جمع بندی همسر صالح

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
همسر صالح

با سلام بنده در شب قدر از خدا خواستم زن صالح قسمتم کنه و الان دختری بم پیامای عاشقانه میده و میگ دوسم داره، ایشون بنده رو میشناسن ولی بنده نمیشناسمشون، ولی میدونم بچه محلمه و منم چن بار پیام دادمو گفتم ک بم پیام نده ولی ول کن ماجرا نیستش... ازتون میخوام ک منو راهنمایی کنین ک چیکار کنم و چطور متوجه بشم ک ایشون همون فرد صالحیه ک من از خدا خواستم،درواقع چطور تشخیص بدم؟؟؟ لطفا کمکم کنید باتشکر

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

[=arial]با عرض سلام خدمت شما پرسشگر گرامی در مورد سوالی که مطرح کردید نکاتی را عرض میکنم امیدوارم راهگشا باشد
1 - انسان صالح ویژگیهایی دارد از جمله آنکه خود را با گناه همراه نمی شوند لذا بعید به نظر می رسد این خانم که به شما پیامک داده است صالحی باشد که شما از خداوند خواسته اید چرا که او با پیامهایش مرتب مرتکب گناه شده است
2 - البته شما هم باید به خود و اعمال خود نگاه کنید که به چه میزان صالح هستید
3 - شما علاوه بر دعا باید ملاکهایی را برای خود در نظر بگیرید و با توجه به آنها در مسیر ازدواج پیش بروید
در مورد این خانم که به شما ابراز علاقه کرده است باید دقت فرمایید که:
در صورتی که اولا: نسبت به این گناه خود اظهار پشیمانی نمود و در واقع توبه کرد
ثانیا: شما هم توانستید این گناهان را فراموش کرده و دیگر در خلال مشکلات زندگی به رخ همسر خود نکشید سبب آسیب دیدن زندگی خود نشوید
شما می توانید به نکات زیر نیز توجه نمایید
زمانى عشق و علاقه نتيجه بخش است كه دو طرفه باشد، هر چند قبل از ازدواج چنين عشقى و علاقه هايى حكايت از امور واقعى نمى كند و چه بسا اهداف جانبى را دنبال مى كند. حال اگر اين علاقه ايجاد شده از طرف آن دختر به گونه اى است كه مى توان زمينه علاقه شما به ايشان را نيز فراهم مى كند و به عبارتى شايستگى كافى براى زندگى مشترك با او يافت مى شود، چه خوب است پس از تحقيق و بررسى هاى لازم، اقدام به تهيه مقدمات ازدواج با وى نمايند. بنابراين اگر با تحقيقات و مطالعات و كمك گرفتن از والدين خود جهت شناسايى ويژگى اى او خانواده اش توانسته به نتيجه مطلوب برسيد و او را شايسته يافتيد، اقدام نماييد. اما اگر پس از مطالعه، تحقيق و مشورت گرفتن از خانواده خود يا افراد با تجربه مورد اعتماد، او را فردى نامتناسب با خود و خانواده يافتيد، از فكر ازدواج با وى خارج شويد زيرا ازدواج، زندگى مشترك دائم العمر است و بايد از حداقل شايستگى ها و تناسب ها برخوردار باشد و نقطه عطف زندگى است و بايد با دقت هر چه تمام تر به گزينش شريك زندگى خود اقدام نمود. اما اگر منظورتان آن است كه چگونه او را (با توجه به عدم تناسب وى با شما) از خود دور كنيد و آيا مسئوليتى نسبت به چنين عشق يك طرف او به شما داريد يا نه؟ طبيعى است كه اگر مدتى به او پاسخ ندهيد و به اشاره ها، گفته ها، ارتباط ها و هر رفتارى كه نشانگر تمايل او به شماست مى كند، هيچ توجهى نداشته باشيد به تدريج آن عشق به سمت و سويى ديگر خواهد رفت. مطمئن باشيد، شما هيچ گونه مسئوليتى نسبت به اين علاقه ها و تمايل ها نداريد.
بنابراين توصيه ها مى شود:- در صورت شناسایی كمتر در محل هايى كه او حاضر مى شويد، حاضر شويد.
- كمتر در زمان هايى كه او حضور پيدا مى كند، حضور پيدا كنيد.- هرگز به اظهار تمايل هاى پاسخ ندهيد.- به پيام ها، پيامك ها و... پاسخ ندهيد.- سعى كنيد با تندى و نوعى خشم در برابر او ظاهر شويد
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی
البته دقت فرمایید که در صورت ازدواج باید گناهان گدشته را کاملا بخشیده و سعی نمایید از ذهن خود بیرون کنید تا آسیبی به زندگی شما وارد نسازد

با سلام
احتمالا خدا داره امتحانت می کنه!
به دختره بگو اگه نظرت اینه که باهم ازدوج کنیم خودتو معرفی کن و لاغیر ارتباط قطع کن شمارشو بلاک کن ! که بوی هلاکت می اد

سلام.ب نظر من اگه دنبال توجیه واسه آشنایی با ایشون نیستین باید ب قطع رابطه تون ادامه بدین. اگه هر چقدر ایشون پیام میدن جواب ندین خودشون بی خیال میشن و لزومی نداره شما کاری انجام بدین و در مورد اون خانوم صالحه ک دعا کردین هم فکر نمیکنم خدا بخواد از راه گناه این خانوم رو ب شما معرفی کنه. برای ب دست آوردن خانوم صالحه یه قدم بردارین و با خانواده ب خواستگاری افراد مومنه بروید تا خدا هم واستون گشایشی رو انجام بده ان شاالله ... موفق باشین.

smart7;563633 نوشت:
با سلام بنده در شب قدر از خدا خواستم زن صالح قسمتم کنه و الان دختری بم پیامای عاشقانه میده و میگ دوسم داره، ایشون بنده رو میشناسن ولی بنده نمیشناسمشون، ولی میدونم بچه محلمه و منم چن بار پیام دادمو گفتم ک بم پیام نده ولی ول کن ماجرا نیستش... ازتون میخوام ک منو راهنمایی کنین ک چیکار کنم و چطور متوجه بشم ک ایشون همون فرد صالحیه ک من از خدا خواستم،درواقع چطور تشخیص بدم؟؟؟ لطفا کمکم کنید باتشکر

با سلام

ضمن تأیید فرمایشات کارشناس محترم و بقیه دوستان برای اینکه ماجرا زودتر ختم بشه از ایشون بخواید که خودشون رو معرفی کنند اگه معرفی کرد که بعداً میتونید برای اینکه آیا مورد مناسبی برای ازدواج هستند یا نه تصمیم بگیرید اما اگر معرفی نکرد معلومه قصد خیری در این رابطه وجود نداره و به قول دوستان ایشون رو بلاک کنید یا وارد لیست سیاه کنید و قس علی هذا...

smart7;563633 نوشت:
با سلام

درود بر جنابعالی

بنده بدبین نیستم و سعی می کنم نیمه پر لیوان را ببینم... اما

آیا خداوند از راه گناه یا "شبه گناه" (پیامک دادن عاشقانه به نامحرم) حاجت انسان را براورده می نماید...؟

امیدوارم همسری شایسته و نیکو نصیبِ خواهان شود.

سلام
واقعا از همه دوستان ممنونم ک راهنماییم کردن
من خودمم در مورد اینک فرد صالح ازین راه وارد نمیشه مشکوک بودم و واس قطعیت و اتمام حجت خودمم از چن تا مشاور دینی ازجمله شما دوستان مشورت گرفتم.
ان شالله ک هممون عاقبت ب خیر شیم...

سلام دوستان، لطفا کمکم کنین
من نه شرایط ازدواج دارم و نه الان وقتشه، دختره خودش تو پیاماش گفته 14 سال سنشه و منم 22 و خیلی رک بش گفتم ک دوسش ندارم و واسه این حرفا بچس، البته اینشون بعدش گفتن ک خودشونو میکشنن،موقع عروسیم، نمیدونم چقد جدی گف!!! و این حرفا واسم مهم نیستو برم ارشد اصلا ب موضوع فک نمیکنم، فقط من این وسط مسبب گناه نشم؟

smart7;570207 نوشت:
سلام دوستان، لطفا کمکم کنین
من نه شرایط ازدواج دارم و نه الان وقتشه، دختره خودش تو پیاماش گفته 14 سال سنشه و منم 22 و خیلی رک بش گفتم ک دوسش ندارم و واسه این حرفا بچس، البته اینشون بعدش گفتن ک خودشونو میکشنن،موقع عروسیم، نمیدونم چقد جدی گف!!! و این حرفا واسم مهم نیستو برم ارشد اصلا ب موضوع فک نمیکنم، فقط من این وسط مسبب گناه نشم؟

سلام
ایشون از راه تهدید تصمیم دارند قلب شما را بدست بیارند و یکم اراده شما در تصمیم گیری و نظر شما را دچار لرزش کنند. اهمیتی ندهید. این حرفشون فقط ی ترفند هست .

با عرض سلام
با توجه به سوال شما اگر شما ایشان را مناسب برای خود تشخیص نمی دهید از نظر عقلی و شرعی چیزی به گردن شما نیست لذا به این گونه موارد ترتیب اثر ندهید
در صورت لزوم از بیان تند استفاده نمایید
و به هیچ عنوان و با هیچ بهانه ای دیگر با او ارتباط نگیرید ارام ارام از ذهن او خارج می شوید

در پناه قران و عترت سربلند باشید

سلام
برادر محترم خیالتان راحت او خودش را نمیکشد
بهمون راحتی که سراغ شما اومد سراغ یکی دیگه میره
آخه دختر 14 ساله چی میفهمه از عشق و زندگی جز این ظواهر که تو فیلمها دیده؟؟
متاسفانه انقدر فیلمهای ما با موضوعات عاشقانه شدن که هر بچه ای فکر میکنه که عشق تو خیابون ریخته و فقط کافیه یکی بره جمعش کنه
اصل زندگی چیز دیگه ای هست

موضوع قفل شده است