صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا خداوند زنا و حتی زنای با محارم را در ذات برخی مخلوقات قرار داده است؟

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

اشاره چرا خداوند زنا و حتی زنای با محارم را در ذات برخی مخلوقات قرار داده است؟

بسم الله الرحمن الرحیم.... سلام...سوال سنگینی ذهنمو مشغول کرده شبهه ای در مورد افرینش بی هدف و بیهوده خدا....می دانیم خداوند زنا را حرام کرده است مخصوصا از واضحات هست که زنا با محارم یعنی خواهر یا مادر که بی شک حرام و شرم اور است مجبورم برای برطرف شدن شبهم بگم شرمنده....سوالم اینه چرا خداوند زنا و حتی زنای با محارم را در ذات برخی مخلوقات قرار داده است؟ واقعا این اعمال بی شرمانه و شیطانی انقدر واضح است که جز انسان های پست کسی مرتکبش نمی شود....اما من برخی مخلوقات رو دیدم که مشخصه غیر عمد این عمل حرام و شرم اور در خونشون هست و به احتمال خیلی قوی در ذاتشون از خالقشون نشات می گیره....من پارسال یک جفت ماهی خریدم نر و ماده....در اینکه این دو چگونه و از چند پدر و مادر بوجود امدند رو کاری ندارم...اصلا میگیم کاملا از یک پدر و مادر بدنیا امدند و و زنایی در کار نبوده و جفت بودند.....این دو ماهی بعد از مدتی حدود 30 فرزند بدنیا اوردند....که اگر سریع من این ها رو سوا نکنم انقدر ریز هستند که مادر و پدر بجای غذا اشتباهی می خورندشان...البته نوعی ماهی هم هست عکسه اینا با اینکه بچش خیلی ریزه و هزاران عدد هستند همه را حفظ هم می کند از شر دشمن....اما بچه ها رو بزرگ کردم و در حین بزرگ شدن مادر چند جین 30 تایی دیگه بچه می اورد که برخی نجات پیدا می کردند و برخی خورده می شدند...اما فرزندان بزرگ شدند و بالغ شدند و چون بزرگ شدند من دیگه می دانم پدر و مادر اونا رو با غذا اشتباه نمی گیرند و انها رو انداختم پیش پدر و مادر....همان طور که واضح است فرزندان تمام خواهر برادرند...و همه بالغ بودند.....بدون اینکه بدانند زنا چیست چه برسه زنای محارم کلا هم با خواهر ها و هم با مادر خود رابطه جنسی برقرار می کردند بدون اینکه ناراضی باشند و یا شرمشون بیاد بعد از این رابطه جنسی با مادر فرزندانی جدید دنیا اومد و فرزندان جدید نیز بزرگ شدند و اونا نیز با سایر خواهرای قبل و مادربزرگ و غیره رابطه برقرار کردنن و از اونا نیز بچه هایی بوجود اومد و این سیر عجیب و شیر تو شیر زنای محارم ادامه داره الانم....خب اگه زنا بده و صد در صد هم بده مخصوصا با محارم چرا خداوند به این راحتی برای کلی مخلوقات دیگه این بدی رو می افرینه و این شرارت رو واقعا خلق می کنه...مگه میشه از خود ماهی ها باشه من چند تا دیگه ماهی خریدم اینا به همه تجاوز می کردن بازم و فرقی نمی ذاشتن...چرا خدا چنین شرارتی رو افریده در مخلوقاتی دیگر....جواب این نیست که بگید ما انسانیم و اونا حیوان.....بلکه سوال اینه که برای مثال من به یه نفر می گم دروغ بده و جلوش هیچ دروغی نمی گم اما نه تنها جای دیگه خودم دروغ میگم بلکه برخی رو نیز به دروغ وادار می کنم بزرو اینکارو می کنم طوری که نتونه راست بگه....اگه من میدونم دروغ بده چرا پس چنین زوری رو کردم که یکی دیگه دروغ بگه....خدا هم همینه اگه زنا رو می دونه بده چرا برای برخی مخلوقات وادارشون کرده به این کار و در ذاتشون قرار داده.......خدایی این تاپیک رو حذف نکنید امثال این تاپیک رو من داشتم و حذف کردید...اینا که هیچ گونه اهانتی نیست که حذف می کنید طرف دلیل میاره برای رد قران و نبوت و غیره حذف نمی کنید اما سوالات از این قبیل منطقی و خالی از هرگونه اهانتی رو حذف می کنید....واقعا این شبهه عظیم هست خواهشا جواب بدید
    ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۳/۰۹/۲۳ در ساعت ۰۵:۴۷

