جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: 11 روز تا شهادت

شروع کننده موضوع

علاقه
    دین، کتاب، طبیعت
    نوشته
    23,724
    حضور
    63 روز 13 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    33625

راهنما 11 روز تا شهادت

حمیدرضا سرمدیان فرزند نوروز علی دهم دی ماه 1348 در تهران به دنیا آمد.

11 روز تا شهادت
    پدر از حضور وی درجبهه ممانعت می کرد و هنگام اعزام برای امتحان روحیه حمیدرضا به او گفته بود: «شما نمی توانید به جبهه بروید.»
    شهید در پاسخ محترمانه به پدر جواب داد: «اگر قرار باشد که من بمانم ، جز اینکه چند گونی برنج و روغن و غیره مصرف کنم چه فایده دیگری خواهم داشت.»
    حمیدرضا در تاریخ 11/1/1366 به عنوان امداد گر به جبهه اعزام شد. 22 فروردین ماه سال 1366 در عملیات کربلای 8 در جبهه زمانی که درگیری تقریبا به مرحله تن به تن کشیده شد و شرایط بسیار سخت و دشوار بود وی بسیار خندان و با نشاط به برادران دیگر روحیه می داد.
    حمید رضا هنگامی که جهت پرتاب نارنجک از پشت خاک ریز بیرون آمد مورد اصابت ترکش نارنجک دشمن قرار می گیرد و مجروح می شود و به سنگر مجروحان انتقال دادهمی شود اما لحظاتی بعد این سنگر مورد اصابت خمپاره قرار گرفته و وی به همراه چندتن ازمجروحان شهید می شود.
    شهید حمید رضا سرمدیان تنها بعد از یازده روز حضور در جبهه در تاریخ 22/1/66 به درجه رفیع شهادت نائل شد و جزیی از خاک شلمچه شد

شهید حمید رضا سرمدیان تنها بعد از یازده روز حضور در جبهه در تاریخ 22/1/66 به درجه رفیع شهادت نائل شد و جزیی از خاک شلمچه شد و باقی مانده پیکر مطهرش در بهشت زهرای شهر تهران، گلزار شهدای، قطعه 29، ردیف 107 به خاک سپرده شد. وی در قسمتی از وصیت نامه خود نوشته است:
    «خوشا به حال آنانکه با شهادت رفتند وصیت کرده بودند. اگر به شهادت رسیدم و یا اینکه مجروح برگشتم به هیچ وجه برای من گریه نکنید و ناراحت نشوید، ما باید این انقلاب را زنده نگه داریم.»

2. صلوات ها 4

3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری