استخاره برای ازدواج

تب‌های اولیه

20 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
استخاره برای ازدواج

سلام خدمت دوستان و مدیران سایت . من یک مشکلی در استخاره برام پیش اومده که واقعیت اینه که من قصد ازدواج با دختری رو دارم که می خواستم اول به خودش بگم اگه تایید کرد با خانواده بریم خواستگاری بعد نهایتا ازدواج اما نمیدونم چی شد دیروز به سرم زد استخاره بگیرم اونم اینترنتی با سایت آوینی که متاسفانه بد اومد (آیات 52 تا 66 سوره اسرا) البته با توجه به اینکه درک معانی قرآن و برداشت از اون سخت هست و من کلا یکم شک کردم به این استخاره اینترنتی و اینکه قبلا دو بار به همین روش استخاره کرده بودم خوب اومده بود و احتمال می دادم این سری بد بیاد و اینکه کلا این مسئله برام خیلی مهم هست تصمیم گرفتم یکبار هم با تسبیح استخاره بگیرم که بعد از آداب استخاره , روشی رو که از امام رضا مانده یعنی گرفتن قسمتی از تسبیح با شمارش اولی سبحان الله و دومی الحمدالله و سومی لا اله الا الله استخاره گرفتم که آخری سبحان الله اومد که یعنی مخیر هستم چیکار کنم . من الان واقعا سردرگم هستم که چیکار کنم . از دوستان و مدیران تقاضا می کنم تا حد امکان راهنماییم بکنند .

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صابر

پرسشگر محترم
ضمن تشکر از ارتباط ما
در پاسخ بايد عرض کنيم قبل از استخاره بايد همه مقدمات و شرائط لازم را براى هر كارى فراهم ساخت از قبيل مطالعه و فكر، مشورت با اهل فن و افراد مجرب، اگر اقدامات فكرى و فيزيكى ديگرى از قبيل بررسى و تحقيق لازم باشد بايد به انجام رسانيد بعد از همه اينها چنانچه باز دچار ترديد است نوبت به استخاره مى‏رسد. ولى اگر موضوعى را عقل مورد تأكيد قرار داده و با هر عاقلى هم كه مشورت مى‏كنيم تأييد مى‏كند و قرائن و شواهد همه به خوبى و صحت آن كار گواهى مى‏دهند در چنين مواردى نبايد به استخاره دست زد. مورد مهمى كه ديده مى‏شود بسيارى از خانواده‏ها به استخاره روى مى‏آورند مسأله ازدواج است. ما با تجربه‏اى كه از خودمان و ديگران در اين زمينه داريم توصيه اكيد داريم كه در اين راستا به صرف يك استخاره اقدام نكنيد. وادى ازدواج، وادي حساس و سرنوشت‏سازى است. قبل از هر چيز اصول ياد شده را رعايت فرمائيد و اگر شواهد و دلائل كافى براى صلاحيت فرد خواستگار پيدا كرديد و با فرزانگى و حكمت و به دور از هيجان و احساسات طرف را شايسته همسرى ديديد در اينجا استخاره ضرورت ندارد.
ولى اگر پس از طى همه مقدمات و اصول لازم باز هم در نهايت و بدور از وسوسه‏هاى بى‏مورد، مردّد مانديد آنگاه در نزد يك فرد شايسته اقدام به استخاره كنيد. البته توجه داشته باشيد نه عمل به استخاره واجب است و نه ترك آن حرام، ولى در عين حال ممكن است عمل ننمودن به آن ضررهاى دنيوى داشته باشد و آن را هم مى‏توانيد با دادن صدقه و توكل به خدا جبران كنيد و توجه داشته باشيد كه استخاره در امور واجب و حرام وجهى ندارد بلكه فقط همان مورد شك است كه مى‏توان استخاره نمود.
موفق باشيد.

چرا میخوای با کسی ازدواج کنی که نسبت به مساله شک داری ... این جور مسائل طوری هست که باید اطمینان 100% دقیقا 100% داشته باشی بعدا ازدواج کنی ... واقعا کمی فکر کن ... اینکه کتاب قرآن رو بردارن و یک صفحه در میون بینش خوب و بد بنویسن و یکی بیاد قران رو باز کنه و "خوب" یا "بد" رو استخراج کنه میتونه راه مناسبی باشه ...

فردا چجوری میخوای سایره مشگلاتت رو حل کنی ... این راهها به ترکستان است ... اون چیزی که مساله ازدواج رو سخت میکنه همین تخیلات و ... هست . شما از یه دختر خانوم خوشتون اومده و میخواین ازدواج کنین ... همین !!! به همین راحتی ... ببینم شما میخواین ماست بخرین استخاره میکنین ... دلتون ماست میخواد میرین ماست میخرین ...

مشگل شما این هست که جمله سازیتون زیاد خوب نیست ... باید بشینین چند تا جمله درست کنین و از بین اونها یکی رو انتخاب کنین ... مثلا فکر میکنم جمله زیر جمله خوبی باشه ...

میدونم که ممکن هست وقت با ارزش شما رو بگیرم . ولی شرایطی داشتم که میخواستم باهاتون در میون بگذارم . میدونم ممکن هست شما نظره دیگه ای داشته باشین . به همین دلیل برای شروع بحث میخواستم بدونین که نسبت بهتون احساس دارم و مشتاقانه منتظر زمانی هستم که در مورده احساسم با شما صحبت کنم .

بعدش هم یک قرار میزارین ... مثلا در درون کافی شاپی ... جائی ...

وقتی هم که رفتین سره قرار ... کمی صحبت کنین و بعدش ... با چنین جمله ای شروع کنین ...

1- موافق هستید که به موضوع بپردازیم .
2- ظاهرا شما کمی دلواپس هستید . نمیخواهم وقت با ارزش شما رو بگیرم . اجازه بدهید تا پیشنهاد خودم رو بیان کنم .

و ...

مراحل ازدواج کردن ... به نوعی هست که لحظه به لحظه اون باید درست و منطقی جلو بره ... دنباله چنین مسیرهایی نباش ...

بعد از اینکه مسیر بالا رو طی کردی تازه تونستی ارتباط برقرا کنی ... بعدش تازه مسیر ازدواج شروع میشه ... که باید خیلی چیزها رو بدونی ... تا دلت هم بخواد cd و آموزش برای این چیزها وجود داره که چجوری عقلانی تصمیم بگیریم ...

شاید به نظرت ... دیدم و خوشم اومد و ... استخاره کردم خوب اومد ... راه درستی باشه ... ولی کسی که با عقلش جلو میره دقیقا به همون کسی میرسه که میخواد ...

ali.emp;562381 نوشت:
اینکه قبلا دو بار به همین روش استخاره کرده بودم خوب اومده بود و احتمال می دادم این سری بد بیاد و اینکه کلا این مسئله برام خیلی مهم هست تصمیم گرفتم یکبار هم با تسبیح استخاره بگیرم که بعد از آداب استخاره , روشی رو که از امام رضا مانده یعنی گرفتن قسمتی از تسبیح با شمارش اولی سبحان الله و دومی الحمدالله و سومی لا اله الا الله استخاره گرفتم که آخری سبحان الله اومد که یعنی مخیر هستم چیکار کنم

سلام
استخاره اول خوب آمد
من: خدایا شاید نعوذبالله حواست پرت بود...

استخاره دوم خوب آمد
من: خدایا شاید نعوذبالله بازم حواست پرت بود...

استخاره سوم بد آمد
من: خدایا شاید نعوذبالله عصبانی بودی...

استخاره چهارم:
دیگر خود دانی

عزیزم برای ازدواج باید تحقیق کرد اگر نتایج تحقیقات خوب بود و طرف رو دوس داشتید، اقدام کنید...:shadi:
ضمناً "خواستگاری" نه "خاستگاری":ok:

نظر کارشناس محترم نیز برگرفته از تجربیات است، از آن استفاده نمایید

موفق باشید

دوست عزیز که این سوال رو پرسیدی واقعا اینقدر به نظرت استخاره راست میگه؟
به نظرت استخاره حرف خدارو نشون میده؟
نه . اونی که خدا دوست داره ازش برای رسیدن به کمال در همه مراحل زندگی استفاده کنی اسمش عقله!
البته با اطلاعات اولیه مناسب برای تحلیل.
فکر کنم از نظر شرع هم این کاری که کردی کراهت شدید داره. البته سوال کن از کارشناس محترم.
موفق باشی

[="DarkGreen"]سلام

مطالعه تاپیک زیر مطمئنا میتونه بهتون کمک کنه

http://www.askdin.com/thread29926.html#post380261

mohamad313;563191 نوشت:
نه .

استخاره راست و درست و حرف خداست

منتها

بشرطها و شروطها

صابر;563118 نوشت:
در پاسخ بايد عرض کنيم قبل از استخاره بايد همه مقدمات و شرائط لازم را براى هر كارى فراهم ساخت از قبيل مطالعه و فكر، مشورت با اهل فن و افراد مجرب، اگر اقدامات فكرى و فيزيكى ديگرى از قبيل بررسى و تحقيق لازم باشد بايد به انجام رسانيد بعد از همه اينها چنانچه باز دچار ترديد است نوبت به استخاره مى‏رسد.

و در تاپیک فوق میتونید بعضی شرط و شروط دیگرش رو بخونید[/]

تا ساحل آرامش;563195 نوشت:
سلام

مطالعه تاپیک زیر مطمئنا میتونه بهتون کمک کنه

استخاره کردن در چه شرایطی جایز است؟

نوشته اصلی توسط mohamad313
نه .
استخاره راست و درست و حرف خداست

منتها

بشرطها و شروطها

نوشته اصلی توسط صابر
در پاسخ بايد عرض کنيم قبل از استخاره بايد همه مقدمات و شرائط لازم را براى هر كارى فراهم ساخت از قبيل مطالعه و فكر، مشورت با اهل فن و افراد مجرب، اگر اقدامات فكرى و فيزيكى ديگرى از قبيل بررسى و تحقيق لازم باشد بايد به انجام رسانيد بعد از همه اينها چنانچه باز دچار ترديد است نوبت به استخاره مى‏رسد.
و در تاپیک فوق میتونید بعضی شرط و شروط دیگرش رو بخونید

سلام
منم منظورم به شما نزدیکه
این رو میخوام بگم که درست نیست مردم یاد گرفتند تو هر مسئله مهمی قبل از فکر کردن و مشورت برای استخاره میرن پیش یه بنده خدایی که اونم شاید وارد نباشه بعد هرچی اون بگه رو تصمیمشون تاثیر مستقیم داره. نه این عقلانی نیست.
ممنون از لینکی که دادی دوست عزیز

صابر;563118 نوشت:
پرسشگر محترم
ضمن تشکر از ارتباط ما
در پاسخ بايد عرض کنيم قبل از استخاره بايد همه مقدمات و شرائط لازم را براى هر كارى فراهم ساخت از قبيل مطالعه و فكر، مشورت با اهل فن و افراد مجرب، اگر اقدامات فكرى و فيزيكى ديگرى از قبيل بررسى و تحقيق لازم باشد بايد به انجام رسانيد بعد از همه اينها چنانچه باز دچار ترديد است نوبت به استخاره مى‏رسد. ولى اگر موضوعى را عقل مورد تأكيد قرار داده و با هر عاقلى هم كه مشورت مى‏كنيم تأييد مى‏كند و قرائن و شواهد همه به خوبى و صحت آن كار گواهى مى‏دهند در چنين مواردى نبايد به استخاره دست زد. مورد مهمى كه ديده مى‏شود بسيارى از خانواده‏ها به استخاره روى مى‏آورند مسأله ازدواج است. ما با تجربه‏اى كه از خودمان و ديگران در اين زمينه داريم توصيه اكيد داريم كه در اين راستا به صرف يك استخاره اقدام نكنيد. وادى ازدواج، وادي حساس و سرنوشت‏سازى است. قبل از هر چيز اصول ياد شده را رعايت فرمائيد و اگر شواهد و دلائل كافى براى صلاحيت فرد خواستگار پيدا كرديد و با فرزانگى و حكمت و به دور از هيجان و احساسات طرف را شايسته همسرى ديديد در اينجا استخاره ضرورت ندارد.
ولى اگر پس از طى همه مقدمات و اصول لازم باز هم در نهايت و بدور از وسوسه‏هاى بى‏مورد، مردّد مانديد آنگاه در نزد يك فرد شايسته اقدام به استخاره كنيد. البته توجه داشته باشيد نه عمل به استخاره واجب است و نه ترك آن حرام، ولى در عين حال ممكن است عمل ننمودن به آن ضررهاى دنيوى داشته باشد و آن را هم مى‏توانيد با دادن صدقه و توكل به خدا جبران كنيد و توجه داشته باشيد كه استخاره در امور واجب و حرام وجهى ندارد بلكه فقط همان مورد شك است كه مى‏توان استخاره نمود.
موفق باشيد.

ممنونم ازتون ولی من متاسفانه آدم بد خواه تو زندگیم زیاد هست و همین طور حسود و این افراد خیلی زندگی منو به هم زدن و معمولا به چیزایی که خواستم نرسیدم به همین دلیل هم کلا آدم مرددی هستم و سخت تصمیم می گیرم واسه همین استخاره گرفتم , البته تو خیلی از مراحل زندگیم هم خدا خیلی کمکم کرده و من راضیم . خیلی ممنونم بابت جوابتون .

الهه خشم;563156 نوشت:
چرا میخوای با کسی ازدواج کنی که نسبت به مساله شک داری ... این جور مسائل طوری هست که باید اطمینان 100% دقیقا 100% داشته باشی بعدا ازدواج کنی ... واقعا کمی فکر کن ... اینکه کتاب قرآن رو بردارن و یک صفحه در میون بینش خوب و بد بنویسن و یکی بیاد قران رو باز کنه و "خوب" یا "بد" رو استخراج کنه میتونه راه مناسبی باشه ...

فردا چجوری میخوای سایره مشگلاتت رو حل کنی ... این راهها به ترکستان است ... اون چیزی که مساله ازدواج رو سخت میکنه همین تخیلات و ... هست . شما از یه دختر خانوم خوشتون اومده و میخواین ازدواج کنین ... همین !!! به همین راحتی ... ببینم شما میخواین ماست بخرین استخاره میکنین ... دلتون ماست میخواد میرین ماست میخرین ...

مشگل شما این هست که جمله سازیتون زیاد خوب نیست ... باید بشینین چند تا جمله درست کنین و از بین اونها یکی رو انتخاب کنین ... مثلا فکر میکنم جمله زیر جمله خوبی باشه ...

میدونم که ممکن هست وقت با ارزش شما رو بگیرم . ولی شرایطی داشتم که میخواستم باهاتون در میون بگذارم . میدونم ممکن هست شما نظره دیگه ای داشته باشین . به همین دلیل برای شروع بحث میخواستم بدونین که نسبت بهتون احساس دارم و مشتاقانه منتظر زمانی هستم که در مورده احساسم با شما صحبت کنم .

بعدش هم یک قرار میزارین ... مثلا در درون کافی شاپی ... جائی ...

وقتی هم که رفتین سره قرار ... کمی صحبت کنین و بعدش ... با چنین جمله ای شروع کنین ...

1- موافق هستید که به موضوع بپردازیم .
2- ظاهرا شما کمی دلواپس هستید . نمیخواهم وقت با ارزش شما رو بگیرم . اجازه بدهید تا پیشنهاد خودم رو بیان کنم .

و ...

مراحل ازدواج کردن ... به نوعی هست که لحظه به لحظه اون باید درست و منطقی جلو بره ... دنباله چنین مسیرهایی نباش ...

بعد از اینکه مسیر بالا رو طی کردی تازه تونستی ارتباط برقرا کنی ... بعدش تازه مسیر ازدواج شروع میشه ... که باید خیلی چیزها رو بدونی ... تا دلت هم بخواد cd و آموزش برای این چیزها وجود داره که چجوری عقلانی تصمیم بگیریم ...

شاید به نظرت ... دیدم و خوشم اومد و ... استخاره کردم خوب اومد ... راه درستی باشه ... ولی کسی که با عقلش جلو میره دقیقا به همون کسی میرسه که میخواد ...

ممنون بابت وقتی که گذاشتین ولی من تو زندگیم حتی راجع به چیزایی که واقعا مطمئن هستم هم گاها تردید دارم کلا اینطوریم و البته میدونم که این اخلاقم خیلی بده و کلا نتیجه اش رو هم تو زندگیم دیدم مثل تصمیم گیری سخت و ... . و اینو هم قبول دارم که کلا جمله سازی که سهله ارتباط برقرار کردنم خیلی سخته مسئله اصلی اینه . اما شما واقعا فکر می کنید که با این جمله ها میشه قرار ملاقات گذاشت ؟؟؟ من تو تبریز زندگی می کنم و به نظرم ممکنه این مدل حرف زدن جواب نده و طرف فکر دیگه بکنه و بگه نه که منم مشکل اصلیم همین شنیدن نه هست و خودمو هم میشناسم دیگه کافیه یه نه بشنوم برم یه ماه افسرده بشم واسه همین ترجیح میدم از طریق خانواده اقدام کنم .

مترصد;563164 نوشت:
سلام
استخاره اول خوب آمد
من: خدایا شاید نعوذبالله حواست پرت بود...

استخاره دوم خوب آمد
من: خدایا شاید نعوذبالله بازم حواست پرت بود...

استخاره سوم بد آمد
من: خدایا شاید نعوذبالله عصبانی بودی...

استخاره چهارم:
دیگر خود دانی

عزیزم برای ازدواج باید تحقیق کرد اگر نتایج تحقیقات خوب بود و طرف رو دوس داشتید، اقدام کنید...:shadi:
ضمناً "خواستگاری" نه "خاستگاری":ok:

نظر کارشناس محترم نیز برگرفته از تجربیات است، از آن استفاده نمایید

ممنونم دوست عزیز بابت نظرت . فکر می کنم اشتباه کردم که استخاره گرفتم باید اساس رو عقل می گرفتم اگه باز هم تردید داشتم بعد استخاره . در ضمن اون ایراد کلمه هم اشتباه تایپی بود شرمنده البته فقط این نیست سوره اسرا رو هم کسرا نوشته بودم متاسفانه امکان ادیت نبود .

ali.emp;564000 نوشت:
ممنون بابت وقتی که گذاشتین ولی من تو زندگیم حتی راجع به چیزایی که واقعا مطمئن هستم هم گاها تردید دارم کلا اینطوریم و البته میدونم که این اخلاقم خیلی بده و کلا نتیجه اش رو هم تو زندگیم دیدم مثل تصمیم گیری سخت و ... . و اینو هم قبول دارم که کلا جمله سازی که سهله ارتباط برقرار کردنم خیلی سخته مسئله اصلی اینه . اما شما واقعا فکر می کنید که با این جمله ها میشه قرار ملاقات گذاشت ؟؟؟ من تو تبریز زندگی می کنم و به نظرم ممکنه این مدل حرف زدن جواب نده و طرف فکر دیگه بکنه و بگه نه که منم مشکل اصلیم همین شنیدن نه هست و خودمو هم میشناسم دیگه کافیه یه نه بشنوم برم یه ماه افسرده بشم واسه همین ترجیح میدم از طریق خانواده اقدام کنم .

سلام ...
علی آقا هممون همینطوری هستیم ... همه تردیدهایی رو داریم ... ولی کلا جنبه هایی رو سنجش میکنیم ... بعدش اون رو قبول میکنیم و در درون مسیر استواری میکنیم . و دیگه نظرمون رو هم عوض نمیکنیم مگر اینکه خط قرمزهامون بهمون آلارم بدن . میدونی برای چی نصمیم گیری برات سخت هست ... به خاطره اینکه از شکست خوردن میترسی ... هزاران مرد و زن هستند که از ترس میترسن و پشت دیوار ترس وایسادن ...

اینکه میگی ارتباط برقرار کردن برات سخته به خاطر این هست که انسان تخیلی هستی ... واقع گرا نیستی ... سعی کن تخیلت رو خاموش کنی ... دنیا رو واقعی واقعی همونجوری که داره اتفاق میوفته ببنی ...

با راحت تر از این جملات هم میشه یک قرار گذاشت ... با خیلی راحت تر از این جملات ... فقط یه مساله این وسط هست ... همه ما آدمها در یک روز ممکن هست در مد های مختلفی باشیم ... یک زمان حوصله چیزی رو نداشته باشیم . یه زمان شاد باشیم . یه زمان ناراحت باشیم . یه زمان افسرده باشیم ...

برای آشنا شدن و یه قرار برای ازدواج گذاشتن ... باید بدونی چه زمانی این حرف رو به طرفت بزنی ... باید بتونی روحیاتش رو سنجش کنی ... بعضی موقع ها طرفتون منتظره صحبت شماست که کاره شما رو راحت میکنه ... و برخی موقع ها در درون اون مد فکری نیست و اگر شما چنین صحبتی رو بکنین از دستتون فرار میکنه ... یا ابراز بی میلی میکنه ... ولی اگر بار دوم دیدینش و ازش سیگنالی نگرفتین ... دیگه کنارش بزارین ...

الهه خشم;564018 نوشت:
سلام ...
علی آقا هممون همینطوری هستیم ... همه تردیدهایی رو داریم ... ولی کلا جنبه هایی رو سنجش میکنیم ... بعدش اون رو قبول میکنیم و در درون مسیر استواری میکنیم . و دیگه نظرمون رو هم عوض نمیکنیم مگر اینکه خط قرمزهامون بهمون آلارم بدن . میدونی برای چی نصمیم گیری برات سخت هست ... به خاطره اینکه از شکست خوردن میترسی ... هزاران مرد و زن هستند که از ترس میترسن و پشت دیوار ترس وایسادن ...

اینکه میگی ارتباط برقرار کردن برات سخته به خاطر این هست که انسان تخیلی هستی ... واقع گرا نیستی ... سعی کن تخیلت رو خاموش کنی ... دنیا رو واقعی واقعی همونجوری که داره اتفاق میوفته ببنی ...

با راحت تر از این جملات هم میشه یک قرار گذاشت ... با خیلی راحت تر از این جملات ... فقط یه مساله این وسط هست ... همه ما آدمها در یک روز ممکن هست در مد های مختلفی باشیم ... یک زمان حوصله چیزی رو نداشته باشیم . یه زمان شاد باشیم . یه زمان ناراحت باشیم . یه زمان افسرده باشیم ...

برای آشنا شدن و یه قرار برای ازدواج گذاشتن ... باید بدونی چه زمانی این حرف رو به طرفت بزنی ... باید بتونی روحیاتش رو سنجش کنی ... بعضی موقع ها طرفتون منتظره صحبت شماست که کاره شما رو راحت میکنه ... و برخی موقع ها در درون اون مد فکری نیست و اگر شما چنین صحبتی رو بکنین از دستتون فرار میکنه ... یا ابراز بی میلی میکنه ... ولی اگر بار دوم دیدینش و ازش سیگنالی نگرفتین ... دیگه کنارش بزارین ...

ممنونم بابت جواب و راهنماییتون .

[="Magenta"]باسلام وعرض خداقوت,ببخشید من میخواستم بدونم اگه یه دختر مذهبی15,16ساله عاشق یه پسر بشه,واز خدا بخواد و دعا کنه که فقط باهاش ازدواج کنه ولا غیر(دوستی ممنوع)و متوسل به امام زمان (عج)بشه و به کسی هم نگفته باشه برای برآورده شدن حاجتش چه کارمیتونه بکنه؟اگرهم اون دختر در تهران و پسر در شهری دیگر زندگی کند اما باوجود اینکه دران شهر فامیل هم داشته باشد ,چه؟باتوجه به اینکه هنوز به سن ازدواج نرسیده و واقعا هم قصدش خیر است نه هوا وهوس؟[/]

من یک نوجوانم...;568803 نوشت:
[="Magenta"]باسلام وعرض خداقوت,ببخشید من میخواستم بدونم اگه یه دختر مذهبی15,16ساله عاشق یه پسر بشه,واز خدا بخواد و دعا کنه که فقط باهاش ازدواج کنه ولا غیر(دوستی ممنوع)و متوسل به امام زمان (عج)بشه و به کسی هم نگفته باشه برای برآورده شدن حاجتش چه کارمیتونه بکنه؟اگرهم اون دختر در تهران و پسر در شهری دیگر زندگی کند اما باوجود اینکه دران شهر فامیل هم داشته باشد ,چه؟باتوجه به اینکه هنوز به سن ازدواج نرسیده و واقعا هم قصدش خیر است نه هوا وهوس؟[/]

1. پسر همراه خانواده بیایند خواستگاری
2. به گناه بیوفتید و پنهانی دوست شوید
3. معجزه شود

سلام . اول باید بگم که من خودم عضو جدید هستم و تجربه چندانی ندارم اما بهترین راهنمایی که میتونم بکنم این هست که اول با پدر یا مادرتون در میان بزارید چون دوست داشتنه دیگه خجالت نداره که , اونا بهترین راهنمایی رو میتونن بکنن حتی اگه لازم باشه هم اونا بلدن تحقیق کنن و اگه نیاز به مطرح کردن هم باشه اونا میتونن به نحوی مطرح کنن که آبرو ی شما حفظ بشه . نه اینکه شما نمیتونید کاری بکنید ها نه ولی اگه واقعا میخواهید به چیزی که می خواید برسید و به هیچ عنوان نمیخواید آبروتون بره تنها راهش همینه .

من یک نوجوانم...;568803 نوشت:
باسلام وعرض خداقوت,ببخشید من میخواستم بدونم اگه یه دختر مذهبی15,16ساله عاشق یه پسر بشه,واز خدا بخواد و دعا کنه که فقط باهاش ازدواج کنه ولا غیر(دوستی ممنوع)و متوسل به امام زمان (عج)بشه و به کسی هم نگفته باشه برای برآورده شدن حاجتش چه کارمیتونه بکنه؟اگرهم اون دختر در تهران و پسر در شهری دیگر زندگی کند اما باوجود اینکه دران شهر فامیل هم داشته باشد ,چه؟باتوجه به اینکه هنوز به سن ازدواج نرسیده و واقعا هم قصدش خیر است نه هوا وهوس؟

سلام
رسول اکرم فرمودند : کسی که عاشق می شود و این را می پوشاند و عفت پیشه می کند ، خدا او را می بخشد و داخل بهشت می کند . با این روایت افراد را تشویق می کند که دست از این عشق ها بردارند .

جای دیگر می فرمایند : کسی که عاشق می شود و به آن بی توجهی می کند و عفت پیشه می کند و می میرد ، او شهید بحساب می آید .

توصیه میکنم حتما این به این لینک برید و کامل بخونید

http://ch3.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=35:1390-05-15-11-29-45&catid=14:2011-08-02-08-07-40

یا علی

از نظر من اسختاره اگه می خوای بگیری باید فقط توسط شخصی که واقعا مومن هست استخاره بگیری و جواب هر چه بود عمل کنی

در غیر اینصورت که بخواهی هیمنطور خودت استخاره بگیری و یا توسط شخصی معمولی و بعدش شک کنی استخاره گرفتن اشتباست

[=Times New Roman]

[="B Lotus"]با سلام و ضمن تشکر فراوان از اظهار نظر دوستان
[=Times New Roman]
[="B Lotus"]بالاخره در مورد ازدواج نظر شخصی بنده این است که بهتر است از استخاره دوری کرد البته نه اینکه بی فایده باشد بلکه استخاره در خیلی از موارد هم جواب داده اما چون ممکن است موجب سردرگمی افراد شود لذا می گوییم بهتر است امر را به مشاوره و تفکر و تحقیق بیشتر واگذار کرد.
[=Times New Roman]
موضوع قفل شده است