مایلم نظر کاربران (بخصوص خواهران گرامی) را در مورد این کلیپ بدانم. لطفاً

تب‌های اولیه

29 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مایلم نظر کاربران (بخصوص خواهران گرامی) را در مورد این کلیپ بدانم. لطفاً

سلام و عرض ادب.

مایلم در مورد کلیپی که ضمیمه این پست هست، نظر بینندگان و بخصوص خواهران گرامی را جویا شوم ...

در مورد متن انتهای کلیپ نیز نظرتان را بیان کنید ...

موفق باشید :Gol:

سلام
درباره جمله آخرش نظری ندارم. اما خود کلیپ رو که دیدم یاد ارامنه افتادم و اتحادی که بینشون هست و احساس مسوولیتی که در قبال هم کیشانشون احساس می کنن. واقعا جای تاسف داره که وقتی از اقلیت در میایم ارزش های اعتقادی و اخلاقی و حتی انسانی به آسانی فراموش میشن

[="Tahoma"]سلام و عرض ادب.

kobram;569839 نوشت:
درباره جمله آخرش نظری ندارم. اما خود کلیپ رو که دیدم یاد ارامنه افتادم و اتحادی که بینشون هست و احساس مسوولیتی که در قبال هم کیشانشون احساس می کنن. واقعا جای تاسف داره که وقتی از اقلیت در میایم ارزش های اعتقادی و اخلاقی و حتی انسانی به آسانی فراموش میشن

ممنون از اظهار نظرتون. :Gol:
با کلیت حرفتون موافقم. اما جمله آخر فکر نمیکنم در مورد موضوع کلیپ فوق عمومیت داشته باشد.

تا حالا چند بار مشابه چنین اتفاقی رو دیدید؟ چند بار دیدید وقتی چند نفر مزاحم خانم ها شده اند رهگذران اقدام خاصی انجام بدن؟ معمولا مردان به سادگی از کنار چنین صحنه هایی عبور می کنن و فقط شاید سری به علامت تاسف تکون بدن. یا با خودشون فکر کنن که خودش هم حتما راضی بوده، یا تقصیر از خودشه که لباسش نامناسبه یا توی فلان زمان به تنهایی در جای خلوت تردد می کنه (هرچند که لزوما خیلی هم خلوت نباشه)

[="Arial Narrow"][="Navy"]احساس مسئوليت=امنيت اجتماعي[/]

kobram;570098 نوشت:
تا حالا چند بار مشابه چنین اتفاقی رو دیدید؟ چند بار دیدید وقتی چند نفر مزاحم خانم ها شده اند رهگذران اقدام خاصی انجام بدن؟

متأسفانه خیلی کم.

kobram;570098 نوشت:
معمولا مردان به سادگی از کنار چنین صحنه هایی عبور می کنن و فقط شاید سری به علامت تاسف تکون بدن. یا با خودشون فکر کنن که خودش هم حتما راضی بوده، یا تقصیر از خودشه که لباسش نامناسبه یا توی فلان زمان به تنهایی در جای خلوت تردد می کنه

متأسفانه حرفتان کاملاً صحیح است.
همانطور که سرکار مهجبین بیان نمودند:
مهجبين;570101 نوشت:
احساس مسئوليت=امنيت اجتماعي

هنگامی که احساس مسئولیت و وجدان و غیرت در مردان جامعه کمرنگ و یا بی‌رنگ شود، خودبخود امنیت اجتماعی کاهش پیدا می‌کند.
مردانی که تعصب و غیرتشان را تنها برای مادر، خواهر، همسر و دختر خویش هزینه می‌کنند ولی در جامعه براحتی از کنار مظلومیت زنان دیگر می‌گذرند ویا حتی خودشان ظلم می‌کنند!

البته عده‌ای هم که اینگونه نیستند، با علم به اینکه توسط دیگران حمایت نمیشوند و تنها می‌مانند، در مقابل مهاجمان دون‌مایه سکوت کرده و اقدامی نمی‌کنند.

فقط نکته مهم دیگری باید اضافه کنم:
این احتمال خیلی زیاد است که دخالت در این امور منجر به نزاع و درگیری شود.
که در شرایط کنونی، نتیجه‌ای بجز گرفتاری نخواهد داشت.
شخص ثالث از بیم آنکه گرفتار شود، معمولاً مداخله نمیکند.

اینجا همه خودشونو کنار میکشن.به اونا ربطی نداره که خانومها توی این جامعه چه وضعی دارن.هرکسی مثل پرگار فقط فضای محدود خانواده خودش رو مراقبت میکنه که این هم عمومیت نداره.متأسفم برای این جامعه اسلامی !!غیرت توی این مردها کشته شده.(البته همه اینطور نیستند ولی تعدادشون خیلی کمه)

زینب خاتون;570234 نوشت:
اینجا همه خودشونو کنار میکشن.به اونا ربطی نداره که خانومها توی این جامعه چه وضعی دارن.هرکسی مثل پرگار فقط فضای محدود خانواده خودش رو مراقبت میکنه که این هم عمومیت نداره.متأسفم برای این جامعه اسلامی !!غیرت توی این مردها کشته شده.(البته همه اینطور نیستند ولی تعدادشون خیلی کمه)

سلام علیکم و رحمه الله
اگر همه مثل آن چیزی که شما گفتید عمل کنند(پرگار) خود به خود امنیت و سلامت اجتماعی بالای 95% ایجاد میشه.
مثلا الآن همه آدما خودشان رو موظف می دونن که مراقب ماشین خودشون باشن. خودشون دزدگیر میزارن و قفل و بست و ....
ولی آیا برای کسی که در و پنجره ماشین رو عمداً باز می زاره و هر رهگذری میتونه از اون ماشین سوء استفاده کنه, شخص ثالث بره از ماشین ایشان مراقبت کن؟ خوب معلومه که این مسخرست و از اون بدتر اینکه صاحب اون ماشین برگرده بگه آقا به شما چه مربوطه!
من ندید به شما قول می دهم اگر خانمی حجاب رو رعایت کنه و به قول معروف سر و گوشش نجنبه اگر مورد تهدید و مزاحمت افراد غیر موجه قرار بگیره حتی افرادی هم که خیلی پایبند دین و غیرت هم نباشن مداخله می کنن....برعکسش هم هست که در مثال بالا عرض کردم.
در مورد فیلم بالا هم به نظرم همینطوره . فکر کنم فیلم هندی باشه, وضعیت هندوستان هم که اظهر من الشمسه ولی اون چیزی که در فیلم نشان داد اون خانم یه تیپ دانشجوئی ساده داره و معلومه که از مزاحمت دیگران ناراضی هستش و پسرها هم ازش دفاع کردند و مطمئن هستم که در یک وضع مشابه ایرانیها مقتدرتر عمل می کنند.

کلیت داستان کاری انسانی و پسندیدست ولی ایا این میتونه دلیل خوبی برای این باشه که اون خانم فردا هم اون شرایط رو به همین صورت تجربه کنه.
جمله اخرش خیلی نقص داره. اولا هر مذهبی از زنان دفاع نمیکنه چون دیدیم یهودیان زن و بچه نمیشناسند. (میگم یهودیان چون صهیونیسم از مکتب یهودیت سرچشمه می گیره. سربازان یهودی عبادتشون رو می کردن و بعد مردم رو می کشتن. تصاویرش موجود و مستنده. اصلا در کتابشون اومده که بنی اسراییل قوم برتره و تمام مخلوفات دیگر برای خدمت رسانی به انهایند).

ثانیا دفاع از زنان همان دین است هم ناقص است چون در ادیان الهی دفاع از مظلوم مطرح است حالا با هر جنسیتی که باشد. علاوه بر این اگه زمانه پیشرفت کنه ولی دین و شیوه ی زندگیت رو اپدیت نکنی همین میشه که دیدیم. اگه به توصیه های دین عزیزمون اسلام به باور برسیم اونوقت بیشتر قدرشو می دونیم. اگه اون خانم پوشش مناسب تری داشته باشه و مسیر عبورش رو از مکانی شلوغ تر انتخاب کنه ایا درصد خطرات کمتر نمیشه؟ از دور داری محیط رو می بینی که خلوته و دو پسر دارن می پانت، دیگه خیلی بی عقلیه که راحت از اون مسیر عبور کنی.
همه قرار نیست مسلمون باشن ولی توصیه های اسلامی برای همه نجات بخشه
البته برای هندی های گرامی ساخت چنین کلیپی بسیار ستودنیه

سلام و عرض ادب.

زینب خاتون;570234 نوشت:
اینجا همه خودشونو کنار میکشن.به اونا ربطی نداره که خانومها توی این جامعه چه وضعی دارن.هرکسی مثل پرگار فقط فضای محدود خانواده خودش رو مراقبت میکنه که این هم عمومیت نداره

ضمن تشکر از شما،
پس تا اینجا برای حفظ امنیت به یک حلقه اتحاد نیاز داریم. اتحادی که جمع بُرداری از غیرت و تعصب و وجدان تک تک مردان جامعه باشه.
احساس مسئولیت نسبت به همه زنان و دختران جامعه، در نگاه خواهر و دختر خودمان.

قرآن کریم نیز در سوره حجرات، مؤمنان را برادر خطاب می‌کند.
و طبق روایتی که پیامبر اکرم(ص) در آن حقوق 30 گانه این برادران مؤمن را بیان می‌کنند، یکی از این حقوق محافظت از ناموس برادر است.

کلیپش خیلی خوب بود...ولی تو جامعه ی ما کم دیده میشه...

جا داره اینجا فقط وصیت یک شهید رو بیان کنم...

مادرم زمانی که خبر شهادتم را شنیدی گریه نکن،
زمان تشیع و تدفینم گریه نکن،
زمان خواندن وصیت نامه ام گریه نکن؛
فقط زمانی گریه کن که مردان ما غیرت را فراموش می کنند و زنان ماعفت را...
شهید سعید زقاقی

این عبارت واقعاً زیباست:

ره روی فاطمه;570279 نوشت:

فقط زمانی گریه کن که مردان ما غیرت را فراموش می کنند و زنان ماعفت را...
شهید سعید زقاقی

درجه این شهید عالیست، خدایا متعالیش گردان :Sham:

با سپاس از شما خواهر گرامی بابت حضور در تاپیک و بیان کلام گهربار این شهید بزرگوار. :Gol:

استوار;570284 نوشت:
درجه این شهید عالیست، خدایا متعالیش گردان

با سپاس از شما خواهر گرامی بابت حضور در تاپیک و بیان کلام گهربار این شهید بزرگوار.

سلام...خواهش میکنم....وظیفست...

*عارف*;570253 نوشت:
ولی آیا برای کسی که در و پنجره ماشین رو عمداً باز می زاره و هر رهگذری میتونه از اون ماشین سوء استفاده کنه, شخص ثالث بره از ماشین ایشان مراقبت کن؟ خوب معلومه که این مسخرست و از اون بدتر اینکه صاحب اون ماشین برگرده بگه آقا به شما چه مربوطه!
من ندید به شما قول می دهم اگر خانمی حجاب رو رعایت کنه و به قول معروف سر و گوشش نجنبه اگر مورد تهدید و مزاحمت افراد غیر موجه قرار بگیره حتی افرادی هم که خیلی پایبند دین و غیرت هم نباشن مداخله می کنن....برعکسش هم هست که در مثال بالا عرض کردم.

برادر عزیز و بزرگوارم جناب عارف، حقیقتاً از حضورتان در تاپیک به وجد آمدم. :Gol:

کُلیّت کلامتان صحیح است. اما متأسفانه اغلب جوامع با پدیده‌ای شوم و بسیار کثیف روبرو شده‌اند به نام تجاوز گروهی.
و آن حیوان‌‌صفتان انسان‌نمائی که این عمل شنیع را انجام می‌دهند، غالباً تحت تأثیر روان گردانها و مشروبات الکلی و ... هستند.
در چنین حالتی ایشان تنها دنبال نوع زن هستند و یک مکان خلوت. و دیگر به زیبائی صورت و اندام و بی‌حجابی و ... توجهی ندارند.
در واقع کورند.
لذا قربانیان این فرومایگان، حتی ممکن است زنان عفیف و محجبه باشند متأسفانه.

بسم الله الرحمن الرحیم
کلیپ زیبایی بود.اولین چیزی که به ذهنم رسید شهید علی خلیلی بود.شادی روحش صلوات.انصافا طلاب در مسئله ی دفاع از نوامیس سربلند بودند ونشون دادند که هنوز غیرت در مردان جامعه ی ما هست.(به یاد همه ی ناهیان منکر...)
یک نکته هم دوستان گفتند من هم تاکید می کنم که قبل از اینکه از جامعه درخواست محافظت داشته باشیم باید خودمان مقدمات ایمنی را رعایت کنیم.متاسفانه بعضی از خانم ها با عدم رعایت حجاب خود باعث جلب توجه و در مواردی مورد مزاحمت قرار می گیرند.به قول دکتر رفیعی از نظر قرآن سه نوع حجاب وجود دارد حجاب در پوشش حجاب در رفتار و حجاب در گفتار.با رعایت این سه مورد باید از جامعه انتظار محافظت داشت.

هــــــــــــی....اینجا کجاس؟هندوستان؟پاشیم بریم بلکه ازاین صحنه ها ببینیم...اینجا که خبری نیست!

مردی ماشین رو جای بدی پارک کرده بود و دختر خانومی که که پشت رول بود نمیتونست رد بشه و هرچی آقا رو صدا میزد که کمی ماشینتو جا ب جا کن اون آقا سماجت میکرد و تا کنار ماشین خانوم اومد و لجبازی و صحبت...
پسر جوانی که ازاین کار اون مرد میانسال عصبانی شده بود اومد جلو و از غیرت گفت که اگه غیرت داشتی یکم ماشین و جا بجا میکردی نه اینکه اینقد بیای حرف بزنی باهاش!!!و خلاصه جلوی اون مرد ایستاد...

هنوز هم از این چیزا دیده میشه...خداروشکر....تو جامعه ای که این چیزا باشه آدم احساس امنیت میکنه...
به قولی
آقای محترم
وقتی خانومی رو سوار ماشینت میکنی اونو جایی ببر که میخواد نه جایی که میخوای
وقتی خانومی رو میبینی اونو به عنوان خلقت زیبای خدا بنگر نه وسیله شهوترانی
اگه به خانومی کمک میکنی به انگسزه رضای خدا و کمک به خلق باشه نه در ازای چیزی!!

دیدم مردی رو که زنی رو از دست متعرضانی نجات داد و خودش خاسته نابه جایی از زن داشت...

.
.
.

استوار;570287 نوشت:
برادر عزیز و بزرگوارم جناب عارف، حقیقتاً از حضورتان در تاپیک به وجد آمدم.

شما لطف دارید به حقیر, باعث افتخار است که در کنار شما و دوستان دیگر گفتگوئی داشته باشیم.:Gol:
استوار;570287 نوشت:
کُلیّت کلامتان صحیح است. اما متأسفانه اغلب جوامع با پدیده‌ای شوم و بسیار کثیف روبرو شده‌اند به نام تجاوز گروهی.
و آن حیوان‌‌صفتان انسان‌نمائی که این عمل شنیع را انجام می‌دهند، غالباً تحت تأثیر روان گردانها و مشروبات الکلی و ... هستند.
در چنین حالتی ایشان تنها دنبال نوع زن هستند و یک مکان خلوت. و دیگر به زیبائی صورت و اندام و بی‌حجابی و ... توجهی ندارند.
در واقع کورند.
لذا قربانیان این فرومایگان، حتی ممکن است زنان عفیف و محجبه باشند متأسفانه.

راستش به صورت پراکنده آنهم در صفحه حوادث روزنامه ها چنین مطالبی را شنیده بودم, ولی اینکه به صورت یک پدیده غالب در سطح جامعه مطرح باشد, نشنیده بودم.
ولی منکر این هم نیستم که اگر روند ناهنجاریهای جاری جامعه به همین صورت پیش رود, به آنجا نیز برسیم!
منتهی همانطور که عرض کردم متاسفانه امروز می بینیم که خود خانمهابا آن شیوه آرایش و حجاب که یک نوع فراخوان عمومی برای جذب جنس مخالف می باشد, چگونه ما میتوانیم کاری بکنیم؟
حالا اینکه دلیل این شیوه و سبک زندگی چه هست بعضا در تاپیکها مطرح می شود و معمولاً هم عقیم می ماند!
مثلا وقتی به بحث خیانت افراد متاهل به همسر و یا اوضاع دانشگاهها یا نوجوانان و جوانان یا بحث فساد در ادارات و ...مطرح می شود , همیشه یک پای قضیه دولت وسیستم حکومتی و اقتصادی جامعه می باشد که متاسفانه از طرف سایت اسک دین یا از طرف کاربران مدافع یا پاسخگوئی نیست و لذا مباحث به نتیجه نمی رسد.
مثلا وقتی در روایات آمده که فقر یکی از عوامل بی ایمانی و لذا فساد است:
همین الآن نیازی به گفتن نیست ولی شما می دانید که اینهمه خیل عظیمی که از زن و مرد روزانه به شغل فروشندگی یا منشیگری یا کارهای خدماتی و ....اشتغال دارند, ماهانه 500,000 تومان بدون ثبات شغلی و بیمه و ....می گیرند!
ما خودمون یک نقشه کش در حد دیپلم میخواستیم و آگهی کردیم باور کنید که اکثراً با لیسانس و فوق لیسانس درخواست استخدام دادند آنهم با ماهی 800,000 تومان که من و شما می دانیم با هزینه رفت و امد و اجاره های سرسام آور و ....چیزی باقی نمی ماند و از آنطرف در همین اخبار 20:30 بیانمی شود که نوعی از ماشین (فکر کنم مازراتی یا نمیدونم چی) در کل دنیا 50تا ساخته شده که 15تای آن در ایران است!
1000 کوخ باید ساخته شود تا یک کاخ ساخته شود ! آنهم در کشوری که طلایه داره حکومت علی (ع) است.
خدا شاهده که بنده از اول انقلاب هیچوقت مدافع اینگونه سخنان نبوده ام و فقط در این سایت است که مطالب را عرض می کنم آنهم به خاطر اینکه غرض در اینجا ریشه یابی برای حل مشکلات است.
بسیاری از همین بد حجابها فقط قصدشان کج دهنی به نظام است وگرنه در خفا هم نماز می خوانند و هم روزه می گیرند (البته این روشی اشتباه است ولی متاسفانه واکنش عموم جوانان است)ولی در همین روش کج دهنی به هزارتا چاه شیطانی می افتند.
از طرفی نظام بانکی ربوی هم که امروزه همگان به نحوی از انحاء با بانکها سروکار دارند,عامل مهمی در کم شدن ایمان و رواج فساد است (حالا یا برخی از بانک وام گرفته اند یا برخی به بانکها وام داده اند -سپرده گذاری)
لذا مشکل فساد یک پازل چند مجهولی است که واقعا مردم در کنار مسئولین جامعه باید دست در دست هم دهند تا آن را ریشه کن کنند.مشروط بر اینکه نسبت به اطمینان خاطر داشته باشند و ه اینکه هر سیستمی که سرکار می آید سیستم قبلی را دزد و دروغگو قلمداد کند(آنهم در ملاء عام), دیگر از مردم چه انتظاری میتوان داشت؟!
عن امیرالمومنین (ع) :کما تکونوا یولی علیکم....هر طور باشید همانگونه بر شما حکومت می شود...شاید یکی از تعابیر این کلام این باشد که حکومت رنگ مردم {و شاید هم مردم رنگ حکومت} را به خود می گیرند!
دنیا دار آزمایش است و گلی که در بیابان طاقت بیاورد و نخشکد خیلی با ارزش است ولی آیا از عموم جامعه هم میتوان چنین انتظاری را داشت؟!
وگرنه در جوانی پاک بودن شیوه پیغمبریست!

چیزی که من هنوز تو جامعه و دور و برم ندیدم=(

سلام
خیلی قشنگ بود. دورو اطراف ما هم هست ولی خیلی کممممممممممممممممممممم !! جدیدا هم که فقط نگاه میکنن و هیچ عکس العملی نیست . ( هنر کنن با دوربین فیلم بگیرند)
غیرت مرد خیلی قشنگه! کاش همه پسرها و مردهای ما هم غیرت داشتن.
یاد ی خاطره تلخ افتادم
دانشگاه ما خیلی دور بود به عبارتی امن ترین حالت تاکسی دربست بود !! یکی از بچه ها ی تاکسی گرفت و می امدکه تاکسی چپ کرد!!!!!!!!!!!!! حالا راننده از اهالی همون منطقه بود اما انقد محو دیدن ناموس مردم بود که جاده را ندید!!!!!!!!
پسرهای غیرتی همه جوره و تحت هر شرایطی دفاع از ناموسش میکنه. ی بار تو راه دانشگاه ( کارشناسی ) ی آقا پسری مزاحم شد. اولش چیزی بهش نگفتیم ... کمی که گذشت دوستش یکدفعه بهش رسید .من و دوستام ترسیده بودیم چند نفر دیگه اضافه نشه که یکدفه صدای دوستش امد !!!!!!!!
چی میگفت:؟؟ نکن ارش ، وقتی کسی اهلش نیست چرا اذیت میکنی ؟ حداقل برو دنبال کسی که خودش بخواد !!!! و اهلش باشه . زشته والله ناموس مردم اذیت کنی سر هوس خودت!!

*عارف*;570253 نوشت:

سلام علیکم و رحمه الله
اگپ

متاسفانه من دیدم!!!! وقتی زن و شوهری کنار روخانه ای واسه تفریح رفته بودند چند نفر شوهر خانم بستن و زن به یغما بردند!!! بعدشم که معموله ......!!!!!!!!!!
الان تجاوز به کودکان که به قول شما سروگوششون هم نمی جنبه پس چیه؟؟؟
پسری دخترمورد علاقه اش برای صحبت ازدواج به پارک کشوند اما به زور چاقو وارد خانه نزدیک پارک شد !! چند نفری بهش تجاوز کردند و جالب تر فیلم ازش گرفتن و ان دختر تهدید به بارها رفتن به آن خانه کردند!!!!
تجاوز دو برادر به ی پسر بچه !!! ان پسر بچه که دیگه عشوه ناز نداشته !!!!!!!
هزارن موارد اینجوری دیگه هم هست !!! حتی مردی که جلو چشم همسرش جلوی ماشین ی خانم از عمد پیچید که ایشون تصادف کنه و....
اتفاقات تلخ از بی غیرتی ها هم هست .

استوار;569450 نوشت:
مایلم در مورد کلیپی که ضمیمه این پست هست، نظر بینندگان و بخصوص خواهران گرامی را جویا شوم ...

به نظر من هر کسی باید بتونه از خودش دفاع کنه دختر و پسر هم نداره

همیشه ممکن است چنین اتفاقاتی پیش بیاد

استوار;569450 نوشت:
سلام و عرض ادب.

سلام. حالا چرا "مخصوصا نظر خانوما" ؟!
کلیپ بامزه ای بود . ولی تو دنیای واقعی اطرافمون چنین حرکتایی رو نمیشه دید!
جمله آخرشم که همه دینهااز زن ها محافظت می کنند رو بر چه اساسی گفته؟ یا این جمله که"محافظت کردن از زنهاهمون دینه"؟

استوار;569450 نوشت:
سلام و عرض ادب.

سلام علیکم و رحمة الله و برکاته،
خانم‌های مذهبی که همه جوره باید حمایت بشوند، :ok:
خانم‌های کم‌مذهبی یا غیرمذهبی معمولاً وضعشون حرص آدم را در می‌آورد :Esteghfar: ولی همانها هم وقتی در معرض چنین خطرهایی قرار می‌گیرند چنان مظلوم می‌شوند :please: که گاهی دل سنگ می‌خواهد که دل انسان برایشان نرم نشود و نخواهد کمکی بهشان بکند.:jangjoo: به قول بنده‌ی خدایی که می‌گفت تمام خانم‌ها هر چی هم که باشند باز یک معصومیتی در وجودشان هست (البته حقیر اصلاح می‌کنم و می‌گویم اکثر خانم‌ها، چون همیشه استثنائاتی وجود دارد :Gig:) اما دیدم گاهی بعضی از همین خانم‌ها که در تنگنا آنقدر مظلوم و عفیف شده بودند و نگران از خدشه دار شدن عفتشان وقتی که خطر رفع می‌شود باز طنازی می‌کنند و دل‌بری ... کافیه ترس از وجودشون دور بشوند تا باز بشوند همانها که حرص آدم را در می‌آورند و گاهی آدم جرأت هم نمی‌کند بهشان تذکر بدهد ... وضعیت این خانم‌ها مثل این می‌ماند که یک نفر یک چاقو را مدام تیز کند بعد به چاقو دستور بدهد که نَبُر، باید چاقوی تیز در دستان ابراهیم خلیل‌الرحمن باشد و ذبیحه اسماعیل علیه‌السلام باشد که خداوند رحم کند آن چاقوی تیز نبرد، مگرنه خوب می‌برد دیگر تعارف که نداریم، قطع عضو نکند زخمی می‌کند، خودش را زخمی نکند یکی دیگر را زخمی می‌کند، چه تا آخر عمرش بفهمد که به چند نفر صدمه و خسارت زده است و چه نفهمد و گمان کند کوتاه‌تر از او در کل دنیا دیواری نیست.

حالا مردها غیرتی بشوند مسأله حل است؟ خانم دیگر هرطور که خواست بیاید در اجتماع ظاهر شود؟ آستین کوتاه بیاید و خیالش جمع باشد که ازش حمایت می‌شود؟ با لباس ورزش مخصوص سالن‌های ورزشی بانوان که در آن را با پرده پوشانده و بالای آن می‌نویسند «ورود آقایان ممنوع» بیرون بیاید و انتظار داشته باشد که مردان با غیرت جامعه به دادش برسند؟ بعد از یک مدت هم لابد عریان بیایند و انتظار داشته باشند که مردم ازشان دفاع کنند؟ خوب طبیعی است که هرچه وضع پوشش او خراب‌تر باشد افراد بیشتری پایشان از دیدن او می‌لغزد یا لااقل کمتر به فکر کمک کردن به او می‌افتند و بیشتر به فکر نجات دین خودشان می‌افتند ... اصلاً در چنین جامعه‌ای که دین فقط برای حمایت از خانم‌هاست و معنای دین همین است دینی برای آقایان باقی می‌ماند؟ غیرتی باقی می‌ماند؟ ... بلکه دین برای محافظت و رشد و تعالی جان انسان‌هاست ... سلامت روحی خانم‌ها یک بخش از همین هدف است و اهمیتش آنچنان است که برخی چنان تصوری می‌کنند و چنان جملاتی را می‌فرمایند، اما بدیهی است که هیچ کس به چنین تعبیری از دین نمی‌تواند بسنده کند ... دین برای همه است، نه قیدی برای مرد در راستای محافظت از زن، بلکه قیودی هم برای مرد تعریف می‌کند و هم برای زن، برای اینکه زندگی هر دو متعالی شود، برای آنکه مردها هم سالم بمانند ... مردها سالم نمانند زن‌ها هم سالم نمی‌مانند ... زن‌ها سالم نمانند هم مردها سالم نمی‌مانند ... دینی که یک‌طرفه تعبیر شود نقص دارد ...

