جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کمکم کنید: یافتن راهی برای پایان دادن دوستی اینترنتی

 1. #1

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,409
  حضور
  203 روز 18 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61461

  کمکم کنید: یافتن راهی برای پایان دادن دوستی اینترنتی
  با نام و یاد دوست


  عرض سلام و ادب

  این سوال ،‌ سوال یکی از کاربران سایت هست که طرح آن با ایدی و مشخصات خودشون ممکن نبود

  لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:  سلام
  من دختری مجرد هستم که مدت 10 ماه با پسری از طریق اینترنت اشنا شده ام
  البته ایشان را خیلی هم دوستش دارم ایشون هم همینطور
  اما مشکل اینجاست که نمیتونیم از هم جدا شیم به نظرتون چیکار کنم؟
  توروخدا جوابمو بدین
  با تشکر

  در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید


 2. صلوات ها 3


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,409
  حضور
  203 روز 18 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61461  با نام و یاد دوست

  کمکم کنید: یافتن راهی برای پایان دادن دوستی اینترنتی
  کارشناس بحث: استاد راهنما


 4. صلوات


 5. #3

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۲
  نوشته
  911
  حضور
  31 روز 6 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  38
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4126  با عرض سلام خدمت شما خواهر گرامی
  نيازهاى عاطفى و غرايز در ايام جوانى، آدمى را به سوى «دوست داشتن و عشق ورزيدن» سوق مى‏دهد كه البته اين يك امر طبيعى و غريزى است و كمتر مى‏توان راهى براى گريز از آن پيدا كرد.
  آنچه در اين مقوله اهميت دارد، كنترل عقلايى بر احساسات و پرهيز از مخاطراتى است كه ممكن است فرد را به گرفتارى‏هاى مختلف روحى و جسمى دچار سازد.
  شما خوب مى‏دانيد جاذبه بين دو جنس مخالف (زن و مرد) بسيار شديد است مخصوصا در سنين جوانى، كه اين جاذبه و حساسيت در اوج خود مى‏باشد، در نتيجه هر چند جوان بخواهد رعايت مسايل شرعى و عرفى را در دوستى با جنس مخالف بنمايد، اما تمايلات نفسانى و وسوسه‏هاى شيطانى قوى‏تر از آنند كه انسان گرفتار خطرهاى بزرگ نشود. به همين جهت عقل اقتضا مى‏كند انسان خود را در معرض خطرى كه بسيارى از خوش باوران را گرفتار كرده قرار ندهد. البته منظور ما اين نيست كه هيچ گونه ارتباطى نباشد، بلكه در حد عرف و شرع و سلام و احوال‏پرسى همكلاسى ها، همكاران و فاميل‏ها و همسايگان اشكال ندارد گرچه در همين موارد هر چه رعايت اختصار و احتياط گردد، براى سلامت روحيه طرفين مناسب‏تر است. ودر زمینه ارتباط اینترنتی نیز همینطور می باشد
  جوان در اين مرحله از زندگى معمولا دچار تضاد مى شود، زيرا از يك طرف فرهنگ جامعه و خانواده و اعتقادات درونى اش او را از ابراز و آشكار كردن اين احساسات منع مى كند و از طرف ديگر نياز به ازدواج و تشكيل زندگى او را به كشيده شدن به طرف جنس مخالف سوق مى دهد.
  اسلام به عنوان يك دين كامل كه منطبق با فطرت انسان است با اين مسأله طورى برخورد كرده است كه فرد دچار افراط و تفريط نشود و بلكه راه وسط را انتخاب كرده كه هم نيازهاى درونى فرد ارضا شود و هم اخلاق و ايمان و عزت نفس او خدشه دار نشود. اسلام به پيروانش دستور مى دهد اگر امكان ازدواج با فرد مورد علاقه شان را داشتند فورا ازدواج كنند و اگر ندارند به هيچ وجه با او ارتباط برقرار نكنند و حتى در خيال خود هم به او فكر نكنند. ما اگر بخواهيم راهى غير از آنچه اسلام گفته در پيش بگيريم و به جاى كنترل احساسات درونى، جلوى آن را باز بگذاريم، دچار مشكلات روحى و روانى زيادى مى شويم.
  حال با توجه به مطالب فوق لازم است چند نكته را خدمتتان عرض كنيم
  1 ازدواج و انتخاب شريك براى زندگى مسأله اى نيست كه با افكار و رفتارهاى ناشى از احساسات زودگذر پايه ريزى شود. بايد براى آن برنامه ريزى دقيق و حساب شده اى است
  2 انتخاب همسر بايد بر اساس ملاك ها و معيارهاى صحيح و عقل پسند باشد. كسى كه مى خواهد ازدواج كند ابتدا بايد ببيند آمادگى و موقعيت آن را دارد يا نه، سپس در مورد ويژگى هاى همسر آينده اش فكر كند و معيارهاى اصلى را كشف كند در مرحله سوم بايد بكوشد تا افرادى را در نظر بگيرد كه بهترين و بيشترين معيار همسر خوب را دارا هستند. اين سه مرحله از اصول اساسى ازدواج است و بايد رعايت شود. باید دانست که عشق و دوستى اگر قبل از شناخت متقابل بيايد چشم انديشه را كور مى كند و جلوى تصميم صحيح را مى گيرد.
  3 در ازدواج هميشه پسران طالبند و دختران مطلوب، اين عادت براساس فطرت انسانى آنهاست. به همين جهت پسران به خواستگارى مى روند نه دختران،
  4 در مورد مسأله اى كه براى شما پيش آمده، اگر با بررسى و تحقيق و مشورت هاى لازم ايشان را فردى صالح و مناسب تشخيص داديد، بهترين راه آن است كه از طريق واسطه‏اى مورد اعتماد زمینه آشنایی خانواده ها نسبت به هم و در نهایت ازدواج را فراهم آورند  اما اقدام براى شناسايى ملاك هاى فوق و اطلاع يافتن از وجود آنها در يك فرد از راه هاى زير امكان پذير است:
  1- تحقيق و بررسى از خانواده و چگونگى روابط خانوادگى و فاميلى. چون هر فردى تحت تأثير محيط خانواده به دنيا آمده و رشد كرده است و از آن فضاى فرهنگى و اجتماعى تأثير پذير بوده و هست.
  2- تحقيق و شناسايى دوستان و نزديكان و رفقاى صميمى در محل زندگى و سكونت، محل درس و محل كار.
  3- گفتگوى مستقيم (ولى تحت نظارت خانواده هاى دو طرف) با يكديگر و اطلاع يافتن از نقطه نظرات همديگر درباره مسائل مختلف و آنچه در آينده مى تواند در زندگى مشترك تان تأثيرگذار باشد و كسب اطلاع از ميزان اهتمام وى نسبت به ملاك ها و معيارهاى معرفى شده.
  ادامه دارد...

  ویرایش توسط راهنما : ۱۳۹۳/۰۶/۱۴ در ساعت ۰۹:۲۹

 6. صلوات ها 2


 7. #4

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۲
  نوشته
  911
  حضور
  31 روز 6 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  38
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4126  و اما در صورتی که فرد مقابل خود را مورد مناسبی برای ازدواج تشخیص ندادید پس برای قطع ارتباط و وابستگی :
  1 – در مورد عاقبت دوستی خود و ادامه دادن این ارتباط بیاندیشید .
  2 – در صورت امکان و نبود خطر فورا ازادامه ارتباط خودداری کرده و به هیچ عنوان دیگر با او ارتباط نگیرید
  3 – خود را با سرگرمی و تفریحات سالم مختلف و...مشغول نمایید و به هیچ عنوان دیگر به او فکر نکنید و در صورت اینکه فکر او به سراغ شما آمد به صورت ذهن خود را از فکر کردن در مورد آن منحرف نمایید
  4 - با انجام کارهایی که موجب سردی از او می شوید به این قطع وابستگی و ارتباط کمک نمایید
  5 – ویژگیهای منفی و رفتارهای منفی او را بزرگ نمایید و بدین وسیله اسباب تنفر خود را از او فراهم آورید
  6 – به هیچ عنوان رفتار و گفتاری که سبب تشدید علاقه می شوند نظیر پیامهای عاشقانه ورفتارهای محبت آمیز و هر نوع رفتاری که حاکی از این علاقه و... را انجام ندهید
  7 – به سرعت اسباب ازدواج خود را فراهم نمایید (اگر خواستگاری دارید)تا با ازدواج و مشغول شدن فکر خود به همسرتان از فکرو علاقه این فرد خارج شوید
  8 - از دعا و توسل به اهل بیت غافل نشوید که بسیار چاره ساز است
  در پناه قرآن و عترت موفق باشید
  یا علی


 8. صلوات ها 3


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۳
  نوشته
  18
  حضور
  19 ساعت 27 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  42  تا ابد در مقابل کسی که به خود علاقمند کرده ایم، مسئولیم !
  به نظر من فکراتون رو بکنید و اگه "واقعاً" به درد هم نمیخورین، سعی کنید با رضایت دو طرف جدا شین و بعدش اگه جدا شدین دور چت روم و فضاهای مجازی که بازم ممکنه شما رو با یکی دیگه آشنا کنه خط بکشین .. تاثیر بدی میزاره رو زندگی آیندتون ..

 10. صلوات ها 4


 11. #6

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  علاقه
  نقاشی/سفر/حقوق
  نوشته
  1,372
  حضور
  28 روز 20 ساعت 35 دقیقه
  دریافت
  17
  آپلود
  0
  گالری
  21
  صلوات
  5565  کمک لازم نیست...

  سیستمتون رو واسه یکی دوهفته جمع کنید...قبلش باهم هماهنگ کنید جمع کنید تا دیگه نرید سراغ نت...آی دی هم رو بلوک کنین...دیگه همه چ حله....واسه اون زود تموم میشه...واسه شما کمی طول میکشه...ولی تموم میشه....
  امام سجاد (ع):
  خدایا
  اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
  دعای ابو حمزه ثمالی

 12. صلوات ها 2


 13. #7

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۲
  نوشته
  118
  حضور
  4 روز 6 ساعت 18 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  4
  صلوات
  751  باسلام خدمت شما
  دوست خوبم : اگر امکان ازدواج با این فرد رو دارید ، ازشون بخواین که با خانواده اقدام کنند و اگر این امکان وجود نداره بهتره همه چیز رو تمام کنید ... هرچندخیلی سخته اما بهترین راه حله.

 14. صلوات ها 2


 15. #8

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۳
  علاقه
  یا صاحب الزمان الغوث و الامان
  نوشته
  271
  حضور
  9 روز 17 ساعت 55 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  1
  صلوات
  614  سلام.

  سئوال بنظر من یک مقدار ناقص است،
  1- اینکه ارتباط فقط از طریق اینترنت بوده؟ همدیگر را دیده اند؟ چقدر نسبت به هم و عقاید هم آشنایی دارند؟ و ...
  2- اینکه قصد ازدواج دارند یا خیر؟ یعنی فقط به چشم دوستی اینترنتی به رابطه شان نگاه کرده اند؟ یا قصد ازدواج دارند
  3- چرا به این نتیجه رسیده اند که باید قطع رابطه کنند؟ (منعی در ازدواجشان وجود دارد؟ به سن هم نمیخورند؟ شهرهایشان با هم متفاوت است؟ و ..)
  و خیلی سئوالات دیگر که باید ابتدا روشن شود.


  ولی راه حل فکر میکنم این باشد: (اگر امکان ازدواج وجود دارد)

  باید طوری شود که خانواده ها در جریان قرار بگیرند، و همینطور خودتان نیز بیشتر با هم آشنا شوید (البته تحت نظارت خانواده)

  از آن پسر بخواهید تا مسئله را با خانواده خود در میان بگذارد، و شرایطی فراهم کند تا خانواده ها با هم آشنا شوند. (البته بهانه ای باید تراشید، زیرا اگر بگویید در اینترنت آشنا شده اید، ذهنیت خانواده ها را خراب می کنید، لذا باید واسطه ای فراهم کنید که علت آشناییتان شود و آن را مطرح نمایید، مثلا یکبار به محل کار آن پسر مراجعه کنید و همین را علت آشناییتان بدانید)
  در این خصوص بعد از مطرح شدن قضیه در خانواده پسر، مثلا مادر پسر میتواند با منزل شما تماس بگیرد و با مادرتان صحبت کند. و یا پدر پسر با پدر شما.

  بعد از آشنایی خانواده ها، و به تبع آن آشنایی بیشتر خودتان (تحت نظارت خانواده ها) آن موقع میتوانید تصمیم بگیرید که بدرد هم میخورید یا خیر، اگر بدرد هم خوردید که خب ان شاء الله با هم ازدواج میکنید، و اگر نه در آن شرایط قطع رابطه بسیار بسیار راحت تر از وضع کنونی می باشد.
  اما اگر امکان ازدواج اصلا وجود ندارد، همانطور که دوستان گفتند راهش ساده است! اینترنت خود را چند ماه قطع کنید! از وی هم بخواهید همین کار را بکند! آی دی هم دیگر را بلاک کنید و ... همانچیزهایی که دوستان گفتند.
  نکته مهم این است که اگر امکان ازدواج وجود ندارد، حتما و حتما، باید این ارتباط را دفعتا قطع کنید، اصلا به فکر اینکه آرام آرام بخواهید کمش کنید نباشید...

  اینها صرفا نظرات حقیر است، و ادعایی در درستی آن ندارم.


  موفق باشید.
  ویرایش توسط لوح دل : ۱۳۹۳/۰۶/۱۵ در ساعت ۰۲:۱۰

 16. صلوات ها 2


 17. #9

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۲
  علاقه
  شکار
  نوشته
  159
  حضور
  5 روز 7 ساعت 27 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  580  درود.
  به نظر بنده اگر این رابطه سالم باشه,باید دختر خانم بگه اگه میخای با من باشی بیا خاستگاریم.ولی اگه پسر طفره رفت که حالا پول ندارم و حالا موقعیتش جور نیست و حالا سربازی نرفتم و حالا بزار چند مدتی با هم باشیم ببنیم اگه با هم سط شدیم بعد و فلان و فلان...
  بدونین حتما یه ریگی تو کفشش هست.
  روابط پنهان و ناسالم و عشق و عاشقی = زنا و مردود شدن از امتحان دنیوی.
  به نظر من عشق بعد ازدواج به وجود میاد نه قبلش...
  و این مطلب رو مطمعن باشید اگر رابطه ی شما نا سالم باشه بعد از چند بار دیدار(-18)حتما از هم خواهد پاشید.
  به نظر من طرفت رو امتحان کن.بهش بگو اگه مردی بیا خاستگاریم یا هم تورو به خیرو مارو به سلامت.چشماتو ببندو پسورد آیدی تو عوض کن...

  یا یک نقطه زندگی آدم جا به جا میشه=رحیم\رجیم

  یا علی.
  Using Tapatalk

 18. صلوات


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود