جمع بندی با یک استاد سوء استفاده گر چگونه برخورد کنیم؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
با یک استاد سوء استفاده گر چگونه برخورد کنیم؟

سلام.
وقتتون بخیر.

بنده یه کاری رو با یکی از اساتیدم برداشت. ایشون اوّلش قول های مساعدی داده بود چه در حوزه مالی و چه در حوزه علمی.
الان که به آخر کاز نزدیک شدیم تقریبا میشه گفت تو حوزه مالی هیچ کاری برای من نکرده و در حوزه علمی هم تقریبا هرچی که بود خودم یاد گرفتم.
الان همین استاد برای اتمام کار از من داره بیگاری می کشه! و احتمالش هست که همه کارها رو به اسم خودش تموم کنه. یا اگه اینکار رو نکنه داره کار زیاد تر از عرف از ما می کشه.
شاید بگید بزن زیر همه چیز ولی به خاطر مسائلی، زدن زیر همه چیز برای من آخرین راه حله.
با شاید بگید، داری خیال می کنی که داره از شما بیگاری میکشه، در صورتی که یکی دو تا از دوستای منم که به صورت جداگانه همزمان با من دارن با ایشون کار می کنن، تقریبا حرفای منو تایید می زکنن.

میخواستم بپرسم با این استاد سودجو و سوء استفاده گر باید چطور برخورد کنم؟
اگه مقدور هست یه خرده سریعتر پاسخ بنده رو بفرمائید.

با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

با عرض سلام خدمت شما پرسشگر گرامی
از نظر اسلام احترام استاد خيلى مورد تأكيد واقع شده تا آنجا كه در حديثى وارد شده بركه العلم فى تعظيم الاستاد اگر كسى بخواهد از علم ودانش خود بهره‏مند شود بايد رعايت احترام استاد خود را بنمايد». ولى بر اساتيد هم لازم است رعايت حقوق دانشجويان و شاگردان خود را بنمايند و هیچ موقع از دانشجویان سوءاستفاده علمی نکند و از این طریق حقی را ضایع نکند و اگر دانشجویی این احتمال را داد یا حتی به این سوءاستفاده یقین پیدا کرد باید به نکات زیر توجه نماید
1 - قبل از هر گونه اعتراضی به استاد، لازم است درباره گفتار و رفتار او خوب تأمل كند، چه بسا با كمى تأمل، به این نتیجه برسد که برداشت او اشتیاه بوده است.
2- انتقال نا رضايتى:
در اين مرحله لازم است به گونه اى رفتار كنيد تا نارضايتى شما از رفتار و گفتار استادتان به او منتقل شود. مقصود ما در اينجا رفتارى مناسب با شرايط حاكم بر محيط كلاس است. مثلا مى توانيد تنها با سكوت كردن، يا سكوت و چهره در هم كردن ويا قهر موقت و... به استاد خود بفهمانيد كه اين رفتار او را نمى پسنديد.
3 - سعى كنيد در برخورد با ديگران، جورى رفتار كنيد که زمینه سوءاستفاده فراهم نشود
4 – بايد با رعايت احترام و بدون نزاع از طريق رجوع به مسؤولين بالاتر از قبيل معاونت پژوهشی دانشگاه ،حراست دانشگاه و مسؤولين دانشگاه تقاضا كنید كه نسبت به احقاق حق خود اقدامات لازم را انجام دهند و اگر صرف گمان است و مطرح كردن آن باعث حاد شدن مسأله و ضرر بيشترى مى‏شود بهتر است سكوت نمايند.

موضوع قفل شده است