جمع بندی چرا (از نظر من) خداوند برای اثبات وجود داشتن خودش، از برهانی متقن استفاده نکرده است؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا (از نظر من) خداوند برای اثبات وجود داشتن خودش، از برهانی متقن استفاده نکرده است؟

سلام ...
امیدوارم که خوب و سلامت باشین ...
یه مساله ای رو داشتم بررسی میکردم ... این پرسش در درون ذهنه من تداعی شد ... گفتم از حضورتون بپرسم که کمی من رو راهنمائی کنین ...

فرض کنین ... من یک کیسه دارم که در درون آن کیسه 5000 گلوله رنگی وجود دارد ( سیاه . سفید . قرمز . آبی . نارنجی و ... ) من هر بار دست میکنم در درون کیسه و یک گلوله بیرون میکشم فرض کنین به ترتیب گلوله ها بدین فرم بیرون میآیند ...

1- آبی
2- آبی
3- قرمز
4- آبی
5- سیاه

و چون گلوله سیاه رنگ از درون کیسه بیرون میآید ... من تحدی میکنم که دیگر هیچ گلوله سیاه رنگی از درون کیسه بیرون نمیآید ... سپس همچنان گلوله بیرون میکشم

6- آبی
7- آبی
8- نارنجی
9- سفید
و ...

خوب ...
چه زمانی صحت تهدی من اثبات میشود ... زمانیکه تمام گلوله ها ... ( تاکید میکنم تمام گلوله ها ) بیرون بیاید ... و هیچ یک سیاه نباشند ... به بیان دیگر تا زمانی که 5000 گلوله بیرون کشیده نشده ... هیچ گونه اثباتی برای تحدی من وجود نخواهد داشت ...

در مورد تحدی قرآن کریم هم همینگونه هست ... به نظره من تا زمانیکه آخرین انسان جنبنده از دنیای مادی فوت نشده ... نمیتوان استنتاج کرد کسی میتواند کتابی مانند قران بیاورد یا نه ... به بیان دیگر همه انسانها باید بیایند و بمیرند .. و دقیقا زمانیکه آخرین شخص مرد ...میتوان نتیجه گرفت کتابی مانند قرآن آمده است یا نه ...

سوال من این هست ...
چرا خداوند برای اثبات وجود خودش به چنین اثبات ضعیفی ( از نظره من) روی آورده ...

از وقتی که میگذارید تشکر میکنم .

با تشکر .

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد رئوف

الهه خشم;565217 نوشت:
سلام ...
یه مساله ای رو داشتم بررسی میکردم ... این پرسش در درون ذهنه من تداعی شد ... گفتم از حضورتون بپرسم که کمی من رو راهنمائی کنین ...

فرض کنین ... من یک کیسه دارم که در درون آن کیسه 5000 گلوله رنگی وجود دارد ( سیاه . سفید . قرمز . آبی . نارنجی و ... ) من هر بار دست میکنم در درون کیسه و یک گلوله بیرون میکشم فرض کنین به ترتیب گلوله ها بدین فرم بیرون میآیند ...

1- آبی
2- آبی
3- قرمز
4- آبی
5- سیاه

و چون گلوله سیاه رنگ از درون کیسه بیرون میآید ... من تحدی میکنم که دیگر هیچ گلوله سیاه رنگی از درون کیسه بیرون نمیآید ... سپس همچنان گلوله بیرون میکشم

6- آبی
7- آبی
8- نارنجی
9- سفید
و ...

خوب ...
چه زمانی صحت تهدی من اثبات میشود ... زمانیکه تمام گلوله ها ... ( تاکید میکنم تمام گلوله ها ) بیرون بیاید ... و هیچ یک سیاه نباشند ... به بیان دیگر تا زمانی که 5000 گلوله بیرون کشیده نشده ... هیچ گونه اثباتی برای تحدی من وجود نخواهد داشت ...

در مورد تحدی قرآن کریم هم همینگونه هست ... به نظره من تا زمانیکه آخرین انسان جنبنده از دنیای مادی فوت نشده ... نمیتوان استنتاج کرد کسی میتواند کتابی مانند قران بیاورد یا نه ... به بیان دیگر همه انسانها باید بیایند و بمیرند .. و دقیقا زمانیکه آخرین شخص مرد ...میتوان نتیجه گرفت کتابی مانند قرآن آمده است یا نه ...

سوال من این هست ...

با تشکر .

با سلام خدمت شما دوست گرامی

چند مسئله:

- بحث تحدی که پیش از این نیز در سایت مورد بحث و بررسی مفصل قرار گرفته است، در مورد اثبات الهی بودن کتاب است نه در باب اثبات وجود خداوند. به عبارت دیگر، قرآن معجزه است و این اعجاز نشانگر صدق قول پیامبر (ص) در اصل نبوت ایشان و نیز استناد قرآن به خداوند است و تحدی در پی بیان این مطلب است، نه اینکه در پی اثبات وجود خداوند باشد.

- در مورد اصل تحدی برای اثبات اعجاز قرآن می توانید به این تاپیک ها مراجعه کنید:
http://www.askdin.com/thread40002.html
http://www.askdin.com/thread40280.html

- در مورد دلیل وجود خداوند نیز به این تاپیک ها مراجعه فرمایید:

http://www.askdin.com/forum98.html
http://www.pasokhgoo.ir/node/593

با این حال اگر مجددا سوالی دارید، بفرمایید، بنده پاسخگو خواهم بود.

موفق باشید

[="Tahoma"][="Navy"]

الهه خشم;565217 نوشت:
سلام ...

1- آبی
2- آبی
3- قرمز
4- آبی
5- سیاه

6- آبی
7- آبی
8- نارنجی
9- سفید
و ...

خوب ...

سوال من این هست ...

با تشکر .

سلام
اولا تحدی قرآن ربطی به اثبات وجود خدا ندارد بلکه تحدی به قرآن برای اثبات نبوت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله است
ثانیا از کارخانه خدای تعالی همیشه همین جنس آدمها بیرون آمده اند و توانایی هایشان شناخته شده است
ثالثا قرآن راه میانبر انسان برای رسیدن به کمال است و بدون آن نمی توان به ذات باریتعالی هدایت شد حال آمدیم و آن نفر آخر هم نتوانست مثلش را بیاورد به نظرتان تکلیف میلیاردها انسانی که منتظر نفر آخر ماندند چیست ؟
یا علیم[/]

موضوع قفل شده است