سوگند در خواستگاری بمنظور اعتماد به طرف مقابل (مخصوصا دختر خانم)

تب‌های اولیه

31 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوگند در خواستگاری بمنظور اعتماد به طرف مقابل (مخصوصا دختر خانم)

سلام

آیا می توان در مراسم خواستگاری از دختر خانم خواست تا سوگند یاد کرده و بگوید آیا شما میل، محبت و عشق و علاقه به پسری دیگر دارید یا خیر؟

این سؤال را از آن جهت مطرح کردم چون یکی از دلایل طلاق زودهنگام، بی میلی دختر خانم به همسرش بوده و عشقی دیگری در سینه دارد.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

مترصد;567826 نوشت:
سلام

آیا می توان در مراسم خواستگاری از دختر خانم خواست تا سوگند یاد کرده و بگوید آیا شما میل، محبت و عشق و علاقه به پسری دیگر دارید یا خیر؟

این سؤال را از آن جهت مطرح کردم چون یکی از دلایل طلاق زودهنگام، بی میلی دختر خانم به همسرش بوده و عشقی دیگری در سینه دارد.

بسمه تعالی
با تقدیم سلام و عرض تحیت

لازم جنبه فقهی مسئله را کارشناسان محترم بخش احکام پاسخ دهند، اما از لحاظ روانشناختی چنین درخواستی بیانگر سطحی از بدبینی و وسواس است!
برای رسیدن به پاسخ چنین سوالی نیاز به تصریح و سوگند نیست، آنچه که لازم است تحقیق، مشورت و گفتگوی منطقی به منظور کسب شناخت لازم است.

در تکمیل پاسخ کارشناس محترم جناب امیدوار عزیز باید عرض کنم که: این کار نه تنها سودی ندارد بلکه میتونه ضررهای زیادی هم داشته باشه
1. بدبینی آقا پسر رو می رسونه
2. ممکنه خانم بخاطر تثبیت خودش مجبور به سوگند دروغ بشه
حالا اگر این سوگند دروغ انجام بشه چه افاقی میوفته؟
آقا پسر اطمینان حاصل می کنه که عروس خانم به کسی جز خودش دلبسته نیست و از یه طرف بدبینی برطرف میشه اما از طرف دیگه زمینه ی سوء استفاده از این اطمینان برای عروس خانوم مهیا میشه.
و نتیجه ی مهم این سوگند می تونه سست کردن بنیان خانواده و طلاق زودرس بشه.
...
اگه قبل از ازدواج تحقیق و شناخت درستی صورت بگیره، طلاق به حداقل میرسه و نیاز به برطرف کردن هیچ شبهه ای در هنگام عقد و عروسی نیست

خیر شما خود به صورت رسمی اجازه چنین کاری را ندارید ولی میتوانید از مادر تان بخواهید این را بپرسند

اميدوار;568477 نوشت:
لازم جنبه فقهی مسئله را کارشناسان محترم بخش احکام پاسخ دهند، اما از لحاظ روانشناختی چنین درخواستی بیانگر سطحی از بدبینی و وسواس است!

savior;568511 نوشت:
اگه قبل از ازدواج تحقیق و شناخت درستی صورت بگیره، طلاق به حداقل میرسه و نیاز به برطرف کردن هیچ شبهه ای در هنگام عقد و عروسی نیست

سلام

ممنون

اما چگونه می توان به صداقت طرف مقابل (مخصوصا دختر خانم) پی برد...؟

شاید یا حتما تصور می شود که بنده زیادی وسواس دارم اما...

اما هم بنده و هم شما مطالبی از برخی دختر خانم های چادری دیده ایم و شنیده ایم که می بایست با چشمی باز برای ازدواج اقدام کرد و قدری وسواس به خرج داد...

مطلب ذیل را به نقل یکی از دوستان (مسئول اینترنت یک مرکز) عرض می کنم:

دختر خانمی چادری می خواست از اینترنت استفاده کند...
گفتم برو از سیستم شماره فلان استفاده کن...
دختر خانم رفت، سپس برگشت و گفت سیستم کار نمی کند..
من رفتم در اتاقی که سیستم بود که درستش کنم...
دختر خانم رفت بیرون...
یاد حدیثی افتادم: دو تا نامحرم نباید تنها باشند وگرنه شیطان نفر سوم خواهد بود..
با خود گفتم: عجب دختر باحیایی...
خلاصه سیستم درست شد...
من رفتم و دخترخانم رفت کارش را انجام داد...
کامپیوتر های آن مرکز به کامپیوتر اصلی متصل است در نتیجه هرکس هر سایتی برود من می توانم ببینم...
از کامپیوتر اصلی نگاه کردم ببینم دختر خانمه داره چکار می کنه...
آن دختر خانم در حال ارسال ایمیل بود و تکه جمله ای که نوشته بود بشرح ذیل است:

به فلانی (اسم پسر) زنگ بزن که فلان روز پدر مادرم خونه نیسّن....

البته این ایمیل حاوی مطالب زنندۀ دیگری هم بود...

mahdihg;568578 نوشت:
خیر شما خود به صورت رسمی اجازه چنین کاری را ندارید ولی میتوانید از مادر تان بخواهید این را بپرسند

سلام
یعنی والده ام از دختر خانم درخواست کند که قسم بخورد...؟

مترصد;568730 نوشت:

سلام

ممنون

اما چگونه می توان به صداقت طرف مقابل (مخصوصا دختر خانم) پی برد...؟

شاید یا حتما تصور می شود که بنده زیادی وسواس دارم اما...

اما هم بنده و هم شما مطالبی از برخی دختر خانم های چادری دیده ایم و شنیده ایم که می بایست با چشمی باز برای ازدواج اقدام کرد و قدری وسواس به خرج داد...

مطلب ذیل را به نقل یکی از دوستان (مسئول اینترنت یک مرکز) عرض می کنم:

دختر خانمی چادری می خواست از اینترنت استفاده کند...
گفتم برو از سیستم شماره فلان استفاده کن...
دختر خانم رفت، سپس برگشت و گفت سیستم کار نمی کند..
من رفتم در اتاقی که سیستم بود که درستش کنم...
دختر خانم رفت بیرون...
یاد حدیثی افتادم: دو تا نامحرم نباید تنها باشند وگرنه شیطان نفر سوم خواهد بود..
با خود گفتم: عجب دختر باحیایی...
خلاصه سیستم درست شد...
من رفتم و دخترخانم رفت کارش را انجام داد...
کامپیوتر های آن مرکز به کامپیوتر اصلی متصل است در نتیجه هرکس هر سایتی برود من می توانم ببینم...
از کامپیوتر اصلی نگاه کردم ببینم دختر خانمه داره چکار می کنه...
آن دختر خانم در حال ارسال ایمیل بود و تکه جمله ای که نوشته بود بشرح ذیل است:

به فلانی (اسم پسر) زنگ بزن که فلان روز پدر مادرم خونه نیسّن....

البته این ایمیل حاوی مطالب زنندۀ دیگری هم بود...

سلام
من اون دختر رو تایید نمی کنم
ولی
این اقا اجازه نداشتن تو کار این خانم کنجکاوی کنن و متن ایمیل شخصی ایشون رو بخونن(فکر کنم اسلام هم این کار رو قبول نداشته باشه)
بازم میگم من نمیخوام با این حرفم اون خانم رو تایید کنم

ببینید
من خودم تو سخنرانی روانشناسها هم تو تلوزیون هم سی دی ها شنیدم کههمه روانشناسها میگن از گذشته طرف چیزی نپرسید.
من خودم اگه یه اقایی ازم بخواد قسم بخورم میزارم رو حساب اینکه این اقا خیلی حساس هستن.
ببینید اگه اون دختری که شما میرید خواستگاری شاید واقعا دختر خوبی باشه ولی با مواجه شدن با این درخواست شما واکنش نشون داده و به شما جواب منفی بده
ببینید شما با چند بار صحبت کردن با اون خانم و پرسیدن یه سری از سوال ها می توانید تا حدودی ایشون رو بشناسید و البته توکل به خدا یادتون نره.

