صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: وعده ی ناهار استفاده شود یا خیر؟

علاقه
    پژوهش در راه دین
    نوشته
    218
    حضور
    11 روز 21 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    1351

وعده ی ناهار استفاده شود یا خیر؟

(بسم الله الرحمن الرحیم)
    سلام علیکم و رحمة الله.
    ببخشید سوالی هست که جند وقتی ذهن من رو درگیر کرده.
    همونظور که میدونید در احادیث ما وعده ای فقط از دو وعده ی غذایی نام برده . 1- صبح 2 - عشا
    اما نامی از ناهار نیست و حتی از خوردن اون نهی شده و گفته شده که باعث بروز بیماری ها میشه.
    اما در عرف وعده ی ناهار از وعده های اصلی جا افتاده!!!
    من ناهار نمیخورم از در بین صبحانه و شام گگرسنه میشم و غذایی میخورم .آیا اگر کسی بنا بر گرسنگی غیر قابل تحمل غذایی استفاده کنه مشکلی نیست؟
    مقلد امام خامنه ای (مدظله العالی)
    تشکر فراوان
    دانلود مجموعه پادکست های مذهبی ظهور
    آقایم مرا ببخش که هربار عهد بستم نتوانستم به آن پایبند باشم.به خودت سوگند اگر این بیت:
    گر صد بار توبه شکستی باز آی
    نبود،تابحال مرده بودم.
    «الهم عجل لولیک الفرج»

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,569
    حضور
    175 روز 16 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58358

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: جناب استاد

5. صلوات ها 7

علاقه
    اخلاق-فلسفه-عرفان
    نوشته
    2,976
    حضور
    94 روز 6 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25282

نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD(ANTI666) نمایش پست ها
    (بسم الله الرحمن الرحیم)
    سلام علیکم و رحمة الله.
    ببخشید سوالی هست که جند وقتی ذهن من رو درگیر کرده.
    همونظور که میدونید در احادیث ما وعده ای فقط از دو وعده ی غذایی نام برده . 1- صبح 2 - عشا
    اما نامی از ناهار نیست و حتی از خوردن اون نهی شده و گفته شده که باعث بروز بیماری ها میشه.
    اما در عرف وعده ی ناهار از وعده های اصلی جا افتاده!!!
    من ناهار نمیخورم از در بین صبحانه و شام گگرسنه میشم و غذایی میخورم .آیا اگر کسی بنا بر گرسنگی غیر قابل تحمل غذایی استفاده کنه مشکلی نیست؟
    مقلد امام خامنه ای (مدظله العالی)
    تشکر فراوان
    سلام علیکم
    مسأله نخوردن ناهار در طب سنتی و روایات،مسأله ای تقریبا قطعی است،البته نخوردن ناهار نباید در حالی صورت گیرد که یک صبحانه خیلی سبک خورده شده و شام نیز در آخر شب مصرف شود،بلکه می بایست صبحانه ای نسبتا مفصل مصرف شده و شام نیز در اوئل شب مصرف شود تا معده قبل از خواب آن را هضم کند،در این بین نیز می توان از خشکبار یا میوه برای جلوگیری از عارض شدن ضعف بهره برد.
    یکی از عادات بسیار بد مردم خوردن ناهار و خوابیدن بعد از آن است که باعث فساد غذا در معده شده و به کبد و طحال آسیب می رساند.

تا صورت پیوند جهان بود علی بود/ تا نقش زمین بود و زمان بود علی بود

شاهی که ولی بود و وصی بود علی بود / سلطان سخا و کرم و جود علی بود

عیسی به وجود آمد و در حال سخن گفت/ آن نطق و فصاحت که در او بود علی بود

مسجود ملایک که شد آدم ، ز علی شد / آدم چو یکی قبله و مسجود علی بود

آن شير دلاور كه براي طمع نفس/بر خوان جهان پنجه نيالود ، علي بود

سر دو جهان جمله ز پنهان و ز پيدا / شمس الحق تبريز كه بنمود ، علي بود

7. صلوات ها 13

علاقه
    موسیقی / شعر / فلسفه / علوم اجتماعی
    نوشته
    34
    حضور
    5 روز 9 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    95

نقل قول نوشته اصلی توسط استاد نمایش پست ها
    سلام علیکم
    مسأله نخوردن ناهار در طب سنتی و روایات،مسأله ای تقریبا قطعی است،البته نخوردن ناهار نباید در حالی صورت گیرد که یک صبحانه خیلی سبک خورده شده و شام نیز در آخر شب مصرف شود،بلکه می بایست صبحانه ای نسبتا مفصل مصرف شده و شام نیز در اوئل شب مصرف شود تا معده قبل از خواب آن را هضم کند،در این بین نیز می توان از خشکبار یا میوه برای جلوگیری از عارض شدن ضعف بهره برد.
    یکی از عادات بسیار بد مردم خوردن ناهار و خوابیدن بعد از آن است که باعث فساد غذا در معده شده و به کبد و طحال آسیب می رساند.
    عرض درود و احترام
    فرمودید این مسئله در روایات تقریباْ قطعی است. خب اینکه کاملاْ در تضاد با علم پزشکی است. پزشکان تغذیه می گویند بهترین حالت این است که هر روز ۵-۶ وعده ی غذایی سبک مصرف شود به جای ۲-۳ وعده ی سنگین.
    این تضاد روایات با علم پزشکی چگونه قابل توجیه است؟
    سپاس

9. صلوات ها 2

نوشته
    266
    حضور
    10 روز 23 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    710

نقل قول نوشته اصلی توسط Darkness نمایش پست ها
    عرض درود و احترام
    فرمودید این مسئله در روایات تقریباْ قطعی است. خب اینکه کاملاْ در تضاد با علم پزشکی است. پزشکان تغذیه می گویند بهترین حالت این است که هر روز ۵-۶ وعده ی غذایی سبک مصرف شود به جای ۲-۳ وعده ی سنگین.
    سپاس
    سلام
    به نظر من این تضاد مربوط به تفاوت در روشهاست و تاثیری در نتیجه نداره.

11. صلوات ها 2

علاقه
    پژوهش در راه دین
    نوشته
    218
    حضور
    11 روز 21 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    1351

نقل قول نوشته اصلی توسط Darkness نمایش پست ها
    عرض درود و احترام
    سپاس
    بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام علیکم و رحمة الله.
    دوست عزیزم:اول عرض کنم که قصد توهین به پزشکان محترم رو ندارم صرفا قصدم از جملات تغییر علم در طول زمانه.
    پزشک ها و علم کذایی چیز های بسیار دیگر هم میگن که باعث شده رشد انواع بیماری در جامعه به طور چشم گیری افزایش پیدا کنه.حتی این گفتن ها باعث فراموشی سنت نبوی و پیدایش شعار هایی کاملا روبروی این سنت شده که نمونش :صبحانه رو تنهایی بخور - ناهارو با دوستت بخور - شام رو با دشمنت بخور ومتاسفانه این علم نیست که ما باهاش مواجه هستیم بلکه چیزی هست که لباس علم رو تنش کرده.تا وقتی که بیماری ها با طب سنتی درمان میشد عمر ها چقدر زیاد بوده؟نه خیلی سال پیش ، شما همین تاریخ معاصر رو مطالعه بکن و بیماری و درمان ها و طول عمر ها رو با الان مقایسه کنید.آیا این علمه که اینطور باعث بیماری های متعدد و حتی عجیب غریب شده؟یا سبک زندگی که فراموش شده؟
    علم برای رسیدن به درجات بالایی که طی نکرده حالا حالاها باید مسیرو طی کنه ....
    به احادیث زیر که نقل میکنم دقت کنید:

کسی که از درد سوء هاضمه به سبب پر بودن معده به امام صادق (علیه السلام) شکایت کرد.حضرت فرمود«صبح و شام غذا بخور ودر میان آن دو چیز دیگری نخور،زیرا خداوند دو جهان در وصف غذای بهشتیان میفرماید ولهم رزقهم فیها و عشیا (مریم/61) و هر صبح و شام ،روزی آنان در بهش مقرر است.
    محاسن/ص42/ح196

خب به نظر شما این علمی نیست؟دقیقا در مورد پزشکیه!!!اما چطور پزشکی میگه 6 وعده بخور و بعد از مدتی 7 - 8 نوع بیماری مهمان کالبد میشه!!!

اما موقه ی صرف غذا چطور؟صبحانه؟شام؟
    متاسفانه صبحانه وشام خوردن ما زمان نمیشناسه.طرف ساعت 11 بیدار میشه صبحانه میل میکنه ساعت 2 ناهار میخوره و ساعت 11 شام!!!!
    در روایات چی گفته؟
    اونطور که در روایات آمده صبحانه در نزدیکی طلوع آفتاب و شام بعد از نماز عشا باید خورده بشه وخبری از ناهار نیست.
    وبسیار به استفاده ی این دو وعده در این زمان ها تاکید شده:

امام علی علیه السلام میفرمایند:پیامبران غذای آخر روز را پس از نماز عشا میخورند ; پس غذا خوردن در آن وقت را ترک نکنید که ترک آن موجب بیماری تن میشود
    کافی/ج6/ص288/ح196

امام رضا علیه السلام میفرمایند:در بدن رگی است به نام عشاء هر که در شب چیزی نخورد آن رگ او را تا صبح نفرین میکند و میگوید: خداوند تورا گرسنه و تشنه بدارد که مرا تا صبح گرسنه و تشنه نگاه داشتی پس غذای شب را ترک نکنید هر چند به لقمه ای نان و لیوانی آب باشد.
    همان/ح12

ولی الان چی شده؟رژیم های غذایی رو استفاده نکردن از کدوم وعده ی غذایی بیشتر تاکید میکنن؟؟؟؟

==================================

منظورم به شما دوست عزیزم نیست و کلی میگم.دوستان گیر ما همیشه روی اینه که یه حدیثی و یا روایتی یا آیه ای پیدا کنیم که متناقض به چیزی باشه که اسمش رو گذاشتیم علم!!
    اما برای یک بار هم شده روی عقاید خودمون محکم باشیم و به جای این که بگیم این حدیث یا روایت با علم تناقض داره اول علم رو بسنجیم و ببینیم صحیحه یا نه و بعد بگیم علم با این حدیث تناقض داره.
    همیشه باید یکی باشه به جای ما مسلمان ها بیاد یک چیز علمی یا ... کشف کنه تا ما با غرور بگیم دیدید راست گفتیم؟؟
    خب یک بار هم خود ما آستین بالا بزنیم و احادیث رو موشکافی کنیم تا بفهمیم که علم روز در برابر یکایک این احادیث حرفی برای گفتن نداره.نمونه هاش هم زیاده و در هر علمی که بگید مشاهده کردیم که محققین و دانشمندان فقط با خواندن آیات قرآن مسلمان شدن.ولی ما داریم برمیگردیم.
    چطور میشه که با خواندن آیات قرآن روی آب مولکول های آب روشن میشه؟
    ما چقدر حدیث داریم که قبل از خوردن آب بگید بسم الله ... ؟؟؟؟آیا این خودش اوج علم در احادیث نیست؟؟؟
    خلاصه این که برادرم از این مثال ها زیاد هست.به جای این که حدیث رو وکلام معصوم و کلام خداوند رو محکوم کنیم بیایم علم های علم نمایی رو محکوم کنیم که نه تنها باعث رفاه بلکه باعث به وجود آمدن خیلی مواردی شدن که روزی حتی فکرشم نمیشد.
    به حدیث شک نکنید به علم شک کنید.
    البته به این تکه از پاسخ کارشناس محترم توجه بفرمایید:

البته نخوردن ناهار نباید در حالی صورت گیرد که یک صبحانه خیلی سبک خورده شده
    پاسخ شما (با توجه به بحث علمی) در اینجا نهفته هستش .در روایات ما همانطور که کارشناس محترم هم اشاره کردن تاکید شده که مقدار استفاده ی این دو وعده به حد کافی باشه.

موید و در پناه حق باشید ان شا الله.

سلام علیکم
    ضمن عرس سلام و تشکر از کارشناس محترم بحث.
    بله نه تنها تقریبا بلکه دقیقا این موضوع قطعی هست و اونطور که از احادیث میشه نتیجه گرفت این مسئله بسیار زیاد هم تاکید شده.
    ممنون از راهنمایی اما در بعضی مواقع خشکبار وتربار شاید جلوی ضعف رو نگیره در این مواقع باید چه کرد؟آیا خوردن جزئی جایز است؟
    البته قابل به ذکره که مقصر خودم هستم.این ضعف در روزهایی پدیدار میشه که به دلیلی نمیتونم صبحانه ی کافی بخورم و در عصر ضعف کمی رو حس میکنم.
    ممنون میشم با توجه به نظر امام خامنه ای مدظله العالی راهنمایی بفرمایید.
    موید باشید ان شا الله.
    آقایم مرا ببخش که هربار عهد بستم نتوانستم به آن پایبند باشم.به خودت سوگند اگر این بیت:
    نبود،تابحال مرده بودم.
    «الهم عجل لولیک الفرج»

13. صلوات ها 3

نوشته
    266
    حضور
    10 روز 23 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    710

صبحانه رو تنهایی بخور - ناهارو با دوستت بخور - شام رو با دشمنت بخور
    سلام پزشکان هم دلایلی دارن برای حرف ها شون این جمله ای که فرمودین واشاره به غلط بودنش کردید به نظر قضاوت درستی در موردش نباشه .اگه اونا میگن شام رو با دشمنت بخور منظورشون شامی هست که دقیقا قبل از خواب وساعت های اخر شب خوده میشه . که باعث فساد معده و درثانی باعث فساد بدن میشه.
    ویرایش توسط محمد132 : ۱۳۹۳/۰۶/۰۹ در ساعت ۱۲:۲۲

15. صلوات

علاقه
    موسیقی / شعر / فلسفه / علوم اجتماعی
    نوشته
    34
    حضور
    5 روز 9 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    95

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام علیکم و رحمة الله.
    دوست عزیزم:اول عرض کنم که قصد توهین به پزشکان محترم رو ندارم صرفا قصدم از جملات تغییر علم در طول زمانه.
    پزشک ها و علم کذایی چیز های بسیار دیگر هم میگن که باعث شده رشد انواع بیماری در جامعه به طور چشم گیری افزایش پیدا کنه.حتی این گفتن ها باعث فراموشی سنت نبوی و پیدایش شعار هایی کاملا روبروی این سنت شده که نمونش :صبحانه رو تنهایی بخور - ناهارو با دوستت بخور - شام رو با دشمنت بخور ومتاسفانه این علم نیست که ما باهاش مواجه هستیم بلکه چیزی هست که لباس علم رو تنش کرده.تا وقتی که بیماری ها با طب سنتی درمان میشد عمر ها چقدر زیاد بوده؟نه خیلی سال پیش ، شما همین تاریخ معاصر رو مطالعه بکن و بیماری و درمان ها و طول عمر ها رو با الان مقایسه کنید.آیا این علمه که اینطور باعث بیماری های متعدد و حتی عجیب غریب شده؟یا سبک زندگی که فراموش شده؟
    علم برای رسیدن به درجات بالایی که طی نکرده حالا حالاها باید مسیرو طی کنه ....
    به احادیث زیر که نقل میکنم دقت کنید:

کسی که از درد سوء هاضمه به سبب پر بودن معده به امام صادق (علیه السلام) شکایت کرد.حضرت فرمود«صبح و شام غذا بخور ودر میان آن دو چیز دیگری نخور،زیرا خداوند دو جهان در وصف غذای بهشتیان میفرماید ولهم رزقهم فیها و عشیا (مریم/61) و هر صبح و شام ،روزی آنان در بهش مقرر است.
    محاسن/ص42/ح196

خب به نظر شما این علمی نیست؟دقیقا در مورد پزشکیه!!!اما چطور پزشکی میگه 6 وعده بخور و بعد از مدتی 7 - 8 نوع بیماری مهمان کالبد میشه!!!

اما موقه ی صرف غذا چطور؟صبحانه؟شام؟
    متاسفانه صبحانه وشام خوردن ما زمان نمیشناسه.طرف ساعت 11 بیدار میشه صبحانه میل میکنه ساعت 2 ناهار میخوره و ساعت 11 شام!!!!
    در روایات چی گفته؟
    اونطور که در روایات آمده صبحانه در نزدیکی طلوع آفتاب و شام بعد از نماز عشا باید خورده بشه وخبری از ناهار نیست.
    وبسیار به استفاده ی این دو وعده در این زمان ها تاکید شده:

امام علی علیه السلام میفرمایند:پیامبران غذای آخر روز را پس از نماز عشا میخورند ; پس غذا خوردن در آن وقت را ترک نکنید که ترک آن موجب بیماری تن میشود
    کافی/ج6/ص288/ح196

امام رضا علیه السلام میفرمایند:در بدن رگی است به نام عشاء هر که در شب چیزی نخورد آن رگ او را تا صبح نفرین میکند و میگوید: خداوند تورا گرسنه و تشنه بدارد که مرا تا صبح گرسنه و تشنه نگاه داشتی پس غذای شب را ترک نکنید هر چند به لقمه ای نان و لیوانی آب باشد.
    همان/ح12

ولی الان چی شده؟رژیم های غذایی رو استفاده نکردن از کدوم وعده ی غذایی بیشتر تاکید میکنن؟؟؟؟

==================================

منظورم به شما دوست عزیزم نیست و کلی میگم.دوستان گیر ما همیشه روی اینه که یه حدیثی و یا روایتی یا آیه ای پیدا کنیم که متناقض به چیزی باشه که اسمش رو گذاشتیم علم!!
    اما برای یک بار هم شده روی عقاید خودمون محکم باشیم و به جای این که بگیم این حدیث یا روایت با علم تناقض داره اول علم رو بسنجیم و ببینیم صحیحه یا نه و بعد بگیم علم با این حدیث تناقض داره.
    همیشه باید یکی باشه به جای ما مسلمان ها بیاد یک چیز علمی یا ... کشف کنه تا ما با غرور بگیم دیدید راست گفتیم؟؟
    خب یک بار هم خود ما آستین بالا بزنیم و احادیث رو موشکافی کنیم تا بفهمیم که علم روز در برابر یکایک این احادیث حرفی برای گفتن نداره.نمونه هاش هم زیاده و در هر علمی که بگید مشاهده کردیم که محققین و دانشمندان فقط با خواندن آیات قرآن مسلمان شدن.ولی ما داریم برمیگردیم.
    چطور میشه که با خواندن آیات قرآن روی آب مولکول های آب روشن میشه؟
    ما چقدر حدیث داریم که قبل از خوردن آب بگید بسم الله ... ؟؟؟؟آیا این خودش اوج علم در احادیث نیست؟؟؟
    خلاصه این که برادرم از این مثال ها زیاد هست.به جای این که حدیث رو وکلام معصوم و کلام خداوند رو محکوم کنیم بیایم علم های علم نمایی رو محکوم کنیم که نه تنها باعث رفاه بلکه باعث به وجود آمدن خیلی مواردی شدن که روزی حتی فکرشم نمیشد.
    به حدیث شک نکنید به علم شک کنید.
    البته به این تکه از پاسخ کارشناس محترم توجه بفرمایید:

پاسخ شما (با توجه به بحث علمی) در اینجا نهفته هستش .در روایات ما همانطور که کارشناس محترم هم اشاره کردن تاکید شده که مقدار استفاده ی این دو وعده به حد کافی باشه.

موید و در پناه حق باشید ان شا الله.

ضمن عرس سلام و تشکر از کارشناس محترم بحث.
    بله نه تنها تقریبا بلکه دقیقا این موضوع قطعی هست و اونطور که از احادیث میشه نتیجه گرفت این مسئله بسیار زیاد هم تاکید شده.
    ممنون از راهنمایی اما در بعضی مواقع خشکبار وتربار شاید جلوی ضعف رو نگیره در این مواقع باید چه کرد؟آیا خوردن جزئی جایز است؟
    البته قابل به ذکره که مقصر خودم هستم.این ضعف در روزهایی پدیدار میشه که به دلیلی نمیتونم صبحانه ی کافی بخورم و در عصر ضعف کمی رو حس میکنم.
    ممنون میشم با توجه به نظر امام خامنه ای مدظله العالی راهنمایی بفرمایید.
    موید باشید ان شا الله.
    درود
    جالبه دوست عزیز. جسارتاْ شما آمارهای سلامتی و بیماری در قرن کنونی و قرن های گذشته رو مطالعه کردید که می فرمایید علم باعث کاهش سلامت و افزایش بیماری ها شده؟!؟!؟!
    دقیقاْ برعکس. با پیشرفت علم سطح سلامت بسیار بهتر شده.
    تا همین ۵۰ سال پیش، خانواده ها به تعداد زیاد بچه دار می شدند که نصفشون در اثر ابتلا به بیماری های مختلف می مردند!!!!! به خاطر همین جمعیت جهانی افزایش پیدا نمی کرد.
    اما از زمانی که پزشکی پیشرفت کرد، چقدر داره جمعیت روز به روز افزایش پیدا می کنه و مرگ و میر کمتر شده؟

متاسفانه منطق بنده در مواجهه با همه چیز نقادی است نه تعبدی، و برای همین گفتم شاید نقدی به این روایات وارد باشه.

علاقه
    پژوهش در راه دین
    نوشته
    218
    حضور
    11 روز 21 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    1351

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد132 نمایش پست ها
    سلام پزشکان هم دلایلی دارن برای حرف ها شون این جمله ای که فرمودین واشاره به غلط بودنش کردید به نظر قضاوت درستی در موردش نباشه .اگه اونا میگن شام رو با دشمنت بخور منظورشون شامی هست که دقیقا قبل از خواب وساعت های اخر شب خوده میشه . که باعث فساد معده و درثانی باعث فساد بدن میشه.
    بله اما دوست عزیزم حرف همینجاست.چرا ما به دلایل پزشکان توجه میکنیم.اما به دلایل معصومین خیر؟
    آیا غیر از این هست که فقط یکی از شاگردان امام صادق (علیه السلام) پدر علم شیمیه؟
    آیا متخصص اشتباه نمیکنه؟شاید بار ها خود شما شاهد اشتباه پزشکان بودید.اما معصوم چطور؟
    و درکل و نتیجه بحث حقیر در مورد باید و نباید ها نیست بحث اینجاست که متاسفانه سبک تغییر کرده و باز هم با عرض تاسف بیشتر سبکی جدید و ضد سبک اسلامی وارد خانه ها شده.
    مگر ما حدیث نداریم که پیامبر میگه در آخر الزمان پزشکان امت من چهره های مردم رو تغییر میدن؟الان آمار عمل بینی و لب در کجا بیشتره؟
    البته الان دقیقا حدیث رو به خاطر ندارم اما شما به امت من توجه کنید.پیامبر نمیگه پزشکان یهودی یا مسیحی.میگه امت من.یعنی پزشکان مسلمان....

در مورد اون جمله هم قصد توضیح اون جمله رو ندارم.اما اینو میگم که با توجه به عرفی که مسیر اشتباه در پیش گرفتن چنین مثل ها و جملاتی پدیدار شده که این جملات با احادیث ما و آیات و روایات تناقض دارند.

