صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چیکار کنم تا شهید بشوم؟

نوشته
    61
    حضور
    6 روز 56 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    293

پرسش چیکار کنم تا شهید بشوم؟

سلام بر اعضای اسک دین

من پتانسیل شهید شدن در خودم میبینم.میخواستم ببینم چه کار هایی انجام بدم تا شهید بشم.
    البته میدونم که دعا کردن کافی نیست و ادم باید تغییرات بنیادی در خودش ایجاد کنه.

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۶/۰۸ در ساعت ۰۵:۳۶ دلیل: تغییر سایز فونت ، لطفا کمی درشت تر بنویسید!

2. صلوات ها 16

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58289

با نام و یاد دوست

چیکار کنم تا شهید بشوم؟

کارشناس بحث: استاد نسیم رحمت

5. صلوات ها 6

نوشته
    1,725
    حضور
    48 روز 17 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    6485

نقل قول نوشته اصلی توسط hasafa نمایش پست ها
    من پتانسیل شهید شدن در خودم میبینم.میخواستم ببینم چه کار هایی انجام بدم تا شهید بشم. البته میدونم که دعا کردن کافی نیست و ادم باید تغییرات بنیادی در خودش ایجاد کنه.

در روايت آمده است « أَشْرَفَ الْمَوْتِ قَتْلُ الشَّهَادَة» (1) شريف ترين و ارزنده ترين مرگ، كشته شدن و شهادت در راه خدا است.
    پيامبر اكرم (ص) می فرماید : « هر كسي آرزوي شهادت داشته باشد و صادقانه از خدا بخواهد او را با شهادت از دنيا ببرد، به آرزويش مي رسد، حتي اگر كشته هم نشود ثواب شهيد به او داده مي شود.» (2)
    این تنها شما نیستید که آرزوی شهادت دارید بلکه شهادت، آرزوي هر مؤمن و از ویژگی های رفتاری اوست.
    در حديثي از حضرت رسول خدا (ص) آمده است: مَنْ سَأَلَ اللَّهَ الشَّهَادَةَ بِصِدْقٍ بَلَّغَهُ اللَّهُ مَنَازِلَ الشُّهَدَاءِ وَ إِنْ مَاتَ عَلَى فِرَاشِهِ (3) هر كسي با صداقت از خدا شهادت بخواهد خداوند او را به درجات و مقامات شهدا نايل مي گرداند. اگر چه در بستر خود بميرد.
    طبق روایت اگر شما با محبت قلبی و عملی اهل بیت، به مرگ طبیعی نیز از دنیا بروید ثواب شهید را دارید. پيامبر اكرم (ص) فرمود: مَنْ مَاتَ عَلَى حُبِّ آلِ مُحَمَّدٍ مَاتَ شَهِيداً (4) هر كسي بميرد در حالي كه محبت آل محمد(ص) در دل داشته باشد شهيد است.
    فردي به نام منهال مي گويد، روزي خدمت امام صادق (ع) عرض كردم: دعا كن خداوند شهادت را روزي من گرداند. امام فرمود: مؤمن ( در هر حال ) شهيد است .(5)
    با توجه به این نکات :
    سعي كنید معرفت و ايمان خود به وحدانيت خدا و نبوت و رسالت پيامبر اسلام و ولايت اهل البيت(ع) را افزايش دهيد، و بر اساس دستورات آنان عمل كنيد و عمل صالح انجام دهيد تا شهادت يا مقام و منزلت شهيد نصيب شما گردد. (6)

پی نوشت ها :
    1. الفقيه، شيخ صدوق، انتشارات جامعه مدرسين قم، سال انتشار 1413ق، ج4، ص 402 .
    2. بحار الانوار، علامه مجلسي، مؤسسه الوفاء بيروت - لبنان، سال انتشار 1404 ق، ج 67، ص 201.
    3. همان.
    4. همان، ج 23، ص 233.
    5. همان، ج 24، ص 38 .
    6. وسايل الشيعه، شيخ حر عاملي، چاپ مؤسسه آل البيت، قم، سال انتشار 1409،ق، ج 15، ص 55.

ویرایش توسط نسیم رحمت : ۱۳۹۳/۰۶/۰۹ در ساعت ۱۲:۳۹

7. صلوات ها 11

نوشته
    1,725
    حضور
    48 روز 17 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    6485

چیکار کنم تا شهید بشوم؟

9. صلوات ها 6

علاقه
    الکترونیک . کامپیوتر . طراحی صنعتی
    نوشته
    433
    حضور
    16 روز 16 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    1262

تا دو ماه پیش اعضا گروهک داعش 3 هزار و هشتصد نفر بوده و الان اعضای گروهک داعش در حدود 40 هزار نفر هست ... یعنی تقریبا 10 برابر شدند . همکنون ترکیه شده ترانزیت آدمهایی که از اروپا دارن میرن در درون گروه داعش تا فی سبیل الله شهید بشن ... و برای این کار از خانه و کاشانه خودشون که در درون اروپا هست و دارای بهترین تفریحات و آرامشهای روحی هستند زدند .... تا فی سبیل الله شهید بشن .

یکی از نظرات من این هستش که جوونها ( کسانی که زیر 25 سال هستند ) نباید سمته مذهب برن ... چ.ن همه چیز رو سیاه و سفید میبینن ...

1- فلانی مهمور الدم است ... بکشیدش .
    2- فلانی سکس کرده است ... بکشیدش .
    3- فلانی در فتنه 88 بوده است ... بکشیدش .
    4- میخواهم یا بکشم یا کشته شوم .
    و ...

دنبال شهادت و شهید شدن نباش . چون روانت و ذهنت گیر میشه .... و کسانی ازت سو استفاده میکنن ... دنبال این باش که عقلت رو راه بندازی و زندگی عاقلانه ای داشته باشی . بعد از 25 سالگی که کمی با سیاست و فلسفه و دین آشنا شدی ... کم کم نسبت به این موضوع فکر کن ...
    ویرایش توسط الهه خشم : ۱۳۹۳/۰۶/۰۹ در ساعت ۱۳:۲۰

11. صلوات ها 2

نوشته
    1,725
    حضور
    48 روز 17 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    6485

نقل قول نوشته اصلی توسط الهه خشم نمایش پست ها
    کسانی که زیر 25 سال هستند ) نباید سمته مذهب برن

منظورتون از این عبارت را بیان کنید . لطفا
    .

13. صلوات ها 3

علاقه
    گل ، صدای رود خونه ، آبی فیروزه ای، صدای اذان مرحوم مؤذن زاده اردبیلی
    نوشته
    754
    حضور
    31 روز 4 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    53
    گالری
    116
    صلوات
    5874

سلام

ببخشید بنده شنیدم که در آخرالزمان کمتر کسی آرزوی شهادت میکنه آیا این درسته؟

بعد از اینکه حمله به غزه اوج گرفت خیلی ها اعلام حمایت از فلسطین کردند

خیلی هاشون سرشناس بودند و تلویزیون و خبرگزاری ها مدام اعلام میکردند اما از بین همه اونها خیلی کم بودند افرادی که گفتند اگر لازم باشه به غزه میریم

اکثرا فقط میگفتند اعلام حمایت میکنیم

وهمین باعث شد بنده خیلی به جمله ای که شنیدم فکر کنم

15. صلوات ها 2

علاقه
    پژوهش در راه دین
    نوشته
    218
    حضور
    11 روز 21 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    1351

سلام بر اعضای اسک دین
    من پتانسیل شهید شدن در خودم میبینم.میخواستم ببینم چه کار هایی انجام بدم تا شهید بشم.
    بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام علیکم خدمت شما دوست عزیز و گرامی و همچنین تشکر از کارشناس محترم.
    همونطوری که کارشناس بحث احادیثی رو خدمت شما عرض کردند آروزی شهادت کم تر از شهادت نیست و امروز هم زنده داشتن یاد شهدا کم تر از شهید شدن نیست.
    اما برای رسیدن به این مقام بلند باید اول به خود سازی برسید و کم کم با عرفا آشنا بشید.
    لطفا مطالعه بفرمایید: کلیک

