نماز آیات زلزله های اخیر مورموری که تا الان حدود 700 پس لرزه داشته

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نماز آیات زلزله های اخیر مورموری که تا الان حدود 700 پس لرزه داشته

سلام

چند وقت پیش که مورموری زلزله میومد و هنوزم میاد، شهر ما هم نزدیک به 6 بار لرزید منم قبلا فتوی حضرت امام رو دیده بودم که نماز آیات برای زلزله رو میشه به تاخیر انداخت و ... و فکر میکردم این نظر مرجع تقلید خودم (آیت الله سیستانی) هست. الان طبق نظر آیت الله سیستانی بنده چون همون موقع نخوندم معصیت کردم درست:Ghamgin: ولی سوالم اینه که میشه توبه کرد؟ باید اون نماز ها رو بخونم؟ چند بار (به تعداد پس لرزه ها) بخونم یا یه بار کافیه؟ الان وظیفه ام چیه؟

متشکرم

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

اشک قلم;564138 نوشت:
سلام

چند وقت پیش که مورموری زلزله میومد و هنوزم میاد، شهر ما هم نزدیک به 6 بار لرزید منم قبلا فتوی حضرت امام رو دیده بودم که نماز آیات برای زلزله رو میشه به تاخیر انداخت و ... و فکر میکردم این نظر مرجع تقلید خودم (آیت الله سیستانی) هست. الان طبق نظر آیت الله سیستانی بنده چون همون موقع نخوندم معصیت کردم درست ولی سوالم اینه که میشه توبه کرد؟ باید اون نماز ها رو بخونم؟ چند بار (به تعداد پس لرزه ها) بخونم یا یه بار کافیه؟ الان وظیفه ام چیه؟

متشکرم

با سلام و عرض ادب

موقعی که رعد و برق و مانند اینها اتفاق میافتد، و بخواهد احتیاط کند اگر وقتشان وسعت داشته باشد لازم نیست نماز آیات را فوراً بخواند، و در غیر این صورت مانند زلزله باید فوراً آن را بخواند به نحوی که در نظر مردم تأخیر محسوب نشود، و اگر تأخیر کرد احتیاط مستحب آن است که بعداً بدون نیت ادا و قضا بخواند اگر عمدا در خواندن نماز کوتاهی نکرده باشید گناه نکرده اید و در مورد پس لرزه ها اگر محسوس باشد واز یکدیگر جدا باشد که عرفا زلزله دیگری شمرده شود بنابر احتیاط واجب باید نماز بخوانند.

پی نوشت:
1.توضیح المسائل،آیه الله سیستانی،احکام نماز آیات
2. سایت آیه الله سیستانی به آدرس:
http://www.sistani.org/persian/qa/01072/

نور;564496 نوشت:
با سلام و عرض ادب

موقعی که رعد و برق و مانند اینها اتفاق میافتد، و بخواهد احتیاط کند اگر وقتشان وسعت داشته باشد لازم نیست نماز آیات را فوراً بخواند، و در غیر این صورت مانند زلزله باید فوراً آن را بخواند به نحوی که در نظر مردم تأخیر محسوب نشود، و اگر تأخیر کرد احتیاط مستحب آن است که بعداً بدون نیت ادا و قضا بخواند اگر عمدا در خواندن نماز کوتاهی نکرده باشید گناه نکرده اید و در مورد پس لرزه ها اگر محسوس باشد واز یکدیگر جدا باشد که عرفا زلزله دیگری شمرده شود بنابر احتیاط واجب باید نماز بخوانند.

پی نوشت:
1.توضیح المسائل،آیه الله سیستانی،احکام نماز آیات
2. سایت آیه الله سیستانی به آدرس:
http://www.sistani.org/persian/qa/01072/

سلام

خب چند نماز باید بخونه یک بار یا 700 بار.

آیت الله خامنه ای

victoryone;564686 نوشت:
سلام

خب چند نماز باید بخونه یک بار یا 700 بار.

آیت الله خامنه ای

با سلام و عرض ادب

به هرمقدار که یقین دارد باید نمازها را قضا نماید.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

موضوع قفل شده است