صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اگر رعایت حجاب واجب است چرا در مورد محارم استثنا شده؟

نوشته
    663
    حضور
    14 روز 13 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    809

اشاره اگر رعایت حجاب واجب است چرا در مورد محارم استثنا شده؟

باسلام ودرودفراوان
    چرابایددر اکثر جاها حجاب رعایت شودولی درجایی رعایت نشود؟
    فرضاچرا نوه دختری یک شخص به اومحرم است امادیگری نه
    اگرقراربراین است بارعایت حجاب سواستفاده انجام نگیرد پس چرامحرمی باید وجودداشته باشد؟
    یاحق

ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۳/۰۷/۲۸ در ساعت ۰۳:۰۴

2. صلوات ها 3

3.  

نوشته
    684
    حضور
    48 روز 12 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    18
    صلوات
    1995

با نام و یاد دوست

اگر رعایت حجاب واجب است چرا در مورد محارم استثنا شده؟

کارشناس بحث: استاد صادق

5. صلوات ها 6

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,374
    حضور
    27 روز 3 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5766

میگن چون محارم چندان کششی بهم ندارند....اما برعکسشو دیدیم.....شاید به خاطر این که همیشه ممنوع بوده کششی وجود نداره یا البته بگم کمتر هست....
    نمیدونم....
    کم نیستند پرونده های جنایی تجاوز محارم به ناموس خودشون
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

7. صلوات ها 3

نوشته
    42
    حضور
    2 روز 11 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    119

نقل قول نوشته اصلی توسط احمد نمایش پست ها
    باسلام ودرودفراوان
    چرابایددر اکثر جاها حجاب رعایت شودولی درجایی رعایت نشود؟
    فرضاچرا نوه دختری یک شخص به اومحرم است امادیگری نه
    اگرقراربراین است بارعایت حجاب سواستفاده انجام نگیرد پس چرامحرمی باید وجودداشته باشد؟
    یاحق
    سلام...

این هم به جای خود سوال خوبی است...من هم یک سوال از همین سنخ دارم..اینکه اگر بنای حکم حجاب وجود تمایلات جنسی ...و تحریکات زنانه و مردانه است ( که یحتمل انسان هم یک موجود بلا اختیار است و بی هیچ اراده ای محکوم این احساس می شود ؟!!) ..پس چرا این حکم در باره ی مادر و خواهر و عمه و خاله و دایی و.......تعمیم داده نشده ؟...مگر خواهر من یا مادر من یا عمه ی من زیبایی زنانه ندارد...؟..چگونه ست که زیبایی زن همسایه مرا تحریک می کند و باید خودش را بپوشاند ولی زیبایی محارم مرا تحریک نمی کند.؟...

9. صلوات

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,374
    حضور
    27 روز 3 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5766

نقل قول نوشته اصلی توسط REZA2 نمایش پست ها
    چگونه ست که زیبایی زن همسایه مرا تحریک می کند و باید خودش را بپوشاند ولی زیبایی محارم مرا تحریک نمی کند.؟
    یعنی شما قائل به این که گفتید هستید؟

فکر نمیکنید

نقل قول نوشته اصلی توسط یاس... نمایش پست ها
    شاید به خاطر این که همیشه ممنوع بوده کششی وجود نداره یا البته بگم کمتر هست

امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

11. صلوات ها 2

نوشته
    717
    حضور
    16 روز 4 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    11
    صلوات
    1389

حجاب محارم باعث عسر و حرج می شود و باعث سردی در ارتباطات خانوادگی می شود.اما در اسلام کاملا از این موضوع غفلت نشده است مثلا در حدیثی آمده است که در یک سن خاصی رختخواب کودکان را از یکدیگر جدا کنید.

13. صلوات ها 6

نوشته
    42
    حضور
    2 روز 11 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    119

چگونه ست که زیبایی زن همسایه مرا تحریک می کند و باید خودش را بپوشاند ولی زیبایی محارم مرا تحریک نمی کند.؟...
    نقل قول نوشته اصلی توسط یاس... نمایش پست ها
    .شاید به خاطر این که همیشه ممنوع بوده کششی وجود نداره یا البته بگم کمتر هست....
    شاید نتونستم منظورم رو برسونم...ببینید روشن تر بگم...ببینید فلسفه ی حکم حجاب رو این جور توضیح میدن که : جنس مخالف برای هم جذابیت جنسی دارند و بی حجاب بودن زن باعث تحریک مرد می شه و این باعث انحراف جامعه می شه ( به همین سادگی ) ...حال سوال من اینه که اگر چنین استدلالی درست باشه پس یقینن کانون خانواده یا محارم باید اولین جایگاه تحریک باشه واگر این استدلال درست باشه خانواده ها و معاشرت با محارم باید بیشترین انحراف جنسی و اخلاقی رو داشته باشند.....حال آنکه چنین نیست ....من به موارد استثنایی کار ندارم ( مواردی نزدیکی محارم ) ولی روشنه که با وجود زیبایی جنسی زنانه و مردانه تحریکات غیر عادی در خانواده ها و یا در حضور محارم پیش نمیاد...و این نیست مگر به این دلیل که ما انسان هستیم نه حیوان ..من انسان هستیم و اراده داریم و مرز خوب و بد رو از هم تشخیص می دیم...و صرف وجود زیبایی زنانه و مردانه و تمایلات جنسی نمی تونه باعث انحراف بشه...

15. صلوات

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,374
    حضور
    27 روز 3 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5766

خب این سوال شما در مرحله بعد از سوال استارتر هست....اول باید مشخص کنیم واقعا جذابیتی نیست؟یا تلقینی هست بر اثر ممنوعیت های چند هزار ساله؟؟
    بعد برسیم به جواب شما
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    دعای ابو حمزه ثمالی

17. صلوات ها 2

نوشته
    118
    حضور
    13 روز 11 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    694

بنظرم اگه قرار بود در بین محارم هم حجاب باشه و حتی ساده ترین چیزها مثل مـــو رو محرم نتونه ببینه، نسبت به جنس مخالفش خیلی خیلی حریص تر میشد.

ذات آدمی اینه که کنجکاو بدنیا میاد. اگر مثلا یه سری چیزا رو نشه در بین محارم دید، یعنی یه سری از ویژگی های ظاهری جنس مخالف (مثلا یک زن با لباسِ
    خونه و با موی باز) مسلما دوست داره این حس کنجکاوی رو یجوری ارضا کنه. اونوقت بیشتر به سمت رابطه ی حرام کشیده میشد.
    اما همین پوشش در بین محارم هم یه حد و مرزی داره.

البته این نظر شخصی منه.

ویرایش توسط pariii : ۱۳۹۳/۰۶/۲۷ در ساعت ۱۵:۳۳

19. صلوات ها 5

نوشته
    663
    حضور
    14 روز 13 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    809

شاید نتونستم منظورم رو برسونم...ببینید روشن تر بگم...ببینید فلسفه ی حکم حجاب رو این جور توضیح میدن که : جنس مخالف برای هم جذابیت جنسی دارند و بی حجاب بودن زن باعث تحریک مرد می شه و این باعث انحراف جامعه می شه ( به همین سادگی ) ...حال سوال من اینه که اگر چنین استدلالی درست باشه پس یقینن کانون خانواده یا محارم باید اولین جایگاه تحریک باشه واگر این استدلال درست باشه خانواده ها و معاشرت با محارم باید بیشترین انحراف جنسی و اخلاقی رو داشته باشند.....حال آنکه چنین نیست ....من به موارد استثنایی کار ندارم ( مواردی نزدیکی محارم ) ولی روشنه که با وجود زیبایی جنسی زنانه و مردانه تحریکات غیر عادی در خانواده ها و یا در حضور محارم پیش نمیاد...و این نیست مگر به این دلیل که ما انسان هستیم نه حیوان ..من انسان هستیم و اراده داریم و مرز خوب و بد رو از هم تشخیص می دیم...و صرف وجود زیبایی زنانه و مردانه و تمایلات جنسی نمی تونه باعث انحراف بشه...

شایدبشه مطلب شماراپذیرفت اماهمانطورکه سرکاریاس فرمودندبایدجزیی ترشوند
    فرضا مادربه علت گسترش روابط خانوادگی راحت باشدامامثلا نوه دختری ویا..باتوجیه شماپذیرشش سخت میشودوبایدعفت رااولویت این روابط که فاصله اش بیش ترازمادروخواهرهست دانست
    یاحق

21. صلوات

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۴/۳۰, ۱۴:۲۶ : 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری