جمع بندی حکم نواختن سنتور چیست؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم نواختن سنتور چیست؟

[="DeepSkyBlue"]با سلام

یکی از اشنایان ما((یه دختر خانم)) یه سوال از من پرسید که جوابش رو گفتم بیام از اینجا جویا شوم

ایشون کلاس سنتور می رن=و فقط تو خونه اون هم برای خود و اعضای خانواده اش سنتور می زنه=نواختنش هم جوری نیست که تند باشه و حالت رقص داشته باشه

گفتن بپرسم ایا این کار جایز است؟حرام است؟ جواب مفصلی بدین لطفا((مقلد ایت الله خامنه ای هم هستن))[/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

سید یزدان;560224 نوشت:
با سلام

یکی از اشنایان ما((یه دختر خانم)) یه سوال از من پرسید که جوابش رو گفتم بیام از اینجا جویا شوم

ایشون کلاس سنتور می رن=و فقط تو خونه اون هم برای خود و اعضای خانواده اش سنتور می زنه=نواختنش هم جوری نیست که تند باشه و حالت رقص داشته باشه

گفتن بپرسم ایا این کار جایز است؟حرام است؟ جواب مفصلی بدین لطفا((مقلد ایت الله خامنه ای هم هستن))

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

بکارگيرى آلات موسيقى براى نواختن موسيقى غيرلهوى، اگر براى اجراى سرودهاى انقلابى يا دينى و يا براى اجراى برنامه‏ هاى فرهنگى مفيد و برنامه‏ هاى ديگر با غرض عقلايى مباح باشد، اشکال ندارد به شرط اينکه مستلزم مفاسد ديگرى نباشد و همچنين آموختن و ياد دادن نوازندگى براى امر فوق فى‏ نفسه اشکال ندارد.
ولى ترويج موسيقى با اهداف عاليه نظام مقدس اسلامى سازگار نيست.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
آیت الله خامنه ای ، اجوبه الاستفتائات س 1145[/]

[="DeepSkyBlue"]

سجاد;561846 نوشت:

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

بکارگيرى آلات موسيقى براى نواختن موسيقى غيرلهوى، اگر براى اجراى سرودهاى انقلابى يا دينى و يا براى اجراى برنامه‏ هاى فرهنگى مفيد و برنامه‏ هاى ديگر با غرض عقلايى مباح باشد، اشکال ندارد به شرط اينکه مستلزم مفاسد ديگرى نباشد و همچنين آموختن و ياد دادن نوازندگى براى امر فوق فى‏ نفسه اشکال ندارد.
ولى ترويج موسيقى با اهداف عاليه نظام مقدس اسلامى سازگار نيست.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
آیت الله خامنه ای ، اجوبه الاستفتائات س 1145

تشکر می کنم از پاسخ شما[/]

موضوع قفل شده است