خیر من فراموش کردم که بگویم به هیچ نحوی نباید از کسی بخواهند قسم بخورد چون ممکن است به خاطر ایشان مرد را که دوست داشته اند فراموش کرده باشند واین باعث نا امیدی دختر میشود

مترصد;567826 نوشت:

به عنوان یک دختر عرض میکنم هیچ وقت همچین کاری رو انجام ندین .چون شاید برداشت دیگه ای بشه.
فکر میکنم از روی جوابهای دختر خانم معلوم بشه که به این ازدواج میل دارن یا نه

seyedeh khanom;568736 نوشت:
این اقا اجازه نداشتن تو کار این خانم کنجکاوی کنن و متن ایمیل شخصی ایشون رو بخونن(فکر کنم اسلام هم این کار رو قبول نداشته باشه)

سلام

ممنون از دقتتان

البته آن مرکزی که عرض کردم، مرکز علمی-پژوهشی است در نتیجه افراد می بایست تنها در زمینه تحقیق و پژوهش از اینترنت استفاده نمایند...

ضمنا وظیفه آن آقا جاسوسی نیست، بلکه نظارت بر عملکرد کاربران می باشد...

مثالی که از آن خانم زدم برای این بود که این زمانه نمی توان به حتی برخی چادری ها اعتماد کرد

roya8;568826 نوشت:
فکر میکنم از روی جوابهای دختر خانم معلوم بشه که به این ازدواج میل دارن یا نه

seyedeh khanom;568739 نوشت:
ببینید شما با چند بار صحبت کردن با اون خانم و پرسیدن یه سری از سوال ها می توانید تا حدودی ایشون رو بشناسید

سلام

درست می فرمایید اما...

این را هم باید قبول کنیم که برخی دختر خانم ها از روی ناچاری به طرف مقابل جواب مثبت می دهند چون...

نگرانند که دیگر خواستگاری پیدا نشود

seyedeh khanom;568739 نوشت:
و البته توکل به خدا یادتون نره.

این نکته مهمی است که بعدا درباره اش صحبت خواهد شد

با سلام

دوست عزیز هرگز صحبتی از قسم خوردن در خواستگاری به میان نیاورید چون امکان برداشت نادرست و شک به بدبین بودن را در پیش خواهد داشت.

اگر هم طرف مقابل قسم بخورد هیچ فایده ای ندارد ، و هرگز نمیتوان حکم کرد که " چون قسم خورده پس مشکلی ندارد"

ولی شناخت آدم ها چه دختر و چه پسر و اعتماد برای یک عمر زندگی ، کار ساده ای نیست ....

مترصد;568886 نوشت:

سلام

ممنون از دقتتان

البته آن مرکزی که عرض کردم، مرکز علمی-پژوهشی است در نتیجه افراد می بایست تنها در زمینه تحقیق و پژوهش از اینترنت استفاده نمایند...

ضمنا وظیفه آن آقا جاسوسی نیست، بلکه نظارت بر عملکرد کاربران می باشد...

مثالی که از آن خانم زدم برای این بود که این زمانه نمی توان به حتی چادری ها اعتماد کرد

به نام خدا
سلام
من چنتا سوال دارم از شما که ممکنه سوال خیلی ها باشه و جواب شما هم می تونه جواب خیلی ها باشه.
یه آقا با تاک تیک های خودش و چیزی که از اتفاق های اطرافش دریافت کرده، می تونه یه خانم رو تا حدودی بشناسه.شما خانمی رو که انتخاب کردی تا چه حد میشناسی؟ آیا به حدی هست که بشه بعنوان یک همسر خوب در آینده بهش تکیه کرد؟ (جواب یا آره هستش یا نه) اگه آره باشه یعنی گناهاش اونقدر بزرگ نیست که قابل بخشش نباشه
خب اگه قرار باشه آدم با وسواس های زیاد بخواد انتخاب کنه، هرگز به نتیجه نمیرسه. گاهی یه خانم ممکنه بخاطر سادگی با یه پسر خندیده باشه، یا سحوی این اتفاق افتاده باشه و این دلیل نمیشه زن خوبی برای آینده ی شما نباشه. چون باکسب تجربه از طریق اطرافیان می تونه زندگی رو اونطور که شما می خواید بسازه.
...
گذشته ی آدم رو نمیشه پاک کرد ولی میشه برای آینده اصلاحش کرد. پس شما اگه کسی رو دوست داری باید اونو با تمام گذشته ش دوست داشته باشی. به صورت واضح سعی کن در مورد گذشته ش و روابطی که داشته به هیچ وجه سوالی نپرسی چون به ضرر هر دو طرف هستش اما میشه به روش های دیگه گذشته ش رو بفهمی.
صحبت در این مورد خیلی زیاد هستش و بحث بسیار پیچیده ایه که نمیشه با نوشتن یا حتی حرف زدن به نتیجه ای دقیق رسید. همه چیز باید دست به دست هم بده تا یه زندگی خوب شکل بگیره
ان شاالله همه ی جوون های دنیا خوشبخت باشن و راهشونو درست انتخاب کنند

مترصد;568891 نوشت:
این را هم باید قبول کنیم که برخی دختر خانم ها از روی ناچاری به طرف مقابل جواب مثبت می دهند چون...

می ترسند که دیگر خواستگاری پیدا نشود

به فرض قبول حرف شما باز هم نتیجه میگیریم که سوگند دادن کار درستی نیست از کجا معلوم باز هم از روی ناچاری نباشه!!!!
(یه چیز دیگه هم میخواستم بگم یادم رفت:Gig:)

دوست خوبم باز هم میگم شما با چند بار صحبت کردن و پرسیدن سوال های زیرکانه میتونید طرف خودتون رو بشناسین البته به شرطی که در حین انجام صحبت احساسات را کنار بگذارید و ارزیابی درستی انجام دهید.
من خودم وقتی با کسی صحبت میکنم در لحظه به خیلی چیزها دقت نمی کنم:Gig:ولی بعدا که به حرفهاش و رفتارش فکر میکنم خیلی چیزها دستگیرم میشه.
من به شما حق میدم متاسفانه الان ازدواج کار سختی شده(البته شاید خیلیها از من ایراد بگی:Gig: که سختگیرم)
ولی هفته ای نیست که من نشنوم فلانی طلاق گرفته یا فلانی مشکل اخلاقی پیدا کرده.
من تو همین هفته 3مورد تو اطرافیانم شنیدم که نامزد هستن ولی به مشکل برخورد ک:Gig: وداره کارشون به جدایی میرسه.
ولی دوست خوبم من خودم برام پیش اومده که در مورد ازدواجم داشتم اشتباه تصمیم میگرفتم ولی چون همیشه تو این مورد خاص به خدا خیلی توکل دارم بعدا فهمیدم چقدر خدا هوامو داشته که اون ازدواج سر نگرفته چون بعدا میفهمیدم که من به یه سری چیزها دقت نکرده بودم.
من هم یه مدت مشکل شما رو داشتم و تصمیم گرفته بودم از هر کی میاد خواستگاریم بپرسم که ایا دوست دختر داشته یا نه.
ولی با شنیدن حرف روانشناسها و صحبت و مشورت کردن به این نتیجه رسیدم که همچین حرفی مطرح نشه بهتره:Gig:
نمیدونم واقعا
شما هم اگه به نتیجه ای رسیدین بگین تا ما هم استفاده کنیم
موفق باشین

savior;568938 نوشت:
می تونه یه خانم رو تا حدودی بشناسه.شما خانمی رو که انتخاب کردی تا چه حد میشناسی؟ آیا به حدی هست که بشه بعنوان یک همسر خوب در آینده بهش تکیه کرد؟

سلام دوست گرامی

ممنون و سپاسگزار

مطلب شما درست و منطقی است، اما در مورد ی آقایی است که بی جهت به دختر خانم (همسرش) شک می کند...

عشق از مقوله ای نیست که با شناخت بدست بیاید...

حرف بنده اینست: اگر ی پسری عاشق دختری شود می رود به خواستگاریش...

اما اگر دختری عاشق پسری شود، نمی تواند به خواستگاری آن پسر برود در نتیجه عشق آن پسر در سینه اش می ماند...

مگر می توان عشق و علاقه به کسی را از قلب خود خارج کرد...؟

حالا بنده می خواهم در مراسم خواستگاری مطرح کنم و بدانم آیا دختر به کسی دیگر علاقمند هست یا خیر...؟

اگر عاشق کسی دیگر است من بدون افشاگری بروم سراغ کسی دیگر و خواستگاری دیگر...

و هرکس می داند که اگر این دختر خانم با کسی ازدواج کند که علاقه ای به او ندارد، چه مسائلی پیش می آید...

پیامک های عاشقانه....تلفن های پنهانی....دیدارهای پنهانی........

اميدوار;568477 نوشت:
برای رسیدن به پاسخ چنین سوالی نیاز به تصریح و سوگند نیست

savior;568511 نوشت:
این کار نه تنها سودی ندارد بلکه میتونه ضررهای زیادی هم داشته باشه

mahdihg;568578 نوشت:
خیر شما خود به صورت رسمی اجازه چنین کاری را ندارید

roya8;568826 نوشت:
هیچ وقت همچین کاری رو انجام ندین

پرستوی تنها;568925 نوشت:
هرگز صحبتی از قسم خوردن در خواستگاری به میان نیاورید

seyedeh khanom;569131 نوشت:
شما هم اگه به نتیجه ای رسیدین بگین تا ما هم استفاده کنیم

تشکر کاربران محترم

آن مطلبی که درباره دخنران چادری عرض کردم بمنزلۀ سیاه و تاریک بودن جامعه ما نیست.. .

و بنده بحمد الله تنها نیمه خالی لیوان را نمی بینم....

چرا که برخی دختران در کشورمان در حد numbr 1 (ممتاز) هستند....

البته بنده بابت ابن مسأله راه حلی دارم که إن شاءالله خواهم گفت...

اما اگر خدا توفیق دهد می خواهم به آیۀ (وَشَاوِرْهُمْ فِي الأَمْرِ- و در كار [ها] با آنان مشورت كن*) و از راهنمایی کاربران استفاده کنم...

*سوره : آل عمران - آیه : 159

مترصد;567826 نوشت:
سلام

نخیر نمیشه حالا شاید یکی رو دوس داشته باشه و می خواد به مرور زمان علاقه اونو از بین ببره

علاقه داشتن گناه نیست ولی دوستی گناه است

مترصد;569219 نوشت:

سلام دوست گرامی

ممنون و سپاسگزار

مطلب شما درست و منطقی است، اما در مورد ی آقایی است که بی جهت به دختر خانم (همسرش) شک می کند...

عشق از مقوله ای نیست که با شناخت بدست بیاید...

حرف بنده اینست: اگر ی پسری عاشق دختری شود می رود به خواستگاریش...

اما اگر دختری عاشق پسری شود، نمی تواند به خواستگاری آن پسر برود در نتیجه عشق آن پسر در سینه اش می ماند...

مگر می توان عشق و علاقه به کسی را از قلب خود خارج کرد...؟

حالا بنده می خواهم در مراسم خواستگاری مطرح کنم و بدانم آیا دختر به کسی دیگر علاقمند هست یا خیر...؟

اگر عاشق کسی دیگر است من بدون افشاگری بروم سراغ کسی دیگر و خواستگاری دیگر...

و هرکس می داند که اگر این دختر خانم با کسی ازدواج کند که علاقه ای به او ندارد، چه مسائلی پیش می آید...

پیامک های عاشقانه....تلفن های پنهانی....دیدارهای پنهانی........

خب قطعا تعداد زیادی از دختران هستند که به پسری علاقه دارند یا داشتند و نمی تونند خواستگاری کنند. که البته نباید هم خواستگاری کنند چون اتفاق های ناخوشایندی در ادامه براشون میوفته.
شما توی مراسم خواستگاری ایرادی نداره این سوال رو مطرح کنی اما باید درست مطرح کنی. (ولی قسم دادن به هیچ وجه درست نیست. چندین بار توی مطالب اینو عرض کردم چون بسیار مهمه)
مثلا می تونی اول یه کم مقدمه چینی کنی بعد سوال رو بپرسی که سوء برداشت نشه و باعث اتفاق ناخوشایندی نشه

اگه خانمی دچار این حس هست باید عرض کنم که (خواهان کسی باش که خواهان تو باشد)
خیلی از ماها بخاطر اینکه کسی رو خوب نمیشناسیم، تجسم های بعضا بی ربطی از یک شخصیت در خودمون ایجاد می کنیم و این باعث میشه که یا از اون فرد متنفر بشیم یا عاشقش بشیم اما هر گز به این حس اعتماد صد در صد نداریم. اما اگر کسی رو با منطق بشناسیم، به حسمون اعتماد زیادی داریم.
پس آقایی که احساس می کنه دختر مورد علاقه ش عاشق فردی شده که صحبت ازدواج بینشون نبوده، می تونه خودش رو جایگزین کنه. این به معنای ازدواج هستش که ممکنه بعدها با شناخت بیشتر، به علاقه تبدیل بشه
اما عشق رو نمیشه به سادگی از دل کسی پاک کرد یا به دل کسی پیوند زد چون عشق یه حس عادی نیست.
عشق به خودی خود ارزشی نداره. چون عشق یه حس نیست و برگرفته از عمق وجود آدم هستش که تلفیقی از احساسی مانند، نزدیکی فکری، جسمی، عوامل جنسی، شوق ها، توجه غیر ارادی و ... که در صورتی که این عشق درست پرورش داده بشه، به حسی ماورای احساس دیگه تبدیل میشه.
پس نتیجه می گیریم که عشق رو هم میشه پرورش داد.
زیاد صحبت کردم. ولی تکمیل نشده حرفام Smile
شما سوال هایی در این زمینه اگه دارید باز هم بپرسید شاید به درد دیگران خورد.
ولی ایمیلمو براتون پیام خصوصی می کنم تا جزئیات رو در مورد طرح اون سوال در صورت توانایی، بهتون بگم اگه مفید بود اینجا قرار بدین بعد از خواستگاری.
ولی گفتنش اینجا موجب طولانی شدن پست و خستگی ذهن میشه

به نام خدا و عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوست عزیزم
...
شما دارید از یه دختر خواستگاری می کنی و میخوای بدونی که ایشون بجز شما کسی رو از ته دل دوست داره برای ازدواج یا نه؟
چیزی که مشخصه اینه که اگه اون نخواد، به هیچ وجه نمیتونی بفهمی که آیا به کسی دلبسته ست یا نه!
اینو هم بگم که اگه کسی یه مشخصاتی داد گفت دخترانی که دوست پسر دارند اینجوری رفتار می کنند، مثلا حاضر جوابند و تو چشمت نگاه می کنند و ... شما باور نکن چون این به تربیت خانوادگی و سن مربوط میشه نه چییز دیگه
اما اول از همه شما باید بهش ثابت کنی که از ته دل دوسش داری و اینکه صداقتت رو باور کنه. اگه صداقتت رو باور کنه کارت خیلی آسون میشه. چون همیشه صداقت بهترین سیاسته.
کسی که بیشتر از همه می تونه بهت کمک کنه، خودتی. چون من اگه روانشناس خبره هم باشم، باز هم نمی تونم در شرایطی باشم که شما هستی. چون از اتفاقات بین شما هیچ اطلاعی ندارم، شماها رو ندیدم، طریقه ی آشنایی و سن و .... چیزهای زیادی که شما می دونی و من نمی دونم. پس خود شما بهتر از هر کسی می تونی به خودت کمک کنی.
منم مسخواستم نکاتی رو بگم ولی با توجه به اینکه هیچ شناختی ندارم نمی تونم چیزی رو قطعی بگم چون ممکنه تجسمم از شماها اونجوری نباشه که در واقعیت هستش و باعث بشه در این امر مهم دچار گناه بشم (امیدوارم درک کنی)
شما خوش بین باش. و اینکه ببین این دختر خانوم مورد علاقه ی شما چقدر حجب و حیا داره. اگه حجب و حیاش خیلی خوب باشه و اعتقادات خوبی داشته باشه پس اصلا نگران چیزی نباش و کلا بیخیال سوال شو چون همچین دختری بعد از ازدواج فقط به همسرش فکر می کنه.
ولی اگه یه کم سر به هوا بود باز هم نگران نباش چون با راهنمایی درست میشه
باز هم میگم دخترها بیش از 90 درصدشون بخاطر هوس بازی با کسی دوست نمیشن و بیشتر قصد ازدواج دارن. ولی پسرا 90 درصدشون دنبال هوس بازی هستن و موقع دوستی به ازدواج فکر نمی کنند. پس خودتو با اون مقایسه نکن
در ضمن اینو بهت بگم که مهم نیست اون کسی رو دوست داشته باشه یا نه. وقتی با شما ازدواج کنه دیگه شما برای هم هستین و رفتار خود شماست که خانومت رو می سازه. اگه خوب باشی و خوب رفتار کنی از خدا بیشتر قبولت داره اما اگه رفتارت خوب نباشه، حتی اگه الان اهل هیچ خلافی نباشه، بعد از ازدواج متخلف میشه.

این متن برگرفته از ..... می باشد.

راهنمایی برخی کاربران محترم ارزنده و مفید بود...

راهکاری که بنده مد نظرم هست، عمل به آیۀ ذیل می باشد:

مترصد;567826 نوشت:
سلام

سلام
داداش قسم نمی خواهد یک آرامش درونی می خواهد و اینکه رک بگوئی خانم محترم من می خواهم با شما با توجه به شرایط یکه انشاءالله گفته می شود و با نظر مثبت شما ازدواج کنم.می خواهم بپرسم شما به کسی دیگر تعلق خاطر دارید یا خیر؟اگر دارید ما با شخصی دیگر وصلت کنیم اگر نه بسم الله.
البته باید در محیطی کاملا آرام و بدون تنش و استرس گفته شود!

مترصد;570412 نوشت:
اول از همه شما باید بهش ثابت کنی که از ته دل دوسش داری و اینکه صداقتت رو باور کنه. اگه صداقتت رو باور کنه کارت خیلی آسون میشه. چون همیشه صداقت بهترین سیاسته.

اصلا چرا باید بفهمه؟
هر گنهکاری آینده ای داره و هر عابدی آینده ای....از گذشته اون میخوای مطمئن بشی در حالی که از آینده خودت بی خبری

چرا باید ب شما هم بابت اشتباهی ک کرده و احتمالا توبه کرده و خدای شما بخشیده توضیح بده...

مترصد;570412 نوشت:

باز هم میگم دخترها بیش از 90 درصدشون بخاطر هوس بازی با کسی دوست نمیشن و بیشتر قصد ازدواج دارن. ولی پسرا 90 درصدشون دنبال هوس بازی هستن و موقع دوستی به ازدواج فکر نمی کنند. پس خودتو با اون مقایسه نکن

عالی گفتین:Gol:

سلام دوستان. ب نظر منم چ اصراری دارین ک ایشون قسم بخورن ک ب کسی فکر نمیکنن چقدر بی اعتماد!!! اونی ک دلش با کسی دیگه باشه و بخواد با نامردی ب شما بعله بگه پس قسم دروغ هم میتونه بخوره و یه چیز رو شما در مورد خانوما نمیدونی اینم اینکه تا دلشون پیش کس دیگه ای باشه اصلا حاضر نمیشن خواستگار راه بدن چ برسه ک ازدواج کنن ... بعدش هم کسی ک یه بار ب یکی فکر بکنه حیاش میریزه اگه میبینین مذهبی هستن استخاره نکنین دیگه :khandeh!:... ان شاالله موفق باشین ...

جزیره مجنون;573768 نوشت:
کسی ک یه بار ب یکی فکر بکنه حیاش میریزه

این یعنی چی اونوقت؟؟

یاس...;573671 نوشت:
اصلا چرا باید بفهمه؟
هر گنهکاری آینده ای داره و هر عابدی آینده ای....از گذشته اون میخوای مطمئن بشی در حالی که از آینده خودت بی خبری

سلام

عبارتی که از بنده نقل قول شده در حقیقت از بنده نیست...

نظر بنده در مورد سوگند خوردن در خواستگاری، قدری تعدیل شده، و کار خوشایندی نمی تواند باشد...

جزیره مجنون;573768 نوشت:
با نامردی ب شما

سلام

منظورتان بنده بود...؟

جزیره مجنون;573768 نوشت:
خانوما نمیدونی اینم اینکه تا دلشون پیش کس دیگه ای باشه اصلا حاضر نمیشن خواستگار راه بدن چ برسه ک ازدواج کنن

بنظرم مطلبی درباره آقایان هست که نمی دانید و آن اینکه وقتی پسری با دختری دوست شد، بسختی به خواستگاری او می رود چون ممکن است فکر کند، این دختری که حیا رو کنار گذشته است ممکن است با پسرهای دیگری هم دوست شده باشد...

مترصد;574079 نوشت:
منظورتان بنده بود...؟
سلام دوست گرامی.نه منظورم شما نوعی بود بنده با شخص مشخصی صحبت نکردم ...

مترصد;574079 نوشت:
بنظرم مطلبی درباره آقایان هست که نمی دانید و آن اینکه وقتی پسری با دختری دوست شد، بسختی به خواستگاری او می رود چون ممکن است فکر کند، این دختری که حیا رو کنار گذشته است ممکن است با پسرهای دیگری هم دوست شده باشد...
ممنون از اینکه دانسته هاتونو منتقل میکنین.باهاتون کاملا موافقم ... موفق باشین
موضوع قفل شده است