درود
    جالبه دوست عزیز. جسارتاْ شما آمارهای سلامتی و بیماری در قرن کنونی و قرن های گذشته رو مطالعه کردید که می فرمایید علم باعث کاهش سلامت و افزایش بیماری ها شده؟!؟!؟!
    دقیقاْ برعکس. با پیشرفت علم سطح سلامت بسیار بهتر شده.
    تا همین ۵۰ سال پیش، خانواده ها به تعداد زیاد بچه دار می شدند که نصفشون در اثر ابتلا به بیماری های مختلف می مردند!!!!! به خاطر همین جمعیت جهانی افزایش پیدا نمی کرد.
    اما از زمانی که پزشکی پیشرفت کرد، چقدر داره جمعیت روز به روز افزایش پیدا می کنه و مرگ و میر کمتر شده؟
    متاسفانه منطق بنده در مواجهه با همه چیز نقادی است نه تعبدی، و برای همین گفتم شاید نقدی به این روایات وارد باشه.
    سلام خدمت شما بزرگوار.
    دوست عزیزم حرفی نیست اما دلیل این بیماری هارو هم چک کردید؟
    یک سوال میپرسم قانع کننده جواب حقیر رو بدید.
    در همین ایران شیعه نشین که مدعی شیعه بودن 14 معصوم هستیم چند درصد به سنت این نورهای الهی توجه میکنند؟
    یک سوال دیگه چرا اکثرا عمر علمای ما زیاده؟آیا به خاطر رفاهه؟
    آیا به خاطر علم پزشکیه؟یا ... ؟
    این حرفی که من زدم کاری به پزشکی ندارم منظور مطلب رو نگاه کنید؟
    امام خمینی رحمة الله وقتی مریض بودند به موقع داروهاشونو مصرف میکردند و میگفتند که این بدن امانت خداست.
    بله این بدن امانت خداست.
    شما نگاه کنید چرا اکثرا افراد سبک زندگی جدیدی پیدا کردند؟
    از اول هم عرض کردم برای جلوگیری از این سوتفاهمات.حقیر قصد توهین به هیچ وجه ندارم خدای ناکرده.
    ولی حرف و مغز مطلب من اینه که چرا سنت و سبک زندگی فراموش شده و سبکی جدید جایگزین شده؟
    بله باید از علم به بهترین شکل استفاده کرد باید از ابزار پزشکی نوین استفاده کرد این نعمات الهی هست.اما چرا فقط از اونور بام میفتیم و دیگه سنت رو کامل فراموش میکنیم و فقط به این ابزار اتکا میشه؟
    اون افرادی که شما گفتید آیا به این آمار هم توجه داشتید که چند درصد مسلمان بودند؟چند درصد شیعه بودن؟از این شیعه ها چند درصد درست و حسابی اعمال گفه شده رو انجام میدادن؟

موید باشید ان شا الله.
    نبود،تابحال مرده بودم.
    «الهم عجل لولیک الفرج»

18. صلوات

نوشته
    266
    حضور
    10 روز 23 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    710

بله اما دوست عزیزم حرف همینجاست.چرا ما به دلایل پزشکان توجه میکنیم.اما به دلایل معصومین خیر؟
    آیا غیر از این هست که فقط یکی از شاگردان امام صادق (علیه السلام) پدر علم شیمیه؟
    آیا متخصص اشتباه نمیکنه؟شاید بار ها خود شما شاهد اشتباه پزشکان بودید.اما معصوم چطور؟
    و درکل و نتیجه بحث حقیر در مورد باید و نباید ها نیست بحث اینجاست که متاسفانه سبک تغییر کرده و باز هم با عرض تاسف بیشتر سبکی جدید و ضد سبک اسلامی وارد خانه ها شده.
    مگر ما حدیث نداریم که پیامبر میگه در آخر الزمان پزشکان امت من چهره های مردم رو تغییر میدن؟الان آمار عمل بینی و لب در کجا بیشتره؟
    البته الان دقیقا حدیث رو به خاطر ندارم اما شما به امت من توجه کنید.پیامبر نمیگه پزشکان یهودی یا مسیحی.میگه امت من.یعنی پزشکان مسلمان....

در مورد اون جمله هم قصد توضیح اون جمله رو ندارم.اما اینو میگم که با توجه به عرفی که مسیر اشتباه در پیش گرفتن چنین مثل ها و جملاتی پدیدار شده که این جملات با احادیث ما و آیات و روایات تناقض دارند.

با سلام و تشکر
    بله در مورد سبک زندگی غربی رایج بین مسلمونا با شما موافقم اما مخالف علوم غیر اسلامی مفید هم نیستم.

20. صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری