جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مناجات با امام زمان(عج)

 1. #1

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۹
  علاقه
  امام زمانم (عج).مجتهده بانو امین نادیدنی؛در خانه بودن ومطالعه طولانی مدت.باران.
  نوشته
  644
  حضور
  69 روز 19 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  20
  آپلود
  9
  گالری
  128
  صلوات
  3439

  مناجات با امام زمان(عج)


  تو رو خدابه خدا
  فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده

 2. صلوات ها 3


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۹
  علاقه
  امام زمانم (عج).مجتهده بانو امین نادیدنی؛در خانه بودن ومطالعه طولانی مدت.باران.
  نوشته
  644
  حضور
  69 روز 19 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  20
  آپلود
  9
  گالری
  128
  صلوات
  3439  محمد بن احمد انصارى: (در مكّه) كنار مستجار بودم. گروهى حدود سى نفر مرد نيزبودند وجز محمد بن قاسم علوى هيچ يك از آنان مخلص (شيعه) نبودند. در حالى كه ما در اين شرايط در روز ششم ذى حجه سال 293 بوديم، جوانى از طواف بيرون آمد كه دو جامه احرام بر تن داشت و كفشهايش در دستش بود. چون او را ديديم، از هيبت او همه ما بدون استثنا برخاستيم. او بر ما سلام كرد و ميان ما نشست و ما پيرامون او بوديم. سپس به راست و چپ نگاه كرد و گفت: آيا مى دانيد امام صادق عليه السّلام در دعاى الحاح چه مى گفت؟
  (گفتيم: چه مى گفت؟) گفت: مى گفت:
  «پروردگارا، تو را به نامى مى خوانم كه آسمان و زمين به سبب آن نام برپاست و به وسيله آن ميان حق و باطل جدا مى كنى و با آن پراكنده ها را گِرد مى آورى و گرد آمده ها را مى پراكنى و به آن عدد ريگها و وزن كوهها و اندازه درياها را مى شمارى، تو را مى خوانم كه بر محمد و دودمان محمد درود فرستى و براى من در كارم گشايشى قرار دهى».
  سپس برخاست و وارد طواف شد. با برخاستن او، ما نيز برخاستيم تا آن كه برگشت. از يادمان رفت كه او را يادآور شويم و بگوييم او كيست و چيست؟ تا فردا همان وقت كه باز از طواف بيرون آمد و به طرف ما آمد. مثل ديروز براى او برخاستيم و در جاى خود، ميان ما نشست. نگاهى به راست و چپ كرد و گفت: آيا مى دانيد اميرالمؤمنين عليه السّلام پس از نماز واجب چه مى گفت؟ گفتيم: چه مى گفت؟ گفت: چنين مى گفت:
  «صداها به سوى تو بلند است [ و دعوتها و دعاها به سوى توست ] و چهره ها براى تو خاشع است و گردنها براى تو فرو افتاده است و داورى در كارها با توست. اى بهترين سؤال شده و اى بهترين بخشنده، اى راستگو، اى آفريدگار، اى آن كه در وعده خلاف نمى كند، اى آن كه به دعا فرمان دادى و
  وعده اجابت فرمودى. اى آن كه گفت: «مرا بخوانيد تا پاسختان گويم» اى آن كه گفت: «هرگاه بندگانم از تو درباره من پرسند، يقيناً من نزديكم، دعاى دعا كننده را هرگاه كه مرا بخواند، پاسخ مى دهم، پس مرا اجابت كنند و به من ايمان آورند، باشد كه راه رشد بيابند.» اى آن كه گفت: «اى بندگان من كه بر خودتان اسراف كرده ايد، از رحمت خدا نوميد نشويد، خداوند همه گناهان را مى آمرزد، او آمرزنده مهربان است». به فرمانم و پذيرايم، اينك اين منم، اسرافكارى در برابرت و تويى گوينده اين سخن كه «از رحمت خدا مأيوس نشويد، خداوند همه گناهان را مى آمرزد».
  آن گاه پس از اين دعا به راست و چپ نگريست و گفت: آيا مى دانيد اميرالمؤمنين عليه السّلام در سجده شكر چه مى گفت؟ گفتيم: چه مى گفت؟ گفت: چنين مى گفت:
  «اى آن كه بخشش زياد، او را جز وسعت و عطا نمى افزايد، اى آن كه گنجينه هايش بى پايان است، اى آن كه گنجينه هاى آسمانها و زمين از آن اوست، اى آن كه گنجينه هاى آنچه ريز و درشت است براى اوست، بدكارى من مانع نيكوكارى تو نمى شود. تو با من، آن مى كنى كه شايسته آنى، تو اهل بخشش و سخاوتى. اهل بخشايش و گذشتى. پروردگارا! اى خدا! با من آن مكن كه من شايسته آنم، همانا من شايسته كيفرم و مستحقّ آنم، دليل و عذرى هم نزد تو ندارم. با همه گناهانم نزد تو مى آيم و به آن ها اقرار مى كنم، تا از من درگذرى و تو به آن ها داناتر از منى. با هر گناهى كه مرتكب شده ام و هر خطايى كه بر دوش كشيده ام و هر زشتى كه انجام داده ام به سوى تو باز مى گردم. پروردگارا! ببخشاى و رحم كن و از آنچه مى دانى درگذر، تو قدرتمندتر و بزرگوارترى».
  و برخاست و وارد طواف شد. با برخاستن او، ما نيز برخاستيم. فردا در همان وقت باز آمد. ما مثل گذشته براى آمدنش برخاستيم. در ميان نشست و نگاهى به راست و چپ افكند و گفت: امام زين العابدين عليه السّلام در سجده اش در همين جا ـ و با دستش اشاره به حجر، زير ناودان كرد ـ مى گفت:
  «بنده ناچيزت، در آستان توست. بيچاره ات، در پيشگاه توست. نيازمندت، در درگاه توست. خواهنده ات، در آستانه توست. از تو چيزى مى خواهد، كه جز تو كسى بر آن توانا نيست».
  سپس به راست و چپ نگاه كرد و از ميان ما نگاهى به محمد بن قاسم افكند و گفت: اى محمد بن قاسم! تو اگر خدا بخواهد بر خيرى ـ و محمد بن قاسم معتقد به ولايت بود ـ سپس برخاست و وارد طواف شد. هيچ يك از ما نبود، مگر آن كه دعايى را كه او خواند، در دل گرفت و به خاطرسپرد وفراموش كرديم كه درباره او صحبت كنيم مگر در آخر روزى .
  ابو على محمودى گفت: اى گروه! آيا او را مى شناسيد؟ او به خدا سوگند صاحب الزمان شماست. گفتيم: اى ابو على ! از كجا دانستى؟ گفت كه او هفت سال مانده است و از پروردگارش خواسته كه صاحب الزمان عليه السّلام را ببيند.
  گفت: يكروز، غروب عرفه، همان مرد را ديدم كه همان دعايى را كه فرا گرفته بودم، مى خواند. پرسيدم: اين از كيست؟ گفت: از مردم است. گفتم: از كدام مردم؟ گفت: از مردم عرب. گفتم: از كدام تيره عرب؟ گفت: از باشرافت ترين آن ها. گفتم: آنان كيانند؟ گفت: بنى هاشم. گفتم: از كدام بنى هاشم؟ گفت: از آنان كه برترين وبرجسته ترين ودرخشان ترين نسب را دارند. گفتم: ازكيان؟ گفت: از آن كه فرق سر (دشمن) را شكافت و (به محرومان) طعام خورانيد وآنگاه كه مردم در خواب بودند، به نماز ايستاد.
  گفت : دانستم، كه او علوى است و به خاطر علوى بودن به او علاقه پيدا كردم. سپس او را در برابر خودم گُم كردم و نفهميدم چگونه رفت. از مردمى كه اطراف او بودند، پرسيدم: آيا اين علوى را مى شناسيد؟ گفتند: آرى، همه ساله با ما پياده به حج مى آيد. گفتم: سبحان الله! به خدا سوگند نشانِ پياده روى بر او نمى بينم.
  گفت: غمگين و دلگرفته از فراق او، به مزدلفه آمدم و آن شب را خوابيدم. در خواب، رسول خدا صلّى الله عليه و آله را ديدم كه فرمود: اى احمد! خواسته ات را ديدى؟ گفتم: او كيست، سرور من؟ فرمود: آن را كه ديشب ديدى، صاحب الزمان تو بود.
  گفت: چون اين را از او شنيديم، او را سرزنش كرديم كه چرا ما را نياگاهانيد! گفت تا زمانى كه با ما در اين باره سخن گفت اين مسأله را فراموش كرده بود.


  داشتم دوباره به حج و عمره ی استاد ری شهری دل بسته آقا میشدم علیه السّلام علیه السّلاماللهم عجّل لولیک الفرج

 4. صلوات ها 3


 5. #3

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۹
  علاقه
  امام زمانم (عج).مجتهده بانو امین نادیدنی؛در خانه بودن ومطالعه طولانی مدت.باران.
  نوشته
  644
  حضور
  69 روز 19 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  20
  آپلود
  9
  گالری
  128
  صلوات
  3439  نقل قول نوشته اصلی توسط ستاره زهراء نمایش پست ها
  آقا حضرت مهدی موعود عجّل الله تعالی فرجه الشریف ارواحنا التراب مقدمه فداء فرمودند: سجده شکر از لازمترین و موکدترین مستحبات است.

  سلام آقا قربونتون بشم چه حدیث زیبایی دلمون گرمه به احادیثتون... میشه آقا بهره ببریم از حدیثی که هر روز میفرمایید ... از سخنرانی و خطبه شما؟کی میشود فدای تان شوم؟؟؟
  تا کی خورشید پشت ابره؟ میدونی دلم از هوای ابری میگیره چطور روزگار دلش اومد پیر بشیم؟
  به امید شما

 6. صلوات


 7. #4

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۳
  علاقه
  خدا ..اهل بیت (ع) ، اسلام ، احادیث ، خانواده ،دوستان ، باران ، آسمان ، ستارگان، گلها
  نوشته
  118
  حضور
  6 روز 8 ساعت 16 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  481

  مناجات با امام زمان(عج)

  منتهای آرزو

  دیگر زجان سیرم، بیا برگرد مــولا
  زین هجر می میرم ، بیا برگرد مولا

  هر چند دورم از تو امـّـا بی رخ تو
  از زنـــدگی سیرم، بیا برگرد مولا

  از بس نشستم در غروب بی كسی ها
  هـر جمعه دلگیرم، بیا برگرد مولا

  مپسند چون رنگ شفق دلخون بمانم
  در صبـح تقدیرم، بیا برگرد مولا

  فصل جوانی با تو بودن عشــق دارد
  از غـم مكن پیرم، بیا برگرد مولا

  پرسند اگـر از منتــهای آرزویــم
  ایـنست تكبیـرم، بیا برگرد مولا

  از آذری گر جان طلب كردی بگوید
  هر لحظه می میرم بیا برگرد مولا


  شعر : حاج حسین آذری
  فقط
  حیدر امیرالمومنین است .  یا علـــی با نام تو دل عشـــق بازی می کند

  شیـعه با حـبّ تـو
  مــــولا سـرفـــرازی می کند

  نام
  حـیـدر تـا ابـد در قلب شیعه زینت است

  ذکر اسم اعظمش خود
  شیعه سازی می کند


 8. #5

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۳
  علاقه
  خدا ..اهل بیت (ع) ، اسلام ، احادیث ، خانواده ،دوستان ، باران ، آسمان ، ستارگان، گلها
  نوشته
  118
  حضور
  6 روز 8 ساعت 16 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  481  مناجات با امام زمان(عج)
  فقط
  حیدر امیرالمومنین است .  یا علـــی با نام تو دل عشـــق بازی می کند

  شیـعه با حـبّ تـو
  مــــولا سـرفـــرازی می کند

  نام
  حـیـدر تـا ابـد در قلب شیعه زینت است

  ذکر اسم اعظمش خود
  شیعه سازی می کند


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود