صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اگر در زمان پیامبران یا امامان زندگی می کردیم و ازایشان می خواستیم که ...

علاقه
    من به یک احسلاس خالی دلخوشم.
    نوشته
    1
    حضور
    54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4

اشاره اگر در زمان پیامبران یا امامان زندگی می کردیم و ازایشان می خواستیم که ...

اگر ما در زمان هریک از پیامبران یا امامان یا در زمان حضرت عیسی (ع) زنده بودیم و به ایشان میگفتیم ((من فقط از تو شفا میخواهم من فقط از تو رفع حاجتم را میخواهم و....)) چه جوابی میشنیدیم؟
    ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۳/۰۹/۱۹ در ساعت ۲۱:۰۵

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58331

با نام و یاد دوست

اگر در زمان پیامبران یا امامان زندگی می کردیم و ازایشان می خواستیم که ...

کارشناس بحث: استاد صفا

5. صلوات

نوشته
    420
    حضور
    10 روز 22 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    943

نقل قول نوشته اصلی توسط kaviani7 نمایش پست ها
    اگر ما در زمان هریک از پیامبران یا امامان یا در زمان حضرت عیسی (ع) زنده بودیم و به ایشان میگفتیم ((من فقط از تو شفا میخواهم من فقط از تو رفع حاجتم را میخواهم و....)) چه جوابی میشنیدیم؟
    با سلام و عرض ادب
    سوال بسیار لطیفی است، ولی قبل از پاسخ کویی به سوال از دوستان محترم خواهشمندم نقطه نظرات شخصی خود را منعکس بفرمایند
    منتظر حضور فعال دوستان هستیم.

7. صلوات ها 2

نوشته
    130
    حضور
    15 روز 14 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    35
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    584

با کمال مهربانی رفتار میکردن همانطوری که شخصی در کربلا به امام گفت، پدرت گفته بود که اینجا شهید میشوی امام گفت، حالا با ما هستی یا نه؟ گفت من زنو بچه دارم و نگران اونها هستم امام گفت پس تا میتوانی دور شو، اگر صدای غریبی من رو بشنوی کاری نکنی در جهنم خالد میشوی امام همچین آدمی رو از خالد بودن در جهنم بودن نجات میده، صدهزار میلیارد میلیارد میلیارد سال در جهنم موندن در برابر خالد بودن هیچه! حالا شما حساب کن با ما چطور رفتار میکنن .... خودشون گفتن نمک غذاتون، بند کفشتون رو هم از ما بخواین آدمها رو نمک گیر میکنه، نمک گیر این خاندان هم هرکس بشه ....................

9. صلوات ها 3

علاقه
    فک
    نوشته
    529
    حضور
    14 روز 3 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1790

دوست دارم اینجوری فکر کنم که بهمون می دادن و می گفتن که هر وقت گیر افتادیم به در خونه اونها بریم.البته واقعیت اینه که ما به جز اونها دیگه کسی رو نداریم که بخواد ما رو اجابت کنه.
    خوشحال و شاد و خندانم...

11. صلوات ها 5

نوشته
    266
    حضور
    10 روز 23 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    710

منی وجود ندارم که از من شفا بخواهی وجود من و همه موجودات وابسته به ذات مقدس احدیت است اگر او صلاح بداند به وسیله من حاجت روا خواهی شد.
    و اگر هم من کاری انجام میدهم بخاطر خواست و اراده اوست.

ویرایش توسط محمد132 : ۱۳۹۳/۰۸/۰۳ در ساعت ۱۱:۵۹

13. صلوات

علاقه
    اهل بیت علیهم السلام
    نوشته
    10,199
    حضور
    144 روز 5 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    622
    آپلود
    104
    گالری
    1493
    صلوات
    93054

اگر منظور از فقط منع واسطیت -با خداوند متعال-باشه خوب معلومه که دچار اشتباه شدیم، اما اگر منظور از فقط این باشه که تنها به دست تو با واسطه خداوند مشکل من حل میشه (و دیگران توان حل مشکل من رو ندارند) که اشکالی نداره.

نوشته
    249
    حضور
    2 روز 15 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    14
    صلوات
    997

سلام
    به نظر من اگه اونموقع هم زندگی می کردیم قدر اونها رو نمی دونستیم چون اینقدر بی وفاییم که حد نداره.
    یه مثال می رنم وقتی تو عروسی هستیم همه کاری که می خواهیم می کنیم آهنگ آنچنانی رقص اونطوری و جدیدا مشروب خوری هم که مد شده و غیره و وقتی توی مجالس عذا داری می ریم می خواهیم خدا ما رو ببخشه و غیره و وقتی که در رابطه با دین و اسلام حرف می زنیم کلا بحث به اینجا می کشه که دین بدرد نمی خوره و ال و بله خلاصه بگم ما هیچ وقت نمی خواهیم یک رنگ باشیم و همیشه خواستیم همه کارا رو انجام بدیم.با رقاصه برقصیم با مداحه سینه بزنیم و ...

16. صلوات ها 2

نوشته
    898
    حضور
    24 روز 5 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3914

نقل قول نوشته اصلی توسط kaviani7 نمایش پست ها
    به نظر من
    یا حاجتمون به صلاحمون بود و میدادن یا اگه نبود می گفتن فلانی ضرر رو داره مثلا دینت رو در خطر میندازه که ما باز اصرار میکردیم که بدن و میدادن و ضرر میکردیم
    مثلا همون روایتی از پیامبر(ص) که یه نفر میاد پیششون میگن دعا کن خیلیییی ثروتمند بشم پیامبر اولش میگن که به صلاحت نیست ولی انقدر اصرار میکنن که پیامبر دعا میکنن و در آخر اون فرد حتی دیگه به حرف پیامبرم گوش نمیده و انقدر پولدار میشه خمس و زکات رو نمیده
    اما اون موقع باز خوبیش این بود که حداقل طرفو راهنمایی میکردن میگفتن چی به چیه
    الان که ما امام زمان و نمیبینیم چی؟ همینجوری سرگردونیم

18. صلوات

نوشته
    420
    حضور
    10 روز 22 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    943

با سلام و عرض ادب
    این سوال از چند حیث قابل تامل است:
    1)پرسشگر طلب حاجت از پیامبران و ائمه در زمان وفات ایشان را قبول ندارد، لذا سوال را معطوف به زمان حیات ایشان نموده است این فرض خود دو حالت دارد:
    الف) مقصود از کلمه «فقط» در سوال مذبور این است که؛ فقط از شما نیاز مادی می خواهم نه نیاز های معنوی!
    ب) مقصود از کلمه «فقط» در سوال مذبور این است که؛ شما به تنهایی برآورده کننده نیاز های من باشی بدون اینکه خداوند دخالتی داشته باشد!.
    2)پرسشگر توجهی به امور فوق نداشته و فقط می خواهد پاسخ ائمه را در مورد طلب حاجتهایمان از ایشان بداند. این مورد برداشتی است که اکثر شرکت کنندگان در بحث از این سوال داشته اند و پاسخ های ایشان مطابق با معارف دینی ماست.
    بنده از پرسشگر گرامی درخواست دارم؛ مقصود اصلی خویش را از سوالش برای بنده روشنتر نماید تا در حد وسع در خدمت ایشان و دیگر عزیزان باشیم.
    با تشکر
    منتظر حضور فعال دیگر دوستان نیز هستیم

ویرایش توسط صفا : ۱۳۹۳/۰۸/۱۸ در ساعت ۱۸:۲۵

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری