صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: يه نماز شب آسون

علاقه
    اهل بیت علیهم السلام
    نوشته
    1,899
    حضور
    3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    39
    صلوات
    13135

يه نماز شب آسون

پس از وضو آماده ی نماز میشوید نیت چیزی جز همان قصد شما که برای رضای خدا برخواسته اید و میخواهید نماز شب بخوانید ، نیست . حد اقل نماز شب این است که دو رکعت نماز به نام «شفع» مانند نماز صبح بخوانی و پس از آن یک رکعت نماز به نام « وتر» میخوانید .در این نماز یک رکعتی پس از حمد و سوره قنوت می گیرید و در قنوت هر چه دوست دارید از خدا می خواهید(حتی به زبان فارسی می توانید دعا کنید) اما بهتر است هفتاد مرتبه استغفرالله ربی و اتوب الیه بگویید ، _البته در نمازهاي مستحبي مثل نماز شب مي توان سوره وقنوت را هم نخواند_پس از رکوع و دوسجده تشهد خوانده و سلام میدهید .
    از غم هجر مکن ناله و فریاد که دوش
    زده ام فالی و فریاد رسی می آید . . .

2. صلوات ها 20

3.  

علاقه
    حسین فاطمه
    نوشته
    148
    حضور
    2 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1909

مطلب

برای عاشقان خدا
    یکی از بچه های تخریب می گفت:یه پیر مرد باصفا و با حال بنام حاجی عباس حافظی(از گردان تخریب لشگر محمد رسول الله)که مسول تدارکات بود و با دو تا پسرش اومده بود جنگ این راه رو به ما یاد داد با این دو بیتی:
    شب که سحر می کند خدا نظر می کند

بنده چقدر بی حیاست خواب سحر می کند

5. صلوات ها 17

علاقه
    خداوند
    نوشته
    228
    حضور
    22 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    17
    صلوات
    976

غمگین

نقل قول نوشته اصلی توسط yaali نمایش پست ها

شب که سحر می کند خدا نظر می کند
    بنده چقدر بی حیاست خواب سحر می کند
    خدا قسمت کنه برای همه دوستان انشالله

حافظ شیرین سخن می فرمایند:
    هر گنج سعادت که خدا داد به حافظ... از یُمن ِ دعای شب و ورد سحری بود
    ویرایش توسط ماه نورد : ۱۳۹۱/۰۹/۲۹ در ساعت ۱۲:۳۹ دلیل: ای بابا این شکلکه چرا آخرش کاغذه رو له کرد؟!

7. صلوات ها 9

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

سلام
    من که خودم از عرازل هستم ولی یک نکته ای رو یه جایی خوندم جالب بود برام (خودم عمل نمی کنم)

اینکه شبانه روز را برای نماز به قسمت های شش ساعته تقسیم کنید
    یعنی نماز صبح را خوندیم شش ساعت بعدش میشه وقت نماز ظهر
    شش ساعت بعدش میشه نماز مغرب و شش ساعت بعدش میشه نماز شب ...باز شش ساعت بعدش میشه نماز صبح و همینطور تا آخر...
    اینطوری که در بین هر دو وقت یک نماز را بجای می آورید تمام گناهان بین این دو وقت با این نماز ها بخشیده میشوند...چون مدت ثبت هر گناه حداقل هفت ساعت هست!!

9. صلوات ها 7

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    221 روز 22 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7884

نقل قول نوشته اصلی توسط عزرائیل نمایش پست ها
    سلام
    من که خودم از عرازل هستم ولی یک نکته ای رو یه جایی خوندم جالب بود برام (خودم عمل نمی کنم)

شش ساعت بعدش میشه نماز مغرب و شش ساعت بعدش میشه نماز شب ...باز شش ساعت بعدش میشه نماز صبح و همینطور تا آخر...
    اینطوری که در بین هر دو وقت یک نماز را بجای می آورید تمام گناهان بین این دو وقت با این نماز ها بخشیده میشوند...چون مدت ثبت هر گناه حداقل هفت ساعت هست!!
    به نام خدا.

معذرت میخوام ولی به این میگن سوء استفاده.

با تشکر ، ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

11. صلوات ها 3

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

سلام
    سواستفاده ی چی؟

13. صلوات ها 2

نوشته
    61
    حضور
    11 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    254

نقل قول نوشته اصلی توسط ستايشگر نمایش پست ها
    معذرت میخوام ولی به این میگن سوء استفاده.
    سلام.فکر میکنم منظورشون اینه که اینجوری آدم هر گناهی دلش میخواد میکنه بعدشم میگه بین دو نماز بخشیده میشه!!!!
    معرفت دُر گرانیست به هر کس ندهندش

15. صلوات ها 5

علاقه
    خداوند
    نوشته
    228
    حضور
    22 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    17
    صلوات
    976

سلام

فقط یادت باشه که اول وقت نماز شب یعنی به اندازه یک نماز شب کامل تا نماز صبح... مثلا اگر بخوای فردا صبح یعنی 30 آذر 1391 بخونی باید باید باید ساعت 9 شب به خواب رفته باشی... تا بتونی دقیقا ساعت 3 نصف شب بیدار بشی و خوابت نبره... گول این تبلیغاتی هم که میگه: (هر انسانی باید حداقل 6 ساعت بخوابه رو نخور... تجربه نشون میده که به احتمال زیاد دروغه... حداقل 5 ساعت کافی کافیه... تضمین می کنم برات...) بعد که بلند شدی قشنگ مثل بچه آدم میری یک وضوی خوشگل می گیری... تا ساعت 4 صبح میشینی قرآن می خونی... بعد سر ساعت 4 یعنی اول وقت نماز شب... شروع می کنی اون 4 تا نماز دو رکعتی رو می خونی... اینقدر کشش بده که هر دو رکعت بشه 10 دقیقه... تا هم خدای تو بفهمه که بهش اهمیت می دی و هم خودت بعد از چند هفته دیوونه اینکار میشی... حالا ساعت شده 4 و 40 دقیقه صبح... عشق و حال بعدی آغاز میشه... اسمش هست نماز شفع... بعد میشه 4 و 50 دقیقه... و بعد بلافاصله و بدون وقفه نماز وتر رو شروع می کنی و در انتهای با تمام کارهای جانبی و کش داده شدن موارد میشه ساعت 5:05... بعد می گی ای وای چه عالی... نیم ساعت دیگه هم وقت دارم... بعد اون کاری رو که خدا خیلی دوست داره رو هم اون موقع انجام میدی... و بعد می پری توی بغل مسجد برای نماز صبح...

وقتی چند هفته اینکار رو انجام بدی...
    اگر جای کسی باشی که اینکار رو انجام میده... در حال تعریف کردن من... عین این میمونه که داری بستنی خوردن یک نفر دیگه رو تعریف می کنی و آب از لب و لوچت سرازیر میشه...

17. صلوات ها 4

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

سلام.فکر میکنم منظورشون اینه که اینجوری آدم هر گناهی دلش میخواد میکنه بعدشم میگه بین دو نماز بخشیده میشه!!!!
    سلام

هر گناهی درسته قابل بخشش هست اما منظور من گناه به معنی زخم نبود که...گناه به معنی گرد و غبار دل بود!

فقط یادت باشه که اول وقت نماز شب یعنی به اندازه یک نماز شب کامل تا نماز صبح... مثلا اگر بخوای فردا صبح یعنی 30 آذر 1391 بخونی باید باید باید ساعت 9 شب به خواب رفته باشی... تا بتونی دقیقا ساعت 3 نصف شب بیدار بشی و خوابت نبره... گول این تبلیغاتی هم که میگه: (هر انسانی باید حداقل 6 ساعت بخوابه رو نخور... تجربه نشون میده که به احتمال زیاد دروغه... حداقل 5 ساعت کافی کافیه... تضمین می کنم برات...)
    نه من منظورم این بود که قبل اینکه بخوابی نماز شب و بخونی بعد بخواب ...شیش ساعت بخوابی کفاف میکنه و میشه وقت نماز صبح

اون که شما میگین ساعت 4 صبح بیدار بشیم برای ما ادم های معمولی نیستش که...برای پیغمبران و امامان و بزرگان و شهیدان بود و هست...ما مردم عادی تبدیل به دیو می شویم (چون من هیچ برداشتی از خدا و عوالم هفتگانه و این مسائل ندارم که
    بخوام ساعت سه نصف شب بپر بپر کنم سفر عروج کنم که!
    (همین قدر مسلمون بمیریم کافیه خب!)

19. صلوات

علاقه
    خداوند
    نوشته
    228
    حضور
    22 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    17
    صلوات
    976

سلام

نه من منظورم این بود که قبل اینکه بخوابی نماز شب و بخونی بعد بخواب ...شیش ساعت بخوابی کفاف میکنه و میشه وقت نماز صبح

اون که شما میگین ساعت 4 صبح بیدار بشیم برای ما ادم های معمولی نیستش که...برای پیغمبران و امامان و بزرگان و شهیدان بود و هست...ما مردم عادی تبدیل به دیو می شویم (چون من هیچ برداشتی از خدا و عوالم هفتگانه و این مسائل ندارم که
    بخوام ساعت سه نصف شب بپر بپر کنم سفر عروج کنم که!:nishkhand:
    (همین قدر مسلمون بمیریم کافیه خب!)

(1) آیا تا بحال توی زندگیت دیوونه بازی در آوردی؟ دیوونه بازی یعنی کاری خارج از عقل رو امتحان کنی تا ببینی آیا واقعا حال میده یا نه... این همه توی زندگیت دیوونه بازی کردی... یکبار هم این رو امتحان کن... یادمه یک اسمش رو نیاری... همیشه ساعت رو می ذاشت آخر اتاق که وقتی ساعت 3 زنگ می زنه به بهانه اینکه می ترسه که نکنه دیگران بیدار شن به طرف ساعت بدو ِ و اونو خاموش کنه تا به این بهانه جر زنی کرده باشه و دیگه نره توی تخت خواب... تا با اینکار بتونه بفهمه که این عشق و حالی که میگن چطوریه... ولی همون اسمش رو نیار الان از روی عمد ساعت رو در کنار خودش میزاره... زیرا که نمی خواد دیگه جر زنی کنه... ساعت که زنگ میزنه انگار یک بستنی خوشمزه گذاشتن توی سجاده... می دونی چرا اینطوری شده بوده؟ چون وقتی زنگ ساعت رو می شنیده بلافاصله نیتش رو تغییر میداده... و می گفته: خدایا من از خواب بلند نمیشم که عشق و حال کنم... من از خواب بلند نمیشم که مشکلاتم رو حل کنی... من برای منفعت خودم از خواب بلند نمی شم... هیچ سودی در اینکار برای من نیست... من فقط از خواب بلند میشم تا از تو تشکر کنم بخاطر نعمتهای زیادی که به من دادی... فقط بخاطر شکر... آیا من از یک گیاه که همواره در حال تسبیح توست کمترم؟... و در پایان خدا به اون اسمش رو نیار، چیزی رو داد که در هیچ کتابی نگفته... و هیچ کس تا بحال نشنیده و اگر به تو هم بده تو هم به کسی نخواهی گفت...

(2) آن روز که تمام پرده ها کنار رود و حق بر تو نمایان شود... آن روز آرزو می کنی ای کاش یک مسلمان عادی نبودی... آنهایی که از تو بالاترند هم از تو لذت (عشق و حال) بیشتری برده اند و هم خواهند برد... زیرا خداوند در هر سختی ای آسانی قرار داده است... و جز عاشقان او از این راز بزرگ آگاهی کامل ندارند...

{البته این یک داستان تخیلی بود فقط برای اینکه راهش دستتون بیاد و این به این معنی نیست که اسمش رو نیار حتما این کارها رو انجام داده باشه}
    ویرایش توسط ماه نورد : ۱۳۹۱/۰۹/۳۰ در ساعت ۱۶:۱۸ دلیل: اضافه کردن خط قرمز زیر متن

21. صلوات

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری