جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج و جاه طلبی پدر

علاقه
    ازدواج و درس و بچه
    نوشته
    5
    حضور
    9 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    48

ازدواج و جاه طلبی پدر

سلام میشه یکی هم به من کمک کنه منم مشکلی مثل ایشون دارم من دانشگاه با هم کلاسیم حدود 3سال بود که آشنا شدیم ما دوتامون خیلی اخلاقیاتمون اعتقاداتمون نگاه به زندگی آینده مون شبیه هم بود اومد خواستگاری پدر اول به خاطر اینکه سربازی نرفته و کار نداره هنوز جواب منفی داد منم داغون داغونم مثل ایشون قرار شد بره سربازی شرایطش جور شه بعد بیاد ولی بابام رفت تحقیق از باباش پون به شدت به خانواده اهمیت میده پدر ایشون ورشکست شده بوده سالها قبل و6 سال زندان بوده الن وضعشون خوبه واقعا خانواده با ایمانی دارن طرز خونوادشون رو دوس دارم ولی از آنجایی که پدر من پزشک هس و فقط ظاهربین و عاشق شهرت دیگه گفت به هیچ وجه امکان نداره الان من موندم تو این جنگ خسته ام از روزگار واقعا خودم از انتخابم مطمننم ولی نمذارن دیگه کارم شب و روز گریه اس از زندگی هیچ لذتی نمیبرم.من فقط معیارم برای ازدواج پاکی و ایمانه من دنبال موقعیت نیستم که.ولی کسی به معیار من اهمیت نمیده

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,554
    حضور
    175 روز 11 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

با نام و یاد دوست

ازدواج و جاه طلبی پدر

کارشناس بحث: استاد صابر

5. صلوات ها 2

نوشته
    140
    حضور
    3 روز 11 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    886

با سلام و احترام خدمت شما پرسشگر محترم
    قبل از هر چیز بر خود لازم می دانم از معرفت و شناختی که در مسیر ازدواج و انتخاب صحیح همسر پیدا کرده اید کمال قدردانی را داشته باشم. بسیاری از افراد چشم بسته همسر خود را انتخاب کرده و از سر عشق بی حاصلی زندگی را آغاز می کنند. اما شما ایمان و معرفت را از بهترین ملاک های خود قرار داده و بدنبال تدین و اخلاق هستید.خواهرم!مشکل راضی نشدن پدرتان به چند گونه قابل حل است فققط به شرطی که باز هم عاقلانه تر فکر کنید. پدر شما دست روی یکی از ملاک های ازدواج گذاشته و معتقد است کفویت فرهنگی و اصالت خانوادگی باید بین هر دو خانوار باشد. خوب! باید به ایشان هم حق داد زیرا فرمودید پدرم پزشک است و روی این مسئله حساسیت دارد و نمی خواهد خدای ناکرده شما ازدواج ناموفقی داشته باشید. پس شما نیز به نظر ایشان احترام گذاشته و سعی کنید خدای ناکرده با ایشان وارد بحث یا جدل نشوید.از طرفی فرمودید پدر پسر زندان بوده و دارای سوء سابقه است اما اینجا یک باور غلط دیده می شود که آیا هر کس زندان می رود اصالت خود را از دست می دهد؟آیا ممکن است پدر این پسر بخاطر پاپوش افراد دیگر به زندان افتاده باشد؟و هزار احتمال دیگر...صحبت کوتاه! اگر احساس می کنید واقعا فرد مقابلتان معیارهای قطعی برای زندگی مشترک را دارد باید ایستادگی کنید. هم خود شما و هم خواستگارتان باید این سد مخالفت را با دلائل منطقی و با نرمی بشکنید.لذا توصیه می شود:الف)از صدقه دعا و نماز جعفر طیار غافل نشوید زیرا گره اصلی کار توسط اهل بیت(علیهم السلام)بازخواهد شد.ب)با پدرتان مستقیما در فضای خصوصی صحبت کنید و دلائل منطقی را ارائه کنید.ج)از یک واسطه امین استفاده و از او بخواهید تا پدرتان را راضی کند. در این راه می توانید از بزرگتر های فامیل نیز بهره ببرید.موفق و سربلند باشید.

7. صلوات ها 3

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,374
    حضور
    27 روز 3 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5770

چرا باباها اینجوری میکنن/
    البته شاید چیز دیگه ای فهمیدن و به این بهانه دارن جلوی این ازدواجو میگیرن......
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

9. صلوات

نوشته
    1,334
    حضور
    33 روز 6 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6239

تمام تلاشت رو برای رضایت پدر بکن

اما اگه نشد

قید عشق رو بزنی عاقلانه تره تا قید خانوادت رو

عشق هیچوقت پایدار نیس
    .
    یا رفیق من لا رفیق له

11. صلوات ها 3

نوشته
    140
    حضور
    3 روز 11 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    886

با سلام و احترام خدمت دوستانی که در این موضوع اظهار نظر فرمودند
    این خواهرمان باید بدانند که قطعا اگر اراده کافی داشته باشند و آن پسر نیز اراده کافی داشته باشد و ملاک های کفویت ازدواج را نیز هر دو داشته باشند قطعا به مرادشان می رسند.
    ناامیدی گناه بزرگی است و خداوند متعال در قرآن کریم از آن نهی فرموده لذا با توکل بر خداوند راهکارهایی که عرض کردیم را انجام و منتظر نتیجه باشید.مجددا تاکید میکنیم تا توسل و توکل نکنید نتیجه خاصی نمی گیرید.موفق و در پناه حق باشید.

13. صلوات

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۱۰/۲۵, ۲۱:۳۸ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری