این پیامک رو واسه ۵ نفر بفرست خبر خوشی میشنوی وگرنه اتفاق بدی واست می افته!!!

تب‌های اولیه

11 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
این پیامک رو واسه ۵ نفر بفرست خبر خوشی میشنوی وگرنه اتفاق بدی واست می افته!!!

[="Arial"][="Navy"]این روزها دریافت و ارسال پیامک هایی باب شده حاوی متن های مذهبی که در آن به دریافت کننده می گویند اگر این پیامک را برای هر کسی که می شناسی نفرستی به فلان بلا دچار می شوی و عاقبت خوبی نخواهی داشت ، یا اینکه ادعا می کنند اگر این پیامک برای فلان نفر بفرستی حاجت روا می شوی ؛ آیا متن‌های اینگونه پیامک‌ها توجیه دینی و مذهبی دارند؟

این موج پیامکی جدید یادآور بروشورهای جریان ساختگی تحت عنوان “شیخ احمد” است که در چند سال پیش ، غافلان و جاهلان مسلمان در ایران و کشورهای دیگر را به طمع پولدار شدن یا فرار از عقوبت عدم نشر آن وادار می کرد تا سربازی مفت برای شیطان و دشمنان حق و حقیقت شده با نشر آن به صورت دست نویس یا کپی در هر کوی و برزن مبلّغ نیرنگ یهود و وهابیت و سایر دشمنان باشند . امروزه به یمن وجود سیستم ارسال پیامک تلفن همراه و شبکه های مجازی ترویج این اباطیل علاوه بر آسانی وسعت بیشتری به خود گرفته است که هدف آن تنها تشکیک در مقدسات و اعتقاد صحیح توسل و دعا است . دو نمونه زیر از آن جمله است :

تا پیام رو دیدی ۸ بار بگو یا الله و برای ۸ نفر بفرست همین الان خبر خوشی می شنوی . به الله قسمت میدم بفرست سئوال نکن فقط امتحان کن خیلی عجیبه !

به امام زمان قسم این پیامو بخوان دختری از خوزستانم که پزشکان از معالجه ام ناامید شدند شبی خواب حضرت زینب (س) را دیدم در گلوم آب ریخت شفا پیدا کردم ازم خواست اینو به ۷ نفر بگم این پیام به دست کارمندی افتاد اعتقاد نداشت کارشو از دست داد به دست دیگری رسید عمل نکرد پسرشو از دست داد یک نفر عمل کرد ۲۰ میلیون به دست آورد اگر به زینب اعتقاد داری این پیام را واسه ۷ نفر بفرست ۷ روز دیگر منتظر معجزه باش اگر نرسید با این شماره تماس بگیر : …….۰۹۱۶!!!!!!!!!!!!!

در بی اساس بودن این پیامک ها هرگز شک نکنید ، متن این پیامک ها حتی ارزش خواندن یا فکر کردن هم ندارند ، متن این پیامک ها ۱۰۰ درصد خرافه و بی اساس است. این حرف‌ها در گذشته هم بوده است، اما در حال حاضر به شکل پیامک رواج پیدا کرده؛ این گونه حرف‌ها در گذشته به صورت بسته هایی که حاوی شکلات و تکه ای کاغذ بودند و روی کاغذ می نوشتند، اگر شکلات داخل بسته را بخورید حاجت‌تان برآورده می شود و اگر برآورده شد تا ۱۰ سال از این بسته به همین تعداد درست کنید و بین مردم پخش کنید.

متاسفانه در آموزش و یادگیری مسایل دینی کوتاهی کرده ایم و نسبت به احکام و عقائد اسلامی بی اطلاعیم .

خداوند در قرآن می فرماید : ؛ یعنی اگر راجع به چیزی نمیدانید از اهل آن درباره اش بپرسید ، در حالی که ما به جای اینکه از حجت های خدا، انبیا، ائمه، کتاب خداوند و قرآن مسایل را یاد بگیریم، دین‌مان را از زبان مردم جاهل یاد می گیریم و این باعث می شود این گونه حرف‌ها پخش شود.

این حرف‌ها خرافه است و ریشه خرافه هم در جهل ، نادانی و گاهی کم سوادی است؛ یعنی افراد چیزی شنیده اند و از آن کاه کوه می سازند. اگر این خرافات به گوش دشمنان شیعه و اسلام برسد از کاه کوه می سازند و می گویند شیعه عقیده اش این است که اگر پیامکی نفرستد، بدبخت و بیچاره می شود.

یعنی زندگی انسان، اراده، اندیشه و تفکر او را در گرو پیامک می گذارند و می گویند اگر این پیامک را برای دیگران نفرستی، همه این موارد تحت تاثیر قرار میگیرد کسی نیست از ایشان بپرسد آیا این حرف آیه قرآن یا نص روایت است؟ کدام منبع دینی این حرف را زده ؟ کدام عالم اسلامی این حرف را زده ؟ این حرف ها پیش نمی آید و حتی در ذهن مخاطب سوال به وجود نمی آید که آیا ممکن است این حرف سند مذهبی هم داشته باشد؟ در نهایت مردم این خرافه ها را باور می‌کنند و آن وقت به اینجا می رسیم.

این خرافات در حال حاضر در جامعه کم نیست و از این موضوع ضربه‌های بسیاری خورده ایم ، زمانی می توانیم حرفی را به خدا، دین و امام معصوم منتسب کنیم که آن حرف از دین برآمده باشد. مثلا بگوییم فلانی اگر تو امروز نماز نخوانی تا قبل از ظهر می میری. نماز نخواندن حرام شرعی است، اما اینکه بیاییم از جانب خدا حکم تعیین کنیم درست نیست.

باید آشنای به شرع این حرف را بزند ، اگر جز پیشوایان دینی و رواة احادیث ، شخص دیگری این حرف را بزند که در راس‌شان پیغمبران و ائمه و مراجع قرار دارند ، قابل قبول نیست. اگر غیر از اینها کسی بخواهد حرفی را به دین و مذهب منتسب کند، درست نیست. امروزه خیلی حرف‌ها و عقاید پخش شده اند که در دین نیستند، اما آنها را به پای دین می نویسند، یا اینکه بخواهیم حکم صادر کنیم و بگوییم اگر فلان کار را بکنی به فلان بلا دچار می شوی، این گونه حرف‌ها درست نیست و اصلا ریشه فقهی و دینی ندارد.[/][/]

[="Black"]بسم رب الشهداء

سلام

طبق فتوای آیت الله مکارم شیرازی ارسال این نوع پیامک ها چون باعث وهن در دین میشه جایز نیست

فکر کنم نظر سایر مراجع هم همین باشه

اگه این مسئله رو به کسی که این نوع پیامک ها را میفرسته بگید و آگاهش کنید احتمال زیاد دیگه نمیفرسته.دوستای منم از این پیامک ها میفرستادن اما من معمولا فتوای فوق را براشون توضیح میدادم دیگه نمیفرستادن

التماس دعا[/]

توجه

قابل توجه اونایی که میگن واسه چند نفر بفرست تا حاجت بگیری . پس در جریان باش :
هنرى ليونر (خاخام (فقيه دينى اسرائیلی) : ما با طراحى پيامهاى فارسى و آوردن نام پيامبر و ائمه درپيامها مينويسيم آنرا براى ١٠ نفر بفرست تا معجزه ببينى !

با گذشت زمان مسلمانان ميبينند خبرى از معجزه نيست پس آنرا خرافات تلقى كرده و اينگونه ايمانشان را كم كم ازدست ميدهند

[ مردم بايد از ارسال اين پيامها خوددارى كنند تادشمنان نتوانند با توسل به اهل بيت دست به گسترش باورهاى خرافى و در نهايت سست كردن باورهاى دينى بزنند ]
منبع : سايت تبيان

لطفا این مطلب را نشر دهید

سلام.از این جور پیامک ها برام سالی یکی دو بار میاد ولی من نمیفرستم.اتفاقی هم نمی افته
جالبه که پیامک دختر خوزستانی اخرش هر دفعه شماره فرق میکنه یک بارم زنگ زدم ببینم شماره واقعیه یا نه ولی شماره موجود نبود...

[="Green"]بسم رب الحسین
سلام
بنده یک بار به این فکر کردم که این پیام ها که منبع موثقی ندارن پس سازندش چه نیتی میتونه از ارسال اون داشته باشه و دقیقا به همین موضوع رسیدم که این پیام ها رو میسازن که اولا مردم بفرستن و پولشون و هدر بدن،
ثانیا اگر یک درصد این پیام ها درست از آب دربیاد و کسی اتفاق خوبی براش بیفته و اون رو ربطش بده به اون پیام دیگه بهش اعتقاد پیدا میکنه و بیشتر از اون پیام ها میفرسته و دفعه های بعد که ببینه چیزی اتفاق نیفتاد اعتقادش سست میشه.
اگر هم از اول چیزی اتفاق نیفته نا امید میشه و اعتقادش کم کم سست میشه. پس بهتره به این چیزا امید نبنده که بعدا هم با احساساتش بازی نشه:Cheshmak:
[/]

[="Arial"][="Navy"]سلام علیکم
متاسفانه این مسله در بیان بیماری علمای عظام هم محقق شده.خبر اینکه برای فلان عالم ربانی دعا بفرمایید که در بستر بیماری هستند ولی ایشان در صحت کامل هستند و اگر هم کسالتی هست بخاطر کهولت سن و کاملا عادی برای خانواده شان هست.

در مورد اسمس های توسل به اهل بیت ضعیف کردن شخصیت آنان و ترساندن مردم از اهل بیت که اگر مروج آنها نباشیم بی کم و کاست اتفاق بدی خواهد افتاد و گمانم این هست که درباره بیماری مراجع و علمای دین، قضیه کمک طلبیدن چوپان دروغگو خواهد شد.یعنی اینقدر به این عمل ادامه میدهند تا اگر روزی واقعا نیاز به دعای مردم برای شفای یک عالم روحانی و مرجع تقلید باشد ؛ دیگر کسی باور نخواهد کرد.

هرکس مسول هست به عنوان یک مسلمان و شیعه ی آگاه از انتشار این گونه پیام ها جلوگیری کند .[/]

نقل قول:

تا پیام رو دیدی ۸ بار بگو یا الله و برای ۸ نفر بفرست همین الان خبر خوشی می شنوی . به الله قسمت میدم بفرست سئوال نکن فقط امتحان کن خیلی عجیبه !

به امام زمان قسم این پیامو بخوان دختری از خوزستانم که پزشکان از معالجه ام ناامید شدند شبی خواب حضرت زینب (س) را دیدم در گلوم آب ریخت شفا پیدا کردم ازم خواست اینو به ۷ نفر بگم این پیام به دست کارمندی افتاد اعتقاد نداشت کارشو از دست داد به دست دیگری رسید عمل نکرد پسرشو از دست داد یک نفر عمل کرد ۲۰ میلیون به دست آورد اگر به زینب اعتقاد داری این پیام را واسه ۷ نفر بفرست ۷ روز دیگر منتظر معجزه باش اگر نرسید با این شماره تماس بگیر : …….۰۹۱۶!!!!!!!!!!!!!

این پیام رو من برای بار اوّل هشت سال پیش دریافت کردم، و عمل نکردم، هیچ مشکلی هم برام پیش نیومد، تازه به چیزی که خیلی دنبالش بودم هم رسیدم. گویا این آزمون حماقتیه که یک بیماردل ایجادش کرده و یک عده نادان هم نشرش میدن. البته من بارها دیدم که دوستان با فرستندگان این پیامها برخورد کردن و اونها رو از نشر خرافات بر حذر داشتن.

در واقع هدف اینه که طرف اینو بخونه، عمل کنه و بعد چیزی نبینه و فکر کنه که دین اسلام حقیقی نیست! در حالی که توجه نداره که این اوهام خودشن که حقیقی نیستن. البته کسی که چنین خرافاتی رو باور میکنه، حق هم داره، چنین برداشتهایی بعد از ندیدن این معجزه بکنه، چون عقلش تعطیله!!

در هر حال، خدا لعنت کنه سازندگان بدعتها رو.

یوسف יוסף;563413 نوشت:
توجه

قابل توجه اونایی که میگن واسه چند نفر بفرست تا حاجت بگیری . پس در جریان باش :
هنرى ليونر (خاخام (فقيه دينى اسرائیلی) : ما با طراحى پيامهاى فارسى و آوردن نام پيامبر و ائمه درپيامها مينويسيم آنرا براى ١٠ نفر بفرست تا معجزه ببينى !

با گذشت زمان مسلمانان ميبينند خبرى از معجزه نيست پس آنرا خرافات تلقى كرده و اينگونه ايمانشان را كم كم ازدست ميدهند

[ مردم بايد از ارسال اين پيامها خوددارى كنند تادشمنان نتوانند با توسل به اهل بيت دست به گسترش باورهاى خرافى و در نهايت سست كردن باورهاى دينى بزنند ]
منبع : سايت تبيان

لطفا این مطلب را نشر دهید

با سلام. یارو اگر چنین توطئه ای کرده،دیوانه نیست که رسماً بیاد اعلام کنه. شما یک سند غیراسلامی برای این ادعا بیارید.

من نمی دونم چرا بعضیا هر چی می بینن، می بندنش به دم یهود و صهیونیسم. دشمن محدود به اسرائیل نیست. بابا مسلمونیما! باید یه فرقی با نامسلمونا داشته باشیم یا نه؟!

montazer 12;563417 نوشت:
سلام.از این جور پیامک ها برام سالی یکی دو بار میاد ولی من نمیفرستم.اتفاقی هم نمی افته
جالبه که پیامک دختر خوزستانی اخرش هر دفعه شماره فرق میکنه یک بارم زنگ زدم ببینم شماره واقعیه یا نه ولی شماره موجود نبود...

شما فقط نمی فرستی، من دو حرف هم بار فرستنده اش می کنم!

بر طبق نظر عقل اینها مطلقا حرف های بیهوده هستند.

[="Black"]بسم الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب

tazkie;563677 نوشت:
با سلام. این هم از دروغهای مصلحتی دوستان سایت تبیانه! یارو اگر چنین توطئه ای کرده،دیوانه نیست که رسماً بیاد اعلام کنه. شما یک سند غیراسلامی برای این ادعا بیارید.

من نمی دونم چرا بعضیا هر چی می بینن، می بندنش به دم یهود و صهیونیسم. دشمن محدود به اسرائیل نیست. بابا مسلمونیما! باید یه فرقی با نامسلمونا داشته باشیم یا نه؟!

اولا اینکه بیاید در یک سایتی مدیران و مسئولین یک سایت دیگرا را دروغگو خطاب کنید کار پسندیده ای نیست.چه بسا از گناهان کبیره هم به شمار میرود.

اما اینکه اسرائیل دیوانه هست یا نیست.قطعا نه تنها دیوانه است ، بلکه از احمقان نیز هستند.
شخص نتانیاهو در جنگ آخر غزه به اینکه هدف خودشان کشتار کودکان و زنان بود اعتراف کرد.برای از بین بردن جمعیت مردمان غزه.بخاطر نسل کشی.
اینکه بارها سران تا لجن فرو رفته صهیونیست اعلام کرده اند باید به جزء خاخام های یهودی تمام عالمان ادیان دیگر را بی آبرو کرد هم آشکار است.
اینکه این گرگ صفتان و افسارگسیختگان بارها اعلام کردند باید نمادهای اعتقادی مسلمانان از بین برود روشن است.و کسی نمیتواند آن را آنکار کند. و در این راستا نامهای مقدس مسلمانان مخصوصا شیعیان را به تمسخر گرفته اند.
از جک ساختن با نام معصومین(ع) گرفته تا مسخره کردن القاب امامان(ع).
بارها وبارها این گرگ صفتان به این موضوعات اعتراف کرده اند و بیشتر از آن.
حال اگر بیایند در این باره هم اعتراف کنند جای شک نیست که شما به صراحت میگویید تبیان آمده یک دروغ مصلحتی گفته است.اگر یک مومن واقعی هستید دست از متهم کردن بردارید.

و اما واژه دروغ مصلحتی: دروغ مصلحتی چیست که آن را ابداع کرده اید!؟؟ لطفا دروغ مصلحتی را کامل توضیح دهید.و بگویید اگر این سخن سایت تبیان دروغ بود از کجا فهمیده اید که مصلحتی بود!؟؟

درضمن این سخن قران است که میگوید دشمن ترین افراد به مسلمانان یهودیان هستند.نه سخن نامسلمانها.
پس اگر کسی تمام جنایتهای دنیا را پای یهود بگذاریم اغراق نکرده ایم.
اینکه اسرائیل تمام تلاش خود را میکند تا اسلام از بین برود همانند روز روشن است و نیازی به اعتراف ندارد.

90% درصد اقتصاد آمریکا دست یهود و صهیونیست است.و اگر رئیس جمهوری در آمریکا خلاف موازین اسرائیل قدم بردارد حذف میشود همانند
جان.آف کندی و آبراهام لینکلن.مرگی شبیه به هم داشتند. ( جان اف کندی مخالف هسته ای شدن اسرائیل بود) و ( آبراهام لینکلن هم مخالف کمک مالی و تجهیز نظامی اسرائیل بود)[/]

موضوع قفل شده است