ببخشید نظر خانم‌ها را خواسته بودید دیدم برادران هم پاسخ دادند حقیر هم نظرم را در مورد فیلم و آن جمله‌ی آخرش دادم ... تأثیرگذار بود ولی ... ولی ... :Gol:
یا علی

من به این فکر می کنم که زن نباید کار را به جایی برساند که نیاز به کمک پیدا کند هرچند که بدبختی زن نیز در همین احتیاج اوست... چرا مردان نیاز به مراقبت ندارند؟ حالا هرچه هم بی احتیاط باشند؟
به هر حال از زاویه ی دیگر این که زن مرکز توجه دین باشد به نوعی موجب فخر اوست بر مردان و البته وظیفه اش را سنگین می کند...

باء;570380 نوشت:
خانم‌های مذهبی که همه جوره باید حمایت بشوند،
خانم‌های کم‌مذهبی یا غیرمذهبی معمولاً وضعشون حرص آدم را در می‌آورد ولی همانها هم وقتی در معرض چنین خطرهایی قرار می‌گیرند چنان مظلوم می‌شوند که گاهی دل سنگ می‌خواهد که دل انسان برایشان نرم نشود و نخواهد کمکی بهشان بکند. به قول بنده‌ی خدایی که می‌گفت تمام خانم‌ها هر چی هم که باشند باز یک معصومیتی در وجودشان هست (البته حقیر اصلاح می‌کنم و می‌گویم اکثر خانم‌ها، چون همیشه استثنائاتی وجود دارد ) اما دیدم گاهی بعضی از همین خانم‌ها که در تنگنا آنقدر مظلوم و عفیف شده بودند و نگران از خدشه دار شدن عفتشان وقتی که خطر رفع می‌شود باز طنازی می‌کنند و دل‌بری ... کافیه ترس از وجودشون دور بشوند تا باز بشوند همانها که حرص آدم را در می‌آورند و گاهی آدم جرأت هم نمی‌کند بهشان تذکر بدهد ... وضعیت این خانم‌ها مثل این می‌ماند که یک نفر یک چاقو را مدام تیز کند بعد به چاقو دستور بدهد که نَبُر، باید چاقوی تیز در دستان ابراهیم خلیل‌الرحمن باشد و ذبیحه اسماعیل علیه‌السلام باشد که خداوند رحم کند آن چاقوی تیز نبرد، مگرنه خوب می‌برد دیگر تعارف که نداریم، قطع عضو نکند زخمی می‌کند، خودش را زخمی نکند یکی دیگر را زخمی می‌کند، چه تا آخر عمرش بفهمد که به چند نفر صدمه و خسارت زده است و چه نفهمد و گمان کند کوتاه‌تر از او در کل دنیا دیواری نیست.

حالا مردها غیرتی بشوند مسأله حل است؟ خانم دیگر هرطور که خواست بیاید در اجتماع ظاهر شود؟ آستین کوتاه بیاید و خیالش جمع باشد که ازش حمایت می‌شود؟ با لباس ورزش مخصوص سالن‌های ورزشی بانوان که در آن را با پرده پوشانده و بالای آن می‌نویسند «ورود آقایان ممنوع» بیرون بیاید و انتظار داشته باشد که مردان با غیرت جامعه به دادش برسند؟ بعد از یک مدت هم لابد عریان بیایند و انتظار داشته باشند که مردم ازشان دفاع کنند؟ خوب طبیعی است که هرچه وضع پوشش او خراب‌تر باشد افراد بیشتری پایشان از دیدن او می‌لغزد یا لااقل کمتر به فکر کمک کردن به او می‌افتند و بیشتر به فکر نجات دین خودشان می‌افتند ... اصلاً در چنین جامعه‌ای که دین فقط برای حمایت از خانم‌هاست و معنای دین همین است دینی برای آقایان باقی می‌ماند؟ غیرتی باقی می‌ماند؟ ... بلکه دین برای محافظت و رشد و تعالی جان انسان‌هاست ... سلامت روحی خانم‌ها یک بخش از همین هدف است و اهمیتش آنچنان است که برخی چنان تصوری می‌کنند و چنان جملاتی را می‌فرمایند، اما بدیهی است که هیچ کس به چنین تعبیری از دین نمی‌تواند بسنده کند ... دین برای همه است، نه قیدی برای مرد در راستای محافظت از زن، بلکه قیودی هم برای مرد تعریف می‌کند و هم برای زن، برای اینکه زندگی هر دو متعالی شود، برای آنکه مردها هم سالم بمانند ... مردها سالم نمانند زن‌ها هم سالم نمی‌مانند ... زن‌ها سالم نمانند هم مردها سالم نمی‌مانند ... دینی که یک‌طرفه تعبیر شود نقص دارد ...

خدا خیرتون بده ، حرف دل ما رو زدید :Gol:

خیلی خوب بود و باید در مملکت ما خیلی پر رنگ تر باشد،امیدوارم آقایون یاد بگیرن
حجاب زن = غیرت مرد

یاس سفید;570414 نوشت:
خیلی خوب بود و باید در مملکت ما خیلی پر رنگ تر باشد،امیدوارم آقایون یاد بگیرن
حجاب زن = غیرت مرد

ضمن سپاس از حضورتون در بحث،
اگر اجازه بدید من کمی معادله بالا را تغییر بدم:

حجاب زن + غیرت مرد = امنیت جامعه

باء;570380 نوشت:
خانم‌های مذهبی که همه جوره باید حمایت بشوند،
خانم‌های کم‌مذهبی یا غیرمذهبی معمولاً وضعشون حرص آدم را در می‌آورد ولی همانها هم وقتی در معرض چنین خطرهایی قرار می‌گیرند چنان مظلوم می‌شوند که گاهی دل سنگ می‌خواهد که دل انسان برایشان نرم نشود و نخواهد کمکی بهشان بکند ...
دین برای همه است، نه قیدی برای مرد در راستای محافظت از زن، بلکه قیودی هم برای مرد تعریف می‌کند و هم برای زن، برای اینکه زندگی هر دو متعالی شود، برای آنکه مردها هم سالم بمانند ... مردها سالم نمانند زن‌ها هم سالم نمی‌مانند ... زن‌ها سالم نمانند هم مردها سالم نمی‌مانند ... دینی که یک‌طرفه تعبیر شود نقص دارد ...

ببخشید نظر خانم‌ها را خواسته بودید دیدم برادران هم پاسخ دادند حقیر هم نظرم را در مورد فیلم و آن جمله‌ی آخرش دادم ... تأثیرگذار بود ولی ... ولی ...

مثل همیشه کامل و جامع. دوست عزیزم، سپاسگزارم از حضورتون در تاپیک. :Gol:
حقیر عرض نکردم که فقط خواهران گرامی نظر بدند.
از حضور همه برادران عزیزم در این تاپیک مسرورم و از نظرات همه دوستان استفاده می‌کنیم.

موفق باشید برادر :Gol:

[=microsoft sans serif] سلام علیکم

نوع نگاه آدم ها به پدیده های پیرامونی است که قدر و ارزش آنها را تعیین می کند. جهان نگری آدمی است که جهان او را می سازد و در نظر می آورد . تفاوت انسانها و اختلاف خواسته ها از همین نوع نگاه کردن ها ست که رخ می دهد. درخت و گل و شکوفه اگر از منظر باغبان نگریسته شود یک معنایی دارد و اگر از زاویه دید عارفی شیدا دیده شود ، مفهومی دیگر
مائیم که جهان را می سازیم ، پس سعی کنیم که خوبش را بسازیم
اگر به زن به عنوان گلی زیبا نگریسته شود، زیباست البته اگر بدانی که گل را نباید چید، باید بویید.
باید دیدگاه جامعه نسبت به زن و جایگاه او تغییر کند، متاسفانه جامعه کنونی زن را موجودی در دسترس و همگانی کرده که هر رهگذری به خود اجازه دستبرد و دست درازی به آن را پیدا کرده...
وقتی چیزی همگانی شود کم کم حساسیت خود را از دست داده، زن نیز وقتی دردسترس باشد دیگر آنگونه که باید، ارزش ندارد و وقتی بی ارزش شد، دیگر اگر غیرتی هم باشد خرجش نخواهد شد چرا که ارزشی باقی نمانده تا خونی به جوش آید. وقتی خانمهای ما اینگونه در جامعه ظاهر می شوند و خود را در معرض هر باغبانی قرار میدهند دیگر قیمتی نخواهند بود و به بهایی ناچیز فروخته خواهند شد...

*گوهــر*;570432 نوشت:
درخت و گل و شکوفه اگر از منظر باغبان نگریسته شود یک معنایی دارد و اگر از زاویه دید عارفی شیدا دیده شود ، مفهومی دیگر
مائیم که جهان را می سازیم ، پس سعی کنیم که خوبش را بسازیم
اگر به زن به عنوان گلی زیبا نگریسته شود، زیباست البته اگر بدانی که گل را نباید چید، باید بویید.

ضمن تشکر از شما، به نکته مهم و نابی اشاره کردید.
کاملاً درسته. نوع نگاه ما به جهان و انسان خیلی در این امور دخیل و مهمه.

موضوع قفل شده است