از کجا بفهمم خود ارضایی واقعا حرامه یا خیر؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
از کجا بفهمم خود ارضایی واقعا حرامه یا خیر؟

سلام
من واقعا گیج شدم
نصف مردم میگن خود ارضایی هیچ مشکلی نداره منم خودم خود ارضایی میکنم

نصف دیگشون میگن خود ارضایی خیلی ضرر داره

من وقتی قیافه اون کسایی رو که میگن خود ارضایی ضرر نداره رو میبینم میبینم که از نظر ظاهری مشکلی ندارن و مخشون هم بهتر از من و شما کار میکنه

دوستان نمیدونم .. واقعا موندم چی بگم .... همه ی اینها بر سر اون حدیثی هست که فرمودند خود ارضایی بالاتر از زنا است .. که من واقعا نمیدونم این حدیث راسته یا نه ؟؟

دوستان یه سوال؟؟

چرا کاری مثل زنا یا دزدی به صراحت توی قران ذکر شده و خدا گفته که این کارها حرامه یا مثلا گناه کبیرست .. حتی شراب هم همینطور ، به صراحت توی قران اومده که حرامه چون مضراتش بیشتر از فوایدش است

ولی خود ارضایی که مسئله به این بزرگی و مهمی هست و تمام جوانان با ان سر کار دارن خدا هیچ جا به صراحت که قابل درک برای مردم باشه نیومده بگه خودارضایی حرامه

من واقعا از همین تعجب میکنم که چرا خود ارضایی که الان مسئله مهمی هست خدا تو قران هیچی به طور مستقیم به خود ارضایی اشاره نکرده

خداییش یه جوون مثل من چیکار کنه ؟؟؟ بره خودارضایی کنه یا نه ؟؟؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما دوست بزرگوارم
متوجه هستم كه يك جوان مجردي كه نگران ايمانش هست از نظر جنسي چه فشار و استرسي را تحمل مي كند و واقعا با اين همه تحريكات رسانه اي و بيروني حفظ ايمان بسيار دشوار است.
زمان پيامبر اسلام نيز جوانان متديني مانند شما خدمت ايشان مي رسيدن و از فشار شهوت و مهيا نبودن شرايط ازدواج گله مي كردند و حتي مي گفتند مي خواهيم براي حفظ ايمان ميل جنسي را سركوب كنيم و خود را اخته و عقيم كنيم پيامبر با همدلي ايشان دستورات شرع براي مديريت ميل جنسي را بيان مي كردند: عفاف ورزيدن( عفاف چشمي، شنيداري، تخيلي و..)، كار، ازدواج موقت، ورزش و روزه، بلندگذاشتن موي بدن، اجتناب از غذاهاي محرك،

كارشناس دين
در زندگي روز مره ما براي كارهايمان به متخصص و كارشناس خبره رجوع مي كنيم. چون ما اسلام شناس نيستيم براي كشف دستورات خداوند تبارك و تعالي نيز بايد رجوع كنيم به نظر مراجع كه كارشناسان اسلام هستند و كلام ايشان كه از قرآن و حديث استنباط شده است را ببينيم. همه مراجع شيعه و علماي مذاهب مختلف اسلامي خودارضايي را حرام مي دانند.

قرآن و حديث
پيامبر اسلام(ص) رابط بين ما و خداوند است و ايشان آنچه براي هدايت ما لازم بوده است را با قرآن، حديث و سيره عملي نبوي بيان كرده اند و گفتند كه قرآن به تنهايي كفايت نمي كند و براي فهم دقيق آيات بايد به سخنان معصوم نيز رجوع كنيم. براي همين بود كه لحظات رحلت پيامبر مهرباني براي هدايت ما فرمودند من دو چيز گرانبها را در بين شما مي گذارم و از اين جهان به ديار باقي سفر مي كنم قرآن و عترت(احاديث). و تا زماني كه شما به اين عمل كنيد گمراه نمي شويد و با عمل به آنها فرداي قيامت همنشينم خواهيد بود.

حرمت خودارضايي در آيات و روايات:
خداوند در سوره مؤمنون مي فرمايد يکي از ويژگي هاي انسان هاي مؤمن اين است که در مسائل جنسي خودشان را از آلوده شدن به گناه حفظ مي کنند و صرفا از طريق ازدواج غريزه جنسي خود را ارضا مي کند سپس مي فرمايد هر کس از غير مسير ازدواج غريزه جنسي خودش را ارضا کند از تجاوز کاران است «وَالَّذِينَ هُمْ لِفُرُوجِهِمْ حَافِظُونَ إِلَّا عَلَى أَزْوَاجِهِمْ أوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُهُمْ فَإِنَّهُمْ غَيْرُ مَلُومِينَ فَمَنِ ابْتَغَى وَرَاء ذَلِكَ فَأُوْلَئِكَ هُمُ الْعَادُونَ » و عمل استمنا مشمول آيه 7 سوره مؤمنون مي شود که مي فرمايد هر کسي غير از اين طريق را (جهت بهره گيري جنسي) طلب کند تجاوزگر است».
علاوه بر اين در سخنان گهربار معصومين(ع) نيز از عمل استمنا به زشتي ياد شده و مورد نهي قرار گرفته است که در اينجا به احاديثي از پيامبر(ص) و امام صادق(ع) اشاره مي کنيم:
1. امام صادق(ع): روز قيامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى‏كند و از چشم خدا مى‏افتد. (ميزان الحكمة، ح 18749)
2. رسول خدا(ص): لعنت خدا و ملائكه خداوند و تمام بشر بر شخص خودارضا كننده. (همان، ح 18748)
3. رسول خدا(ص): كسى كه خودارضايى مى‏ كند، ملعون است. (همان، ح 18751)
4. امام صادق(ع): خودارضايى گناه بزرگى است كه خداوند در قرآن از آن نهى فرموده است. (همان، ح 18750)
5. امام صادق(ع): براى كسى كه خودارضايى كند در قيامت عذاب دردناكى در نظر گرفته شده است. (همان، ح 18749)

وَالَّذِينَ هُمْ لِفُرُوجِهِمْ حَافِظُونَ إِلَّا عَلَى أَزْوَاجِهِمْ أوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُهُمْ فَإِنَّهُمْ غَيْرُ مَلُومِينَ فَمَنِ ابْتَغَى وَرَاء ذَلِكَ فَأُوْلَئِكَ هُمُ الْعَادُونَ
و آنان كه نگهدارنده نيروى شهوت خويش‏اند مگر با همسران خود يا كنيز ملكى خود، كه آنان (در اعمال شهوت در اين موارد) مورد سرزنش نيستندپس هر كه جز اين (دو مورد) را طلب كند (و التذاذ جنسى به هر نوع و با هر كس انجام دهد) چنين كسانى متجاوز (از حدود اسلام) اند

And who guard their private parts
Except before their mates or those whom their right hands possess, for they surely are not blamable
But whoever seeks to go beyond that, these are they that exceed the limits

براي مطالعه اين آيه به تفسير نور، نمونه، و....رجوع كنيد: كليك كنيد:
http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=18395&ltr=10&ltr2=0&AyeID=2784

تذكر: خودارضايي در انجمن مشاوره، قسمت جوانان، بخش مدیریت غریزه جنسی مفصل در تاپيك هاي مختلف بحث شده است رجوع كنيد:
[h=2]مدیریت غریزه جنسی[/h]

موضوع قفل شده است