صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خسته شدم از مجردی!!!

علاقه
    خدا - قرآن - امام زمان - کتاب ...
    نوشته
    230
    حضور
    6 روز 15 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    24
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1107

خسته شدم از مجردی!!!

سلام
    من 23 سالمه. لیسانسمو گرفتم.و واسه ارشد میخام بخونم... اما یه مشکل بــــــزرگ دارم.من بشدت نیاز به ازدواج دارم... تو همه ی جنبه ها، عاطفی،که واقعا دلم یکی رو میخاد که بهش محبت کنم و دوستش داشته باشم. از نظر جنبه ی نیاز جنسی هم که خوب مث همه ی جوونا تو این سن نیاز شدید رو دارم... خسته شدم از تنهایی،دلم یه همدم میخواد.... ولی تو این آشفته بازار جامعه و مشکلات اقتصادی خیلی ناامید میشم.. و فکر اینکه تا 4 یا 5 سال دیگه نتونم ازدواج کنم انگیزم واسه زندگی از بین میبره... تا همین الانشم خیلی صبر کردم!!!! چرا باید جامعه ی ما که مثلا جامعه ی اسلامیه اینطور باشه؟؟؟ من خودم پسر خیلی مقید و مذهبی هستم ولی واقعا می بینم غربی ها در این موارد آسودگی خاطر بیشتری دارن و فکر و روانشون آزادتره.لااقل دچار عقده های روانی ناشی از سرکوب غرایز جنسی و عاطفی نمیشن ولی ما چی؟! با این وضع جامعه و بیکاری و تاخیر تو ازدواج جوونا باید انتظار روح و روان سالم و جامعه ی سالم رو داشت!؟!!!!!

2. صلوات ها 46

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 9 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58343

با نام و یاد دوست

خسته شدم از مجردی!!!

کارشناس بحث: استاد صابر

5. صلوات ها 12

نوشته
    140
    حضور
    3 روز 11 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    886

با عرض سلام و ادب خدمت شما پرسشگر محترم
    در پاسخ به سئوالتان لازم است ابتدا عرض کنيم که حق کاملا با شماست و فشاري را که در حال حاضر تحت سيطره آن هستيد را درک ميکنيم . اما از يک مطلب نبايد غافل شد و آن اينکه متاسفانه در حال حاضر سن ازدواج بالا رفته و اي کاش اينطور نبود. از طرفي سخت گيري خانواده ها در شرايط ازدواج ،کار را با مشکل مواجه ساخته است.
    اما نبايد نااميد شد . نبايد براي ازدواج بهانه تراشيد. از اين طرف ميبينيم دختران دم بختي که گوشه خانه نشسته و چشم به راه همسري با ايمان و خانواده دار هستند. واقعا حلقه مفقوده چيست؟؟؟(دوستان در طي بحث ها اشاره کنند.)
    اگر چه پدر و مادر ها تا حدودي در ازدواج سخت گيري کرده اند اما بايد توجه داشت که خود جوانان نيز در امر ازدواج بي تقصير نيستند. خود جوانان هم کار را سخت کرده اند. باور کنيد اين قدر هم سخت نيست .
    در مورد مشکلات اقتصادي هم بايد توجه داشت که بله قبول داريم اوضاع کشور ما تا حدودي نامناسب است اما آيا مي توان ادعا کرد که هيچ کاري نمي توان کرد؟ آيا ميتوان ادعا کرد همه بيکارن ؟يا همه جوانان بدون زن مي مانند؟
    نه نه ، اگر واقعا باور به اين آيه زيبا در قرآن کريم را داشتيم«ان يکونوا فقراء يغنهم الله من فضله» لحظه اي در تجرد به سر نمي برديم. زيرا معبود حقيقي ما بحث اقتصاد در ازدواج را مشکلي حل شده فرض کرده و مي فرمايد نگران نباشيد حتي اگر فقير هم باشيد من خدا به شما مال مي دهم . همانطور که در بسياري از مواقع ديده شده که افراد دارايي خود را بعد از ازدواج به دست آورده اند.
    برادر عزيز بجاي لعنت به تاريکي بياييد شمعي روشن کنيم. شرايط ازدواج هنوز تحت کنترل ماست و از دست ما خارج نيست پس آن را کنترل و اجازه ندهيم شيطان ما را بي حوصله گرداند.
    موفق باشيد.

7. صلوات ها 23

علاقه
    الکترونیک . کامپیوتر . طراحی صنعتی
    نوشته
    433
    حضور
    16 روز 16 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    1262

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad70 نمایش پست ها
    سلام
    من 23 سالمه. لیسانسمو گرفتم.و واسه ارشد میخام بخونم... اما یه مشکل بــــــزرگ دارم.من بشدت نیاز به ازدواج دارم... تو همه ی جنبه ها، عاطفی،که واقعا دلم یکی رو میخاد که بهش محبت کنم و دوستش داشته باشم. از نظر جنبه ی نیاز جنسی هم که خوب مث همه ی جوونا تو این سن نیاز شدید رو دارم... خسته شدم از تنهایی،دلم یه همدم میخواد.... ولی تو این آشفته بازار جامعه و مشکلات اقتصادی خیلی ناامید میشم.. و فکر اینکه تا 4 یا 5 سال دیگه نتونم ازدواج کنم انگیزم واسه زندگی از بین میبره... تا همین الانشم خیلی صبر کردم!!!! چرا باید جامعه ی ما که مثلا جامعه ی اسلامیه اینطور باشه؟؟؟ من خودم پسر خیلی مقید و مذهبی هستم ولی واقعا می بینم غربی ها در این موارد آسودگی خاطر بیشتری دارن و فکر و روانشون آزادتره.لااقل دچار عقده های روانی ناشی از سرکوب غرایز جنسی و عاطفی نمیشن ولی ما چی؟! با این وضع جامعه و بیکاری و تاخیر تو ازدواج جوونا باید انتظار روح و روان سالم و جامعه ی سالم رو داشت!؟!!!!!
    سلام ...
    هر وقت تونستی یک دونه پراید بخری ... اونوقت فکر ازدواج کردن رو بکن ... امسال 10 میلیون تومن هست ... دو ماه بعد 14 میلیون ... چهار ماه بعد 16 میلیون ... یک سال بعد 30 میلیون ... فکر میکنم تا 5 سال دیگه که شما میخواین ازدواج کنین .... قیمتش به 500 میلیون برسه ... پس از الان پول کنار بزار ...

9. صلوات ها 7

لبیک یا علی النقی آنلاین نیست. همکار اجرایی دانستنیهای قران و اقوام و اشخاص

نوشته
    1,673
    حضور
    72 روز 15 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    60
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7565

نقل قول نوشته اصلی توسط الهه خشم نمایش پست ها
    سلام ...
    هر وقت تونستی یک دونه پراید بخری ... اونوقت فکر ازدواج کردن رو بکن ... امسال 10 میلیون تومن هست ... دو ماه بعد 14 میلیون ... چهار ماه بعد 16 میلیون ... یک سال بعد 30 میلیون ... فکر میکنم تا 5 سال دیگه که شما میخواین ازدواج کنین .... قیمتش به 500 میلیون برسه ... پس از الان پول کنار بزار ...
    سوره ی مبارکه ی نور/آیه ی کریمه ی 32:
    وَأَنكِحُوا الْأَيَامَىٰ مِنكُمْ وَالصَّالِحِينَ مِنْ عِبَادِكُمْ وَإِمَائِكُمْ ۚ إِن يَكُونُوا فُقَرَ‌اءَ يُغْنِهِمُ اللَّـهُ مِن فَضْلِهِ ۗ وَاللَّـهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ
    مردان و زنان بی‌همسر خود را همسر دهید، همچنین غلامان و کنیزان صالح و درستکارتان را؛ اگر فقیر و تنگدست باشند، خداوند از فضل خود آنان را بی‌نیاز می‌سازد؛ خداوند گشایش‌دهنده و آگاه است!
    السلام علیک یا علی بن محمد - السلام علیک یا علی النقی الهادی
    اگر به سامره ام اوفتد گذر، سر و جان را -- کنم نثار به گنبدنمای حضرت هادی
    ز دست رفته شکیبم خدا کند که نصیبم -- شود زیارت صحن و سرای حضرت هادی
    ز خاک، عِطر بهشتی، پراکند اگر آید -- نسیمی از طرف سامرای حضرت هادی
    مرا رضایت ابن الرضا خوش است که دانم -- بُود رضای خدا در رضای حضرت هادی
    ----------------

...سریال ازدواج مرا در ""اینجا"" بخوانید...
    التماس دعا

11. صلوات ها 14

علاقه
    فرار
    نوشته
    468
    حضور
    25 روز 12 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2012

سلام
    کارشناس عزیز ، به نظر بنده حلقه ی مفقوده ای بهش اشاره کردین چیزی جز شرایط مناسب اقتصادی نیست. بیایید با خودمون روراست باشیم و آرمانی فکر نکنیم. امیدوارم قبول کنید که حتی اگر این رسوم و تشریفات و سخت گیری های ازدواج هم کلا از بین برود و دختر و پسر مثل انسانهای 1400 سال پیش با امکانات اولیه زندگی خود رو شروع کنند، باز هم سیر کردن شکم که یک نیاز اولیه ی هر انسانی هست در این شرایط کار آسونی نیست!!!
    جوون ایرانی تا 23 یا 25 سالگی دنبال کسب مدرک دانشگاهیه و بعدشم دو سال باید بره سربازی و تازه بیاد بیرون ببینه خدا چی میخواد!
    من با خوش خیالی جلو رفتن در ازدواج مخالفم. بسیار هستند جوونایی که ازدواج کردند و الان توش موندند و آبروشون جلو همه رفته.

البته کاملا مشخصه که این عدم امکان ازدواج په بحران جنسی شدید رو تو جامعه ما ایجاد کرده و به راحتی حل نمیشه. بدیهیه که ازدواج حیاتیه ولی وقتی نمیشه چاره چیه؟
    من خودم وقتی تو محیط جامعه از دسته گل هایی که بعضی جوونها به آب میدن مطلع میشم واقعا تعجب میکنم و میرم تو شوک! با خودم میگم نگاه کن اینی که تو اوج جوونی و طراوت باید دستش تو دست یه آدم خوب باشه به خاطر نداشتن همسر به چه راههایی میرن و چه کارهایی میکنند.
    این درک من از جامعه بود .به نظر شما این حلقه ی مفقوده چیه؟
    بزرگترین پشیمانی ام،
    ساعت ها جمله ساختن برای کسانی بود که لیاقت یک کلمه را هم نداشتند...
    (ایلهان برک)

13. صلوات ها 13

نوشته
    140
    حضور
    3 روز 11 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    886

با سلام مجدد به دوستان عزیز
    اجازه بدید من منظورم را از حلقه مفقوده دقیقتر بگم.
    منظور بنده اینه که همیشه دخترای خوب هست و از اون طرف پسران خوب هم کم نیستن, اما این وسط چه عاملی میتونه اونها را به هم برسونه؟
    خانواده ها دوستان و...
    بله کلام همهومتین ما نباید چشم بسته دل را به دریا بزنیم اما بازهماینجا با باورهای غیر منطقی برخورد میکنیم که در پست های بعدی توضیح میدهم.

15. صلوات ها 12

علاقه
    پول و خوش گذرونی
    نوشته
    592
    حضور
    24 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    2895

سلام خب قبول دارم ازدواج کردن خوبه , آدم از مجردی کة خسته میشه به فکر ازدواج میفته اما از متاهلی خسته شد چیکار کنه ? بنظر من تنهایی و نیاز جنسی داشتن انگیزه ای نیست که بشه باهاش تا آخر عمر زندگی.کرد
    بعدش به هر.حال بعد دو سه سال زندگی پای یه بچه هم وسط میاد الان میگن هر که دندان دهد نان هم دهد خب قبول ولی پول کلاس زبان و کامپیوتر و القرآن و مدرسه چجوری میشه ?
    من واقعا این رو با چشم های خودم دیدم که قبل ازدواج هیچی نداشتن اما حالا وضعشون خوبه,
    دوست عزیز خب مگه غیر از اینه که خدا گفته اونایی که امکان ازدواج ندارن تقوا پیشه کنند من بی نیازشون می کنم خب از خدا این رو.بخواه
    بنظر من حلقه مفقوده بی اعتمادی تو این دوره و.زمونه نمیشه اعتماد کرد چون هر کسی با یه قصد و.نیتی میادش

زندگی بافتن یک قالی است
    نه همان نقش و نگاری که خودت میخواهی
    نقشه را اوست که تعیین کرده
    تو در این بین فقط می بافی
    نقشه را خوب بببین
    نکند آخر کار
    قالی زندگیت را نخرند
    بیخیال درمانی ( اگه وسواس دیوونه ات کرده کلیک کن)

17. صلوات ها 12

علاقه
    کسب روزی حلال
    نوشته
    458
    حضور
    7 روز 4 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    1
    گالری
    1
    صلوات
    1768

ولی واقعا می بینم غربی ها در این موارد آسودگی خاطر بیشتری دارن و فکر و روانشون آزادتره.
    میدونید در جوامع غربی چه خبره؟!!
    According to estimates, 50–70 million Americans suffer from sleep disorders or deprivation (5), which can not only hinder daily functioning, but can also adversely affect their health
    آسودگی خاطر غربی ها اینقدر هست که تقریبا بین 50 تا 70 میلیون امریکایی قرص خواب مصرف میکنند و یا خوابشون نمیبره و باعث اختلال کارهای روزمره شون میشه: منبع
    لااقل دچار عقده های روانی ناشی از سرکوب غرایز جنسی و عاطفی نمیشن ولی ما چی؟!
    نمیخوام بگم اسلام با چی مخالفه (سرکوب غریزه جنسی) و راه حلش چیه(ازدواج موقت). ولی واقعا راه حلی غیر از ازدواج وجود ندارد!!! اما عقده های روانی لااقلش گریبان خود فرد رو میگیره و بالاخره بعد از ازدواج برطرف میشه دیگه ولی آزادی جنسی که در غرب و شرق وجود داره کل بدنه اجتماع (به خصوص زن ها و دخترهای زیر 18 سال و از همه مهمتر بدنه ی خانواده) آسیب میبینه و دیده. جامعه ما هم هرچی آسیب دیده به خاطر تعصبات بی جاست. مثلا متعه (ازدواج موقت) رو بد میدونن و حتی حاضرند تن فروشی کنند ولی متعه نه!. این که میگن خانوم ها مخالف این قضیه هستند اشتباهه خودم با چشمام دیدم یه آقایی (کلاهبردار) 6 زن رو صیغه موقت کرده بود و اینکه چطوری بماند . ازش پرسیدیم خداوکیلی این 6 تا هستند یا هنوز هم هست یا بوده؟؟؟! گفت تا الان با نزدیک به 30 زن در جاهای مختلف کشور ازدواج کرده ام این 6 تا مال تهران و اطرافشه. خودشون اموالشون رو در اختیارم قرار میدادند و منم که بدم نمیاد میگرفتم! این 6 زن به تنهایی 260 میلیون تومن به این آقا داده بودند که چی؟ خب معلومه دوستش داشتند دیگه . سوالم اینه اگه خانوم های (مطلقه و بیوه رو میگم) از ازدواج موقت بدشون میومد چرا این اتفاق افتاد؟ تازه اینم بگم این آقا به خاطر 260 میلیون نرفت زندان چون خود خانوم ها داده بودند به خاطر جعل عنوان دکتر و مهندس رفت زندان

زندگی ها هم به جز 3-4 ماه اول که بر مغز حاکم هست بقیه اش در بیش از 90 درصد مواقع روحیه فداکاری از بین میره و طلب کار میشن از همدیگه و منجر به طلاق میشه (از نوع طلاق عاطفی). البته اگه سربازی رو رد کردید میتونید به پشتوانه ی پدر، عمو یا ... ازدواج کنید و به مامان بگید یه دختر خوب واسه تون نشون کنه و عقد کنید ولی 2 حالت داره: یا باید قید ارشد رو بزنید و کار کنید و به زندگی خودتون برسید یا حین تحصیل کار هم کنید و به زندگی با همسر هم برسید. در هردو حالت هم کار لازمه هم دادن حق همسر (کلا بی خیالی های دوران مجردی باید فراموش بشه). و اگر تصمیم بر ازدواج داشتید حتما طوری قول و قرار بگذارید که بتونید ادا کنید وگرنه یهو سر رو برمیگردونید میبینید کلی شروط ضمن عقد و مهریه عند المطالبه و ... رو قول دادید حواستون نبوده!

وَأَنكِحُوا الْأَيَامَىٰ مِنكُمْ وَالصَّالِحِينَ مِنْ عِبَادِكُمْ وَإِمَائِكُمْ ۚ إِن يَكُونُوا فُقَرَ‌اءَ يُغْنِهِمُ اللَّـهُ مِن فَضْلِهِ ۗ وَاللَّـهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ
    این قدر از این آیه برداشت نکنید بی گدار باید به آب زد و گوشه خونه نشست یا دانشجو و سرباز بدون درامد بود و ازدواج کرد و منتظر سفره آسمانی خدا ماند! آیه بعدی رو هم بخونید که چی گفته!!!!!!!!!!!!!!! اتفاقا آیه بعدی برای کسانی است که استطاعت ازدواج ندارند چون عفیف بودن بهتر از اینه که دست گدایی به سمت این و اون (ولو والدین و فک و فامیل) دراز کنیم و بگیم برام زن بگیر. باید عفت پیشه کرد و موقعی که از این فقر و نداری (مالی و روحی) بیرون اومدیم ازدواج کنیم. فقر روحی منظورم اینه که طرف بتونه حق همسر رو ادا کنه. در یک جمله اگه آدم میتونه حق همسر رو ادا کنه ازدواج و گرنه ولیستعفف الذین لا یجدون نکاحا حتی .... حق همسر هم در رساله حقوق امام سجاد علیه السلام آمده میتونید مطالعه کنید.

موفق باشید
    ویرایش توسط اشک قلم : ۱۳۹۳/۰۶/۰۹ در ساعت ۱۰:۴۸
    به گرد دروغ آنکه گردد بسی
    از او راست باور ندارد کسی

فردوسی پاکزاد

پروردگارا صبر ما را بیشتر از طاقت مسئولین سازمان سنجش قرار بده

19. صلوات ها 8

علاقه
    فلسفه و دانستن هر چه بیشتر
    نوشته
    795
    حضور
    20 روز 5 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    79
    صلوات
    2464

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad70 نمایش پست ها
    سلام
    سلام
    برای خودتون هدف درست کنید و اون هدف رو پیگری کنید تا به نتیحه برسید اینطوری اگر امکان ازدواج ندارید از فکرش میایید بیرون
    مثلا اگر از فلان رشته ورزشی خوشتون میاد برید پیگیری کنید تا برید در مسابقاتش شرکت کنید و مقام بیارید به نظرم اینطور کلا از فکر ازدواج خارج میشید چون وقت زیادی باید صرف اون ورزش کنید
    باز این نظر بنده هست
    یا حق

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 6

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری