حکم تفریح با جن

تب‌های اولیه

20 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم تفریح با جن

سلام.
راستش من نتونستم جای درست برای این مطلب پیدا کنم.ببخشید اگه جای درستی تاپیک نزدم.
من موضوعی را شنیدم که میخوام از شما متخصصین درخواست کمک کنم.
عمو هام تعریف میکردند که وقتی کوچک بودند و به چرا میرفتند,تفریح عجیبی داشتند.آن ها میتوانستند برای مثال تنه درخت بزرگی که روی زمین افتاده را با دو انگشت بلند کنند!
آنها میگفتند که 4تایی در گوش هم مطلبی را که عربی است و نام جنی است را 3بار در گوش هم میخواندند.(مطلب را میدانم ولی عنوان نمیکنم).در این مطلب اسم آن جن, و مطالبی مثل کفن و غسل وجود دارد.
انگاه تنه درخت یا هر چیز سنگینی را با دو انگشت بلند میکردند.یکی از عمو هام تعریف میکرد که این جن که نامش ((شیخ علی جنادی))است در گذشته هنگامی استفاده می شد که مردم قدرت حمل طابوت را نداشتند و با خواندن این مطلب میتوانستند آن را حمل کنند.
یکی از عمو هام عنوان میکرد که ما این را به مسخره گرفتیم و روزی 100 بار برای تفریح این کار را انجام میدادیم!و شب ها کابوس میدیدیم!!
حال میخواهم بدانم که یکبار برای تفریح میخواهم این کار را بکنم.آیا این کار حرام است یا منعی دارد؟
این را هم بگویم خدا را شکر همه ی عمو هایم سالم اند و مومن هستند.
در ضمن نمیخواهم ارتباط یا چیزی داشته باشم فقط میخواهم یکبار برای تفریح امتحان کنم.
ممنون از شما.

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

Rezatwix;567643 نوشت:
سلام.
راستش من نتونستم جای درست برای این مطلب پیدا کنم.ببخشید اگه جای درستی تاپیک نزدم.
عمو هام تعریف میکردند که وقتی کوچک بودند و به چرا میرفتند,تفریح عجیبی داشتند.آن ها میتوانستند برای مثال تنه درخت بزرگی که روی زمین افتاده را با دو انگشت بلند کنند!
آنها میگفتند که 4تایی در گوش هم مطلبی را که عربی است و نام جنی است را 3بار در گوش هم میخواندند.(مطلب را میدانم ولی عنوان نمیکنم).در این مطلب اسم آن جن, و مطالبی مثل کفن و غسل وجود دارد.
انگاه تنه درخت یا هر چیز سنگینی را با دو انگشت بلند میکردند.یکی از عمو هام تعریف میکرد که این جن که نامش ((شیخ علی جنادی))است در گذشته هنگامی استفاده می شد که مردم قدرت حمل طابوت را نداشتند و با خواندن این مطلب میتوانستند آن را حمل کنند.
یکی از عمو هام عنوان میکرد که ما این را به مسخره گرفتیم و روزی 100 بار برای تفریح این کار را انجام میدادیم!و شب ها کابوس میدیدیم!!
حال میخواهم بدانم که یکبار برای تفریح میخواهم این کار را بکنم.آیا این کار حرام است یا منعی دارد؟
در ضمن نمیخواهم ارتباط یا چیزی داشته باشم فقط میخواهم یکبار برای تفریح امتحان کنم.
ممنون از شما.

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

لطفا هر گاه سؤال شرعی می پرسید نام مرجع تقلیدتان را بفرمایید تا پاسخ دقیق تری داده شود.

در پناه حضرت حق باشید[/]

Rezatwix;567643 نوشت:
سلام.
ممنون از شما.

خرافات بسیاری از جانب کسانی که ادعای مومن بودن را دارند مطرح شده است.با این حال اگر حرف عموهای شما صحت هم داشته باشد می تواند تاثیر افسون باشد و باز ثابت نمی شود که حتما کار جن بوده است.
در هر صورت یک روایت از بحارالانوار دیدم شاید بدردت بخورد:
امام صادق فرمود:هر چه از دعا و قرآن و تعویذ که می خواهید برای مشکلات و درد ها بخوانید اما افسون هایی که معنی اش معلوم نباشد را نخوانید زیرا که بسیاری از تعویذ ها و افسون ها کفر است.

این موارد به هیچ عنوان خرافات نیست دوست من .

من بدون توجه به مرجع تقلیدتون راه های انجام این کار رو میگم خدمتتون .

1 . غیر ارگانیک ها ( جن ، ارواح خبیثه یا سرگردان و ... ) در این روش با استفاده از تعدادی آیات و اعمال و ... جنی فراخوانده میشد و با استفاده از قدرت جن کارهای خارق العاده ای انجام میشد .

ولی خطر این روش انتقام جن از عموهای شما هست و یا خانواده اونها و کسانی که برای اون عزیز هستند .

2 . نیروی تله کینزی ، هیپنوتیزم ، مانیه تیزم و ... در این روش انسان با توجه به اقتضای خلقتش که دارای نیروهای خارق العاده ای هست میتونه حتی بدون دست زدن به جسم سنگینی اون رو برای مدت بسیار زیادی حرکت بده و در مسیر دلخواه تکون بده .

خطر این روش باز شدن چاکراهای بدن و امکان تسخیر فرد وجود داره ( با توجه به تجربه کاری گفتم )

3 . روش فراخوانی شیاطین ( اجنه شیطانی ) در این روش با اعمال پست و ناپسندی مثل سوزاندن قرآن ، تجاوز به محرم و نامحرم ، و اعمال کثیفی همچون نامبرده ها سعی بر همسنخ کردن انس با جن و شیاطین میشد .

در زمان بودا این روند بسیار شایع بود ( البته قران سوزاندن نه ) با توجه به همسنخی انسان با شیاطین و اجنه کافر انسان میتوانست با جن هایی همسنخ با خودش در ارتباط باشه که پست ترین روش هست .

4 . ترجیح میدم ذکر نکنم ولی بر خلاف روش 3 هست .

در مورد گناه بودن و نبودنش نمیتونم نظر بدم من فقط روش هایرو گفتم . 100% عموهای شما از روش دگر هیپنوتیزم روی اجسام غیر جاندار استفاده کرده بودن که هیچ خطری نداره .

نقل قول:

جنیان خودشون در مواقع احضار ارواح و موارد دیگه ای انسان رو به تمسخر میگیرن و میخندن ( البته اجنه کافر ) .

این جن به احتمال 80% منتظر فرصتی از عموهای شما در کمین فرصت خواهد نشست .

به عموهایتان توصیه میکنم هر چه سریعتر با اجرای مراسمی از این جن مومن پوزش بخوان چون واقعا ینده بدی در انتظارشون هست همانطور که دوست من بهنام پدر و خواهرش رو از دست داد .

امیدوارم حرفهام ناراحت کننده نباشه همه اینهارو از روی تجربه و کارهام گفتم .

موفق باشید .

این بحث را بار دیگر که از عمویم جویا شدم,ایشان فرمودند که این جن جن مومنی است.
وقتی این عبارت را میخوانند,آن جن خودش نه بلکه جن های دیگری را احضار میکند زیرا خودش یکی از روسای جن هاست.
این عبارت جن را احضار میکند به نیت بلند کردن طابوت,پس به گونه ای با این حرکت آنهارا گول میزند.
البته چند سالی است دیگر این کار را انجام نمیدهند.
البته یکی از عمو هام رو نزدیک 8 سال پیش از دست دادم که نمیدانم از عواقب این حرکت است یا نه.
ممنون از جواب هایتان, من هم به خرافه بودن این کار ها اعتقاد ندارم.

مرجع تقلید:جناب آقای آیت الله العظمی مکارم شیرازی
ممنون.

با سلام و عرض ادب

اگر منشا جنی داشته باشه منتظر عواقبش باشین چون جن ها هیچ وقت برای احسان در حق پدرشون کسی رو کمک نمیکنن ... بلکه کمک میکنن ولی در مقابلش 100 برابرش از شما انتظار خواهند داشت

و اگر حرفاشون رو گوش ندید فامیلاتون رو مریض میکنن و حتی میتونن بکشن ...

در ضمن من شنیدم هیچ جن مومنی به انسان نزدیک نمیشه البته بعضیاشون افراطی هستند و مثلا اگه انسان به پیامبران و .. توهین کنه اون جنهای مومن حالشون رو میگیرن خخخ جالبه

راستی دوستمون telekizi راست میگن بنده دوتا عمه دارم که پدرشون فوت کرده اونها در صدد احضار روح پدرشون ورد خونده بودن ولی اون چیزی که ظاهر شده بود ........... روح پدرشون نبود !!

تعریف میکرد نصفه شبی چراغها هی روشن خاموش میشد ......... تابلو ها هی کج میشدن و وسایل هی جا به جا میشد

تا اینکه از استادشون یه کاغذ حاوی اورادی برای فراراندن جنها بود گذاشتن تو خونشون و اونا رفتن

جنهای کافر برای تمسخر میان و اذیت میکنن

من که بر اثر تجربیاتی که در مورد جن و ..... دارم تا زنده هستم دیگه دور و بر این جور کتابا و وردها نمیگردم از من نصیحت شما هم نگرد یا میخوای بگرد و حالت رو بگیرن بعد از تجربه جبران پذیر یا حتی نا پذیر به نتیجه برس

بنده هیچ وقت احضار جن نکردم ولی موکل احضار کرده بودم...... وجودم در دستش بود یعنی یه اتفاقاتی میافتاد که اگه خدا رحم نکرده بود حالا خیلی وقت پیش بود که روانی شده بودم نمیدونید که

چه بلایی به سر ادم میارن نمیدونید که ..........وحشتناک بود .... کابوسها ...... سر و صداها ....... توهمات حقیقی و غیر حقیقی

دنبال هیجانات سالم و بی ضرر باشید ........ قدرت میخواین ؟ اینهمه ذکر هست ...... تجرد روح میخواین ....... هر روز 400 دفعه ذکر یونسیه ...... همه چیز از راهش خوبه .... هرگز تو جاهایی که

ازش شناخت ندارین نگردین هرگز اون موقع هستکه سرتون رو برمیگردین و میبینین از خدا و دین .... خیلی دور شدین

در پناه حق

سلام
راستش موضوع حل شد.من به یکی از دوستام این موضوع رو تعریف کردم.ایشون گفتند که که اصلا این مطلبی که میگی (یعنی جن شیخ علی جنادی) همش الکیه.
ایشون میگفت ما قبلا این کارو میکردیم و با هم قرار گذاشتیم که به جای ذکر اون عبارت عربی که اسم جن است,یه چیز بی معنی رو بگن و اونطور شد که دیدن باز هم عمل میکنه و اصلا ربطی به اون مطلب نداره.
دوست خوبمون telekinzi راست میگفت,عموهایم از راه دگر هیبنوتیزم استفاده کرده بودن و جنی در کار نبود و همش خرافات و ساختگی بود.
پس چون نوعی تمرکز محسوب میشه پس هیچ گناهی هم نداره و میتونم امتحان کنم.
خیلی ممنون از راهنماییتون,باز هم اطلاعات زیادی گرفتم.

ول مون كن بابا
اين ديگه چه عنوان تاپيكي هست!!

96xy;570404 نوشت:
ول مون كن بابا
اين ديگه چه عنوان تاپيكي هست!!

خب چی میذاشتم؟
هرچی فکر کردم چیزی به ذهنم نرسید!

[="#000080"][="#006400"]هوالعالم[/]

تمرکز روی هر عملی باعث میشه که ما راحت تر از پسه هر کار بر بیاییم

تصور کنید
بلند کردنه تنه درخت یا حتی موجودی مثل ادم با وزن 50 - 60 کیلو برای یک هم سن و سال با جثه طبیعی
کاره چندان مشکلی نیست ...

اما شاید سخت به نظر بیاد و فقط اینطور به نظر میاد
من امتحان کردم و کاره چندان سختی نیست
اگر فشار وزن بدن مقابل یا وزنه, روی عضلات اعضای مختلف بدن تقسیم بشه مطمعنا وزن سنگین
سبک تر به نظر میاد و راحت تر بلند میشه

حالا در سرگرمی ذکر شده این وزن تنه ی درخت یا تنه ادمی در چند قسمت بین چهار یا پنج انسان تقسیم میشه که همگی هم با تمرکز بالا اونرو بلند میکنن تقریبا همون اندازه نیرو یا کمی کمتر به کار گرفته میشه و ازونجا که روی دو انگشت خود و بدنه وزنه تمرکز و تسلط داریم
پس احساس میکنیم که وزنه سبک شده در صورتیکه اینطور نیست .

مثله هیزم شکستن یا تیر انداختن هر قدر تمرکز و دقت و مهارت بیشتری داشته باشیم
وقت و نیروی کمتری صرف کار میکنیم و راحت تر به نتیجه میرسیم .

و متاسفانه چون اونرو به اجنه ای که ازونها خوف داریم ربط میدیم
خب مسلما ذهن ما درگیره اینطور مسائل میشه و از کاه کوه میسازه و شیطانکی پشتک بالانس میزنه ...
همینطور ممکنه بد گوییهای ما از خلق بی گناهه خدا , مثلا اجنه و حیوانات و غیره
عذاب الهی داشته که ما اشتباها این عذاب رو به دیگر موجودات ربط میدیم
دقیقا مثل ادم گناهکاری که خیری از دنیا نمیبینه و این بی خیری رو به هزار و یک مساله و موجود ربط میده
الا به گناهانی که داشته و داره ... [/]

[="#000080"]لازم به ذکره که شیطان یا دشمن انسان و موجودات پست
ازین سادگی و زود باوری ما لذت میبرن و ازش سو استفاده میکنن

و ممکنه همین باور غلط ما از اجنه یا ملائکه و غیره
موجب ازردگی خاطر این موجودات بشه و جنگی به پا کنه

[="#006400"]ازونطرف وقتی راه شیطون و امثالهم به وجود ادمی باز میشه دیگه نمیتونه دنیای انسانی رو اونطور که باید ببینه و درک کنه
و همیشه یه دخالتی از طرف اون موجود صورت میگیره ... حالا در دیدن یا شنیدن و گفتن و ....
مثلا فکر میکنه با تجویز فلان جادوگر و حرف از تسخیر فلان موجود, قدرت مدیریتش بیشتر شده یا قوی شده و ...
اما باور نمیکنه که در اصل خباثتش بیشتر شده و در حقیقت نه فقط چیزی بهش اضافه نشده بلکه کمتر هم شده اما این توهم قدرت طلبی و مستی حضور شیطان در وجودش چشم و عقل انسانی اونرو بسته و اجازه نمیده که حقیقت رو ببینه .[/]

شیطان دشمن انسان بوده و در مقابلش ملائکه
از دوستان و حامیان انسان هستند که انسان رو به سمت حقیقت روشن و زلال هدایت میکنن

خوبی و عقلانیت بساط دعوت ملائکه اس و
بدی و بی عقلی ابزار احضار شیطان در وجود انسان بوده .

ملائکه ابادگر و شیاطین نابودگر هستند
کسی که مسخر شیطان شده و به توهم و قدرت کاذب دل بسته دیر یا زود نابود میشه [/]

Rezatwix;567643 نوشت:
سلام.
ممنون از شما.

به خطرش نمی ارزه!
اون جن هم از مخلوقات خداست. ممکنه اذیت بشه.

سلام
چه جالب!! ی بار دوره دبیرستان بچه ها وردی آورده بودند که ی نفر دراز بکشه بقیه هم دورش ورد بخونند( جنی به اسم جعفر جنی صدا میزدن بعد ازش کمک میخواستن که این مرده( فردی که وسط خوابیده بود) بلند کنن.
منم نمیدونستم که چه خبره !! نقش مرده بازی کردم . وقتی بچه ها داشتن ان ورد میخونند من یکدفعه حس کردم کل بدنم داغ شده و خیلی سبک!!!!!!!از ترس پریدم !!!!!!!!........
نمیدونم چقد این ورد چقدر واقعی بوده !!
الان این کار منم تفریح با جن بوده؟؟
کارشناس بحث بفرمایید الان وظیفه من چیه؟؟
مقلد رهبری

telekinzi;569822 نوشت:
ارواح خبیثه یا سرگردان و ... )

هرکس ذره ای با شریعت اسلام و مذهب حقه تشیع آشنایی داشته باشد میداند چیزی تحت عنوان روح سرگردان نداریم و ارواح خبیثه بی معنی هستند
اینجا یک فروم شیعه هست و مذهب تشیع معروف به استفاده از منطق و عقلانیت هست اینجا جای این چرندیات نیست
دوستان گول این افراد رو نخورید اینها همه ادعا هست این افراد با این سوتی هایشان زود خودشون رو لو میدن
برای آشنایی با علوم غریبه باید به علما و بزرگان رجوع کرد نه این افراد که یک استدلال منطقی در پست هاشون نیست
گول نخورید!
telekinzi;569822 نوشت:
این جن به احتمال 80% منتظر فرصتی از عموهای شما در کمین فرصت خواهد نشست .

به عموهایتان توصیه میکنم هر چه سریعتر با اجرای مراسمی از این جن مومن پوزش

:Khandidan!::Khandidan!::Khandidan!:

یک جمله کلیدی در فلسفه هست:
کسی که بدون دلیل به عقیده ای معتقد باشهابلهی بیش نیست
یا حق

הנביא מוחמד;571262 نوشت:
هرکس ذره ای با شریعت اسلام و مذهب حقه تشیع آشنایی داشته باشد میداند چیزی تحت عنوان روح سرگردان نداریم و ارواح خبیثه بی معنی هستند
اینجا یک فروم شیعه هست و مذهب تشیع معروف به استفاده از منطق و عقلانیت هست اینجا جای این چرندیات نیست
دوستان گول این افراد رو نخورید اینها همه ادعا هست این افراد با این سوتی هایشان زود خودشون رو لو میدن
برای آشنایی با علوم غریبه باید به علما و بزرگان رجوع کرد نه این افراد که یک استدلال منطقی در پست هاشون نیست
گول نخورید!

کاری به اسلام و تشیع ندارم شما هم بهتره بدونید خیلی ها بلدن روح خودشون رو از بدنشون خارج کنن و این هم نوعی روح سرگردان میشه اگه به بدن برنگرده .

در اسلام هم اشاره شده وقتی کسی میمیره تا زمانی که دفن بشه روحش سرگردان هست آقای شیعی Smile

موفق باشید

با سلام و احترام
1-خطاب جملات من به شما نبود بلکه به دوستانی بود که این تاپیک رو میخونند اون جمله فلسفی هم معنیش این هست که نباید بدون دلیل کافی و منطقی چیزی رو پذیرفت! بنابرین اصلا منظورم شما نبودید !
ممکنه کمی تند رفته باشم ولی قصدم توهین نبوده واونهایی که در این فروم منو میشناسن میدونند که اهل توهین نیستم
با این حال اگر بنظرتون رسید توهینی شده معذرت میخوام:Gol::Gol::Gol:
2-عکس و فیلمی که قرار دادید دیدم
عکس که وضعیتش مشخصه! فوتو شاپ طبق عقیده اسلام: روح یک موجود مجرد هست و مکان برایش معنی ندارد یعنی به این معنی که ما میتونیم تصور کنیم نیست!
کلیپ هم که اگر دقت بفرمایید چند تا عکس رو پشت هم آورده در واقع فوتو کلیپ هست! و مشابه عکسها!

telekinzi;571266 نوشت:
در اسلام هم اشاره شده وقتی کسی میمیره تا زمانی که دفن بشه روحش سرگردان هست آقای شیعی

نه تا اونجایی که من میدونم انسان بعد از قبض روح توسط فرشته مرگ وارد(این ورود با ورود مادی -داخل و خارج شدن-فرق داره) عالم برزخ میشه و روح سرگردون اصلا نداریم(همون طوری که گفتم اصلا مکان برای روح بی معنیه چه برسه به اینکه بخواد سرگردان باشه حالا روح خبیثه که دیگه بماند!!) البته این بحث رو از کارشناس های سایت بپرسید بهتره!

telekinzi;571266 نوشت:
خیلی ها بلدن روح خودشون رو از بدنشون خارج کنن و این هم نوعی روح سرگردان میشه اگه به بدن برنگرده

این حرف شما یک ادعاست ثابت کنید!

telekinzi;571266 نوشت:
در این مورد کسی میتونه نظر بده که تسخیر جن و جن گیری میکنه پیشنهاد میکنم برین و سوال بپرسین قبل از اینکه چیزایی که مغزتون از بچگی تداعی کرده رو بیان کنید .

موفق باشید

بزرگوار کسی منکر توانایی های انسان نیست! بلکه با توجه به این موضوع که این مسائل به این راحتی ثابت نمیشه نمیتونیم در مورد این مسائل به این راحتی ها یقین کنیم!
مثلا مسلمونا وجود جن رو قبول دارن اما نه اینکه با تفکر به وجود جن پی بردن یا با اجنه ارتباط دارن! بلکه وقتی کسی مسلمان میشه و با دلیل به اعجاز قرآن پی میبره و میفهمه از طرف خدای جهان هست
و خطا درش راه نداره(اینا همش باید با استدلال باشه!) بعد میبینه درقرآن از موجودی به اسم جن نام برده شده و برخی مطالب در موردش گفته اون وقت میپذیره(کاملا پرسه منطقی و مستدله )
وگرنه افراد زیادی ادعا هایی دارن که حتی یکی از مراجع تقلید رفته بودن گویا چندتا از مراسم احضار روح! و بعدش گفته بودن (تا اونجایی که یادمه) حرفها ی آن چند مدعی قابل قبول نیست!
ببخشید اینقدر توضیح دادم شما در تاپیک دیگری فرمودید مسیحی هستید گفتم شاید خیلی با برخی مبانی فکری ما آشنا نباشید
منتظر ادامه بحث از طرف شما هستم
یا حق:Gol:

[="#000080"][="#2F4F4F"]هوالعالم[/]
اگر تا الان تمرکز کرده باشید
یا در ذکر و یاد خدا مداومت طولانی داشته باشید
میبینید که این گرما و حرارت از درون ادمهاست و همیشه لازم نیست که برای گرم کردنه بدن یا بالا بردن دمای بدن به تحرک زیاد بپردازیم
همین که ذهنن آرام بگیریم ممکنه بدن ما گرم بشه و حتی تا حد تعریق بیش بره

[="#006400"][="#006400"][="#006400"][="#006400"]البته نمیشه گفت که همیشه اینطور بوده و نمیشه گفت که همیشه خوبه .
اما دلیلی نداره که دمای بدن بوجود امده از تمرکز یا ترسه چندین انسان رو به موجودات ماورایی ربط بدیم [/][/][/][/]

باید مواظب باشیم که با ترس و تلقین و اینطور اعمال راهه نفوذ شیاطین رو به وجود خود باز نکنیم ...
ورد بگید یا نگید اسم جن بیارید یا نیارید این مسائل پیش میاد و کار انجام میشه .
ولی با وجود ترس و تلقین و اسم موجودی که ازش واهمه داریم شدتش بیشتر میشه

[="#006400"]پس اگر قراره کسی کاری کنه با نام خدا و کمک ملائکه شروع کنه ... [/]
[/]

به نام خدا

سلام عليكم

با توجه به خارج شدن بحث از محور اصلي ، تاپيك تا حضور مجدد كارشناس محترم و پاسخ نهايي بسته خواهد بود .

lili66;571004 نوشت:
سلام
چه جالب!! ی بار دوره دبیرستان بچه ها وردی آورده بودند که ی نفر دراز بکشه بقیه هم دورش ورد بخونند( جنی به اسم جعفر جنی صدا میزدن بعد ازش کمک میخواستن که این مرده( فردی که وسط خوابیده بود) بلند کنن.
منم نمیدونستم که چه خبره !! نقش مرده بازی کردم . وقتی بچه ها داشتن ان ورد میخونند من یکدفعه حس کردم کل بدنم داغ شده و خیلی سبک!!!!!!!از ترس پریدم !!!!!!!!........
نمیدونم چقد این ورد چقدر واقعی بوده !!
الان این کار منم تفریح با جن بوده؟؟
کارشناس بحث بفرمایید الان وظیفه من چیه؟؟
مقلد رهبری

به زودي كارشناس محترم بحث پاسختون رو قيد مي فرمايند .

[="Tahoma"][="Black"]

Rezatwix;567643 نوشت:
سلام.
ممنون از شما.

با تشکر از سؤال شما

دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی به این سؤال این گونه پاسخ دادند :

اين امر اگر چه ممکن است ولي شرعا جايز نيست، و بسياري از مدعيان آن افرادي دروغگو يا خطاکارند.

همیشه سلامت و موفق باشید

پی نوشت:
استفتاء کتبی از دفتر آیت الله مکارم شیرازی به شماره 9306230065

[/]

موضوع قفل شده است