صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سئوال راجع به نحوه نگارش پایان نامه به روش Apa

نوشته
    343
    حضور
    7 روز 22 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    870

سئوال راجع به نحوه نگارش پایان نامه به روش Apa

به نام خدا
    سلام
    برای پایان نامه نویسی ، طبق دستورالعمل موجد (فایل پیوست ) باید منابع با روش Apa نوشته بشه.
    مثلا در متن ، نقل قول غیر مستقیم را اینطوری منبع اش و ذکر باید کنیک: (نام نویسنده ، سال انتشار اثر)
    سئوالات من در این باره:
    1- منبع من یک کتابی است از یک نویسنده ، این کتاب توسط مترجمین مختلف و به دفعات مختلف و در سالهای مختلف ، ترجمه یا شرح شده. من از یکی از این ترجمه و شرح ها استفاده کرده ام. حالا چی بنویسم؟ سال انتشار این ترجمه و شرح رو که توسط مترجم منتشر شده؟ یا سالی که نویسنده اصلی متن اصلی کتاب رو منتشر کرده ( که من به متن اصلی اون کتاب ، اونم چاپ اولش که سال اصلی انشار کتاب هست ، دسترسی ندارم!! )
    2- تازه ، هر کتابی ، یا حتی ترجمه و شرحهای هر کتابی ، چندین بار تجدید چاپ میشوند. من سال انتشار چاپ اول رو حتما باید بنویسم؟ یاچاپی رو که ازش استفاده می کنم؟
    فرض کنید کتاب اصلی توسط نویسنده اصلی د سال 1340 نوشته شده و نویسنده هم در سال 1350مرحوم شده! و من از شرحی استفاده می کنم یا از ترجمه ایی یااز چاپی استفاده می کنم که مال سال 1370 هست. من اسم نویسنده اصلی و سال 1370 را بنویسم؟
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    سَلامٌ عَلى‏ آلِ یس‏، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا داعِىَ اللَّهِ وَرَبَّانِىَّ آیاتِهِ،

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا بابَ اللَّهِ وَ دَیَّانَ دینِهِ، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا خَلیفَةَ اللَّهِ‏ وَناصِرَ حَقِّهِ ...

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ فى‏ آناءِ لَیْلِکَ وَاَطْرافِ‏ نَهارِکَ... اَلسَّلامُ عَلَیْکَ بِجَوامِعِ‏ السَّلامِ...
    فَالْحَقُّ ما رَضیتُموُهُ، وَالْباطِلُ ما اَسْخَطْتُموُهُ ...

2. صلوات

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,569
    حضور
    175 روز 16 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58358

با نام و یاد دوست

سئوال راجع به نحوه نگارش پایان نامه به روش Apa

کارشناس بحث: استاد حامی

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴ در ساعت ۰۹:۱۹

5. صلوات

نوشته
    597
    حضور
    9 روز 17 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9
    صلوات
    1755

General Format

Author Surname, First Initial. Second Initial. (Year). Book title: Subtitle (Translator
    First Initial. Second Initial. Surname, Trans.). Place of Publication: Publisher.
    (Original work published Year).

Example

Laplace, P. S. (1951). A philosophical essay on probabilities (F. W. Truscott &
    F. L. Emory, Trans.). New York: Dover. (Original work published 1814).

7. صلوات ها 2

نوشته
    343
    حضور
    7 روز 22 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    870

با تشکر از جناب مترصد ؛
    اما پاسخ شما ، ابهامی را که بنده توضیح دادم، رفع نمی کند.

ابهام اینه:

1- منبع من یک کتابی است از یک نویسنده ، این کتاب توسط مترجمین مختلف و به دفعات مختلف و در سالهای مختلف ، ترجمه و شرح شده. من از یکی از این ترجمه و شرح ها استفاده کرده ام. حالا چی بنویسم؟ سال انتشار این ترجمه و شرح رو که توسط مترجم منتشر شده؟ یا سالی که نویسنده اصلی متن اصلی کتاب رو منتشر کرده ( که من به متن اصلی اون کتاب ، اونم چاپ اولش که سال اصلی انشار کتاب هست ، دسترسی ندارم!! )
    2- تازه ، هر کتابی ، یا حتی ترجمه و شرحهای هر کتابی ، چندین بار تجدید چاپ مشوند. من سال انتشار چاپ اول رو حتما باید بنویسم؟ یاچاپی رو که ازش استفاده می کنم؟
    فرض کنید کتاب اصلی توسط نویسنده اصلی در سال 1340 نوشته شده و نویسنده هم در سال 1350مرحوم شده! و من از شرحی یا از ترجمه ایی یا از چاپی استفاده می کنم که مال سال 1370 هست. من اسم نویسنده و سال 1370 را بنویسم؟

سَلامٌ عَلى‏ آلِ یس‏، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا داعِىَ اللَّهِ وَرَبَّانِىَّ آیاتِهِ،

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا بابَ اللَّهِ وَ دَیَّانَ دینِهِ، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا خَلیفَةَ اللَّهِ‏ وَناصِرَ حَقِّهِ ...

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ فى‏ آناءِ لَیْلِکَ وَاَطْرافِ‏ نَهارِکَ... اَلسَّلامُ عَلَیْکَ بِجَوامِعِ‏ السَّلامِ...

9. صلوات ها 2

نوشته
    597
    حضور
    9 روز 17 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9
    صلوات
    1755

نقل قول نوشته اصلی توسط همره نمایش پست ها
    سال انتشار این ترجمه و شرح رو که توسط مترجم منتشر شده؟ یا سالی که نویسنده اصلی متن اصلی کتاب رو منتشر کرده
    سلام
    صفحه دوم کتاب ترجمه شده را ملاحظه کرده و عینا مطابق اطلاعات داده عمل می نمایید.

من سال انتشار چاپ اول رو حتما باید بنویسم؟ یاچاپی رو که ازش استفاده می کنم؟
    چاپی که ازش استفاده می نمایید
    و من از شرحی یا از ترجمه ایی یا از چاپی استفاده می کنم که مال سال 1370 هست. من اسم نویسنده و سال 1370 را بنویسم؟
    مطابق اولین مورد که عرض کردم...

11. صلوات ها 3

نوشته
    343
    حضور
    7 روز 22 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    870

نقل قول نوشته اصلی توسط مترصد نمایش پست ها
    سلام
    صفحه دوم کتاب ترجمه شده را ملاحظه کرده و عینا مطابق اطلاعات داده عمل می نمایید.

چاپی که ازش استفاده می نمایید

مطابق اولین مورد که عرض کردم...
    من هم همین کار را انجام داده ام ولی به نظرم منطقی نمی آید...
    تازه توی ترجمه ها ، اسم نویسنده اصلی را بنویسیم یا اسم مترجم را؟

13. صلوات ها 2

نوشته
    597
    حضور
    9 روز 17 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9
    صلوات
    1755

نقل قول نوشته اصلی توسط رهروی شهدا نمایش پست ها
    من هم همین کار را انجام داده ام ولی به نظرم منطقی نمی آید...
    منطق نمیخواهد.... می بایست مطابق روش APA عمل شود... این روش را که می دانید...؟

تازه توی ترجمه ها ، اسم نویسنده اصلی را بنویسیم یا اسم مترجم را؟
    هردو - در مثال بالا نویسنده:Laplace p.s و مترجم:F.L.Emory می باشد

15. صلوات

نوشته
    343
    حضور
    7 روز 22 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    870

نقل قول نوشته اصلی توسط مترصد نمایش پست ها
    هردو - در مثال بالا نویسنده:Laplace p.s و مترجم:F.L.Emory می باشد
    اما در فایل پیوست ، ذکر شده که اسم نویسنده نوشته بشه. مثالهایی هم که اونجا زده شده و هم شما فرمودین ، فقط یک اسم (نویسنده) و یک عدد (سال انتشار ) است. فرمت دو اسم و یک عدد نداشتیم!

منم نظرم اینه که خیلی جاها نباید به منطق کار داشته باشی ، فقط کاری رو که میگن بکن تا ازت بپذیرن! چکار داری که منطقی هست یا نیست!!

17. صلوات

علاقه
    تدریس - تألیف - تحصیل
    نوشته
    1,916
    حضور
    34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12300

quo
    - منبع من یک کتابی است از یک نویسنده ، این کتاب توسط مترجمین مختلف و به دفعات مختلف و در سالهای مختلف ، ترجمه و شرح شده. من از یکی از این ترجمه و شرح ها استفاده کرده ام. حالا چی بنویسم؟ سال انتشار این ترجمه و شرح رو که توسط مترجم منتشر شده؟ یا سالی که نویسنده اصلی متن اصلی کتاب رو منتشر کرده ( که من به متن اصلی اون کتاب ، اونم چاپ اولش که سال اصلی انشار کتاب هست ، دسترسی ندارم!! )
    سللام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش بزرگوار برای این رفع این ابهام اینطور باید عمل کنید مثلا" : ر.ک آیت الله میرزا علی مشکینی ، اصطلاحات الاصول به نقل از محقق حلّی ،المعتبر فی شرح المختصر ج1 ، ص 28 البته بنده در حوزه ی تخصصی خودم مثال زدم در مورد سایر علوم نیز به همین روش با مستندات خودش عمل شود ومعمولا" ذکر نام مؤلف منبع اصلی وتاریخ تألیف آن ونویسنده ی کتاب در دسترس شما کفایت می کند . درمورد دسترسی هم با یک سرچ در اینترنت ومراجعه به کتابخانه های مجازی اکثرا" قابل دسترسی خواهند بود واگر هم نبود به یاد داشته باشید این دو جمله را اول :نابرده رنج گنج میسر نمیشود ودوم : بهشت را به بها میدهند نه به بهانه موفق وسربلند در تمام مراتب زندگی باشید

19. صلوات ها 2

نوشته
    343
    حضور
    7 روز 22 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    870

سلام علیکم جناب ••ostad••

سخن شما منطقی است. حرفی درش نیست! اما با شیوه ای که توی فایل پیوست ذکر شده ( شیوه APA ) هماهنگی ندارد. آنها آن شیوه را از ما خواسته اند.

21. صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری