شاید برای شما هم اتفاق بیفتد! (مواجه شدن با خواستگار)

تب‌های اولیه

78 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شاید برای شما هم اتفاق بیفتد! (مواجه شدن با خواستگار)

با نام و یاد دوست

با سلام و عرض ادب

این سوال ،‌ سوال یکی از کاربران سایت هست که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

که با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت تمامی دوستان
وقتی با مامانم نیستم ، مثلا خانومی آدرس خونه امون رو میخواد یا اینکه شماره تلفن خونه امون رو میخواد، خب الان چیکار باید کنم؟؟
خب برای من اتفاق میفته اینجوری نمیدونم چیجورکنم؟ چیکارکنم؟ چه رفتاری مناسبه؟

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صابر

خواهر محترم
ضمن تشکر فراوان از ارتباط شما با اين مرکز
در پاسخ بايد عرض کنم در آن لحظه خجالت تمام وجود شما را ممکن است بگيرد که اگر شماره را بدهيد ممکن است دردسر ساز شود اگر ندهيد ممکن است واقعا خواستگار خوبي باشد و با همين رفتار برود و ديگر پيدايش نشود. از طرفي آيا قول و قرار با او هم مي توانيد بگذاريد؟
بله واقعا سخت است در اين موقعيت، اما بهترين راه اين است که دختر با حفظ احترام و ارزش خود فقط شماره منزل را بدهد و از گذاشتن هر گونه قرار ملاقات يا خواستگاري خودداري کند .
وقتي شماره منزل را داد اگر خواستگار واقعا خواهان اين دختر باشد حتما از همان مسير اقدام و با خانواده او ارتباط برقرار مي کند.
توجه داشته باشيد عرض کرديم فقط شماره منزل دختر نه شماره همراه شخصي و...
زيرا حفظ ارزش دختر در اين وهله اهميت دارد.

سلام ...

یه روز داشتم با دوستم تو خیابون راه میرفتم ... ( دوستم خیلی خیلی پر رو هست ) ... یه دفعه جلویه یه دختره رو گرفت ...
گفت الا و بلا شما همون دختری هستین که داداشم منتظرشه ...
بعدش گفت همینجا وایسین ... تا بهش زنگ بزنم ...
گوشیش رو هم از تو کیفش در آورد ... ولی هر کاری میکرد نمیتونست به داداشش زنگ بزنه ...
منم که گوشیم شارژش تموم شده بود ...
به دختره گفت گوشیت رو بده زنگ بزنم داداشم ... بگم زودتر کارش رو تعطیل کنه و بیاد ...
من که سرخ شدم از خجالت ...

ولی بعضی ها چه رویی دارن .

سلام
ضمن احترام به نظر کارشناس محترم به نظر من شماره تلفن ثابت خونه رو به غریبه دادن جالب نیست.
بهترین کار دادن شماره همراه پدره که غیر قابل استفاده ی سوء و خطرناکه!

[="DarkGreen"]

mohamad313;563189 نوشت:
سلام
ضمن احترام به نظر کارشناس محترم به نظر من شماره تلفن ثابت خونه رو به غریبه دادن جالب نیست.

سلام بر شما

بنده فکر میکنم از اونجایی که این جور کارا (یعنی آستین بالا زدن ) معمولا از طریق خانومها( یعنی خواهر و مادر و خاله و...) صورت میگیره تلفن منزل مناسب تر از تلفن پدر هست.

همونطور که در سوال این خانوم مشاهده میشه اگر یک خانوم چنین درخواستی کنه میشه بهش شماره منزل رو داد و معمولا خانم ها کمتر از این جور سوء استفاده ها میکنند.

مطمئنا این رفتار درمواردی که یک آقا مستقیما از دختر خانم شماره بخواد توصیه نمیشه.[/]

اومدم بگم بهترین کار دادن شماره همراه پدر هست دیدم قبلا گفته شده:ok:

الهه خشم;563150 نوشت:
سلام ...

یه روز داشتم با دوستم تو خیابون راه میرفتم ... ( دوستم خیلی خیلی پر رو هست ) ... یه دفعه جلویه یه دختره رو گرفت ...
گفت الا و بلا شما همون دختری هستین که داداشم منتظرشه ...
بعدش گفت همینجا وایسین ... تا بهش زنگ بزنم ...
گوشیش رو هم از تو کیفش در آورد ... ولی هر کاری میکرد نمیتونست به داداشش زنگ بزنه ...
منم که گوشیم شارژش تموم شده بود ...
به دختره گفت گوشیت رو بده زنگ بزنم داداشم ... بگم زودتر کارش رو تعطیل کنه و بیاد ...
من که سرخ شدم از خجالت ...

یعنی عاشق مدل زن پیداکردن بعضیام ! مردم (خواهرا و مادرا) تو خیابونا, نمایشگاه ها, بازار و ... راه میوفتن از هرکی خوششون بیاد میرن میگن : ببخشید شما قصد ازدواج نداری؟! .دوست شما رو نمیگم .کلا میگم...

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

دادن شماره ی تلفن همراه پدر، کار مناسبی نیست. زیرا بهتر است امور مربوط به خواستگاری، توسط خانم ها هماهنگ شود.
مردان به دلیل داشتن غیرت، بهتر است که در آغاز کار، شرکت مستقیم نداشته باشند. چون مردان، زیاد مایل نیستند که این جمله را از کسی بشنوند "می خوایم بیایم خواستگاری دخترت!!!"
بهتر است موقعی که شماره ی منزل را به همان شخص می دهید هم قبل از اینکه تماس بگیرد با مادر، هماهنگ کنید که چنین کاری کرده اید.

خیلی تاپیک مفیدیه:Gol:

[="Arial"][="Black"]سلام یه چیزی میگم که نمیشه اول آدم خودش یه آمار.کوچولو بگیره? اگه خوب بود شماره بده ? مثل سن و شغل و تحصیلات ?[/]

الهه خشم;563150 نوشت:

آره. ولی یه ضرب المثل هست که میگه: کمرو کم روزی میشه....

mohamad313;563189 نوشت:

یاس...;563225 نوشت:
اومدم بگم بهترین کار دادن شماره همراه پدر هست دیدم قبلا گفته شده

مخالفم. عصر عصر ارتباطات هست اگه از دادن شماره منزل میترسید باید بگم اگر کسی قصد سوء استفاده داشته باشه سه سوت روش هایی پیدا میکنه که شماره منزل رو پیدا کنه و ایجاد مزاحمت کنه. به نظرم دادن شماره منزل از قبل ( قبل از تکنولوژی موبایل ) وجود داشته و هنوز هم جایگاهش رو از دست نداده.

maryam27;563235 نوشت:
یعنی عاشق مدل زن پیداکردن بعضیام ! مردم (خواهرا و مادرا) تو خیابونا, نمایشگاه ها, بازار و ... راه میوفتن از هرکی خوششون بیاد میرن میگن : ببخشید شما قصد ازدواج نداری؟! .دوست شما رو نمیگم .کلا میگم...

یه طرفه به قاضی نرید. اگر چه پر رویی زیاد و حرمت شکنی و سنت شکنی کار درستی نیست ولی متأسفانه پیدا کردن مورد برای ازدواج اینقدر سخت شده که شاید از این فرصت ها بهتره که استفاده بشه. یه مورد داشتیم که دختره سر خیابون منتظر سرویس بود پسره هم منتظر سرویس اداره اش بود. بعد پسره دختره رو دیده بود و به مادرش گفت که فردا موقعی که میخواد سوار بشه بیاد و با مادر دختره توی خیابون حرف بزنه ( آخه دختره با مادرش با هم سوار سرویس می شدند ) همین کار رو هم کردند و مادر پسر شماره رو از مادر دختره گرفته بود و قرار خواستگاری گذاشتن. حالا اینکه بعداً منجر به ازدواج شد یا نه الله اعلم ولی به نظرم این نوع آشنایی هم مشکلی نداره....

[="Navy"]سلام

خیلی ممنون از پرسشگر محترم و کارشناس محترم

حقیقتش پاسخ جناب صابر کاملا معقول بود ولی من نمی تونم قبول کنم یه دختر چطور می تونه به خجالتش غلبه کنه و خودش! با دستای خودش! شماره ی خونه شون رو تقدیم مادر یا خواهر طرف کنه!
خیلی سخته! اصلا قابل هضم نیست. حتما هر کدوم از دختر خانوم های عضو سایت هم بارها با این شرایط برخورد کردن. خدایی اش کسی تونسته به خجالتش غلبه کنه؟

به نظر من خیلی آروم و متین سرمونو بندازیم پایین و به راهمون ادامه بدیم! حالا اگه خیلی مشتاق بودن تعقیب مون می کنن تا آدرس خونه مون رو یاد بگیرن! البته این کار توی شهرهای بزرگ که مسافت ها زیاده عملا منتفی هست...
این روشی که عرض کردم، بی ادبی به طرف مقابل محسوب میشه آیا؟؟؟
اگه واقعا مصداقی از بی احترامی باشه... خیلی ممنون میشم نظر دوستان و بالاخص کارشناس محترم رو در این مورد بدونم.[/]

باخیش;563286 نوشت:
سلام یه چیزی میگم که نمیشه اول آدم خودش یه آمار.کوچولو بگیره? اگه خوب بود شماره بده ? مثل سن و شغل و تحصیلات ?

سلام
"شماره گرفتن" نه الزاماً به معنی خواستگاری اومدنه و نه الزاماً به معنی ازدواج کردن. شاید هم اصلاً پشیمون بشه و هیچوقت زنگ نزنه! شاید هم اصلاً شماره رو برای کار دیگه ای بخواد اما دختره به دلیل رویاپردازیش تصور می کنه که برای خواستگاری می خواد!
وقتی که نه به داره و نه به باره دیگه آمار گرفتن کار معنی داری نیست. اون شخص ممکنه هرروز از ده نفر شماره بگیره. مسلماً وقت نمی کنه خواستگاری همه شون بره.
همچنین من اگر باشم دیگه سراغ اون دختر نمیرم. چون معلوم میشه که مهم ترین معیارش درآمد و تحصیلات و این حرفهاست. مسلماً اولین سوال، مشخص کننده ی مهم ترین عامل در نظر فرد است. بنابراین مواظب باشید که چه سوالهایی می کنید.

porteqal;563311 نوشت:
به نظر من خیلی آروم و متین سرمونو بندازیم پایین و به راهمون ادامه بدیم! حالا اگه خیلی مشتاق بودن تعقیب مون می کنن تا آدرس خونه مون رو یاد بگیرن

:Nishkhand:
کسی همچین کاری نمی کنه یعنی طرفو تعقیب نمی کنه.
با خودش میگه "این نشد یکی دیگه"

لبیک یا علی النقی;563344 نوشت:

سلام
بنظرم اینطوری نیست...
چون این زمونه آدم خوب کم پیدا میشه...
در نتیجه اگر من بعنوان مادر، فلان دختری رو چند روز زیر نظر داشته باشم و برام یقین بشه که اون دختر می تونه همسر خوبی برا پسرم باشه، از زیر سنگ هم که شده شمارشو پیدا می کنم...

بنظر بنده در چنین مواقعی، آن دختر می بایست در درجه اول بر احساسات خود غلبه کرده و محکم و جدی صحبت نماید...
و بلافاصله شماره ندهد... بگونه ای رفتار کند که طرف مقابل نتواند براحتی شماره را بگیرد...

بنده موافق با شماره دادن هستم اما نه براحتی...
بنظرم شماره منزل بهتر باشه...

مترصد;563361 نوشت:
بنظر بنده در چنین مواقعی، آن دختر می بایست در درجه اول بر احساسات خود غلبه کرده و محکم و جدی صحبت نماید...
و بلافاصله شماره ندهد... بگونه ای رفتار کند که طرف مقابل نتواند براحتی شماره را بگیرد...

بنظرم شماره منزل بهتر باشه...

خوب شد اشاره کردی دوست عزیز
این ناز کردن قبل از شماره امن دادن به مادر داماد یکی از فاکتورهای اساسی یه دختر خوبه که حتما توسط خانواده داماد چک میشه!
البته باید به اندازه باشه.

[="Arial"][="Navy"]مثل همچنین ماجرایی برای دوستم پیش اومده بود .

دوستم تو خیابون داشت میرفت که یک خانومی جلوش رو گرفت و گفت خانم ساعت چنده ؟ دوستم گفت ساعت ندارم ببخشید و رفت ...

بعد از چند دقیقه همون خانم جلوش رو گرفت و گفت : میشه شماره منزلتون رو بدین؟ برا امر خیر میخوایم .دوستم هم با دستپاچگی شمارشون رو داد .

دوستم تعریف میکنه میگه هنوز به خونه نرسیده بودم که اونها خونمون زنگ زدن و قرار مدار گذاشتن .

هیچی دیگه ؛ عاقبت همون خانمه شد مادرشوهر دوستم و الان دوستم خداروشکر از انتخابش راضیه .

فرصت ها را نباید از دست داد . قسمت دوستم این بوده که تو خیابون یکی ببینتش و اینجوری ازدواج کنه و قسمت یکی دیگه هم یه جور دیگه است ؛

اون چیزی که مهمه دقت در انتخاب همسر است .

ان شاالله همـــــــــــه ی جوونها عاقبت بخیر شن[/]

لبیک یا علی النقی;563344 نوشت:

کسی که یه همچین طرز فکری داره همون بهتر که شماره رو بهش ندن...
واقعا هم این نشد یکی دیگه!

حالا اگه خیلی دلش بخواد تعقیب که هیچ چی، کمیته ی تجسس هم تشکیل میده تا خونه ی دختر رو بشناسه.

بهرحال با یک بار درخواست کردن، دختر بخواد خیلی راحت و بدون مقاومت، شماره خونه شون رو بده کار خوبی نیست. حالا خجالت کشیدن یه طرف قضیه اس، حقیقت اینه که پاگذاشتن روی غرور هم برای یک دختر خیلی سخته. حداقل نظر من اینه.

porteqal;563508 نوشت:
حالا اگه خیلی دلش بخواد تعقیب که هیچ چی، کمیته ی تجسس هم تشکیل میده تا خونه ی دختر رو بشناسه.

سلام
این چیزها فقط تو فیلم ها و کتاب هاست...
شاید همین فیلم ها بعضی هارو پرتوقع کرده و انتظار شاهزاده ی سوار بر اسب را می کشن.

porteqal;563508 نوشت:
پاگذاشتن روی غرور

فرمایش شما صحیح است اما دقت بفرمایید که همه ی انسان ها غرور دارند. حتی طرف مقابل!

باخیش;563286 نوشت:
سلام یه چیزی میگم که نمیشه اول آدم خودش یه آمار.کوچولو بگیره? اگه خوب بود شماره بده ? مثل سن و شغل و تحصیلات ?

سلام. نظر من اینه که دختر مطلقا نباید این سوالاتو خودش بپرسه. وجهه ی خوبی نداره.

بهتره پرسیدن این سوالات رو به مادرمون بسپریم.

مترصد;563361 نوشت:

سلام. واقعا آدم چطوری رفتار کنه تا بلافاصله شماره نده؟ یعنی چه بهانه ای بیاره؟ چی بگه؟

آدم وقتی تو موقعیتش قرار میگیره, واقعا می مونه.

از یه طرف خجالت, از یه طرفم استرس, نمیذاره آدم درست فکر کنه.

pariii;563522 نوشت:
سلام. واقعا آدم چطوری رفتار کنه تا بلافاصله شماره نده؟ یعنی چه بهانه ای بیاره؟ چی بگه؟

تو اینجور مواقع عملکرد طرف مقابل هم خیلی مهمه. اگه طرف مقابل خیلی متین و مهربون عمل کنه و بگه دختر گلم ببخشید اینجا و اینجوری مزاحمت شدیم شاید یه خورده نا مناسب باشه ولی .... و ادامه بده و دل دختر رو آروم کنه و بهش اطمینان بده که نظر بدی از این کارشون ندارن مسلما دختر هم راحت تر با قضیه کنار میاد.

شاید این موضوعی که میخوام بگم به این موضوع بی ربط باشه ولی گفتنش خالی از لطف نیست. من تو دانشگاه با خانم ها رفتار خوبی داشتم و گاهی اوقات خانم ها با من درد و دل میکردند. دلیلش این بود که موقعی که با من صحبت میکردند تمام سعیم رو میکردم که طرف مقابل احساس نامحرم بودن نداشته باشه و مثل یه برادر روی من حساب کنه. به همین دلیل حاشیه امنیتی به وجود میومد و راحت ارتباط برقرار می کردند.

توی خیابان هم عملکرد مادر پسره خیلی میتونه مهم باشه برای اینکه دختر دچار استرس نشه.

[="DarkGreen"]سلام

باخیش;563286 نوشت:

شاید اگر اون خانم همون موقع در مورد سن و شغل و تحصیلات شما پرسیدند ایرادی نداشته باشه که شما هم متقابلا بپرسید چون به هر حال باید بدونید به چه کسی دارید اطلاعات میدید و یا میتونید بدون پاسخ ایشون رو به والدینتون ارجاع بدید و بادادن شماره منزل ازشون بخواید با مادرتون صحبت کنند.
porteqal;563311 نوشت:
به نظر من خیلی آروم و متین سرمونو بندازیم پایین و به راهمون ادامه بدیم! حالا اگه خیلی مشتاق بودن تعقیب مون می کنن تا آدرس خونه مون رو یاد بگیرن! البته این کار توی شهرهای بزرگ که مسافت ها زیاده عملا منتفی هست...

شاید این کار از نظر شما کار خوبی بیاد ولی اکثریت مردم این رفتار رو بی ادبی تلقی میکنند و مطمئنا کسی به دنبال فرد بی ادب راه نمیافته
شما میتونید از روشی که دوستان اسمش رو ناز کردن گذاشتند استفاده کنید.
mohamad313;563376 نوشت:
این ناز کردن قبل از شماره امن دادن به مادر داماد یکی از فاکتورهای اساسی یه دختر خوبه که حتما توسط خانواده داماد چک میشه!

مثلا میتونید به بهانه اینکه ایشون رو نمیشناسید امتناع کنید و زمانی که دوباره از شماره طلب شماره کرد اون وقت بدید یا اینکه کمی سکوت کنید[/]

maryam27;563235 نوشت:

من فکر می کنم دلیل این کار تعریف نشدن موقعیت برای ازدواج در ایران هست. یعنی غیر از جلسات مذهبی که خانوما خیلی توش شرکت می کنن دیگه جایی نیست که این کارکرد دختر پیدا کردن برای فرزنداشون صورت بگیره. چون آشنا شدن دختر و پسر بدور از هماهنگی با خانواده ها هم مذموم شمرده میشه. بعد نمونه اش میشه اینی که می بینیم؛ یه بنده خدایی می گفت طرف تو اتوبوس از یکی برای داییش خواستگاری کرد و به اصرار هم می خواست دختره رو ببره در مغازه داییش تا ببینش!

به نظر من رد کردن درست ترین کاره

نمیدونم ولی من خودم به شخصه هیچوقت به غریبه ها حس خوبی نداشتم

برای منم پیش اومده بود تو اتوبوس

خانومه بنده خدا هر چی گف گفتم قصد ازدواج ندارم

تا پیاده شمم همینجوری زل زده بود بیخیال نمیشد:khandeh!:

Miss Chadoriii;563602 نوشت:
به نظر من رد کردن درست ترین کاره

سلام

ممکن نیست... چون احتمال دارد طرف واقعا مورد مناسبی باشد...

در اینچنین مواقعی می بایست میل و اشتیاق این افراد را با جواب های انحرافی سنجید...

اگه زیاده از حد سماجت کردند، آنوقت با ناز و کرشمه شماره بهشون میدیم...

pariii;563522 نوشت:

آدم وقتی تو موقعیتش قرار میگیره, واقعا می مونه.

از یه طرف خجالت, از یه طرفم استرس, نمیذاره آدم درست فکر کنه.

سلام

حرف صحیحی است، اما خانم ها بهتر است بدانند که بعید نیست اینچنین مسائلی برای آنها اتفاق بیافتد در نتیجه از قبل می بایست عباراتی را به ذهن بسپارند...

غریبه: سلام...میشه شماره تان را بدید...!

دختر: ببخشید... بنده شما رو بجا نیاوردم...

غریبه: می خواستم ی مقدار بیشتر باهاتون آشنا بشم...

دختر: فک می کنم منو با دیگری اشتباه گرفتید...

غریبه: می خواستم برا امر خیر مزاحم بشم...

دختر: بنده خواهر ندارم... (یا) خواهرم ازدواج کرده...

غریبه: ما می خواستیم از خودتون بیشتر مطلع بشیم...

دختر: بنده در حال تحصیلم... (یا) مشغول به فلان کار هستم...

غریبه: میشه لطف کنید شمارتون بدید...

دختر: یادداشت بفرمایید...

هدف از این مکالمه فقط جواب های انحرافی دادن نیستبلکه با این کار سماجت و اشتیاق طرف مقابل سنجیده شده و حیای دختر حفظ می شود، اگر واقعا طرف مقابل اصرار می کند چه اشکال دارد که شماره بدهیم...!

ضمنا شماره دادن بمعنای "بله گفتن" نیست...فقط با این کار چند نفر دور هم جمع شده و صحبت می کنند...ما طرف مقابل را هنوز نمی شناسیم شاید واقعا مورد مناسبی باشد...اگر مناسب نبود، جواب رد می دهیم...

دختر خانم حتما به مادرش بگوید وقتی من بیرون می روم ممکن است افرادی اینچنین درخواستی از من داشته باشند، نظر شما چیست...؟ چون ممکن است مادر مخالف با شماره دادن باشد...

javaneh1986;563530 نوشت:
تو اینجور مواقع عملکرد طرف مقابل هم خیلی مهمه. اگه طرف مقابل خیلی متین و مهربون عمل کنه و بگه دختر گلم ببخشید اینجا و اینجوری مزاحمت شدیم شاید یه خورده نا مناسب باشه ولی .... و ادامه بده و دل دختر رو آروم کنه و بهش اطمینان بده که نظر بدی از این کارشون ندارن مسلما دختر هم راحت تر با قضیه کنار میاد.
توی خیابان هم عملکرد مادر پسره خیلی میتونه مهم باشه برای اینکه دختر دچار استرس نشه.

سلام. بله همینطوره.

البته من منظورم بیشتر به این بود که دختر, به قول معروف چطوری کمی ناز کنه و بعد شماره بده.

چون احساس میکنم اگه فورا شماره بده, طرف مقابل فکر میکنه دختر خیلی هول بوده یا از خداش بوده یکی بیاد خواستگاریش !

این بنظرم برای یه دختر زیاد جالب نیست.

سلام
حالا برفرض مثال اگر با خواهر یا مادرمون بیرونیم، کم و بیشم متوجه شدیم که یه آقا پسری این دخترو زیر نظر داره، و همونجا قدم جلو بذاره ، عکس العمل باید چی باشه؟

مترصد;563609 نوشت:

حرف صحیحی است، اما خانم ها بهتر است بدانند که بعید نیست اینچنین مسائلی برای آنها اتفاق بیافتد در نتیجه از قبل می بایست عباراتی را به ذهن بسپارند...

دختر: یادداشت بفرمایید...

سلام. ممنون از شما.

فقط معمولا خانوم ها بعد از پرسیدن سوالاتی از دختر (مثل سن و تحصیلات و ... ) برای مطمئن شدن از اینکه شرایط اولیه ش با اون پسر میخونه یا نه.

و بعد از معرفی خودشون, از دختر شماره میخوان.

این رو از این جهت نوشتم چون مواردی که شما بهش اشاره کرده بودین, با وجود این شرایط,

بعد از معرفی, مکالمه کمی کوتاه تر میشه و فرصت برای امتناع کردن دختر هم کمتر.

عطر یـاس;563689 نوشت:
سلام
حالا برفرض مثال اگر با خواهر یا مادرمون بیرونیم، کم و بیشم متوجه شدیم که یه آقا پسری این دخترو زیر نظر داره، و همونجا قدم جلو بذاره ، عکس العمل باید چی باشه؟

هیچی. خیلی خونسرد و منطقی از نیتش سوال می کنید. اگه عکس العملش معقول بود یه کمی معطلش می کنین و خیلی سنگین و با وقار شماره یه بزرگتر رو بهش میدین . بعدشم خدافظی.

porteqal;563311 نوشت:
سلام

خیلی ممنون از پرسشگر محترم و کارشناس محترم

حقیقتش پاسخ جناب صابر کاملا معقول بود ولی من نمی تونم قبول کنم یه دختر چطور می تونه به خجالتش غلبه کنه و خودش! با دستای خودش! شماره ی خونه شون رو تقدیم مادر یا خواهر طرف کنه!
خیلی سخته! اصلا قابل هضم نیست. حتما هر کدوم از دختر خانوم های عضو سایت هم بارها با این شرایط برخورد کردن. خدایی اش کسی تونسته به خجالتش غلبه کنه؟

اگه واقعا مصداقی از بی احترامی باشه... خیلی ممنون میشم نظر دوستان و بالاخص کارشناس محترم رو در این مورد بدونم.

حرف شما درسته اصلا یک پسر با حیا و متدین نباید بیاد تو خیابون به دختری که نمیشناسه بگه مثلا با من ازدواج کن چون انسان عاقل میگه خوب من این دختر را نمیشناسم- اگرچه مثلا زیباچهره است- چطور بگم میخوام باهات ازدواج کنم و اینکه دختر هم نباید جواب بده البته اگه ول کن نبود شماره پدرش رو بده بهش

[="Navy"]

tamahdi69;563706 نوشت:
اصلا یک پسر با حیا و متدین نباید بیاد تو خیابون به دختری که نمیشناسه بگه مثلا با من ازدواج کن

بزرگوار!
این موضوع کاملا منتفیه. به نظر من جای بحث هم نداره.

عرایض من هم برای موقعیتی هست که مادر یا خواهر کسی درخواست شماره می کنه. یکی خودش بخواد این کار رو بکنه که دیگه...

در ضمن، به اسکدین خوش اومدید! انشاءالله لحظات مفید و بابرکتی رو توی این سایت داشته باشید.

[/]

tamahdi69;563706 نوشت:
به نظر من خیلی آروم و متین سرمونو بندازیم پایین و به راهمون ادامه بدیم! حالا اگه خیلی مشتاق بودن تعقیب مون می کنن تا آدرس خونه مون رو یاد بگیرن!

سلام دوست عزیزم. اینکه خواهر یا مادر شماره بخواد و ما بدون جواب دادن به راهمون ادامه بدیم, بی احترامی به طرف مقابله.

بالاخره باید یه جوابی بهش بدیم. یا شماره میدیم ( البته نه فورا ). یا اینکه کلا میگیم نه.

ولی اینکه اصلا جواب ندیم یا بی محلی کنیم بنظرم درست نیست. چون معمولا دخترا این کارو وقتی انجام میدن که یه پسر تو خیابون مزاحمش شده باشه و
در اون شرایط بدون اینکه حرفی بزنن سرشون رو میندازن پایین و به راهشون ادامه میدن.

ولی وقتی یه خانوم از ما درخواست شماره میکنه باید محترمانه بهش جواب داد.
اما اینکه چه جوابی بدیم موضوعیه که دوستان تو این تاپیک, روش بحث می کنند :ok:

البته برای خود منم این شرایط خیلی سخته. [ شکلک خجالت لدفا ]

javaneh1986;563530 نوشت:
موقعی که با من صحبت میکردند تمام سعیم رو میکردم که طرف مقابل احساس نامحرم بودن نداشته باشه و مثل یه برادر روی من حساب کنه.

سلام علیکم

کاربرگرامی و محترم از محضر شما عذرخواهی میکنم اما فکر نمیکنید کاملا برعکس عمل میکنید ؟!

به نظر بنده حقیر شما و هر آقای محترم دیگری در بر خورد با نامحرم باید تمام سعیش بر این باشد که طرف مقابل احساس کند شما یک نامحرمید!!

التماس دعا ،یا زهرا (س)

عطر یـاس;563689 نوشت:
سلام

سلام
دختر خانم به آقا پسر میگه: چنانچه موضوعی مد نظرتان است از طریق خانواده تان اقدام نمایید...

mohamad313;563703 نوشت:
اگه عکس العملش معقول بود یه کمی معطلش می کنین و خیلی سنگین و با وقار شماره یه بزرگتر رو بهش میدین . بعدشم خدافظی.

سلام

نه!!!!!!!!!

برخی آقا پسرها قابل اعتمادند...

اما در اینچنین مسائلی نباید به پسرها اعتماد کرد...

چون ممکنه کار به جاهایی کشیده بشه که آن دختر بگه: :badbakht:

مترصد;563786 نوشت:
نوشته اصلی توسط mohamad313
اگه عکس العملش معقول بود یه کمی معطلش می کنین و خیلی سنگین و با وقار شماره یه بزرگتر رو بهش میدین . بعدشم خدافظی.
سلام

نه!!!!!!!!!

برخی آقا پسرها قابل اعتمادند...

اما در اینچنین مسائلی نباید به پسرها اعتماد کرد...

چون ممکنه کار به جاهایی کشیده بشه که آن دختر بگه:

مترصد;563779 نوشت:
سلام
دختر خانم به آقا پسر میگه: چنانچه موضوعی مد نظرتان است از طریق خانواده تان اقدام نمایید...

خب الان خونواده آقای داماد از طریق غیب گو خونه دختر رو پیدا کنند و اقدام کنند؟:khaneh:

mohamad313;563792 نوشت:
خب الان خونواده آقای داماد از طریق غیب گو خونه دختر رو پیدا کنند و اقدام کنند؟

آقا داماد....:Moteajeb!:

آقا پسر میگه: میشه ی فرصت کوتاه بدید که مادرم فردا بیان همینجا و چن کلام با شما صحبت کنن...؟

مترصد;563800 نوشت:
آقا پسر میگه: میشه ی فرصت کوتاه بدید که مادرم فردا بیان همینجا و چن کلام با شما صحبت کنن...؟

واقعا شما فکر میکنی مادر دختر میاد وسط خیابون با مادر پسر جلسه خواستگاری بدون گفتگوی تلفنی بذارن؟
این دیگه لقمه دور سر چرخوندنه!

با سلام و احترام به نظر همه دوستان
به دو نکته در مورد دادن شماره تلفن اشاره ميکنم:
الف)اينکه دختر شماره منزل را بدهد ولي حتما به زن خواستگار يا مادر خواستگار و بطور مستقيم شماره را به پدر يا خود پسر که قرار است خواستگاري بيايد ندهد زيرا اگر هم آنها نجيب باشند راه صحيح پيداکردن دختر گرفتن شماره يا آدرس با واسطه است.
ب)نکته اي که يکي از دوستانمان اشاره کردند هم نکته خوبي است که دختر با مادرش هم هماهنگي کند که شماره را به خواستگارش داده است. اما ميتواند حتي قبل از دادن شماره هم با مادرش هماهنگي کند يا اجازه بگيرد.
به هر حال احترام بزرگتر ها و ارزش خود دختر نبايد پايمال شود و به تشخيص خودش بهترين و مطمئن ترين راه را بايد انتخاب کند.
موفق باشيد.

mohamad313;563803 نوشت:
واقعا شما فکر میکنی مادر دختر میاد وسط خیابون با مادر پسر جلسه خواستگاری بدون گفتگوی تلفنی بذارن؟
این دیگه لقمه دور سر چرخوندنه!

نه منظورم اینه که مادر پسره بیاد با آن دختر صحبت کنه...

ضمنا پسره اگه واقعا عاشق باشه، تا در خونه اون دختر هم که شده میره و دختره رو تعقیب می کنه بعدش به مادرش میگه دختری میشناسم خونش فلان جاست و دختر بسیار ...

مترصد;563609 نوشت:

خیلی غیر واقعی بود!
javaneh1986;563291 نوشت:
یه مورد داشتیم که دختره سر خیابون منتظر سرویس بود پسره هم منتظر سرویس اداره اش بود. بعد پسره دختره رو دیده بود و به مادرش گفت که فردا موقعی که میخواد سوار بشه بیاد و با مادر دختره توی خیابون حرف بزنه ( آخه دختره با مادرش با هم سوار سرویس می شدند ) همین کار رو هم کردند و مادر پسر شماره رو از مادر دختره گرفته بود و قرار خواستگاری گذاشتن. حالا اینکه بعداً منجر به ازدواج شد یا نه الله اعلم ولی به نظرم این نوع آشنایی هم مشکلی نداره

باز این یه چیزی! حداقل پسره اول از دختره خوشش اومده.

سلام و عرض ادب

من خودم از این مدل خواستگاریا خوشم نمیاد ولی خوب دیگه چاره ای نیست....:)
واکنش من : بدون هیچ گونه خجالتی به طرف میگم میشه شرایط پسرتونو بگید! مسلما کلیات رو میپرسم!
بعد اگه شرایط مناسبی داشت و در واقع به من و خانوادم نزدیک بود شماره خودمو میدم!اگه تماس نگرفتن که هیچ، اگه تماس گرفتن فورا شماره منزلو میدم با مادرمم هماهنگ میکنم که مادرا با هم صحبتی داشته باشن!

چند تا نکته هم به ذهنم میرسه

اول اینکه اگه دختر خانم همون موقع از شرایط پسر پرس و جو کنن و شمارشونو بدن اصلا پررویی به حساب نمیاد و هیچ مادری هم نمیگه عجب دختر پررویه!!
اما اما این موضوع به فرهنگ شهر شمام خیلی بستگی داره
تو شهر های کوچیک نمیدونم اما تو شهرهای بزرگتر این موضوع اصلا بی حیایی و پررویی تلقی نمیشه!!

بعدم اینکه یکی از دوستان گفتن شماره پدر و بدیم به نظرم مناسب نیست اصلا
پدر تو مراحل اولیه نباشه خیلی بهتره
که باز هم به خانواده ربط داره این موضوع ، شاید پدر خودش چنین درخواستی داشته باشه و یا با دخترش خیلی صمیمی باشه!!! که در این صورت اشکال نداره.

در کل آخه یه مادر تو خیابون از چیه یه دختر خوشش میاد که ازش خواستگاری میکنه! فقط از روی ظاهر؟؟؟

pariii;563683 نوشت:
سلام. بله همینطوره.

البته من منظورم بیشتر به این بود که دختر, به قول معروف چطوری کمی ناز کنه و بعد شماره بده.

چون احساس میکنم اگه فورا شماره بده, طرف مقابل فکر میکنه دختر خیلی هول بوده یا از خداش بوده یکی بیاد خواستگاریش !
این بنظرم برای یه دختر زیاد جالب نیست.

دختر با متانتش دقیقا میتونه به پسر و مادرش بفهمونه که پایبند اصول هست و باید هم به صورت رفتاری و هم به صورت گفتاری به اونا ثابت کنه که خانواده اش براش مهمن و باید اونا از طریق خانواده اقدام کنن ولی برای اینکه بتونن با خانواده تماس بگیرن دختر شماره منزل رو میده. من توی این نوع رفتار اثری از هول شدن و یا مشتاق نشون دادن دختر نمی بینم. رفتاری کاملا عادی و منطقی.

آرامش;563937 نوشت:
در کل آخه یه مادر تو خیابون از چیه یه دختر خوشش میاد که ازش خواستگاری میکنه! فقط از روی ظاهر؟؟؟

بله دیگه. یادتون نره که برای یه پسر مومن یکی از مهمترین مسائل حجاب دختره که در نگاه اول کاملا مشخصه. ظاهر فقط زیبایی که نیست حجاب هم هست. شاید از متانت و حجاب دختر هم خوشش اومده باشه که در این صورت نکته مثبتی هست. ضمن اینکه حتی اگه فقط از چهره دختر هم خوشش اومده باشه بازم نمیشه گفت نباید جلو بیاد. شاید با خودش بگه خب این دختر زیبایی رو که داره حالا برم جلو ببینم نجیب و اصیل و خانواده دار و ... هم هست یا نه. بالاخره از یه جا باید شروع بشه دیگه.

یارب;563764 نوشت:
کاربرگرامی و محترم از محضر شما عذرخواهی میکنم اما فکر نمیکنید کاملا برعکس عمل میکنید ؟!

به نظر بنده حقیر شما و هر آقای محترم دیگری در بر خورد با نامحرم باید تمام سعیش بر این باشد که طرف مقابل احساس کند شما یک نامحرمید!!

سلام بر شما

بله شما درست می فرمایید. ولی فضایی که من به وجود می آوردم تقریبا شبیه مراجعه کردن یک زن به یک پزشک مرد متخصص زنان و یا مراجعه یک زن به روحانی مرد برای پرسیدن مسائل شرعی بانوان بود. در این ملاقات ها اگر چه مرد و زن با هم نامحرمند ولی یک احساس امنیت از طرف زن نسبت به مرد به وجود میاد که بهش اجازه میده با مرد راحت باشه. البته نمیخوام خودم رو با یک پزشک یا یک روحانی مقایسه کنم. ولی نوع ارتباط ما از این نوع بود.
خدا را شکر توی این ارتباط ها من خودم بسیار حساس به مسائل محرم و نامحرم هستم و هرگز دوست ندارم حریم ها بشکنه.

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

maryam27;563925 نوشت:
نوشته اصلی توسط مترصد

خیلی غیر واقعی بود!

سلام
نمی دانم عبارات قبل و بعد از این مکالمه را ملاحظه فرمودید یا خیر...
بنده عرض کردم دختر خانم باید از قبل عباراتی را به ذهن بسپارم...
مسلما مکالمه بنده تصنعی است...

مترصد;563990 نوشت:

سلام
نمی دانم عبارات قبل و بعد از این مکالمه را ملاحظه فرمودید یا خیر...
بنده عرض کردم دختر خانم باید از قبل عباراتی را به ذهن بسپارم...
مسلما مکالمه بنده تصنعی است...

یعنی منظور شما این نبود که اگه خانومه این سوالا رو بپرسه دختره باید اینجوری جواب بده؟!!!
حالا به نظر من این جور سوالا و جوابا کم پیش میاد
موضوع قفل شده است