صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چطوری به برادرم کمک کنم؟

نوشته
    59
    حضور
    5 روز 21 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    250

غمگین چطوری به برادرم کمک کنم؟

سلام!
    من یه دختر20 ساله ام که یه برادر16ساله دارم...رابطه ی ما از اول زیاد صمیمی نبود به طوری که الان خیلی وخیم شده...مشکل الانِ من کمک به این رابطه نیست.
    برادرِ من خیلی بی خیالِ...همش به فکرِ بازیگوشیِ...نه فکر اینده و درس و کار.
    من از این بابت نگرانشم.
    از طرفی برخورد خانواده ام باهاش زیاد خوب نیس...همش سرکوفت می زنن...فلانی اینطوره تو اینطور...خودش که خیلی غُد هست و به رویِ خودش نمی یاره اما من فکر می کنم اینا باعث خودکم بینی و ضعف اعتماد به نفسش می شه...حالا جدا از عیب و ایرادای فراوووونی که داره یه سری استعدادهاش واقعاً تحسین برانگیزه که اگه تشویق بشه مطمئناً آینده ی خوبی خواهد داشت!
    من به خاطرِ رابطه ی نامطلوبم با برادرم نمی تونم مستقیم بهش کمک کنم...میشه راهنمایی کنید که چطوری از طریقِ پدر و مادرم کمکش کنم.
    ممنون

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 9 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58342

با نام و یاد دوست

چطوری به برادرم کمک کنم؟

کارشناس بحث: استاد راهنما

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۶/۰۱ در ساعت ۰۸:۱۳

5. صلوات ها 7

نوشته
    772
    حضور
    25 روز 16 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3699

با عرض سلام خدمت شما خواهر گرامی این دغدغه شما را که در زمینه رفتار و آینده برادرتان است را ستایش میکنم ولی نگران نباشید و با ارتباط مستمر با محافل مذهبی و علمی و پرسیدن سوالات خود و مطالعه کتابها سعی نمایید بهترین راه را انتخاب نمایید.
    قبل از هرچیز نکاتی را در مورد ویژگیهای شخصیتی نوجوان خدمت شما عرض میکنم
    نوسانات عاطفى يكى از بزرگترين مشخصه هاى دوران نوجوانى است. نوجوان گاهى احساسات ظريف نشان مى دهد و گاه متوسل به احساسات خشن مى شود. گاهى كنجكاو حل مسائله و گاهى بى اعتنا به همه چيز.
    فوران احساسات در نوجوان نيز جدى است كه با يك كلمه، يك كنايه و حتى يك حركت، طوفانى از احساسات در او نمايان مى شود كه آثار آن به وضوح در چهره او مشخص شده و رنگ چهره به سرخى مى گرايد و نيز تعداد و نوع تأثرات هم توسعه مى يابد.
    در مجموع غلبه و برترى با احساسات نامطبوع و منفى است يعنى حالت نوميدى همچون امواج خروشانى او را احاطه و براحتى دلسرد مى كند.
    گرايش به دنياى درون و خيال پردازى هاى شديد و وسيع از ويژگيهاى ديگر اين دوره است.
    حال تصور كنيد در چنين شرايطى، نوجوان از سوى خانواده مورد بى مهرى و بى توجهى قرار بگيرد و يا شخصيت او مورد تمسخر قرار گرفته و احساساتش جريحه دار شود در اين صورت دستگاه روانى انسان به گونه اى است كه اگر از جهت عاطفى مورد تهديد واقع شود، كمبود عاطفى خود را در هر جا و به هر وسليه اى جستجو مى كند که ممکن است در این صورت به هر شخص یا گروهی پناه ببرد و آنها را تکیه گاه خود قرار دهد.
    به طور كلى «سرخوردگى عاطفى» چند پيامد منفى مى تواند داشته باشد:
    1)دوستى هاى افراطى
    2 )شخصيت زدگى
    3 )انزوا و تنهايى
    با افزایش مهارتهای خود ورفتار مناسب و سایر کارهایی که در جهت افزایش مقبولیت و محبوبیت موثر می باشند سعی نمایید تاثیر گذاری خود را بر والدین و برادرتون بیشتر نمایید. مهارتهای اثرگذاری بر دیگران
    1 - محبت و صمصمیت
    2 - برخورد با نشاط
    3 - آغاز مثبت
    4 - شنونده خوب بودن
    5 - ارج گذاری
    6 - رفتار مطلوب
    7 - هدیه دادن
    8 - گفتار زیبا
    9 - تبلیغ عملی
    البته این موارد را نیز با خانواده خود در میان بگذارید و سعی کنید که آنها را قانع کنید که همانند شما این موارد را رعایت نمایند
    ویژگیهای این دوره را شناسایی کنید و با خانواده در میان بگذارید وسعی نمایید که تنها و تنها با محبت با او برخورد نمایید با او صمیمی شوید و همچنانکه در روایات آمده است نوجوان در این دوره وزیر می باشد یعنی نه تنها نباید به او امر و نهی کرد که غالبا تاثیر منفی آن بیش از تاثیر مثبت آن است بلکه باید با او مشاوره کرد و برای او ارزش قائل شد
    برای تاثیرگذاری روی خانواده علاوه بر مهارتها و نکاتی که خدمتتون عرض کردم از کسانی که نزد خانواده شما مقبولیت دارند و سخن آنها روی خانواده شما تاثیر گذار است بخواهید که با شیوه مناسب با خانواده شما صحبت نمایند .
    با آرزوی موفقیت شما
    یا علی

ویرایش توسط راهنما : ۱۳۹۳/۰۶/۰۴ در ساعت ۰۸:۴۷

7. صلوات ها 7

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,374
    حضور
    27 روز 3 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5770

چرا رابطه خوبی نداری؟نمیتونی درست کنی رابطه رو؟
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

9. صلوات ها 3

نوشته
    59
    حضور
    5 روز 21 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    250

نقل قول نوشته اصلی توسط یاس... نمایش پست ها
    چرا رابطه خوبی نداری؟نمیتونی درست کنی رابطه رو؟
    از بچگی با هم ناسازار بودیم...اُمیدوارم بتونم کمک کنم هم به رابطه هم به داداشم

11. صلوات ها 3

نوشته
    597
    حضور
    9 روز 17 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9
    صلوات
    1754

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه.ف نمایش پست ها
    سلام!
    من یه دختر20 ساله ام که یه برادر16ساله دارم...رابطه ی ما از اول زیاد صمیمی نبود به طوری که الان خیلی وخیم شده...مشکل الانِ من کمک به این رابطه نیست.
    برادرِ من خیلی بی خیالِ...همش به فکرِ بازیگوشیِ...نه فکر اینده و درس و کار.
    من از این بابت نگرانشم.
    از طرفی برخورد خانواده ام باهاش زیاد خوب نیس...همش سرکوفت می زنن...فلانی اینطوره تو اینطور...خودش که خیلی غُد هست و به رویِ خودش نمی یاره اما من فکر می کنم اینا باعث خودکم بینی و ضعف اعتماد به نفسش می شه...حالا جدا از عیب و ایرادای فراوووونی که داره یه سری استعدادهاش واقعاً تحسین برانگیزه که اگه تشویق بشه مطمئناً آینده ی خوبی خواهد داشت!
    من به خاطرِ رابطه ی نامطلوبم با برادرم نمی تونم مستقیم بهش کمک کنم...میشه راهنمایی کنید که چطوری از طریقِ پدر و مادرم کمکش کنم.
    ممنون
    سلام
    بنظرم با واسطه این موضوع را به پایگاه مسجد محل تان (آقایان) اطلاع دهید... اگر ایشان دوست یا دوستان خوبی دارن، با واسطه از به آنها بگویید..

13. صلوات ها 3

نوشته
    274
    حضور
    6 روز 1 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    385

اینترنت رو ازش بگیرید اگه ماهواره در منزل دارید جمع کنید
    گوشی رو سعی کنید ازش به بهونه ای بگیرید
    مراقب دوستانش باشید
    و اونو به درس مشغول کنید
    یه نکته ای لازمه بگم نظرات من فقط فقط نظرات شخصی من هست و رفتار و یا لحن گفتار من فقط فقط به شخص بنده مربوط میشه و بسیار شخصی هست !
    و نظرات و اصول دینی و رفتار و گفتار دین شاید با من تفاوت های زیادی داشته باشه !
    پس بهتره اینجور بگم که من نماینده ی دین نیستم ! و فقط نظرات و گفتار خودم رو توی نظرات و یا مشاوره ها می گم
    و در آخر هم بگم من قصد اذیت ندارم و فقط دوس دارم خیلی رک حرفمو بزنم

15. صلوات ها 2

علاقه
    عشقم شهداست و هرچی ک بهشون نزدیکم کنه...
    نوشته
    407
    حضور
    8 روز 21 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1459

سلام فاطمه جون.از یه آبجی بزرگ بعیده نتونه با داداشش حرف بزنه و رابطه خوبی نداشته باشه.یادت باشه ما خواهرا هر چیزی رو ک اراده کنیم میتونیم ب داداشمون بدیم فقط باید باهاش رفیق بشیم.یکی از راهاش اینه که بزرگتری از خودت درنیاری پسرا از بزرگترا خیلی خوششون نمیاد بیشتر با رفیقا راحتن.سعی کن باهاش رفیق بشی.یه سری بازی های دونفره ک مناسب هردوتاتون باشه انتخاب کن و پیشنهاد کن بهش.اول باید این مشکل ارتباطی تونو درست کنی و بعد اون مشکل داداشت مطمئنم خودش درست میشه چون داداشت میفهمه یه آبجی مهربون داره. موفق باشی
    حالا تمام دغدغه ام این شده حسین
    این اربعین کرب و بلا میبری مرا

17. صلوات ها 6

علاقه
    اسلام،ادبیات،سینما،تاریخ معاصر سیاسی جهان
    نوشته
    39
    حضور
    2 روز 5 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    150

نقل قول نوشته اصلی توسط tah نمایش پست ها
    اینترنت رو ازش بگیرید اگه ماهواره در منزل دارید جمع کنید
    گوشی رو سعی کنید ازش به بهونه ای بگیرید
    مراقب دوستانش باشید
    و اونو به درس مشغول کنید
    برادر، نظرتون چیه که یه دفعه طرف رو خلاصش کنن تا مشکل از ریشه حل بشه؟

پیش صاحب‌نظران ملک سلیمان بادست....
    بلکه آنست سلیمان که ز ملک آزادست (خواجوی کرمانی)

در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم....
    لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی(حافظ)

19. صلوات ها 7

علاقه
    چیزی نیس
    نوشته
    81
    حضور
    6 روز 20 ساعت نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    365

سلام دوست عزیز
    من فک میکنم گرفتن گوشی و اینترنت از برادرتون بیشتر باعث میشه عصبانی بشه و از جو خانواده دور بشه
    یه جوری باهاش رفیق شین مثلا نشون بهش بدین که تو خیلی راز داری یه سری از حرفاتون رو باهاش بزنین
    سعی کنید که فک کنه شما خیلی بهش اعتماد دارین... یه جورایی خودتون اول بهش میدون بدین بعد از پدر ومادرتون
    انتظار داشته باشین....

یادمان باشد به انگشت، نخی خواهیم بست تا فراموش نگردد فردا...!
    زندگی شیرین است!
    زندگی باید کرد... !
    نه به هر قیمت و بدانیم که شبی خواهیم رفت .... !!!
    و شبی هست که نباشد، پس از آن فردایی!

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری