جمع بندی قطع ارتباط

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
قطع ارتباط

سلام. یکی از هم دوران های خوابگاهم هفته ای چند بار به من زنگ میزنه یا ماهانه.
چیز خاصی برای گفتن بهش ندارم علاقه ای هم به او بخاطر ویژگی هاش ندارم.
حدود یک ماهی هست که جوابش تلفنش رو ندادم .الان نمیدونم چکار کنم ،اگه جواب بدم نمیدونم چجوری کارم رو توجیه کنم و اگر هم جواب ندم که دیگه بدتره و در واقع پاک کردن صورت مسءله هستش
از کارشناس محترم تقاضی دارم به صورت جزیی و راهگشا کمک کنید.
ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

با عرض سلام خدمت شما پرسشگر گرامی هرچند که شما سوالتان را به صورت کلی مطرح کرده اید ولی بنده سعی می کنم که به گونه ای پاسخ دهم که برای شما راهگشاتر باشد
دوستی و دوست داشتن موهبتی الهی است لذا انسان چاره ای ندارد جزء دوستی و دوست داشتن پس در اصل دوستی خود بازنگری کن اگر ایشان دوست مناسبی است نگهدار و لی اگر نه پس:
1 - با انجام کارهایی که موجب سردی او از شما شود موجبات سردی او را فراهم نما به عنوان مثال
برخورد سردی با او داشته باش(برخورد شما با او گرم و صمیمی نباشد )
تلفنهای و پیامکهای او را در ابتدا خیلی کم جواب بده و مکالمه را بسیار کوتاه کن به گونه ایکه به مرور آن را به صفر برسانید
در مکالمه از بیان مطالب جالب خودداری کن
از قرار گذاشتن برای دیدن حضوری همدیگر و به تفریح رفتن و...خودداری فرمایید
اجازه ذکر مشکلات و دردل به ایشان ندهید
از الفاظ دلنشین استفاده ننمایید و سعی نمایید که اختلاف فکری و منشی خود را زیاد بازگو نمایید
موارد بالا سبب سردی و نبود جذابیت در مکالمه می شود در واقعد سعی نمایید که در مکالمه ها به ایشان خوش نگذرد
2 - اگر به صورت مستقیم نمی توانید به ایشان بگویید که تمایلی به ادامه دوستی ندارید به صورت غیر مستقیم بیان نمایید که به ادامه دوستی راغب نمی باشد
3 - از شخص سومی بخواهید که احساسات شما( رغبت نداشتن شما به این دوستی) را برای ایشان بیان فرماید
4 - بررسی نمایید که سبب ایجاد علاقه چه چیزی بوده است و در صورت امکان آن را برطرف نمایید
5 - از دعا و توسل به اهل بیت غافل نشوید که بسیار چاره ساز است
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

راهنما;565609 نوشت:
با عرض سلام خدمت شما پرسشگر گرامی هرچند که شما سوالتان را به صورت کلی مطرح کرده اید ولی بنده سعی می کنم که به گونه ای پاسخ دهم که برای شما راهگشاتر باشد
دوستی و دوست داشتن موهبتی الهی است لذا انسان چاره ای ندارد جزء دوستی و دوست داشتن پس در اصل دوستی خود بازنگری کن اگر ایشان دوست مناسبی است نگهدار و لی اگر نه پس:
1 - با انجام کارهایی که موجب سردی او از شما شود موجبات سردی او را فراهم نما به عنوان مثال
برخورد سردی با او داشته باش(برخورد شما با او گرم و صمیمی نباشد )
تلفنهای و پیامکهای او را در ابتدا خیلی کم جواب بده و مکالمه را بسیار کوتاه کن به گونه ایکه به مرور آن را به صفر برسانید
در مکالمه از بیان مطالب جالب خودداری کن
از قرار گذاشتن برای دیدن حضوری همدیگر و به تفریح رفتن و...خودداری فرمایید
اجازه ذکر مشکلات و دردل به ایشان ندهید
از الفاظ دلنشین استفاده ننمایید و سعی نمایید که اختلاف فکری و منشی خود را زیاد بازگو نمایید
موارد بالا سبب سردی و نبود جذابیت در مکالمه می شود در واقعد سعی نمایید که در مکالمه ها به ایشان خوش نگذرد
2 - اگر به صورت مستقیم نمی توانید به ایشان بگویید که تمایلی به ادامه دوستی ندارید به صورت غیر مستقیم بیان نمایید که به ادامه دوستی راغب نمی باشد
3 - از شخص سومی بخواهید که احساسات شما( رغبت نداشتن شما به این دوستی) را برای ایشان بیان فرماید
4 - بررسی نمایید که سبب ایجاد علاقه چه چیزی بوده است و در صورت امکان آن را برطرف نمایید
5 - از دعا و توسل به اهل بیت غافل نشوید که بسیار چاره ساز است
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

سلام و تشکر .خیلی توضیحات راهگشا و خوبی فرمودید لطفا در مورد این قسمت نیز راهنما یی کنید
حدود یک ماهی هست که جوابش تلفنش رو ندادم .الان نمیدونم چکار کنم ،اگه جواب بدم نمیدونم چجوری کارم(اینکه به تلفنش جواب ندادم) رو توجیه کنم و اگر هم جواب ندم که دیگه بدتره و در واقع پاک کردن صورت مسءله هستش.

با عرض سلام مجدد
اگر می تونید به صورت مستقیم به او بگویید که تمایلی به ادامه دوستی ندارید والا اگر میتوانید توجیه نکنید و همانند آنکه اصلا چیزی نبوده و طبیعی بوده است عمل نماییدو در صورتی که نیاز به توجیه است کار خود را البته همراه با سردی که که در کلامتون است توجیه کنید البته با بهانه های درستی که می دانید و البته با شناختی که از روحیه دوستتون دارید

موضوع قفل شده است