ملاکهای سیاسی در ازدواج

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ملاکهای سیاسی در ازدواج

با سلام

آیا پسر و دختری که قصد ازدواج با یکدیگر دارند، باید از نظر مسائل سیاسی همفکر باشند؟

و أیضاً آیا مطلوب است پسر یا دختری، نظر طرف مقابل در مورد انقلاب، امام، رهبری و جناح های سیاسی را جویا شود...؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صابر

با عرض سلام و احترام
در پاسخ بايد عرض کنم بله لازم است پسر و دختر کفويت سياسي نيز علاوه بر کفويت هاي ديگر داشته باشند. موقع خواستگاري يکي از سئوال هايي که بايد مطرح شود استخراج نگرش سياسي فرد در ازدواج است. اگر فرد مقابل مخصوصا پسر خداي ناکرده گرايش هاي منفي سياسي داشته باشد يعني اشتباه فکر کرده و اشتباه رفتار مي کند. لذا در زمينه هاي ديگر نيز ممکن است اين فکر اشتباه تسري پيدا کند.
بنابراين نگرش سياسي فرد حاکي از اين است که چقدر به کشور خود و به دين خود و جايگاه خود وابستگي دارد و ميزان شناخت او از مسائل ديني چقد است.
پس هم پسر و هم دختر بايد ان نگرش ها را از طرف مقابل کشف کرده و آن را يکي از ملاک هاي انتخاب خود قرار دهد.
و باز هم جمله هميشگي حقير: در ازدواج صدبار متر کنيم يک بار قيچي...
سربلند باشيد.

با سلام به دوستان عزيز و محترم
يکي از عوارضي که تفاوت و نداشتن کفويت در مسائل سياسي ممکن است به وجود بياورد در مباحث تربيت فرزند است. بطور مثال اگر پدر گرايش خاص داشته باشد و مادر گرايش سياسي ديگر اينجا در تربيت فرزندان ممکن است مشکلات و اختلافاتي به وجود بيايد و در نهايت سبک تربيتي مشترکي بين زن و مرد حاکم نيست. در اين وهله فرزند سردر گم شده و نمي داند کدام جناح مي تواند جناح صحيحي باشد. براي همين تعارض ،ممکن است خانواده را رها و شناخت سياسي را خودش برعهده بگيرد يا از دوستان و افراد ديگر کسب کند.
موفق باشيد.

سلام و خدا قوت
آیا بی علاقه بودن ب سیاست در طرف مقابل هم می تونه مشکل ساز باشه ؟ مخصوصا اگه خانم سیاسی باشن.و البته طرف با سیاسی بودن خانومش مشکلی نداشته باشه

امینه;563117 نوشت:
آیا بی علاقه بودن ب سیاست در طرف مقابل هم می تونه مشکل ساز باشه ؟

در پاسخ بايد عرض کنم وزن بي تفاوتي و بي علاقگي سياسي بايد يکي باشد يا به هم نزديک باشند. منظورم اينه که اگه يکي از زوجين کاملا بدون علاقه سياسي باشه ولي ديگري علاقه داشته باشه اونم در حد آتيشي ممکنه مشکلاتي به وجود بياره ولي وزن کفويت سياسي نزديک مشکلي ايجاد نخواهد کرد.
موفق باشيد.

عرض سلام به دوستان عزیز
در مورد کفویت سیاسی باید عرض کنم بله درست است که ممکن است این بحث در حاشیه ازدواج باشد اما نقش آن در تربیت بسیار وسیع و گسترده خواهد شد لذا توصیه می کیم حتما قبل از ازدواج من سیاسی طرف مقابل را مد نظر قرار دهید.
موفق باشید

موضوع قفل شده است