تا دو ماه پیش اعضا گروهک داعش 3 هزار و هشتصد نفر بوده و الان اعضای گروهک داعش در حدود 40 هزار نفر هست ... یعنی تقریبا 10 برابر شدند . همکنون ترکیه شده ترانزیت آدمهایی که از اروپا دارن میرن در درون گروه داعش تا فی سبیل الله شهید بشن ... و برای این کار از خانه و کاشانه خودشون که در درون اروپا هست و دارای بهترین تفریحات و آرامشهای روحی هستند زدند .... تا فی سبیل الله شهید بشن .
    یکی از نظرات من این هستش که جوونها ( کسانی که زیر 25 سال هستند ) نباید سمته مذهب برن ... چ.ن همه چیز رو سیاه و سفید میبینن ...
    1- فلانی مهمور الدم است ... بکشیدش .
    2- فلانی سکس کرده است ... بکشیدش .
    3- فلانی در فتنه 88 بوده است ... بکشیدش .
    4- میخواهم یا بکشم یا کشته شوم .
    و ...
    دنبال شهادت و شهید شدن نباش . چون روانت و ذهنت گیر میشه .... و کسانی ازت سو استفاده میکنن ... دنبال این باش که عقلت رو راه بندازی و زندگی عاقلانه ای داشته باشی . بعد از 25 سالگی که کمی با سیاست و فلسفه و دین آشنا شدی ... کم کم نسبت به این موضوع فکر کن ...
    سلام علیکم و رحمة الله.
    اول این که من متعجبم شما چطور گروه داعش رو با شیعیان مفایسه کردید.
    احادیثی که در مورد رد وهابیت هست به کل دنیا ثابت میکنه که این افراد نه تنها مسلمان بلکه کافر هستند و عقاید باطل دارند.اما چطور شما اینهارو با هم مقایسه کردید؟
    کسانی که در شبکه های خودشون همه چیز رو به مسخره میگیرند چطور با شیعه مقایسه کردید.

دوم این که من نمیدونم شما سن 25 سالگی رو اصلا تجربه کردید یا خیر و اینکه معنایی که از فلسفه و سیاست در ذهن دارید چی هست که اینو میگید!!!!
    تاجایی که اطلاع دارم شهدای دفاع مقدس 12 و 10 ساله هم بودن این چه ربطی به سن داره؟
    نتیجه ی شما حاصل افکار شماست لطفا اول بسنجید و بعد ارسال کنید.

موید و در پناه حق باشید ان شا الله
    ویرایش توسط MOHAMAD(ANTI666) : ۱۳۹۳/۰۶/۰۹ در ساعت ۱۴:۳۸
    دانلود مجموعه پادکست های مذهبی ظهور
    آقایم مرا ببخش که هربار عهد بستم نتوانستم به آن پایبند باشم.به خودت سوگند اگر این بیت:
    گر صد بار توبه شکستی باز آی
    نبود،تابحال مرده بودم.
    «الهم عجل لولیک الفرج»

17. صلوات ها 3

نوشته
    596
    حضور
    9 روز 17 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9
    صلوات
    1754

سلام بر اعضای اسک دین

سلام
    شهادت فضیلتی ارزنده است و فوق العاده است که هرکس به شهادت برسد اما...

آیا هدف از خلقت، شهادت است...؟

آیا هدف کسب رضایت خداوند نمی باشد...؟

ما باید وظیفه مان را انجام دهیم... اگر خداوند بر ما منت گذاشت و شهادت نصیبمان کرد...چه خوب!

ویرایش توسط مترصد : ۱۳۹۳/۰۶/۰۹ در ساعت ۱۷:۱۰
    (اللَّهُمَّ وَ أَنْطِقْنِي بِالْهُدَى، وَ أَلْهِمْنِي التَّقْوَى، وَ وَفِّقْنِي لِلَّتِي هِيَ أَزْكَى، وَ اسْتَعْمِلْنِي بِمَا هُوَ أَرْضَى)‏ صحیفه سجادیه-دعای بیستم

امام خامنه ای (حفظه الله): ​[پروردگارا!] برای این حقیر و هرکسی که علاقه­‌مند است، شهادت را به‌عنوان آخرین پلّه­‌ی زندگی ما قرار بده (۱۳۹۶/۰۱/۰۱)

شهادت محسن حججی؛ "کل یوم عاشورا و کل أرض کربلا"

19. صلوات

نوشته
    180
    حضور
    7 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    992

سلام بر اعضای اسک دین

سلام علیکم
    اگر واقعا این پتانسیل رو دارید
    1- آرزوی شهادت کنید
    2- جهاد با نفس کنید تا روزی هزار بار شهید شید
    والسلام

آیت الله حق شناس : اگر كسى گناه مي‌كند و اعمال حسنه هم انجام مي‌دهد، آن عمل صالح بدرد نمى‌خورد.
    بايد شطرالاجتناب را مدنظر خود قرار دهيد. اول بايد موانع (گناهان) را برداريد.
    آیت الله حق شناس : مذاكره‌ی علمی افضل است بر شب زنده‌دارى در شب قدر.

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری