کیف و کفش و لوازم تحرير مناسب برای دانش‌آموزان دبستانی(خروس سواري)

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کیف و کفش و لوازم تحرير مناسب برای دانش‌آموزان دبستانی(خروس سواري)

یک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی با توضیح استانداردهای کیف و کفش مناسب برای کودکان دبستانی، آسیب‌های ناشی از عدم رعایت این اصول را برشمرد.

به نقل از ایسنا، دکتر فرید رضایی مقدم با بیان اینکه به دلیل حجم و اندازه زیاد کتب درسی بهتر است دانش‌آموزان از کیف‌های چرخ‌داراستفاده کنند، گفت: استفاده از کیف‌های چرخ‌دار حمل و نقل کتاب‌ها را راحت‌تر و از آسیب‌های احتمالی ناشی از حمل کوله پشتی بر ستون فقرات کودکان، جلوگیری می‌کند.

رضایی مقدم همچنین گفت: استفاده از کوله پشتی در کودکان به دلیل ضعیف بودن عضلات آنها باعث خستگی عضلات، گرد شدن شانه‌ها، گودی زیاد کمر و قوزکمر می‌شود.

وی افزود: حتی گاهی اوقات سنگین بودن کوله پشتی ستون فقرات، دیسک‌ها و استخوان‌های ستون فقرات را تحت فشار قرار داده و موجب آسیب می‌شود.

رضایی مقدم در ادامه درباره کفش استاندارد و مناسب کودکان با بیان اینکه بهتر است از کفش چرم استفاده شود، تصریح کرد: کفش‌هایی که برای کودکان تهیه می‌شوند باید پنجه‌های پهن داشته و جهت تبادل هوا، جلوی آن یک تا 1.5 سانتی‌متر با نوک پا فاصله داشته باشد.

وی همچنین بر محکم بودن پاشنه کفش جهت حفظ ناحیه آشیل پا تاکید کرد و گفت: اگر آشیل پا حفظ نشود، خونرسانی به پا کاهش یافته و حالت کندگی آشیل پیدا می‌کند که این موضوع در کودکان در حال رشد شایع است.

این متخصص طب فیزیکی و توانبخشی قوز شصت پا، کج شدن پا و ایجاد مشکل در راه رفتن را از تبعات استفاده از کفش نامناسب در کودکان در حال رشد دانست.

انتهای پیام/ 900710

افراط و تفريط هر دو نادرست است و از اهل علم نادرست ترترتر
ي موقع تبليغ مي شود به فرزند بيشتر
ي دفعه مبارزه مي شود
باز ي دفعه بدون مقدمه سازي و بينش افزايي و آسيب شناسي و آسيب زدايي تشويق به فرزندآوري مي شود
در ميدان لوازم مدرسه هم يك دفعه همه چيز باز باز و اپن مي شود
رفته بودم دبستاني مي ديدم مادراني با ساپورت مي آيند مدرسه يعني كسي دم مدرسه نيست كه فيلتر كند

سال قبل با تشويق سازندگان و طراحان داخلي برخي بدون فكر و تأمل و مشورت شروع كردند طرح هايي با ذوق خودشان زدند

در نمايشگاهي به يكي از طراحان گفتم خداوكيلي حاضر هستي با اين كيفيت تصوير خود شما را روي اين دفتر و كيف ها بزنند؟
بابا شهدا جان خود را براي ما دادند ارزش ندارد بگريدم بهترين تصاوير را متناسب با سن كودك انتخاب كنيم بزنيم تصويري كه براي كودك تداعي شجاعت باشد و مهرباني و خوشي و شادي
مثل بازي كردن يك فرد با فرزندانش

يكي از طراحان تصويري از مختار با يك چشم به شكل انميشن زده بود واقعا خدا مي داند آن شبي كه كودكان آن تصوير خشن و زشت را ديدند چه خواب هاي آشفته اي ديدند
اولا فيلم مختار براي پسران و آن هم سنين خاصي جذابيت بيشتري دارد
ثانيا از اين فيلم مي توان صحنه هاي خوبي را گرفت و روي طرحي كه يك سال ان هم هر روز با كودك است بايد كار شود
خساست هم نبايد به خرج دهند بايد خوش ذوق ترين طراحان و هنرمندان را به كار بگيرند و بهتر اين است كه طرح ها قبل از آماده شدن در مدارس مختلف نمايش داده شود و بازخورد كودكان را دريافت كنند و ايرادها رفع شود

گاهي خانواده هاي مذهبي دنبال چيزي هستند كه در ذهن خودشان براي خودشان خوب است كاري به اين كه كودك يا فرزندشان چه برداشتي دارد ندارند اين اشتباه است
برخي هم مجبور مي كنند فرزندشان را با خشونت مي خواهي بخواه نمي خواهي نخواه همين است كه مي بيني
براي اين كه فرزندمان طرحي را انتخاب كند گاهي لازم است او را با يك داستان با زبان كودكانه آشنا كرد بايد با مقدمه چيني صاحب طرح را براي او مهم كرد و تا خودش با رغبت آن را انتخاب كند
اغلب ما براي تهيه يك ناهار بيشتر وقت مي گذارند تا تهيه لوازمي كه فرزند براي يكسالش نياز دارد:Ghamgin:
به نظر شما طبيعي نيست فرزند ما كه سال ها زيباي خفته، شرك، سيندرلا، سفيد برفي و....را ديده اند آن هم با انيميشن و گرافيك جذاب آن را انتخاب كنند خب رسانه ملي و برنامه كودك و فرهنگ و ارشاد رسالتشان بسيار مهم است
گفته بود كد خدا را ببين و ده را بچاپ
برخي از مسؤولان را كسي نديده ولي آنها كمكي زيادي در چاپيده شدن فرهنگ گودكان ما دارند:Ghamgin:

منبع

سبد فرهنگی ملت کو؟
اصفهان یکی از دبيران بازنشسته آموزش‌وپرورش كه به كار كتاب‌فروشي مشغول است، به من ‌گفت «فلان فروشگاه زنجيره‌اي مرتبط با شهرداري یکی پس از دیگری افتتاح می‌شود برخی از مسئولان شهرداری و شورای شهر از شاگردانم هستند، با آن‌ها تماس گرفتم و گفتم: حیف نیست فروشگاه‌های به این بزرگی می‌زنید ولي یک غرفه را به مسائل فرهنگی اختصاص نمی‌دهید؟ ایشان طوری تشکر کرد که گفتم الآن می‌رود برای هر فروشگاه یک غرفه می‌زند ولی باز هم شعبه‌های دیگری افتتاح کردند، جایزه دادند و بوق و کرنا و فشفشه و... زدند ولی دريغ از يك غرفه كوچك فرهنگی! خبری نبود که نبود.» چند روز قبل كه دوباره برای خريد کتابی به او سر زدم،‌ صحبت‌هایش دوباره پر از گلايه بود كه: باید بساطمان را کم‌کم جمع کنیم. گفتم چرا؟ گفت «این‌جا مستأجر یکی از شاگردان مدرسه خودم بودم. چند سال قبل بيست میلیون تومان رهن دادم با 200 هزار تومان اجاره، الآن پولم ارزش قبل را ندارد و او حکم تخلیه داده است.» دوست کتاب‌فروش ديگرم نيز درد دل می‌کرد: ماه‌هاست که به‌سختي مي‌تواند فقط پول اجاره و آب و برق و گاز و تلفن مغازه را به‌‌دست آورد. چرا در سالي كه به‌نام فرهنگ است در مراکزی که مربوط به دولت است به اين مسئله جدی‌تر نگاه نمي‌شود؟ چرا در كنار سبد مواد غذايي،‌ فكري هم براي سبد فرهنگي خانواده نمي‌كنند؟ ای‌کاش در كنار يارانه ماهيانه، هرچند مختصر بن كتابي هم توزيع مي‌شد. يا كارت خريد كتاب را شارژ مي‌كردند.
آیا پدر و مادر فقط دغدغه تأمين خوردوخوراک و لباس فرزندانشان را دارند و نباید نسبت به تربیت فرزند اطلاعات تربیتی، روان‌شناختی و تغذیه‌ای درستي کسب کند؟ آیا با سبدهای فرهنگی نمی‌توانیم آمار سرسام‌آور مشاجرات خانوادگی، طلاق‌ها و بزهکاری‌ها را کاهش دهیم؟

منبع: خانه خوبان، محمدحسين قديري، شماره 68، شهريور 1393.

حامی;569193 نوشت:
فلان فروشگاه زنجيره‌اي مرتبط با شهرداري

كوثر يعني خير كثير
اما خير كثير فقط در خوردني ها خلاصه مي شود؟
قابل توجه فروشگاه زنجيره اي كوثر و........

[="Arial"][="Black"]سلام راستش زیاد بود نخوندم , اما یه چیزی که امسال مشکل بود برای بچه های ابتدایی این بود که کیفشون رو مجبوری بزرگ برمیداشتن , دلیلش هم این بود که کتاب ها خیلی بزرگ بودن و تو کیف کوچک جا نمیشدن, واسه همین کیف مدرسه ار کمر به پایین قرار گرفت[/]

خروس سواري

[FLV]http://hw6.asset.aparat.com/aparat-video/57c87553a494c9e9061e5351f1ee60a61035449.mp4[/FLV]

ما حتي در سرويس مدارس بايد دقت كنيم
يكسال يك راننده اگر سالم باشد مي تواند كلي اثر بگذارد ولي متأسفانه موسيقي هاي لهوي مي گذارند و رقص و بزن و برقص در اغلب موارد