صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: می خواهم از این به بعد رعایت کنم

نوشته
    16
    حضور
    7 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    26

می خواهم از این به بعد رعایت کنم

سلاممن یه ادمیم که نجس و پاکیمو هیچوقت رعایت نکردم.یه طبقه خونه دستمه که میدونم خیلی جاهاشو نجس کردم. یعنی اگرم نجس نشده باشه بعضی جاها، توسط رطوبت نجاست هم به انا رسیده.مثلا شامپو فرش زده شده.روی موکت ها و مبل ها و میز کامپیوتر و کف اشپزخونه و همه جا نجس شده و مطمئنا نجاست بهشون رسیده....من نمیتونم و خانوادم که طبقه بالامون زندگی میکنن مشخصا مشکوک میشن بهم اگه بخوام کل خونه رو بشورم...حتی اگه هم خیلی جاها رو بشورم جاهای نجسی هستن که به سرعت منتقل میشه. منم کف پام همش عرق میکنه و یمقدارم وسواسیم...خالا چند وقته توبه کردم و میخوا نماز بخونم همش میبینم همه چا نجسه...حتی میگم یه جانماز تمیزم پهن کنم بازم ممکنه کف پاک وقتی تو خونه راه میرم یا دستم وقتی به چیزی دست میزنم سریع نجس میشه....همش تو فکر نجس و پاکیم دارم دیوونه میشم بخدا...یکیم میاد تو خونم مثلا مادرم راه میره رو سرامیک یا فرش همش عذاب وجدان دارم که پا و تن اونم نجس شد تو این نجاست خونه...چاره ای هم ندارم جز اینکه اینجا بمونم...2 راه دارم...یا نماز نخونم یا اینکه بخونم و با فکر به نجاست دیوونه شم که تو این شرایط مورد اولو انتخاب کردم...یعنی اسلام انقدر سختگیره؟؟؟؟نمیشه این نجسی ها رو پاک فرض کنه؟؟؟یعنی من باید نمازو بذارم کنار؟

مرجع تقلید: اقای مکارم
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳ در ساعت ۲۱:۱۴ دلیل: درج نام مرجع تقلید

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58310

با نام و یاد دوست

می خواهم از این به بعد رعایت کنم

کارشناس بحث: استاد سجاد

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴ در ساعت ۰۹:۲۴ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو

5. صلوات ها 5

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط گناهکار پشیمون نمایش پست ها
    سلاممن یه ادمیم که نجس و پاکیمو هیچوقت رعایت نکردم.یه طبقه خونه دستمه که میدونم خیلی جاهاشو نجس کردم. یعنی اگرم نجس نشده باشه بعضی جاها، توسط رطوبت نجاست هم به انا رسیده.مثلا شامپو فرش زده شده.روی موکت ها و مبل ها و میز کامپیوتر و کف اشپزخونه و همه جا نجس شده و مطمئنا نجاست بهشون رسیده....من نمیتونم و خانوادم که طبقه بالامون زندگی میکنن مشخصا مشکوک میشن بهم اگه بخوام کل خونه رو بشورم...حتی اگه هم خیلی جاها رو بشورم جاهای نجسی هستن که به سرعت منتقل میشه. منم کف پام همش عرق میکنه و یمقدارم وسواسیم...خالا چند وقته توبه کردم و میخوا نماز بخونم همش میبینم همه چا نجسه...حتی میگم یه جانماز تمیزم پهن کنم بازم ممکنه کف پاک وقتی تو خونه راه میرم یا دستم وقتی به چیزی دست میزنم سریع نجس میشه....همش تو فکر نجس و پاکیم دارم دیوونه میشم بخدا...یکیم میاد تو خونم مثلا مادرم راه میره رو سرامیک یا فرش همش عذاب وجدان دارم که پا و تن اونم نجس شد تو این نجاست خونه...چاره ای هم ندارم جز اینکه اینجا بمونم...2 راه دارم...یا نماز نخونم یا اینکه بخونم و با فکر به نجاست دیوونه شم که تو این شرایط مورد اولو انتخاب کردم...یعنی اسلام انقدر سختگیره؟؟؟؟نمیشه این نجسی ها رو پاک فرض کنه؟؟؟یعنی من باید نمازو بذارم کنار؟

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

اسلام سخت گیر نیست اما باید احکام شرعی آن از جمله نماز و سایر عبادات و طهارت و نجاست را رعایت کرد تا به رشد و تعالی معنوی رسید !

اما در مورد سؤال شما ، نیاز به نگرانی نیست فقط کافی است تنها مکان هایی را که واقعا مطمئن به نجس شدن آن هستید ، نجس بدانید و به احتمالات و اینکه حتما تا اینجا نجاست رسیده و این گونه افکار توجه نکنید .

برای نماز هم تنها یک مهر پاک و لباس و بدن پاک کافی است و اگر شک دارید که پای شما هنگام عبور از خانه نجس شده یا خیر بنا را بر پاکی بگذارید و نیازی به بررسی پا و میزان عرق کردن و ... هم نیست.

اگر به مسائل گفته شده توجه و عمل کنید حتی اگر تمام خانه نجس باشد با مشکلی مواجه نمی شوید که نتوانید نماز بخوانید.

اگر سؤال یا ابهامی دارید حتما بپرسید .

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
    آیت الله مکارم شیرازی ، توضیح المسائل ، احکام نجاسات

7. صلوات ها 8

نوشته
    16
    حضور
    7 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    26

سلام استاد سجاد.ممنون از پاسختون. اگه زحمتی نیست به این ابهامات هم پاسخ بدید:1- احتمالات نیست که.من یقین دارم روی موکتی که نجس بوده شامپو فرش خورده.این یعنی تمام موکت نجسه دیگه.یا من یادم نیس کجا نجس بوده که شک نکنم الان-2- بازم شک رو نمیفهمم یعنی چی که میگید شک دارید عرق کرده باشه؟؟؟خب پام زیاد عرق میکنه و منم تو این خونه یکسره راه میرم .اگه پامو برم بشورم باید تو همین خونه راه برم باز نجس میشه-3- نمیشه یه دعایی خوند یه کاری کرد که نجسی ها از بین بره؟؟؟خدا مگه برای توبه انسان ها راهی نمیذاره؟؟برای اینم یه راهی بذاره دیگه.گناه دارم نمیتونم کاری کنم.یه کاری نمیشه شما بکنید؟

9. صلوات

نوشته
    562
    حضور
    82 روز 3 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2001

سلام
    بازم شک رو نمیفهمم یعنی چی که میگید شک دارید عرق کرده باشه؟؟؟خب پام زیاد عرق میکنه و منم تو این خونه یکسره راه میرم .اگه پامو برم بشورم باید تو همین خونه راه برم باز نجس میشه
    دمپایی پاتون کنید

11. صلوات ها 3

نوشته
    16
    حضور
    7 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    26

کوبرام جان ممنون پیشنهاد خوبیه! به این فکر نکرده بودم!!! ولی بازم نمیتونم هر کس میخواد بیاد طبقه م بگم دمپایی پاش کنهیا مادرم میخواد با پارچه خیس گردگیری کنه دستاش نجس میشن.مادرم همیشه نماز میخونه خیلی اعصابم خورد میشه...میشه بگید اون که نمیدونه نجسه ایا نمازاش باطل میشن و خودش نجس میشه؟؟؟؟من برای ترس از ابروم نمیتونم بهش چیزی بگم حالا اون که نمیدونه نجس میشه دستش؟

نوشته
    16
    حضور
    7 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    26

تاپیکو میارم بالا بیاید نظر بدید لطفا...استاد شما هم خواهشا بیایید سوالات جدیدمو ببینید.ممنونم

نوشته
    274
    حضور
    6 روز 1 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    385

سلام

پیشنهادی برات دارم

یک رو فرشی حدودا شش متری مخصوص نماز خواندن کنار بذار برای خودت و برای نماز پهنش کن

وقتی می خوای وضو بگیری یه دمپایی رو فرشی جدا برای این کار بذار و با همون دمپایی مسیر رو طی کن تا روی رو فرشی بری و اونجا هم یه جا نماز که همیشه جای تمیزی نگهداری می کنی رو برای نماز پهن کن

و خیلی هم راحته

کمی هم وقتت را برای خدا بذاری جای دوری نمی رود
    یه نکته ای لازمه بگم نظرات من فقط فقط نظرات شخصی من هست و رفتار و یا لحن گفتار من فقط فقط به شخص بنده مربوط میشه و بسیار شخصی هست !
    و نظرات و اصول دینی و رفتار و گفتار دین شاید با من تفاوت های زیادی داشته باشه !
    پس بهتره اینجور بگم که من نماینده ی دین نیستم ! و فقط نظرات و گفتار خودم رو توی نظرات و یا مشاوره ها می گم
    و در آخر هم بگم من قصد اذیت ندارم و فقط دوس دارم خیلی رک حرفمو بزنم

15. صلوات ها 2

نوشته
    274
    حضور
    6 روز 1 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    385

کوبرام جان ممنون پیشنهاد خوبیه! به این فکر نکرده بودم!!! ولی بازم نمیتونم هر کس میخواد بیاد طبقه م بگم دمپایی پاش کنهیا مادرم میخواد با پارچه خیس گردگیری کنه دستاش نجس میشن.مادرم همیشه نماز میخونه خیلی اعصابم خورد میشه...میشه بگید اون که نمیدونه نجسه ایا نمازاش باطل میشن و خودش نجس میشه؟؟؟؟من برای ترس از ابروم نمیتونم بهش چیزی بگم حالا اون که نمیدونه نجس میشه دستش؟

دختری یا پسر ازدواج کردی یا مجرد ! نجاست در چه حد است ؟
    یه نکته ای لازمه بگم نظرات من فقط فقط نظرات شخصی من هست و رفتار و یا لحن گفتار من فقط فقط به شخص بنده مربوط میشه و بسیار شخصی هست !
    و نظرات و اصول دینی و رفتار و گفتار دین شاید با من تفاوت های زیادی داشته باشه !
    پس بهتره اینجور بگم که من نماینده ی دین نیستم ! و فقط نظرات و گفتار خودم رو توی نظرات و یا مشاوره ها می گم
    و در آخر هم بگم من قصد اذیت ندارم و فقط دوس دارم خیلی رک حرفمو بزنم

17. صلوات ها 3

نوشته
    562
    حضور
    82 روز 3 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2001

کی خونه تکونی کردید؟
    رطوبت پارچه گردگیری در حدی هست که به دستای مادرتون سرایت کنه یا فقط کمی نم داره؟
    می تونید برای بهداشت و سلامتی خودشون هم که شده براشون دستکش بخرید یا بهتر از اون بگید بعد از گردگیری دستاشونو بشورن
    البته هتر از همه اینا اینه که کم کم کمک رو شروع کنید و این کارها رو خودتون به عهده بگیرید
    ویرایش توسط الرحیل : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴ در ساعت ۲۰:۲۳

19. صلوات ها 3

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری