پوشیدن ساپورت و لباسهای تنگ و چسبان جلوی محارم!!

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پوشیدن ساپورت و لباسهای تنگ و چسبان جلوی محارم!!

[="Blue"]بسم اللّه الرحمن الرحیم
با سلام خدمت پاسخگوی محترم و دیگر عزیزان.
سوالم این است که آیا پوشیدن ساپورت و لباس های چسبان جلوی محارم اشکالی دارد?
اگر جلوی پدر با چنین لباس هایی باشیم بی احترامی محسوب می شود?
و اینکه پوشیدن این لباس ها در نماز درصورتیکه چادر بر سر نداشته باشیم اشکال دارد?
با تشکر از شما.
یا علی[/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

313;567931 نوشت:
بسم اللّه الرحمن الرحیم
با سلام خدمت پاسخگوی محترم و دیگر عزیزان.
سوالم این است که آیا پوشیدن ساپورت و لباس های چسبان جلوی محارم اشکالی دارد?
اگر جلوی پدر با چنین لباس هایی باشیم بی احترامی محسوب می شود?
و اینکه پوشیدن این لباس ها در نماز درصورتیکه چادر بر سر نداشته باشیم اشکال دارد?
با تشکر از شما.
یا علی

با سلام و عرض ادب

پوشیدن لباسهایی که در برابر محارم ایجاد تحریک و لذت کند و یا زمینه سازی گناه را فراهم کند جایز نیست و پوشیدن لباس تنگ در نماز مبطل نماز نیست اما کراهت دارد.

رساله مراجع،احکام پوشش و نماز

البته اگه برادر بزرگ تو خونه باشه واقعا ادم اذیته...
ولی...میشه ساپورت پوشید مثلا با ی دامن کوتاه...ولی لباس تنگ رو اصلا پیشنهاد نمیدم...

جایی رفتم دیدم دختره جلوی پدرش وضعیت نامناسبی داره:Ghamgin:خیلی تعجب کردم...

با سلام خدمت شما پوشیدن چنین لباسهایی حتی در جلوی محارم هم مشکل دارد مثلا اگر برادری دارید که هنوز ازدواج نکرده وبه سن تکلیف یا همان بلوغ رسیده موجب تحریک او میشود چون تنها محرمی که پسر نمیتواند کوچکترین لذتی ببرد فقط مادر است و برای سوال دوم اول که حتما بی احترامی به پدر است ودوم اگر صاحب خانه یعنی پدر به پوشیدن چنین لباسی راضی نباشدحتی به خاطر نفس کشیدن در آن خانه هم برای شما گناه نوشته میشود و جواب سوال سوم آیا شما حاظرید با چنین لباسی جلوی یک عالم دین قرار بگیرید که مرتبه اش از خدا بسیار پایین تر است که میگویید باچنین لباسی نماز بخوانم پس لباس پوشیده حتی در حضور محارم هم مستحب است و لباسهای این چنین کراهت دارد

[="Blue"]خب خداروشکر من به جواب رسیدم و بابت این از پاسخگوی محترم و دیگر عزیزان تشکر می کنم.
فقط خواستم بگم که بعد از خوندن جواب پاسخگوی محترم

نقل قول:
پوشیدن لباس تنگ در نماز مبطل نماز نیست اما کراهت دارد.

خواستم علت این مسئله رو بدونم.بعد از کمی گشت زنی در اینترنت به این نتیجه رسیدم پوشیدن این لباس ها برای سلامتی بدن مضر است.و من از دوستان عزیزی که این تاپیک رو مطالعه می فرمایند در خواست می کنم در این رابطه مطالعه ای بفرمایند.[/]

با سلام :nevisandeh:

بله عضو کوشا پوشیدن این نوع لباس ها در مدت طولانی برای مثال یک یا چند روز برای بدن مضر هستش چون که این لباس ها به بدن می چسبه و بدن دیگه نمیتونه از طریق پوست تنفس کنه ضرر داره مخصوصا شبا که بدن باید در راحت ترین وضعیت ممکن قرار بگیره که در این صورت پوست بدن جمع شده و قدرت تنفس نخواهد داشت . :Gol:
موفق باشین . :Kaf:

:Moteajeb!:

:ok:

موضوع قفل شده است