صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: باید چکار می کردم یا بهتر بگم باید چکار کنم تا دختر مورد علاقه ام را بدست بیاورم؟

نوشته
    9
    حضور
    12 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    13

باید چکار می کردم یا بهتر بگم باید چکار کنم تا دختر مورد علاقه ام را بدست بیاورم؟

سلام
    حدود 8 سال پیش اولین بابود دیدمش و خوشم اومد ازش باباش همکار بابام بود ، فقط خانوم های خانواده با بچه ها( خونواده خودم و خونوداده اونا) رفت و امد داشتن ، خیلی بهم فشار می اومد میدیدمش ، تاحالا با هیچ دختری دوست نبودم و اصلاً از دوستی با دختر خوشم نمیومد (20 سالم بود) بلاخره هرطور بود شماره گوشیمو فقط و فقط به نیت اینکه باهاش ازدواج کنم بهش دادم ، فرداش تماس گرفت و شروع ماجرا ، اخلاقم بد بود همش گیر می دادم به رفتارش با دامادشون و لباس پوشیدنش و اینا ، تا اینکه دوره خدمت باباش در شهر ما تموم شد و به تهران برگشتن ، تقریباًٌ رابطه ما کدر شده بود اما من عاشقش بودم ، طوری که به مامانم گفتم اما زیاد استقبال نکرد علی رغم اینکه خاطر منو خیلی میخواست ، رابطه ما بیشتر از طرف اون قطع شده بود ، و من بدجور داشتم دیونه می شدم طوری که سر این موضوع دچار وسواس (بیماری وسواس شدم) خواهر بزرگترم موضوع رو فهمید و تماس گرفت به اون دختر و به خواهرم گفت من نمی تونم با این اخلاقش کنار بیام و تموم ، همیشه تو ذهنم بود همه جا ، تا اینکه خودش بعد 6 سال sms داد و من هم چون هنوز میخواستمش گفتم که مامان و بابات رو در جریان موضوع قرار بده اینم بگم که اخلاقم 180 درجه تغییر کرده بود یعنی خوب شده بودم و مثل قبل گیر نمی دادم و خیلی منطقی شدم در حد عالی ، گفت نمی تونم مامان و بابامو درجریان بزارم و باز رابطه قطع شد...
    تا چند وقت پیش که مامان بابام گفتن دیگه وقته زن گرفتنته منم بی برو و برگرد گفتم همون دختر یکم جا خوردن اما گفتن بیبینیم چکار می کنیم .... خلاصه پیداشون کردن و مامانم با مامانش(به گفته مامان) چند جلسه صحبت کردن که اونا هم گفتن (مامان بابای دختره) هر دو مون نظرمون راجع به پسر شما 100 درصد مثبته (پسر اهل و عاقلیم اگه تعریف نباشه) شما بیاین خواستگاری و خودوشون دو تا ( من و دختره) با هم صحبت کنن و به نتیجه برسن( یعنی دختره هم قبول کرده بود که مابریم برا خواستگاری اگه قبول نمی کرد همون اول می گفت نه و خلاص)
    این نکته روهم بگم که چندین کیس خوب و حتی خیلی پولدار تر ازما به من پیشنهاد دادن اما من ذهنم همش درگیر این خانوم بود و بس و قبول نمی کردم( خانواده تقریباً مذهبی هم بودن یکی از دلایلی که از دختره خوشم اومده بود نجابتش و چادرو شو نماز خوندون و روزه گرفتنش و اینا بود)
    خلاصه رفتیم خواستگاری من دل تودلم نبود ... زمان این رسید که من و دختره بریم صحبت کنیم با هم و دوتایی،
    خلاصه رفتیم صحبت کردیم و کلی تو ذوق و شوق بودم از ملاک های اصلیم گفتم مثلاً سه رکن اصلی توزندگی اخلاق(عفت ، حیا برای زن و چشم پاکی برای مرد و احترام متقابل) ، صداقت و عشق و کلی راجع به خصوصیات اخلاقیم دوباره پرسید و گفتم که عوض شدم و گفت که مهم ترین شرط من اینه که بیای تهران که من قبلاً با خونوادم صحبت کرده بودم علی رغم اینکه تک پسر بودم اما بخاطر اینکه من خوشحال باشم و راضی قبول کردن که حتی تهران برم ، خلاصه اینکه از نظر من همه چی حل شده بود و دختره گفت چند جلسه با هم بیرون بریم و بیشتر همدیگرو محک بزنیم یا به قول خودش آشنا تر بشیم ، که مامان همونجا اجازه گرفت از پدر و مادرش که فرداش اولین جلسه ای باشه که ما باهم بریم بیرون ، خلاصه اینکه رفتم با ماشین دنبالش و رفتیم بیرون ، من هنوز خجالت می کشیدم که باهاش راحت تر صحبت کنم و از طرفی هم انگار دنیا مال من شده بود هیچ کس و هیچ فردی رو نمیدیدم اونروز جز این دختر رو که 8 سال عاشقش بودم و می دیدم کنارمه ، من گوشیمو دراوردم عکس های خودمونو نشون دادم ، و اون هم گوشیشو دراورد و چند تا عکس از خودش نشون داد که جا خوردم شدید جا خوردم دیدم دختری که چادر از سرش تکون نمی خورد با بدترین پوشش (روسری تقریباً در حال افتادن ، مانتو به شدت چسبون ، و بدون استین ، برونزه کرده و قلیون بدست) شوکه شدم گفتم این خودتی گفت اره گفت و اینکه گفت یکم اعتقاداتم ضعیف شده گفتم اشکال نداره درست می شه ، خلاصه کلی صحبت و اینها و رسوندمش دم خونشون گفتم قرار ه بعدی کی گفت خبر میدم ..........
    2 روز بعدش SMS داد جوابم منفیه و شرمنده خیلی شوکه شدم یهو انگار یک دریا اب ریختن رو سرم ، سریع تماس گرفتم گفتم چرا؟ گفت به دلم ننشستی ، گفتم مگه تو یه جلسه میشه به دل نشست اما فقط می گفت نه...
    و همین جا خداحافظی کردیم
    من عاشقش هستم میخواستم به آرامش برسونمش و الان هم هنوز نا امید نیستم ، اما نمی دونم چجوری و از کجا موضوع رو پیگیری کنم ...
    لطفاً بگید چکار کنم که بدستش بیارم ؟
    حالا که جواب منفی داده اگه بخوام پیگیری کنم بدتر نمی شه؟ می خوامش اما نمی دونم از چه راهی بریم و پیگیری کنم؟

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58310

با نام و یاد دوست

باید چکار می کردم یا بهتر بگم باید چکار کنم تا دختر مورد علاقه ام را بدست بیاورم؟

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 7

نوشته
    764
    حضور
    25 روز 8 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3689

با عرض سلام خدمت شما داداش گلم خیلی خوشحال شدم که به امر پسندیده ازدواج اقدام کرده اید امیدوارم که با ازدواج مناسب زندگی بسیار شادی را در پی داشته باشی
    نيازهاى عاطفى و غرايز در ايام جوانى، آدمى را به سوى «دوست داشتن و عشق ورزيدن» سوق مى‏دهد كه البته اين يك امر طبيعى و غريزى است و كمتر مى‏توان راهى براى گريز از آن پيدا كرد.

آنچه در اين مقوله اهميت دارد، كنترل عقلايى بر احساسات و پرهيز از مخاطراتى است كه ممكن است فرد را به گرفتارى‏هاى مختلف روحى و جسمى دچار سازد.

شما خوب مى‏دانيد جاذبه بين دو جنس مخالف (زن و مرد) بسيار شديد است مخصوصا در سنين جوانى، كه اين جاذبه و حساسيت در اوج خود مىیباشد،

به همين جهت عقل اقتضا مى‏كند انسان خود را در معرض خطرى كه بسيارى از خوش باوران را گرفتار كرده قرار ندهد.

نياز به ازدواج و برقرار كردن روابط عاشقانه با جنس مخالف با رسيدن به سن بلوغ و جوانى به طور طبيعى در آدمى به وجود مى آيد. هدف از اين احساس پاك و مقدس كه خداوند در انسان قرار داده، تشكيل زندگى سالم و تربيت فرزندان صالح و بقاى نسل بشر و رسيدن به آرامش و تكميل انسان است.

به نظر ما مشكل در اين قضيه از آنجايى شروع شد كه بدون اين كه شرايط ازدواج با آن دختر را بررسى كنيد، محبت به او را در قلب خود جاى داديد و چشم و دل خود را در اختيار احساساتتان قرار داديد.

پس خدا را بسیار شاکر باش که خداوند فرصتی دوباره به شما داده است که در انتخاب همسر آینده ات باز نگری کنی چرا که ممکن الان به جای این سوال ، سوال از نحوه سازگاری با همسر یا حتی بدتر می پرسیدی نه اینکه این مورد مناسب نباشه بلکه شاید مناسب باشه و با بازنگری مجدد باز همون را انتخاب کنی و شاید هم نه ...آن موقع که شما او را دیدید ومهر او را به دل انداختی همان موقع هم مشکلاتی داشته و شما بی اطلاع بودید یا نه از آن زمان تا کنون عوض شده است به نظر میرسد شناخت شما از ایشان در حال حاضر کامل نیست و افکار و عقاید و رفتار و اخلاق و...ایشان با آنچه شما تصور می کنید فرق دارد پس این فرصت را غنیمت شمار و بازنگری کن ،معیارها و ملاکهای مناسبی را برای خودت بر گزین و دوباره فکر کن ببین این مورد یا حتی موارد دیگری که برای شما پیش می آیند مناسب شما هستند یا خیر
    جهت جلب محبت کسی باید ببینی او چه دغدغه هایی دارد و به چه چیزهایی میل و رغبت دارد و فکر کنی که آیا میتونی با چنین همسری با این نوع افکار و خواسته ها زندگی کنی یا خیر آیا میتونی آنچه او میطلبد را مهیا کنی مثلا در خودت تغییراتی ایجاد کنی اما این نکته مهم است که انسانها برای خود اصولی دارند و هیچ موقع نمی توانند ولو به قیمت از دست دادن همسر به ظاهر مناسب نمی توانند آن اصول را رها کنند
    همشه به دنبال تغییر خودت نباش چرا که شاید فرد مقابل شما از شما چیزی بخواهد مثلا بی غیرتی که شما نتونی انجامش بدی پس علاوه بر رفع عیوب خود به فکر عیوب فرد مقابل خود هم باش که شاید نتونی با آن عیوب در کنار خوبیهای دیگه با اون زندگی کنی
    نکته دیگر آنکه با شرط و تغییر نمیشه انتخاب کرد و زندگی کرد شاید ایشان نخواستند در خود تغییری را ایجاد کنند یا حتی خواستند ولی نتونستند پس وقتی انتخاب کردی به گونه ای انتخاب کن که حتی اگر آن شرط هم محقق نشد باز هم بتونی شادمانه زندگی کنی

راههای جلب محبت فراوون هستند
    از جمله
    ایمان و عمل صالح
    نرم و ملایم بودن(اخلاق خوب)
    اظهار کردن دوستی خود به دیگران
    تواضع و فروتنی
    آراستگی ظاهر
    خوشرویی
    سکوت به موقع و حرف زدن به موقع و گوش دادن به موقع
    در پناه قرآن و عترت باشید
    یا علی

7. صلوات ها 8

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    2,395
    حضور
    378 روز 23 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    129
    صلوات
    13862

به نظر من چنین دختری به درد ازدواج نمی خوره..حتی اگر دوستش داشته باشی ،
    بهتر اینه که پا روی دلت بزاری و باهاش ازدواج نکنی ، چون بعد از مدتی که شناخت پیدا کردی علاقه ات از بین میره ، چون علاقه ات داغ و آتیشیه و منطقی و عقلانی نیست..
    .
    آدم وقتی یه نفر رو دوست داره بدی هاشو یه جور دیگه تعبیر میکنه..
    .
    مثلا دوستش بد اخلاقه ، با خودش میگه کسی که اخلاقش بده به درد دوستی نمی خوره و رابطشو با دوستش قطع میکنه..
    .
    اما نسبت به دختری که دوستش داره اگر بد اخلاق باشه با خودش میگه هیچ انسانی بی عیب نیست ، حالا مگه من خودم صد تا عیب ندارم؟ خدا خوشش نمیاد آدم اینجوری فکر بکنه . انشاالله درست میشه..
    .
    .
    بخاطر علاقه ات تن به هرکاری و هر چیزی نده که خیلی زود پشیمون میشی . پا روی دلت بزار . عذاب بکش . دوریشو تحمل کن . اما ازدواج نکن .
    .
    بعضی دخترا هم هستن که میرن همه عشق و حالشونو با بقیه می کنن ، دست به هرکاری میزنن تا دل افراد خاصی رو به دست بیارن ، بعد که موفق نمیشن .
    میان واسه ی یه سری آدمهای ساده و بی شیله پیله پادشاهی می کنن و دک و پز راه میندازن..مواظب باش گیر اینجور آدمها نیفتی..

تولدی دوباره

9. صلوات ها 6

علاقه
    خدا، قرآن، خانواده
    نوشته
    5
    حضور
    12 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط Im_Masoud.Freeman نمایش پست ها
    به نظر من چنین دختری به درد ازدواج نمی خوره..حتی اگر دوستش داشته باشی ،
    بهتر اینه که پا روی دلت بزاری و باهاش ازدواج نکنی ، چون بعد از مدتی که شناخت پیدا کردی علاقه ات از بین میره ، چون علاقه ات داغ و آتیشیه و منطقی و عقلانی نیست..
    .
    آدم وقتی یه نفر رو دوست داره بدی هاشو یه جور دیگه تعبیر میکنه..
    .
    مثلا دوستش بد اخلاقه ، با خودش میگه کسی که اخلاقش بده به درد دوستی نمی خوره و رابطشو با دوستش قطع میکنه..
    .
    اما نسبت به دختری که دوستش داره اگر بد اخلاق باشه با خودش میگه هیچ انسانی بی عیب نیست ، حالا مگه من خودم صد تا عیب ندارم؟ خدا خوشش نمیاد آدم اینجوری فکر بکنه . انشاالله درست میشه..
    .
    .
    بخاطر علاقه ات تن به هرکاری و هر چیزی نده که خیلی زود پشیمون میشی . پا روی دلت بزار . عذاب بکش . دوریشو تحمل کن . اما ازدواج نکن .
    .
    بعضی دخترا هم هستن که میرن همه عشق و حالشونو با بقیه می کنن ، دست به هرکاری میزنن تا دل افراد خاصی رو به دست بیارن ، بعد که موفق نمیشن .
    میان واسه ی یه سری آدمهای ساده و بی شیله پیله پادشاهی می کنن و دک و پز راه میندازن..مواظب باش گیر اینجور آدمها نیفتی..
    سلام
    منم با این نظر موافقم
    عاقلانه انتخاب کن
    عاشقانه زندگی کن
    ان شاالله خوشبخت باشید.

11. صلوات ها 3

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,370
    حضور
    27 روز 2 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5754

نه من موافق نیستم چرا اینجور میگید شما که اون دخترو نمیشناسید!!!!

شاید اون دختر داره اشتباه میکنه که کسی که 8 سال بهش علاقه داره رو رد میکنه.....آخه اگه هوس بود 8 سال نمیموند...پس ی دوست داشتن محضه...اون دختر معلوم نی تو این 8 سال چی بهش گذشته...که الان مخالفه....من راه حلی ندارم اما شماها هم نباید ی طرفه به قاضی برید
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

13. صلوات ها 2

علاقه
    فرار
    نوشته
    468
    حضور
    25 روز 12 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2012

دوست عزیز سلام
    مثل اینکه شما تو یه محیطی زندگی کردی که اصلا به اخلاق های دخترای امروزی وارد نیستی!
    باور کن همون وسط نوشتت آخرش اومد تو ذهنم. اینکه لباسش اونجوری شده و قلیون و خیلی چیزها که هنوز برات رو نشده!
    این چیزایی که نوشته بودی برای من خیلی عجیب بود و البته درداور.
    به نظر من دنبال اینطور آدما بودن فقط یک جنایت یزرگه در حق خودت و خونوادت. البته چون پسر خوبی هستی خدا نمیذاره بهش برسی . خاطرت جمع باشه!
    راستی سعی کن یه کمی بیشتر تو اجتماع راه بری و آدمهای دهه ی جدید رو بشناسی وگرنه مدام مورد بازی قرار میگیری.
    موفق باشی
    بزرگترین پشیمانی ام،
    ساعت ها جمله ساختن برای کسانی بود که لیاقت یک کلمه را هم نداشتند...
    (ایلهان برک)

15. صلوات ها 4

نوشته
    596
    حضور
    9 روز 17 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9
    صلوات
    1754

نقل قول نوشته اصلی توسط pesar333 نمایش پست ها
    چند تا عکس از خودش نشون داد که جا خوردم شدید جا خوردم دیدم دختری که چادر از سرش تکون نمی خورد با بدترین پوشش (روسری تقریباً در حال افتادن ، مانتو به شدت چسبون ، و بدون استین ، برونزه کرده و قلیون بدست) شوکه شدم گفتم
    سلام

بنظرم این دختر خانم برای شما، همسر خوبی نباشه....به هر حال شما یک نامحرم برای او هستید، اما او عکس های شخصی اش را به یک نامحرم نشان داده است...

بعبارت دیگر او جرأت پیدا کرده که خط قرمز رابطه دختر و پسری رو رد کنه، یعنی آیا می توان اطمینان حاصل کرد که قبلا خط قرمزی را رد نکرده باشه...؟

بعداً چطور...؟

(اللَّهُمَّ وَ أَنْطِقْنِي بِالْهُدَى، وَ أَلْهِمْنِي التَّقْوَى، وَ وَفِّقْنِي لِلَّتِي هِيَ أَزْكَى، وَ اسْتَعْمِلْنِي بِمَا هُوَ أَرْضَى)‏ صحیفه سجادیه-دعای بیستم

امام خامنه ای (حفظه الله): ​[پروردگارا!] برای این حقیر و هرکسی که علاقه­‌مند است، شهادت را به‌عنوان آخرین پلّه­‌ی زندگی ما قرار بده (۱۳۹۶/۰۱/۰۱)

شهادت محسن حججی؛ "کل یوم عاشورا و کل أرض کربلا"

17. صلوات ها 3

نوشته
    9
    حضور
    12 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط مترصد نمایش پست ها

سلام

بنظرم این دختر خانم برای شما، همسر خوبی نباشه....به هر حال شما یک نامحرم برای او هستید، اما او عکس های شخصی اش را به یک نامحرم نشان داده است...

بعبارت دیگر او جرأت پیدا کرده که خط قرمز رابطه دختر و پسری رو رد کنه، یعنی آیا می توان اطمینان حاصل کرد که قبلا خط قرمزی را رد نکرده باشه...؟

بعداً چطور...؟
    عکس هایی که نشون داد مثلا حجاب داش
    ضمن اینکه در متن توضیح دادم که ما در شرایط خواستگاری و تحت رضایت مادرها و پدرها رفتیم بیرون

19. صلوات

نوشته
    9
    حضور
    12 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط یاس... نمایش پست ها
    نه من موافق نیستم چرا اینجور میگید شما که اون دخترو نمیشناسید!!!!

شاید اون دختر داره اشتباه میکنه که کسی که 8 سال بهش علاقه داره رو رد میکنه.....آخه اگه هوس بود 8 سال نمیموند...پس ی دوست داشتن محضه...اون دختر معلوم نی تو این 8 سال چی بهش گذشته...که الان مخالفه....من راه حلی ندارم اما شماها هم نباید ی طرفه به قاضی برید
    ممنون که این تاپیکو کامل خوندی و از اینکه متوجه شدی من چقد می خوامش
    الان دنبال راه برای اینکه دوباره برم جلو هستم

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری