تبعیت از امام جماعت در تشهد و سلام

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تبعیت از امام جماعت در تشهد و سلام

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام و وقت بخیر

از یه حوزوی شنیدم که وقتی می خواهید با نماز جماعت نمازی را پیوند کنید به پیروی از پیش نماز وقتی دارد تشهد را می خواند شما هم بخوانید

در حالت نیمه خیز ( مثلا ما رکعت اولیم و ایشون رکعت دوم)!

این در ذهن من بود تا حرم امام رضا علیه السلام ، وقتی که می خواستیم به نماز های ظهر و عصر و عشا نماز پیوند بزنیم و بنده در رکعت چهارم پیش نماز که

رکعت دوم من بود موقع خواندن سلام به تبعیت از پیش نماز سلام میدادم و بعد بلند میشدم برای ادامه نماز قضایم!

حالا شنیده ام که این خواندن به تبعیت در حالت نیمه خیز فقط شامل حال تشهد می شود نه سلام!

با توجه به اینکه بنده نیتم بنا به حرف آن حوزوی تبعیت از پیش نماز بوده ؛ ان نماز قضایی هایی که میخواندم ایراد داشته؟!

مرجع تقلید : آیت الله مکارم

با تشکر فراوان:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

همره;567046 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام و وقت بخیر

از یه حوزوی شنیدم که وقتی می خواهید با نماز جماعت نمازی را پیوند کنید به پیروی از پیش نماز وقتی دارد تشهد را می خواند شما هم بخوانید

در حالت نیمه خیز ( مثلا ما رکعت اولیم و ایشون رکعت دوم)!

این در ذهن من بود تا حرم امام رضا علیه السلام ، وقتی که می خواستیم به نماز های ظهر و عصر و عشا نماز پیوند بزنیم و بنده در رکعت چهارم پیش نماز که

رکعت دوم من بود موقع خواندن سلام به تبعیت از پیش نماز سلام میدادم و بعد بلند میشدم برای ادامه نماز قضایم!

حالا شنیده ام که این خواندن به تبعیت در حالت نیمه خیز فقط شامل حال تشهد می شود نه سلام!

با توجه به اینکه بنده نیتم بنا به حرف آن حوزوی تبعیت از پیش نماز بوده ؛ ان نماز قضایی هایی که میخواندم ایراد داشته؟!

مرجع تقلید : آیت الله مکارم

با تشکر فراوان

با سلام و عرض ادب

نمازهای قبل صحیح است برای سلام های بیجا قضای سجده سهو بجا آورده شود.

آیه الله مکارم،توضیح المسائل،احکام نماز

نور;568408 نوشت:
با سلام و عرض ادب

نمازهای قبل صحیح است برای سلام های بیجا قضای سجده سهو بجا آورده شود.

آیه الله مکارم،توضیح المسائل،احکام نماز

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و عرض ادب ممنوونم بابت پاسخگویی

به ازای هر نماز ک سلام را گفته ام سجده سهو بجا بیاورم یا یک بار سجده سهو برای تمام آنها کافیست؟

باز هم ازتون ممنونم

همره;568413 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و عرض ادب ممنوونم بابت پاسخگویی

به ازای هر نماز ک سلام را گفته ام سجده سهو بجا بیاورم یا یک بار سجده سهو برای تمام آنها کافیست؟

باز هم ازتون ممنونم

با سلام و احترام مجدد

بله برای هر نماز باید قضای سجده سهو جداگانه بجا آورید.

موفق و موید باشید

موضوع قفل شده است