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 9 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58342

با نام و یاد دوست

چرا خداوند زنا و حتی زنای با محارم را در ذات برخی مخلوقات قرار داده است؟

کارشناس بحث: استاد هادی

5. صلوات ها 5

علاقه
    خدا،پیامبر، امام و ...
    نوشته
    1,893
    حضور
    84 روز 3 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6739

با سلام و عرض ادب و تشکر از پرسشی مطرح فرمودید

شرارتی که در حیوانات وجود دارد اقتضای حیوانیت آن هاست، ماهی و امثال آن حیوان هستند بدون اینکه دارای قوه تعقل و تفکّر باشند، بدون اینکه مسئولیت و تکلیفی داشته باشند، از یک حیوان انتظاری بیش از این نمی رود. این شرارتی که حضرت عالی مثال زده و بال و پر دادید، برای انسانِ مسئولیت پذیر و برای انسانِ مکلف شرارت است و الا برای حیوانی که مسئولیت پذیر نبوده و مکلف نیست شرارت محسوب نمی شود. (طبق نظر برخی از علمای بزرگوار مرز تمایز بین حیوان و انسان مسئولیت و تکلیف می باشد)1
    ماهی های داخل آکواریوم شما بر اساس حس خود، یعنی تکثیر نسل و ... با همدیگر جفت شده و باعث تکثیر نسل خود شدند، حیوانات اگر چه دارای شعور هستند اما این شعور در مقایسه با شعور انسان در حد بسیار پایین تری است و قابل مقایسه با شعور انسان نیست، ماهی وقتی نیاز جنسی می کند درک می کند که نیاز جنسی دارد لذا برای ارضای جنسی خود با برخورد با اولین فرد از جنس مخالف، با آن رابطه جنسی برقرار می کند... ماهی شعورش در این حد نیست که تشخیص دهد این کار زنای با محارم است و جزو گناهان کبیره می باشد، اما انسان شعورش کامل است (اگر چه برخی حتی شعور حیوانات را هم ندارند) و می فهمد که اگر نیاز جنسی داشت راهکارش فقط ازدواج است و این رابطه جز از خوی حیوانیت انسان سرچشمه نمی گیرد.
    اگر برخی از انسان ها هم چنین رابطه ای ایجاد می کنند از خوی حیوانیت آن ها ناشی میشود، چون همانند حیوان نه مسئولیت پذیر هستند و نه مکلف...
    لذا اولا: این رابطه برای حیوان شرارت محسوب نمی شود ( چون حیوان مسئولیت پذیر و مکلف نیست) اگر چه برخی حیوانات ممکن است این کار را انجام ندهند چرا که این حیوانات از شعور بالاتری نسبت به ان ها برخوردار هستند چون ادراک و شعور در موجودات متفاوت است شعور انسان بسیار بالاتر از شعور حیوان است در خود انسان ها نیز درک و شعور به یک اندازه نیست ...
    ثانیا: بر فرض، اگر شرارت هم محسوب شود؛ این شرارت ناشی از خوی حیوانیت است که مکلف به تکلیف الهی نبوده و مسئولیتی ندارد.

..................................................
    1.در این رابطه رجوع کنید به: کتاب انسان و ایمان استاد شهید مرتضی شهید مطهری (ره).

7. صلوات ها 12

علاقه
    اندیشه
    نوشته
    68
    حضور
    1 روز 14 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    101

خدا همه رو شفا بدهد

9. صلوات ها 2

نوشته
    681
    حضور
    10 روز 21 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    15
    صلوات
    1830

ببخشید آیا خداوند به آنها عقل وغیرت داده که شما اینها را نوشته اید خداوند به انسان عقل،اخلاق و غیرت مردانه داده که اجازه نمیدهد به محرم خود نزدیک شود

11. صلوات ها 2

علاقه
    وَ الَّذينَ آمَنُوا أَشَدُّ حُبًّا لِلَّه
    نوشته
    1,268
    حضور
    26 روز 8 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    40
    صلوات
    4572

سلام
    با اجازه همکار گرامی، یک روایت جالب در این موضوع دیده ام که مناسب است در اینجا ذکر شود و به پاسخ خوب همکار ارجمند افزوده شود و آن اینکه:

در روایت صحیح السند وارد شده که:

عِدَّةٌ مِنْ أَصْحَابِنَا عَنْ سَهْلِ بْنِ زِيَادٍ وَ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدٍ جَمِيعاً عَنِ ابْنِ أَبِي نَصْرٍ قَالَ سَأَلَ رَجُلٌ الرِّضَا ع عَنِ الزَّوْجِ مِنَ الْحَمَامِ يُفْرِخُ عِنْدَهُ يَتَزَوَّجُ الطَّيْرُ أُمَّهُ وَ ابْنَتَهُ قَالَ لَا بَأْسَ بِمَا كَانَ بَيْنَ الْبَهَائِمِ (الكافي ج : 6 ص : 548، ح 19)

بزنطى روایت می کند: مردى از امام رضا (عليه السلام) درباره یک جفت کبوتر پرسید که در خانه اش تخم می گذارند و بعد يكى از جوجه‏ ها [وقتی بزرگ شد] با مادرش و دخترش جفت‏ گيرى می کند! حضرت فرمود: ایرادی نیست به آنچه که در میان حیوانات وجود دارد!

در واقع حضرت می فرمایند این ها چون حیوانات هستند و عقل ندارند و فعلشان بر اساس باید و نباید عقلی صورت نمی گیرد، بنابراین تکلیفی ندارند و کارشان هم از جهت حُسن و قُبح عقلی حجیتی ندارد! حیوانات از ابزار شناختی همچون عقل که حق و باطل، و خوبی و زشتی، و حُسن و قُبح را تشخیص دهد بی بهره اند، لذا بدون درک خوب یا بد بودن برخی چیزها، به محض تشنگی غریزه، آن کار را انجام می دهند و مرزی به نام خوبی و بدی نمی فهمند! (البته حیوانات هم دارای سطحی از فهم خوب و بد هستند که حالا توضیحش بماند چون قدری طول می کشد)؛ یک مثال می زنم و مزاحمتم در این تاپیک، تمام!

چند وقت پیش مستندی از حیوانات را نگاه می کردم که: روباهی به لانه یک جفت پرنده رفت و تمام جوجه هایشان را به دندان گرفت و قاپید! تا پدر و مادر جوجه ها بفهمند و بتوانند کاری بکنند، روباه آن جوجه های بینوا را دزدید و برد! از دیدن این صحنه واقعا ناراحت شدم!

چند لحظه بعد، روباه را نشان داد که جوجه های به دهان گرفته را آورد و جلوی بچه های گرسنه خودش ریخت و بچه روباه‌های ناز و خوشگل هم دل سیری جوجه کباب خوردند!

غریزه روباه به او گفت: برو و به هر شکل ممکن _حلال و حرام ندارد_ به هر شکل ممکن، یه لقمه گوشت برای بچه های گرسنه ات بیاور! روباه هم رفت و بچه های یکی دیگر را کشت تا بچه های خودش را از گرسنگی نجات دهد!

بفرمایید آیا این عمل روباه خوب است یا بد؟ برای من انسان که خدا به من عقل و قدرت تشخیص حق و باطل و خوبی و بدی داده، این کار روباه حجیتی دارد یا ندارد؟!

بهترین جواب، همان است که آقا امام رضا فرمود: «لَا بَأْسَ بِمَا كَانَ بَيْنَ الْبَهَائِمِ» (به آنچه که در میان حیوانات وجود دارد، ایرادی نیست)؛ این ها حیوان اند و عقل ندارند بنابراین تکلیفی ندارند و فعلشان هم حجیتی ندارد.
    ویرایش توسط صدیقین : ۱۳۹۳/۰۶/۱۸ در ساعت ۱۵:۱۹

13. صلوات ها 10

علاقه
    اسک دین و اسک دینی ها!
    نوشته
    2,191
    حضور
    300 روز 21 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    5858

سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط nothing نمایش پست ها
    چرا خداوند زنا و حتی زنای با محارم را در ذات برخی مخلوقات قرار داده است؟
    آقای نوثینگ اولا که شما خیلی باحال هستید.
    دوما لطفا به این موارد کمی فکر کنید:
    1-شما میتویند 5 دقیقه مثل ماهی زندگی کنید؟
    2-اگر هوا برای شما خیره و غرق شدن در آب شر, آیا برای ماهی هم باید اینگونه باشه؟
    3-خدا به ما گفته فرزند خود را 5 دقیقه زیر آب نگه ندارید (او را نکشید) آیا برای ماهی هم اینو گفته؟ یا برعکسشو گفته!
    4-حالا چرا به لباس پوشیدن ماهی گیر نمیدید؟
    5-زنای با محارم مشکلات حقوقی و جسمانی و شرعی ایجاد می کنه (البته در مورد پزشکی احتمال می دهم متخصصین نظر بدهند بهتره) ولی برای ماهی که کتاب و نبی و بیماری و ارث و میراث و مسائل حقوقی وجود نداره .
    6-خدا اجازه نداده به ما که گوشت انسان را بخوریم(این کار شر هستش) پس ما نباید گوشت ماهی و گوسفند و حتی سبزیجات را بخوریم (چون آنها هم جان دارنددیگه!)
    7-اینکه ما صبح تا شب تو یه اتاق بشینیم و هیچ کار مفیدی نکنیم کار شری هستش ولی برای ماهی هم شره؟ وآیا ماهی هم باید بره دنبال علم و کار و ....
    8-یه سوال آخر برای اینکه کمی بهش فکر کنی :فرزندان آدم و حوا چطوری و با کی ازدواج کردند و آیا همه انسانها زنازاده هستند؟البته کارشناس در این مورد نظر بدهند بد نیست!(روایاتی در این مورد وجود داره)
    باز هم خیلی باحالی

اللهم ارزقنا توفیق الشهاده الجمیلة فی سبیلک و فی لیله القدر المبارک
    و
    احشرنا مع مولانا و سیدنا و حراره قلوبنا و سکینه انفسنا
    سید الشهداء و الاحرار ابا عبدلله
    الحسین علیه افضل الصلوات و السلام

15. صلوات ها 4

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

نقل قول نوشته اصلی توسط هادی نمایش پست ها
    بدون اینکه مسئولیت و تکلیفی داشته باشند، از یک حیوان انتظاری بیش از این نمی رود
    با سلام مجدد....فرمودید حیوان چنین مسئولیتی ندارد و از یک حیوان نمیشه چنین انتظاری داشت....اول اینکه این نوع ماهی که گفتم بی شرم هست نوعی ماهی هست بنام سیچلاید که نه تنها بچه های خودش هزاران برابر از خودشان کوچکترند و انها را نمی خورد بلکه انها را با جون و دل حفظ می کنه.....و نوعی پرنده داشتم که وقتی ماده دیگری براش می اوردم...هم نر و هم ماده هر دو می زدنش از اینکه وارد زندگی مشترکشان شده....لذا تکلیف و غیرت بر قرار است اما چرا به یک نوع خلایق داده به نوعی دیگر نداده و شر داده....پس تا ایجا مشخصه که دلیل حیوان بودن نیست چون نوعی حیوانات دیگه غیرتی هستند...تازه بفرض بگیم از حیوان بودنشونه خوب خودشون که حیوان نیستند خدا بصورت حیوان خلقشون کرده.....

اگر چه برخی حیوانات ممکن است این کار را انجام ندهند چرا که این حیوانات از شعور بالاتری نسبت به ان ها برخوردار هستند چون ادراک و شعور در موجودات متفاوت است شعور انسان بسیار بالاتر از شعور حیوان است
    خوبه خودتونم قبول دارید برخی نیز شعور این کار را دارند....پس به برخی حیوانات خیرشو داده به برخی شرشو....خب فرض کنید این قضییه رو برا انسان ها قرار می داد نوعی انسان رو بی غیرت می افرید نوعی دیگر را با غیرت خب عدالت کجا رفته اصلا عدالت به کنار چرا باید شر بیافرینه....بحث تکلیف هم نوعی مغلطه غیر عمد به حساب میاد چون برای مثال خداوند هیچ تکلیفی ندارد اگه یه جا راست بگوید یه جا دروغ دقیقا یه جا خوبی انجام داده یه جا بدی....و نمی تونیم بگیم چون خدا تکلیفی نداره پس ظلم کنه بازم خوبی انجام داده دروغ بگه بازم خوبی انجام داده و راست گفته/

بر فرض، اگر شرارت هم محسوب شود؛ این شرارت ناشی از خوی حیوانیت است که مکلف به تکلیف الهی نبوده و مسئولیتی ندارد.
    اول اینکه بحث من سر تکلیفشان نیست سر اینه که خدا این شرارت رو خلق کرده....در ثانی طبق قران تمام مخلوقات در اسمان ها و زمین در تسبیح خدا هستند پس عابدند و یه همچین هرج و مرجی از عابدان الهی جور در نماید مگر اینکه خیر بودن این زنا ها ی محارم واقعا منطقی در بیاد که ما سر در نمیاریمکه اینم تا اونجا که می دونیم بدی بدیه نمیشه که بگیم زنا مصلحتیه مثل دروغ مصلحتی

17. صلوات ها 3

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

نقل قول نوشته اصلی توسط صدیقین نمایش پست ها
    بفرمایید آیا این عمل روباه خوب است یا بد؟ برای من انسان که خدا به من عقل و قدرت تشخیص حق و باطل و خوبی و بدی داده، این کار روباه حجیتی دارد یا ندارد؟!

بهترین جواب، همان است که آقا امام رضا فرمود: «لَا بَأْسَ بِمَا كَانَ بَيْنَ الْبَهَائِمِ» (به آنچه که در میان حیوانات وجود دارد، ایرادی نیست)؛ این ها حیوان اند و عقل ندارند بنابراین تکلیفی ندارند و فعلشان هم حجیتی ندارد.
    سلام....خب چرا خدا غذا های خلایق رو غذای همدیگه کرده چرا واقعا غذا را به معنای واقعی کلمه غذا خلق نکرده اگه دقت کنید تمام مخلوقات دارن همدیگرو می خورن تا روزی خدا.....خودمون هرچی می خوریم نوعی مخلوق دیگه هست چه برسه حیوانات.... درسته که ما فقط ظاهر کار رو می بینیم و شاید باطن کار مثلا وقتی یک خرگوش شکار می شود مثل یک فیلم بازی کردن هیچ دردی نکشد و ظاهرش دل خراش باشد تا ما امتحان شویم اما بازم اگه چنین باشه چرا چنین با درندگی امتحان شویم.... اما در مورد غریزه بهتره عذاب وجدان پلنگ رو ببینید که چگونه مادر میمونی را می خورد و وقتی متوجه می شود بچه او کنارش است بچه میمون را بفرزندی می گیرد http://www.askdin.com/thread40565.html#post533200

19. صلوات ها 3

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

نقل قول نوشته اصلی توسط *عارف* نمایش پست ها
    آقای نوثینگ اولا که شما خیلی باحال هستید.
    دوما لطفا به این موارد کمی فکر کنید:
    1-شما میتویند 5 دقیقه مثل ماهی زندگی کنید؟
    2-اگر هوا برای شما خیره و غرق شدن در آب شر, آیا برای ماهی هم باید اینگونه باشه؟
    3-خدا به ما گفته فرزند خود را 5 دقیقه زیر آب نگه ندارید (او را نکشید) آیا برای ماهی هم اینو گفته؟ یا برعکسشو گفته!
    4-حالا چرا به لباس پوشیدن ماهی گیر نمیدید؟
    5-زنای با محارم مشکلات حقوقی و جسمانی و شرعی ایجاد می کنه (البته در مورد پزشکی احتمال می دهم متخصصین نظر بدهند بهتره) ولی برای ماهی که کتاب و نبی و بیماری و ارث و میراث و مسائل حقوقی وجود نداره .
    6-خدا اجازه نداده به ما که گوشت انسان را بخوریم(این کار شر هستش) پس ما نباید گوشت ماهی و گوسفند و حتی سبزیجات را بخوریم (چون آنها هم جان دارنددیگه!)
    7-اینکه ما صبح تا شب تو یه اتاق بشینیم و هیچ کار مفیدی نکنیم کار شری هستش ولی برای ماهی هم شره؟ وآیا ماهی هم باید بره دنبال علم و کار و ....
    اولا شما خیلی عالم و عاقل هستید منطقی ترین جواب هارو شما دادید اما زنا نمیشه مثل خیر و شر بودن اب و هوا در نظر گرفت چون انسان به اب هم نیاز داره و می خورش و ماهی هم به هوا نیاز داره و نفس می کشه اما ما چی ایا به زنا برامون هم بده هم خوب...و به زنا با محارم وقتی که جفت پاک داریم نیاز هست به زنا با محارم صد در صد غیرتمون مرگ رو ترجیح می ده تا این خفت رو....

نقل قول نوشته اصلی توسط *عارف* نمایش پست ها
    یه سوال آخر برای اینکه کمی بهش فکر کنی :فرزندان آدم و حوا چطوری و با کی ازدواج کردند و آیا همه انسانها زنازاده هستند؟البته کارشناس در این مورد نظر بدهند بد نیست!(روایاتی در این مورد وجود داره
    در این مورد حدیثی هست از امام حسین که خداوند برای حضرت هابیل حوری از بهشت اورد و برای قابیل یک جن از جهنم و هرچی خوبی در دنیا می اید از فرزندان هابیل و حوری هست و هر چه بدی می اید از فرزندان قابیل و جن هست که اینم کلی بحث داره...اول اینکه چرا هرچه بدیه از اونه و هر چی خوبیه از دیگری...همین نشون می ده خدا خالق خیر و شر هست.... و مطلق خیر نیست دوم اینکه چرا قابیل با مخلوقی دیگر بنام جن ازدواج کرده

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری