی استفاده می‌کند؟ چرا شبکه های خبری غربی قیام مردم بحرین را قیام شیعیان علیه اهل سنت معرفی می‌کنند؟ تمام این ها نشان دهنده این است که مصلحت غرب در گرو این اختلافات و جنگ و خونریزی‌هاست، و به هر وسیله‌ای به آن دامن می‌زنند.

نکته پنجم: مواضع اسلام ناب در مقایسه با اسلام آمریکایی

رهبر و حکومت اسلامی ایران به عنوان یک حکومت برخواسته از متن آیات و روایات نشان دهنده موضع صلح‌طلبانه اسلام در برابر مخالفین است، حکومتی که رهبر آن حتی اجازه توهین به مقدسات اهل سنت نمی‌دهد، و آن را حرام شرعی می‌داند، چه برسد به کشتار و شکنجه و مباح بودن ناموسشان!!
    حکومت که در آن مسیحیان و یهودیان و زرتشتیان در کنار مسلمانان از تمامی حقوق اجتماعی خود برخوردار هستند و در مجلس نماینده دارند، و حتی در دفاع از این انقلاب در کنار مسلمانان جان خود را اهدا نموده‌اند.
    اما در مقابل، آن دسته از به ظاهر مسلمانانی که بیشترین وابستگی را به استعمار و غرب دارند، و بزرگترین صادر کنندگان نفت و گاز به اسراییل هستند، دائما بر مباح بودن خون، مال و ناموس مخالفان، خصوصا شیعیان تأکید می‌کنند.

موفق باشید

اگه اسلام دین خوبیه پس چرا مسلمان ها این همه قتل وکشتار میکنند؟

«امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»
    نهج البلاغه، کلمات قصار، شماره 89

((هر کس آخرتش را اصلاح کند، خداوند دنیایش را اصلاح خواهد کرد))

7. صلوات ها 11

علاقه
    موسیقی کلاسیک و پیانو
    نوشته
    26
    حضور
    7 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    76

متشکرم از اینکه استاد بزرگوار مسلم جوابمو دادن
    حالا من عرایضمو درباره ی حرف های شما بیان میکنم
    ببینید از اول شروع میکنم شما میگید: عرصه ی اعتقادات عرصه ی احساسات نیست. من با این نظر مخالفم. زیرا بسیاری از اعتقادات و باور های ما بر پایه ی احساسات هست. حتی یکی از روش های اثبات خدا هم اینه که شما اون رو با قلب خودتون احساس کنید. دوما من اصلا حرفی از شبکه های ماهواره ای زدم آخه؟!؟! اتفاقا من خودم از مخالفان ماهواره ام. دوما بنده تحت تاثیر سایت های خارجی قرار نگرفته ام. ساتی yahoo از مشهور ترین خبرگذاری های جهانه. و خبر غلط نمیزاره.
    نکته اول :
    دین، ملاک شناخت متدینین واقعی است، نه اینکه عمل متدینین ملاک شناخت دین باشد.
    ببینید شما میگید که نمیشه از رفتار متدینین به اصل دین پی برد. در حالی که این درست نیست. خوب وقتی خیلی از مسلمونا رفتار های ناشایست داشته باشند و این رفتار ها فقط در جوامع مسلمان و اون هم در منطقه ی خاورمیانه دیده شه اولین عاملی که مورد حث قرار میگیره دینه. بیاین فرض کنیم که دین اسلام گفته دزدی نکنین. حالا اگه مسلمونا بیان دزدی کنن علاوه بر این که این دزدی نشون دهنده ی کمبود ایمان افراد هست نشون دهنده ی ناکارآمد بودن دین درباره ی اجرای این دستورات هم هست. ما نمیتونیم از دینی که فقط دستور داره و تلاش هاش در راستای اجرا کردن اون دستور ها به ناکامی کشیده میشه پیروی کنیم. رفتار مسلمون ها رو نمیشه جدا از اعتقاداتشون در نظر گرفت چون هر آدمی بر اساس عقایدش رفتار میکنه. اگه توی عربستان خانم ها اجازه رانندگی ندارن نشون دهنده ی عقب افتادگی و مسخره بودن عقایدشونه. پس لطفا دیگه نگید که این دو رو جدا باید بررسی کرد چون اصلا امکان نداره.

نکته دوم :
    بحث من خیلی راجع به جغرافیا نبود و بیشتر راجع به علل این اتفاقات بود ولی باز هم باید اشاره کنم که نکته ی کلیدی رو خودتون بیان کردید. ماهیت داعش عوض نشده. مشکل اینجاست که این گروه ها توسط باور های غلطشونه که به همین راه ها کشیده میشن. از طریق همین باور های غلطه که به این اعمال دست پیدا میکنن و همین باور های اسلامیشونه که نقطه ضعفشون میشه. خیلی از این جوونای گروهک ها رو وقتی میگیرن هم دست از این عقایدشون برنمیدارن چون باور کردن و همه ی این ها از طریق همین دین بهشون وارد شده. اگه این کار ها همه کار های آمریکا و... بود اون وقت این جوونا بعد از این که گرفته میشدند دست این کار هاشون برمیداشتن اما این طور نیست چون این ها براشون باور شده. پس این فقط توطئه ی آمریکا نمیتونه باشه چون ممکنه بتونی یکیو با زور مجبور به کاری بکنی اما نمیتونی باورشو عوض کنی. پس بازم اینا تقصر دینشونه

نکته سوم:
    ببینید خیلی کار مسخره ای هست که بگیم این کشور بیشتر آدم کشته پس این مقصر تره. اینا هر کدوم جون یک آدمه. همه شون مهمه. چه یک دونه چه یک میلیون تا. فرض کنید یکی از آشنایانتون میره عراق و بعد خدای ناکرده زبونم لال فوت میکنه. بازم شما میگید خوب چون این چون یکی بیشتر نبوده و آمریکا بیشتر آدم کشته پس اونا مقصر ترن؟ نه معلومه که نه. پس دیدین که اصلا تعداد معیار نمیتونه باشه واسه چیزی به مهمی جان انسان ها. همه ی مواردی که شما درباره ی کشت و کشتار آمریکایی ها گفتین درست اما شما یک نکته رو فراموش کردین.
    هرگز با نفی دیگران سعی در اثبات خودتون نکنین فرض کنیم آمریکا 10000000000 نفر کشته. دلیل نمیشه ما همش با گفتن این اعداد و ارقام و تکرار کردنشون سعی در پنهان کردن کار هایی که خود مسلمونا میکنن باشیم. اگه میخواین ار دین اسلام دفاع کنین پس چرا خودتون مایه نمیزارین. کار هممون شده انگشت گرفتن به سمت غرب و سعی در پوشاندن کار های خودمون به وسیله ی اونا.
    در ضمن در باره ی این نکته که آمریکا از عراق در طی 8 سال دفاع مقدس پستیبانی کرده باید بگم که آمریکا دشمن ماست مگه نه؟ یک مثل قدیمی هست که میگه دشمن دشمن من دوست من است.
    من نمیخوام این رو تایید کنم که آمریکا همچین کاری کرده چون به کشورم حمله شده ولی مگه ما خودمون همین کارو نمیکنیم؟؟؟ فرض کنید سرائیل داره با فلسطین میجنگه. ما به اسرائیل دشمنیم و با دشمن دشمنمون دوست هستیم یعنی فلسطین. پس میبینید که ما هم همچین کار هایی میکنیم و درواقع به دشمن دشمن خودمون کمک میکنیم. حالا خوبه همین بر علیه ما بکار گرفته شه؟

نکته چهارم:
    علت اینکه BBC اون ها رو سنی خطاب میکنه به این دلیله که اون ها سنی اند. خیلی واضح هست. اگر شیعه بودن خوب میگفتیم شیعه. این که دلیل نمیشه. درضمن چیزی که در غرب مشاهده میشه اسلام هراسی هست نه ایران هراسی. من به شخصه از چند فرد خارجی شنیدم که اون ها با مسلمون ها مشکل دارن نه با ایرانی ها. حتی چند نفر گفتن که ایرانیا افراد باهوش و متمدنی هستن. این فقط اسلامه که در خاور میانه توی عراق و ... همچین چهره ای داره. در ضمن وقتی که همچین وضع و کرداری توی عراق توسط مسلمون ها دیده میشه انتظار دارین غرب چه فکری بکنه؟ اسلام هراسی دلیل دیگه ای جز وجود همین اسلامی که در عراق و ... هست، داره؟؟

نکته پنجم:
    اظهارات جالبی درباره ی ایران داشتید حالا اجازه بدید من همینا رو با یک دید جداگانه بگم.
    1) کشوری که در اون 3000000000000 تومان به فنا برده شد. ( از قصد عددو نوشتم که بفهمید!) حالا این عدد هر چقدرم بزرگ باشه شما که دقیق نمیگیرید چقدر هست.
    فرض کنیم خونه ای 500 میلیون باشه (که خودش خیلی عجیبه!) میشه 6000 خونه!! حالا من خیلی لوکسشو در نظر گرفتم. شما برید حساب کنی که اگه قیمتو در حد مناسب در نظر بگیریم چقدر خونه میشه ساخت با همچین پولی واسه فقرا.
    2) کشوری که در اون یک دانشجوی اتباع خارجی به علت درخواست برای تماشای والیبال به مدت حدودا 60 روز زندانی میشه (لینک خبر). آخه این عاقلانه است؟ اصلا فراتر از عاقلانه... انسانیه؟!؟
    3) کشوری که این قدر به آمریکا که شاید حتی مقدار خیلی زیادی از مساحت کشور مارو نگرفته میتوپه اما با روسیه بعد از اون قرارداد های لعنتی ترکمان چای و ... وارد مذاکره میشه و خوش و بش میکنه و اصلا هم مثکه مشکلی نداره. پس چرا نمیگیم مرگ بر روسیه؟ فقط بلدیم بگیم مرگ بر آمریکا؟؟

در آخر هم باید بگم که تک تک کلمات متن شما رو خوندم و همین جوری از خودم چیزی در نیاوردم. حالا شما هم بیاید منصفانه این نظر ر نقد کنید و اشکالاشو بگید
    ممنون

9. صلوات ها 7

نوشته
    127
    حضور
    10 روز 16 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    183

حاضر: من از سؤال کننده تعجب می کنم. آیا این مسلمانان هستند که کشت و کشتار انجام می دهند و درصد کشتار آنان زیاد است یا پیروان ادیان دیگر که در کشتار مردم، گوی سبقت را از همه ربوده اند و مسبب اصلی بیشتر کشتارها در جهان خود آنها هستند. جنگ جهانی اول و دوم را چه کسانی به راه انداختند. مسلمانان یا پیروان ادیان دیگر. به عراق و افغانستان چه کسانی حمله کردند. به بوسنگی چه کسانی حمله کردند به فلسطینیان چه کسانی حمله می کنند؟ به مسلمانان میانمار چه کسانی حمله می کنند؟ چه کسانی قرآن را می سوزانند؟ چه کسانی محجبه ها را از مدارس بیرون می کنند؟ چه کسانی مافیای جهانی قاچاق زنان و کودکان و مواد مخدر هستند؟ و خلاصه چه و چه؟

11. صلوات ها 3

نوشته
    2,567
    حضور
    38 روز 6 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4375

سلام دوستان
    من یک نوجوون هستم و چند وقتی که هست که سوالاتی در ذهنم درباره ی دین شکل گرفته.
    همه ی این سوالات از اینجا شروع شد که خبری خوندم مبنی بر اینکه مردی مسلمان به صورت بچه اش اسید پاشیده
    خبر مال سایت yahoo بود. طبیعاتا اکثر کسایی که برای اون خبر نظر میدادن افراد خارجی بودن.
    به عینه مشاهده کردم که این افراد به دین اسلام توهین میکردند و ازش بد میگفتن.
    من خودم چند تا نظر دادم و عقایدم رو نبت به اسلام ابراز کردم ولی اون ها هم در عوض جوابمو کامل میدادن
    یعنی خیلی دقیق هر نکته ای که من درباره ی اسلام میگفتم که بابا اسلام دین مهربانیه اونا دقیق مثال میزدن که مسلمان ها کار هایی بر خلاف عقاید ما انجام میدادن
    این جا رسید که سعی کردم از دید اون ها نگاه کنم.
    بیاین منطقی باشیم.
    حتی یکبار توی یک وبلاگ از شخصی که مسلمان کاملی بود و به آمریکا رفته بود خوندم که میگفت: "توی این جا هر کار میخوای بکنی برو توی کلیسا ، میخوای خانه بخری، ماشین بخری... خلاصه هر کاری داشتی برو کلیسا زیرا بهترین آدم ها میرن کلیسا. اون هایی که واقعا برای رضایت خدا این کار رو انجام میدن"
    فکر کنم جلال آل احمد بود که میگفت: اسلام در غربه ولی مسلمون توش نیست ، مسلمون تو شرقه ولی اسلام توش نیست
    خوب هر کسی بود اسلام رو انتخاب میکرد چون مسلمونی به تنهایی کافی نیست.
    خواهش می کنم اگه میخواید جواب بدید کلی گویی نکنید. بعضی از دوستان میان و با کلی گویی و سر هم کردن چند تا لغت یجوری سر و ته قضیه رو بند میارن طوری که فردی که سوال داره بیشتر گیج میشه. (البته دور از جون شما، میدونم این طوری نیستین ولی خوب دیدم که میگم)
    ممنون
    سلام
    اسلام دین خوبیه که بدست آدمای بدی افتاده
    مثل اینه که بهترین ماشین رو دست ناشی ترین راننده بلکه کسی که رانندگی بلد نیست بدین
    نتیجه چی میشه ؟
    اسلام یک مکتبه و باید اونو با تعالیمش سنجید و نه با مدعیان پیروی از آن
    یا علیم

این قرن ، قرن اسلام است
    امام خامنه ای

13. صلوات ها 2

علاقه
    موسیقی کلاسیک و پیانو
    نوشته
    26
    حضور
    7 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    76

جناب حاضر
    مشخصه که سوال و جوابی که به آقای مسلم دادم رو نخوندید. من واو به واو حرف های مسلم رو خوندم و نقدش کردم.
    شما هم همون طوری که جناب مسلم با قضیه برخورد کرد برخورد میکنید.
    ببینید من در پست قبلی هم گفتم که شما دارید سعی میکنید با نشون دادن یک سری آمار از آمریکا و پافشاری بر این که اون ها مجرم هستند بر جرم هایی که خود مسلمون ها میکنند سرپوش بزارید.
    نمیشه که آدم با نفی دیگران خودشو اثبات کنه.
    در ضمن شما میگی محجبه ها رو بیرون می اندازند. خوب این مطابق فرهنگ خودشونه. دقیقا برعکس این توی ایران مصداق داره. یعنی افراد بی حجاب رو از مدارس بیرون می اندازند. حالا خوبه که همین علیه ما توسط اون ها بکار گرفته بشه؟ مسله فقط فرهنگه نه چیز دیگه.
    در ضمن شما بابت این که آمریکا قاچاق زن و کودک میکنه مدرک داری که همچین حرفی میزنی؟؟
    چرا الکی و بدون مدرک میاید حرف میزنید؟ میبینید که من مدرک گزاشتم اونم از سایت yahoo که یکی از مشهور ترین خبرگزاری های جهانه.
    جالبه بدونید که طبق صحبت های خودم با افراد آمریکایی اون ها دقیقا همین فکرارو راجع به ما میکنند.
    اون ها فکر میکنند که مسلمون ها اصلا به حقوق زن ها احترامی نمیگذارند و چیزی از تمدن نمیدونن.
    که توی عربستان واقعا همین طوریه.
    فرض کنید خانم ها نمیتونن راننندگی کنن.
    اونوقت شما به این میگی عدالت جامعه ی اسلامی؟؟؟!!!!!
    بعضی از ما غرق یکسری چیز هایی شدیم که همش دارن بهمون میگن و کوچیک ترین سعیی نمیکنیم تا سعی کنیم ببینیم اسلامی که ما داریمو بقیه چطور میبینن.
    ویرایش توسط medward : ۱۳۹۳/۰۶/۳۰ در ساعت ۱۷:۳۱

15. صلوات ها 4

علاقه
    موسیقی کلاسیک و پیانو
    نوشته
    26
    حضور
    7 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    76

جناب محی الدین
    متشکر از جوابتون
    این حرف خیلی ساده لوحانه است که بگیم اسلام رو باید از مکتبش سنجید.
    پس پیروانش چی؟ یعنی پیروانش هر کاری خواستند بکنند مهم نیست ، تنها به این دلیل که اسلام دستورات خوبی داره؟؟؟!؟!
    این خیلی مسخره است که همچین چیزیو بگیم. پیروان هر دینی آیینه و بازتاب کننده ی اون دین هستند. اصلا بررسی دینی بدون درنظر گرفتن پیروانش امکان نداره.
    همون طور که قبلا گفتم نمیشه طرفدار دینی بود که فقط دستورات خوبی در ضمینه ی کار ها داره و هیچ کدوم از اون دستورات اجرا نمیشه.

17. صلوات ها 4

نوشته
    2,567
    حضور
    38 روز 6 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4375

جناب محی الدین
    متشکر از جوابتون
    این حرف خیلی ساده لوحانه است که بگیم اسلام رو باید از مکتبش سنجید.
    پس پیروانش چی؟ یعنی پیروانش هر کاری خواستند بکنند مهم نیست ، تنها به این دلیل که اسلام دستورات خوبی داره؟؟؟!؟!
    این خیلی مسخره است که همچین چیزیو بگیم. پیروان هر دینی آیینه و بازتاب کننده ی اون دین هستند. اصلا بررسی دینی بدون درنظر گرفتن پیروانش امکان نداره.
    همون طور که قبلا گفتم نمیشه طرفدار دینی بود که فقط دستورات خوبی در ضمینه ی کار ها داره و هیچ کدوم از اون دستورات اجرا نمیشه.
    سلام
    مثال بنده کاملا روشن بود
    شما دو ماهیت مرتبط با هم را یک ماهیت می بینید و این غلط است
    دین ماهیتا یک وجود نرم افزاری است و انسان ماهیتی جداگانه دارد
    این دو با هم ارتباط برقرار می کنند و اما ارتباط آنها با یکدیگر به معنای یکی شدن ماهیتشان نیست وگرنه در ازای هر فرد متدینی یک دین متفاوت باید قائل بود
    خودتان هم اعتراف دارید که دستورات اسلام خوب است
    ما هم میگوییم دستورات اسلام خوب است اما افراد کج فهم یا بدفهم و گاهی نفهم آنرا بد نشان می دهند
    در حقیقت اینجا فرد متدین است که متهم به کاربرد غلط است و نه دین
    یا علیم

این قرن ، قرن اسلام است
    امام خامنه ای

19. صلوات

علاقه
    موسیقی کلاسیک و پیانو
    نوشته
    26
    حضور
    7 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    76

جناب محی الدین
    آخه من کی گفتم این دو ماهیت یکی اند؟ دین و متدین آخه مگه میشه مساوی باشند؟؟؟
    من هرگز نگفتم این دو یکی هستند. بلکه در جواب شما که گفتید "دین و متدین جدا هستند" گفتم که این دو جدا نیستند و رابطه ی بسیار نزدیکی دارند.
    این حرف شما بود "اسلام یک مکتبه و باید اونو با تعالیمش سنجید و نه با مدعیان پیروی از آن" خوب این یعنی چی؟؟؟
    یعنی تنها به تعالیم و دستورات خالی اکتفا کنیم و اصلا نگاه نکنیم که پیروان اون چیکار میکنن. خوب اخه مگه میشه دینیو سنجید بدون پیروانش؟؟؟؟
    بالفرض که اسلام دستورات خوبی داره. تا .قتی که دستورات این دین توسط متدینانش اجرا نشه آخه این دین فایده هم داره؟؟
    شاید همه چی روی کاغذ خوب باشه و اسلام در تئوری دین خوبی باشه ولی وقتی به عمل میرسه هممون مشکل داریم.
    از کوچیک ترین گناهان بگیرید تا بزرگترین گناهان مثل همون 3000000000000 تومانی که گفتم یا مثل کار هایی که داعش یا گروه های امثال اون دارند انجام میدن.
    آخه ما که اسممونو گذاشتیم مسلمون شیعه انگار کور شدیم تا ببینیم این همه فسادی که در کشور ما هست در غرب نیست. آخه کجای غرب همچین مقدار پولی به یغما برده میشه؟
    آخه کدوم کشور غربی اینقدر کشت و کشتار داره که ما الان توی این منطقه داریم؟؟
    بعد داد مرگ بر آمریکامون تا 7 آسمون میرسه در حالی که میبینیم این ها انگار از ما مسلمون ترند.
    باز هم به حرف جلال آل احمد میرسیم که "توی شرق مسلمون هست اسلام نیست، توی غرب اسلام هست مسلمون نیست"
    اما حتی به نظر من توی شرق حتی مسلمونم نیست چه رسه به اسلام.
    چند لحظه فکر کنیم هممون...

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 25 1231121 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 10

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری