صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شورای راهبردی بانوان

علاقه
    روانشناسی دینی
    نوشته
    1,087
    حضور
    75 روز 6 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    79
    آپلود
    3
    گالری
    5
    صلوات
    6907

شورای راهبردی بانوان

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و عرض ادب

مدتی هست بعنوان مسئول شورای راهبردی بانوان در بسیج انتخاب شده ام...

قرار است از خانم های صاحب نظر و فرهیخته شهر دعوت شود تا درباره مسائل زنان از آنها نظر خواهی شود ( هم شناسایی مسائل و هم دادن راهبرد و طرح) ؛

با توجه به اوضاع کنونی نظر کارشناس محترم و افراد آگاه رو درباره آسیب ها و تهدیدات در حوزه زنان و همچنین راهکار هایی که به ذهنشون میرسه می خواستم بدونم...

بنده تا حدی بررسی داشتم لذا نیاز به پاسخ اصولی و جامع داشتم .

با تشکر فراوان
    ویرایش توسط همره : ۱۳۹۳/۰۶/۲۵ در ساعت ۲۳:۳۰
    افسوس که آنچه برده ام باختنی ست
    بشناخته ها تمام نشناختنی ست
    برداشته ام هر آنچه باید بگذاشت
    بگذاشته ام هر آنچه برداشتنی ست...
    خواجه نصیر الدین طوسی

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,550
    حضور
    175 روز 11 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

با نام و یاد دوست

شورای راهبردی بانوان

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 5

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 2 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام بر شما بزرگواران
    بحث آزاد است شما بفرماييد نكات و نظرات خودتان را موجز و كاربردي بيان كنيد

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 6

علاقه
    مطالعه، نقاشی، نوشتن، شعر خوندن، ورزش، خرید کردن!!!، نشستن پای صحبت بزرگترا،...
    نوشته
    378
    حضور
    15 روز 9 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    14
    صلوات
    2558

و سلام بهترین بهانه ی آغاز است...

نقل قول نوشته اصلی توسط همره نمایش پست ها
    یعنی فقط باید کارشناسان محترم نظر بدن دیگه.

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    بحث آزاد است

یا الله! با اجازه...
    راستش من با این شورا و عملکردهاش هیچ آشنایی ندارم، ولی به نظرم:

یکی از بزرگترین دغدغه های زن امروز جامعه ی من، الویت بندی هدف هاش هست؛

اینکه اگه ادامه ی تحصیل داره میده یا تشکیل خانواده داده، شاغل هست یا نیست، در هر صورت از موقعیتش به نفع یکی از بزرگترین هدف های خلقت وجودی اش استفاده کنه. (از نظر من، این هدف، تربیت درست فرزندش هست.)

سواد قرآنی من نزدیک صفره، اگه اشتباه آدرس میدم ببخشید؛ توی آیه 32 سوره ی مائده خدای مهربون گفته که هر کی یه نفس رو نجات بده انگار همه ی انسانها رو نجات داده و...
    خوب اگه منظور از همین یک نفس، فرزند هر کسی باشه، مسئولیت مادر یک خانواده خطیرتر از اونچه که فکرش رو بشه کرد به نظر می رسه.

منظورم رو روشن تر می کنم: باید تئوری زندگی اش رو طوری پایه ریزی کنه که اگه یه روزی لازم شد بخاطر تربیت فرزندش دست از کارهای دیگه اش بکشه بتونه بدون آسیب روانی این کار رو انجام بده. یا اینکه قدم های زندگی اش رو توی هر مرحله ای طوری برداره که در راستای رسیدن به این هدف باشه نه در کنارش. چون در طول بودن کمک به پیشبرد می کنه ولی در عرض بودن ممکنه گاهی جایگزین سازی اتفاق بیفته که به نفع هدف اصلی نباشه.

اگه عرایضم بی ربط بود، از سرکار همره عذرخواهی می کنم.

در بدترین شرایط هم از عمق جانم داد زدم: "مهربانی ات می بارد."
    می دانستم لحظاتی که حنجره ام از شدت فریاد باورم خسته می شد، شربتی شیرین از مهربانی ات را در دست گرفته بودی تا به وقتش هدیه ام کنی و من اکنون از نوشیدنش غرق در لذت هستم و تا جان دارم فریاد خواهم زد مهربانی ات را...
    معبود من!
    همچنان مهربانی ات می بارد؛ اگرچه نیک می دانی دلتنگی ها کم نیست...

9. صلوات ها 11

علاقه
    روانشناسی دینی
    نوشته
    1,087
    حضور
    75 روز 6 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    79
    آپلود
    3
    گالری
    5
    صلوات
    6907

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام و عرض ادب

ازتون ممنونم اگه کاربران و دوستان هم نظری دارن بدن تا استفاده کنیم.

متشکر
    افسوس که آنچه برده ام باختنی ست
    بشناخته ها تمام نشناختنی ست
    برداشته ام هر آنچه باید بگذاشت
    بگذاشته ام هر آنچه برداشتنی ست...
    خواجه نصیر الدین طوسی

11. صلوات ها 4

علاقه
    مطالعات دینی، فلسفی، ریاضی، فیزیکی ...
    نوشته
    2,628
    حضور
    73 روز 19 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    8025

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و عرض ادب

...
    درباره آسیب ها و تهدیدات در حوزه زنان و همچنین راهکار هایی که به ذهنشون میرسه می خواستم بدونم...

با تشکر فراوان

سلام علیکم و رحمة‌الله،
    شما خودتان صاحب‌نظر هستید، خوب است مواردی را که به ذهن خودتان می‌رسد را طرح نمایید تا دوستان بهتر بتوانند در کلیات یا جزئیات کمک فکری کنند، حقیر بر خلاف شما صاحب‌نظر نیستم ولی اگر زبان به دهان چرخاندن در میان علما جسارت نباشد اینطور به نظر حقیر رسید که اگر ابتدا جایگاه زن و مرد مشخص بشود هر انحرافی از این جایگاه‌ها می‌شود آسیب‌ها و هر حرکتی در راستای ایجاد یا بیشتر شدن این انحرافات می‌شود تهدیدات و در نتیجه دیگر تشخیص آسیب‌ها و تهدیدات مدّ نظر شما هم ساده‌تر خواهد بود.
    جایگاه زن و مرد یا به طور خاص جایگاه زن که بیشتر مدّ نظر شماست (اگرچه این دو از هم جدا نیستند و با درست شدن یکی فکر نکنم نظام و قوام درستی در امور زنان هم برقرار شود) هم از جهات متفاوتی قابل طرح است، جایگاه ایشان در بندگی خداوند و زندگی شخصی، جایگاه ایشان در خانواده و نهایتاً جایگاه ایشان در جامعه، یا به طور ریزتر جایگاه ایشان به عنوان فرزند و خواهر و مادر و همسر و دانش‌جو و معلم و پزشک و ... در مورد هر یک از این نقش‌ها آسیب‌ها و تهدیداتی مطرح است که در جای خود مهم هستند، اگرچه اهمیت برخی از برخی دیگر بیشتر است که آن هم بستگی به یکی از دو عامل زیر دارد:
    • اول اهمیت نقشی که در ایفای آن نقش مشکل بروز کرده است
    • و دوم میزان ایجاد انحراف از وضعیت مطلوب،

این عامل دوم به طور خاص در دل خود بحث‌هایی ثانویه‌ای دارد مثل اینکه آیا این انحراف ایجاد شده و شناسایی شده اکنون قابل ترمیم بدون تلفات پس‌ماند هست یا باید تلاش کرد که لااقل با کمترین صدمات اثرات بد ناشی از آنها را کاهش داد؟ در این بین بحث‌های اخلاقی-اجتماعی هم مطرح است که مثلاً آیا فدا کردن بخشی از حق یک نفر (که تقصیر داشته است) برای داشتن حداقل‌های یک زندگی معمولی به جهت محافظت از حقوق افراد دیگر (که مستقیماً تقصیری در ایجاد آن آسیب نداشته‌اند) اخلاقاً صحیح است یا خیر؟ ... یعنی بحث تنبیه و غیره هم در این بین مطرح می‌شود در بحث راهکارها که گاهی ضرورتی ندارد و گاهی می‌تواند ضروری شود. در این زمینه فکر کنم راهکارها برای انحرافات متفاوت و تهدیدات متفاوت پیشتر بسیار مورد تفکر علمای این زمینه‌ها قرار گرفته باشد و خود شما هم حتماً با بسیاری از هم آسیب‌ها و هم تهدیدات و هم راهکارهای مقابله با آنها آشنا هستید، کارشناس گرامی هم بهتر می‌توانند در این زمینه‌ها کمک فکری بنمایند که ان شاء الله در وظیفه‌ی محوّله بتوانید بخوبی ایفای نقش کنید و در خدمت دین خدا و خلق خداوند باشید ان شاء الله.
    یا علی

بهترین سرمایه‌گذاری عمر در کمک به تعجیل در ظهور است،
    ... بضاعتی محدود و اثرگذاری نامحدود،
    نگران سوددهی‌اش هم نیستیم چون خدا تضمین کرده است که قیام به بار خواهد نشست
    هر که می‌خواهد نامحدود بندگی خدا را کند و در هر خیری سهیم شود بسم الله ...

بزرگواران و دوستان و هم‌مباحثه‌ای‌ها، ان شاء الله اگر جسارتی کرده‌ام ببخشید و اگر کوتاهی کرده‌ام یا رنجشی به شما رسانده‌ام حلال کنید

13. صلوات ها 7

علاقه
    عشقم شهداست و هرچی ک بهشون نزدیکم کنه...
    نوشته
    407
    حضور
    8 روز 21 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1459

سلام دوستان. منم اومدم یه نظری داده باشم گرچه دوستان واقعا صاحب نظر تشریف دارن. ب نظر من اگه قراره انجمنی واسه خانوما تشکیل بشه باید محوریت اش رو از سخنان رهبری انتخاب کنه. من فکر میکنم ایشون بهترین روشنگری رو واسه وظایف خانوم ها تویه دیداراشون بیان کردن و خواهشم از دوستان اینه ک تو رو خدا اینقد همایش و کنگره و این حرفا رو بی خیال بشین بیاین داخل نظام و دولت کار کنین.قانون طراحی کنین و ببینین دغدغه های دین در مورد خانوما کدوماش اجرایی نشده و اجراش کنین. خدا خیرتون بده . ببخشید پرحرفی کردم.موفق باشین.
    حالا تمام دغدغه ام این شده حسین
    این اربعین کرب و بلا میبری مرا

15. صلوات ها 5

نوشته
    1,958
    حضور
    95 روز 23 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    126
    آپلود
    6
    گالری
    8
    صلوات
    5459

مسئول شورای راهبردی بانوان در بسیج
    درباره آسیب ها و تهدیدات در حوزه زنان و همچنین راهکار هایی که به ذهنشون میرسه می خواستم بدونم...
    با عرض سلام و ادب

شورای راهبردی بانوان در بسیج - درباره آسیب ها و تهدیدات در حوزه زنان

عنوان خیلی کلی است و برنامه های بسیج هم نا مشخص . حال شما تخصص در زمینه روان در مانی دارید احتمالا آسیب شناسی زنان و دختران در حوزه خانواده میتواند باشد و یا آسیب شناسی اجتماعی دختران و زنان

اگر بسیج بخواهد کاری در این حوزه انجام دهد هم احتمالا در قالب فرهنگی آن میخواهد کاری بکند .

اما چه نوع آسیبی ؟ مصرف موادمخدر یا تاثیرات فرهنگی ماهواره بر رفتارهای اجتماعی یا خانوادگی و شناسائی ناهنجاری و ارائه راهکار در حوزه فرهنگی ؟ و ...

این مطلب جای ابهام زیادی دارد لذا نظری هم نمیتوان داد.

موفق و موید باشید
    یاحق
    قال الله سبحانه و تعالي : اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى ( مائده / 8 )

قال النبي : بالعدل قامت السموات و الارض (تفسير صافي ذيل آيه 7 سوره الرحمن)
    و قال :
    اياكم و الظلم فان الظلم عند الله هو الظلمات يوم القيامة ( سفينة البحار ماده "ظلم" )

مسئوليت قرآني مردم در قبل عدل

17. صلوات ها 2

علاقه
    معارف اهل بیت(ع)
    نوشته
    30
    حضور
    14 روز 10 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    256

با سلام و احترام
    من به صورت مروری نظر دوستان را مطالعه کردم.....

به نظر این حقیر مهمترین راهبرد برای زنان و دختران امروزی برنامه ریزی در زاستای هدایت آن ها به الگوی و اسوه ای مانند حضرت فاطمه سلام الله علیها هست...

مهمترین مشکل ما در این خصوص ایجاد فاصله و بعضا کناره گیری از اصل و وریشه خودمان هست...

به دلیل عدم برنامه ریزی در این امور اهداف و رسالت اصلی زن امروزی به ورطه فراموشی سپرده شده است، رسالت اصلی زن در خانه تعریف شده؛ اما ما شاهد هستم که یک شغل بیرون از خانه برای زنان امروزی عامل افتخار و برتری نسبت به دیگران شده است و این خود باعث شده مسائل دیگر نیز پدید آید ....

دومین مورد در این امر برنامه ریزی صحیح برای پر شدن وقت دختران به صورت مهارت زاست.... در گذشته دختران و زنان با مهارت آموزی در حوزه هایی که کمترین مواجهه با مردان را داشت به ایفای نقش خود در جامعه می پرداختنند اما امروز به گونه ای آن مهارت ها خلاف شان آنها تلقی می شود....

در یک جمله اگر بخواهم خلاصه کنم می توان گفت " کل شیء یرجع الی اصله" و اصل و ریشه ما جز بازگشت به معارف اصیل دینی و اصالت ایرانی بودنمان نیست و بهره مندی از الگوی های غربی نتیجه ای جز نابودی ما ندارد همانگونه که شاهد آن هستیم .....

با عرض پوزش به علت اطاله کلام .....

19. صلوات ها 3

علاقه
    تدریس - تألیف - تحصیل
    نوشته
    1,916
    حضور
    34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12300

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش اگر بخواهیم موضوع را با متن ومطالب آن منسجم و مرتبط قرار دهیم رسم بر این است که از واژه ها تخصی رمز مهنا را بگشاییم . در موضوع شما بزرگوار سه کلمه مطلب را در سه حوزه تخصصی کرده است به نظر میرسد دوستان برای ارایه ینظرات خود بر این سه حوزه دقت کنند نظرات ایشان کابردی تر خواهد بود . اول : شورا که برای دوستان مؤید ومبین است درخصوص اینکه جمعی از اعضا که حداقل هدف و ذهنیت مشخصی در مورد موضوعات مشخصی را با حق رأی محدود ولی تعیین کننده را دارند و این حق رأی جزء مسئولیت هایشان می باشد دوم : کلمه ی راهبردی که در عرف اجتماعی و اعتقادی ما از کلمه ی راه یا طریق آن ، به عنوان هدایت کردن وضمیمه «بردی» آن به عوان شیوه ی عملی این هدایت برداشت میشود پس با این مضمون تا اینجا یعنی عده ای قرار است درباره ی هدفی کاربردی در حوزه ی عمل مشورت کنند و نظر بدهند اما هدف این مشورت احتمالا" (تحقیقی ونه شخصی) نیز بانوان ذکر شده که نظر و تحقیق دراین حوزه نیز در عرف اجتماعی و اعتقادی ما با مشکلات عدیده ای روبرو است زیرا تا هنگامی که در جهت های مشخصی حرکت کنید تایید می شوید اما وای به روزی که حتی با لحاظ تمام موازین شرعی و اخلاقی ومنطقی وعرفی وانسانی بخواهید از مسیر مشخصی که رسم شده اپسیلومی خارج شوید آنوقت میشود «شورای راهبردی فمنیسمی » مراقب باشید بزرگوار باور کنید این نتیجه ی حقیقی بیش از 20 سال تلاش بنده در این حوزه بوده که تقدیم شد خدمت دوستان بزرگوار برای شما از صمیم قلب آرزوی موفقیت دارم .باز هم با کوله باری از تجربه در این حوزه (اعم از بسیج و شوراهای تحقیقی دانشگاهها ، مرکز امور مساجد و....) سری به این تاپیک میزنم البته با اجازه ی کارشناس عالم وبزرگوار جناب حامی .

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری